Jaké jídlo v restauraci je vhodné pro děti?

pavla555
15. dub 2019

Ahoj holky, ráda bych slyšela, jaké jídlo by jste rádi objednaly vašim dětem v restauraci? V bistru s rychlím občerstvením? Děkuji moc za odpovědi 🙂

zelenaesmolda
15. dub 2019

@pavla555 ve fast foodu nic,proc by mely deti jist ve fast foodu?

pavla555
autor
15. dub 2019

@zelenaesmolda je to mysleno, co by jsi tam rada uvitala? I ,,rychle jidlo,, muze byt zdrave. Nekdy nechces vysedavat dlouho v restauraci...A ptam se i na restauraci. Diky ☺

jaja01k
15. dub 2019

Mě nejvíc potěší, když mají rajskou, ideálně s masovými kuličkami a knedlíkem. To je jistota, že se mi děti dobře nají.

zelenaesmolda
15. dub 2019

@pavla555
tak to zalezi na veku deti,ja bych treba uvitala moznost jidla bez jakehokoliv koreni nebo soli,stacila by jenom varena zelenina s nejakou prilohou,treba bramborem,rozmackane.ale hlavne varene bez soli.
ale vetsinou si mamky malych deti nosi jidlo pro deti svoje takze aspon u tech batolat mi to prijde zbytecne.

luckylee
15. dub 2019

Obyc platek masa a bramborove hranolky.Oboje pecene bez tuku navic.Korenene jen soli a bylinkama.Nejakou cerstvou zeleninu hlavne.
Jinak v restauraci jeste jsme jednou meli bezlepkoveho spanelskeho ptacka s ryzi a to byla lahudka.
Vicemene jakekoli jidlo ktere neni nasakle olejem,neni v nem zbytecna mouka a korenici pripravky s glutamatem atd.
A sladke jidla se taky nemusi koupat v bilem cukru.
Nicmene stejne zaklad je aby byla moznost si k piti dat cistou vodu.

kittyy17
15. dub 2019

@pavla555 v restauraci objednávám dětem vývar a dětskou porci kuřecí řízek s kaší. V rychlém občerstvení párek v rohlíku s kečupem
Uvítala bych, kdyby vývar nebyl tak strašně presoleny

barulina
15. dub 2019

Vse na co ma chut. A nevadi mi ani ten fastfood, jednpu za cas. Ale hodnw mi chybi vetsi vyber z ryb

romaz
15. dub 2019

Rybu, ne smaženou, pečenou a kaši míchanou třeba s květákem, mrkví, brokolicí .. a jak už se tu psalo, nic moc slané

pavla555
autor
15. dub 2019

@zelenaesmolda máš pravdu, že na botolata se neptám a ani na kojence, že bych mu objednala třeba sunar 🙂. Myslím malé děti cca od 2let... Když jedeš třeba na výlet, nebo běháš po doktorech...Ale děkuju za odpověď

sudylichozrout
15. dub 2019

@pavla555 lososa, testovinove salaty se zakysanou smetanou, pecebe brambory, bramborove pyre, dobre sendvice... Proste kvalitni jidlo bez smazeni na vyjetem oleji a bez tun kecupu, praskovacich smesi a polotovaru.

pavla555
autor
15. dub 2019

děkuju vám za odpovědi a budu ráda za další 🙂 Mně osobně třeba chybí ryby, těstoviny, maso na páře... to bych třeba uvítala na jídelních lístkách častěji, ale většinou je tam bramborová kaše což je v poho, ale u ní je většinou smažené a druhé jídlo bývá sladké, což moje dítě třeba nemá vůbec rádo... děkuju moc 🙂

jajulin
15. dub 2019

@pavla555 za nás určitě těstoviny a k nim různé druhy omáček- boloňská, sýrová, zeleninová atd. Toto jídlo by si vybraly čtyři naše děti ze čtyř 🙂

lenbo
15. dub 2019

Za mne ryby, testoviny, nejake ovocne knedliky, ve zdravejsi variante bez cukru, napr. i s jogurtovou omackou, zeleninovy quiche, zeleninove placky - ne smazene, ale pecene, nejaka cervena cocka, jidla z cukety, rizota, chleb s nejakou zdravou pomazankou

rencinka87
15. dub 2019

Za me - jakekoliv kvalitni maso/ryby (vsude vidim jen kureci, max. veprove a to jeste smazene), takze bych uvitala kruti, panenku, teleci, klidne kralik nebo kachni prsa, vse na prirodno, nesmazene,ochucene bylinkami a bez soli (nebo jen minimalne, pripadne aby se obsluha automaticky na sul ptala, jako se treba pta na upravu steaku). K tomu na vyber cokoliv jineho krome kase/testovin, to jsou snad jedine dve prilohy (krome hranolek), co vidim v “detskem menu”, pokud to ma byt fast food, tak treba bulgur/kuskus, jahly, ryze.
No a zelenina - staci uplne jednoduse udelana na pare - brokolice, kvetak, kapusticky, cuketa, spenat na cesneku, opet bez soli, bez tuny pepre a dochucovadel typu podravka. Nebo i blba sladka okurka.
Pokud je nekde zelenina, je to vzdycky mrkev/rajcata.
Pravdou je, ze aby se nase dite mohlo najist (my resime jeste navic alergii na bilkovinu kravskeho mleka a vejce),muzeme jit jen do “lepsich” restauraci, kde nemaji problem udelat jidlo na prani a disponuji prave tou zeleninou, kvalitnim masem apod.
Z “fast foodu” chodime pouze do site Vapiano, coz neni fast food jako takovy, ale uz spis slusna restaurace bez obsluhy - tam synovi udelaji na prani testoviny se zeleninou a masem, bez soli, ochuti cesnekem, proste jak si reknu - to je pro me znacka ideal.
A pokud jsme v restauraci, nikdy nevybirame z detskeho menu, bohuzel je dospelacke jidlo vzdycky kvalitnejsi nez detske menu.
Pro me proste smazeny rizek s hranolkama neprichazi u dvouleteho (ani trileteho) ditete v uvahu.

jannym
15. dub 2019

Předloni jsme jezdili z dcerkou na výlety čechy a rakousko a mě v restauracích v čechách vadilo, že jsme museli říkat o talíř a příbor pro malou - objednáme dvě větší jídla a v rakousku nám automaticky přinesly talíř i příbor pro dceru že bude jíst s náma, u nás to napadlo jednu obsluhu z pěti, a to nebyla malá 3,5 roku to už dítě jí normálně (nejvyjevenější byla obluha v budějovicích když jsem dala dceři na talíř kus pstruha ať se nají, pořád po nás pokukovala měla jsem podezření že má v předvolbě nachystané čísla na rychlou🙂 ), jen vybrat si z dětských jídel v jídelníčcích bývá záhul (smažené kousky masa s hranolkami mě ani moje dítě opravdu neuspokojí a klasickou porci jídla nesní) - jinak jídla bych uvítala různé saláty i z luštěnin - bez majonézy, plátek masa (bez ostrého koření) s vhodnou přílohou (zase kolikrát Vám v restauraci cpu pro děti hranolky nebo gratinované brambory - vůbec nikoho nenapadne, že by dítě mohlo jíst prostě obyčejně uvařené brambory, třeba ve slupce - a jaká je to mňamka), samozřejmě, že když jdete do lepší restaurace je to jiné, ale když beru takové ty hospůdky a občerstvovny po trase různých turistických cest tak to bývá dost jednotvárné, jestě to někde zachraňují polévky ty jsme jedly dost často

pavla555
autor
15. dub 2019

@rencinka87 jannym holky moc děkuju za rozepsání 🙂

zelenaesmolda
16. dub 2019

@jannym me zase zarazilo,kdyz nas nechteli v londyne pustit do hospody s pulrocnim spicim miminem protoze nema 18 :D

barumat
16. dub 2019

Podle apetitu dcery bych uvítala určitě hustší polívku, třeba tomatovou a zeleninovou, k tomu housku na kostičky, ani by nemusela být smažená. Jako hlavní by mi stačil řízek a kaše, nějaká omáčka a rýže.

drep
16. dub 2019

Já asi obecně totéž, co bych chtěla pro sebe. Když salát, tak bez majonézy. Nesmažené, nepřesolené, neprědochucované. Kvalitní maso, je mi jedno jaké. Dostatek zeleniny.

luckylee
16. dub 2019

Jo a jeste k polevkam...Ja bych ocenila kvalitni vyvar i s moznosti bezlepkovych nudli.Zeleninovou polevku atd.
Bohuzel jsem ted byla casto zklamana ze z polevky byl citit bujon.To neni nic dobreho ani pro dospeleho...

editah222
16. dub 2019

@zelenaesmolda protože tam je zažité, že děti nemají v hospodě co dělat. Jiný kraj jiný mrav. Našim jsem nemohla vysvětlit, že si v noci nemůžou ve večerce koupit alkohol i když je vystavený :D

hanih
16. dub 2019

@pavla555 Já bych po zkušenostech s různými restauracemi hlavně uvítala cokoliv zdravého (co do surovin i způsobu přípravy). Ve většině stravovacích zařízení jako dětské jídlo nabízejí řízek s kaší nebo bramborami, boloňské těstoviny (které ale dost často nejsou ani moc chutné) a palačinky. Samozřejmě čest výjimkám, ale je jich celkem málo. Dcera preferuje jednoduchá jídla, takže tu nejvíc potěší plátek masa nebo filet z ryby, příloha a zelenina (ať už syrová nebo šetrně tepelně upravená).

zelenaesmolda
16. dub 2019

@editah222 nerekla bych,ze je to tam zazite vic nez u nas,prave naopak.bezne jsme s malou chodili jist do restauraci i vecer a byly tam i ostatni deti.to spis tady u nas se matky desi kdyz neni dite v 7 vecer v posteli

eldrag
16. dub 2019

jjá třeba na kvalitních a dobře nemastne udelaných hranolkách z brambor nevidim nic extra spatneho... me by i deti treba bavilo jidlo v nejakech formatu pro deti at vzhledove nebo slovne podane . My treba nechodime tak casto takze si radi doprejeme nejakou "prasarnu" zdrave se snazime jist doma :D ale to je proste vec nazoru, Me deti si pošmákly treba i na špekových knedlikach , jednou jsme dostali houskove knedliky vykrajene do hvezdicek... pro me fajn, deti nadsene... bohuzel daleko na jihu čech

editah222
16. dub 2019

@zelenaesmolda je rozdíl restaurace a hospoda. Chodí mnohem více do restaurací, ale do klasické hospody dítě nepatří, u nás jsou děti vidět i v hospodě a nikomu to nepřijde divné.

ivis_b
16. dub 2019

Dvouletakovi objednavam normalni porci pro dospele, vetsinou kureci prirodni platek / pecenou (ne smazenou) rybu s kasi/ bramborem, nebo testoviny s rajcatovou omackou, nebo s bolonskou omacku, rizoto. Kdyz je nouze, tak nejakou polivku. Nic smazenyho nebo sladkyho bych mu neobjednala, stejne tak uzeniny typu parek. Jidla oznacena jako detska jsou vetsinou priserna, takze objednavam z normalniho jidelaku. Za me bych uvitala treba nejaky zeleninovy kuskus apod. Jinak do restauraci chodime docela casto, nevidim na tom nic spatnyho. Pokud jdeme na vylet nekam, kde nebude mit moznost se normalne najist, tak mu bud udelam svacu, nebo dokud byl mensi, brala jsem mu teple jidlo do detske termosky na jidlo, to pak bylo v pohode, mohl se najist kdekoli a nemuseli jsme to resit. Ani v nouzi bych do nej nevhodna jidla netlacila, staci trochu planovat dopredu a vzdycky to jde jinak.

zelenaesmolda
16. dub 2019

@editah222 proc by nemohlo dite do hospody?ted uz se tam nekouri tak nevidim problem

editah222
16. dub 2019

@zelenaesmolda mluvila jsem o Anglii! Tam prostě není zvykem chodit s dětmi do hospody. Ve spoustě je napsáno, že do 18 vstup zakázán a pokud vypadáš na méně než 21let tak máš ihned předložit ID. U nás je to bráno jinak i přístup a tolerance společnosti k alkoholu je u nás naprosto jiná. Ale je fakt, že tolik ožralé mládeže jako v UK jsem snad nikdy neviděla :D

kittyy17
16. dub 2019

Když jdeme s klukama na oběd, objednávám to co vím, že sní. Takže klidně i smažený řízek, to je sázka na jistotu. Hlavně když se naji a nebudou protivni. Jednou za čas jim to neuškodí. Nebo si to dáme napůl s nimi. Porce jsou obvykle velké i pro dospělého, zatím nám to tak i vyhovuje. Polévka, starší kluk si dá s tatínkem svíčkovou, mladší dvouletý si dá od všeho trochu a je najedeny...

kettkav
16. dub 2019

@pavla555 Nějakou omáčku s rýží 🙂 A vývar..