Jaké zvířátko pro 5ti leté dítě?

antarres
20. říj 2013

Dcera by si přála nějaké zvířátko do bytu. Dnes jsme venku našli ještěrku, malá je milovník zvířat, okamžitě si ji chtěla vzít domů, že si jí dá do terária. S úspěchme jsme jí to vymluvili. Přece jen to je zvířátko z volné přírody, navíc teď bude mít ještěrka období hybernace.
Má Vaše dítě nějaké nenáročné zvířátko? Jaké byste doporučili či naopak nedoporučili?
Psa, myš, potkana, fretku a podobné bychom opravdu nechtěli. Děkuji za odpovědi.

klaire22
20. říj 2013

My máme ještě z období "před dítětem" dvě kočičky 🙂 Upřímně, docela jsem se bála, jak se pak budou číči s malou snášet, ale je to až překvapivě harmonické 🙂 Jelikož je malá ještě hodně divoká, kočky se jí raději klidí z cesty. Ale moji rodiče mají už starší čičinku, která je víc líná a tu naše malá úplně miluje, jelikož se nechá "pomazlit". Trpělivě drží, když jí naše Elí hladí kožíšek, číča je spokojená, malá taky, že má u sebe zvířátko 🙂 Jen u kočky hodně platí, že musí mít tu správnou povahu pro děti, jakmile je to hodně velká osobnost, dítko má smůlu.
A ještě se naší malé líbí rybičky, dokáže je hodně dlouho pozorovat 🙂

kammka
20. říj 2013

ani morče? 😉

evaviki
20. říj 2013

mame papousky a rybicky..

rdasule
20. říj 2013

my máme 3morčata chtěli jsme králíka ale šíleně pelichá,měli jsme osmáky a činčilu a ted si chceme pořídit malého pejska-samozdřejmě co nelíná, a malý chce rybičky a a až bude i ten menší ve věku 5let tak chceme papouška ;) a manžel chce chameleona

innes
20. říj 2013

máme králíka a nepelichá 🙂

hudala
23. říj 2013

My máme 2 kočky a v pohodě, takže doporučuji nějaké koťátko 🙂

glimmer
23. říj 2013

my máme ještě z "bezdětného" období 3 psy (kříženec kokropudl a dvě Border Collie). Takže ze mě bych volila psa, ale v tomto věku je
to spíše starost pro rodiče, protože malá nemůže sama venčit, ... U nás máme v záloze morče, až bude Anička loudit jiný zvíře než psa :o)

mirunda
23. říj 2013

máme vodní želvy, možná by se děti víc "pomazlily" se suchozemskou želvou 😉 Ale je to nenáročný zvířátko a hezký na pokoukání 😉

kettm
23. říj 2013

Bydlíme v paneláku takže jsme to vyřešili 2 andulky a 2 rybičky, malý se stará sám o rybičky, krmí dostal je ke 4tým narozeninám. nenáročné, přežijou i víkend když jsme pryč.

teeerez
23. říj 2013

A co toho zakrsleho kralicka? Bylo to moje prvni zviratko a rekla bych, ze je vcelku vhodny. Necha se pochovat (alespon ta moje nechala 🙂 ) je to takove prijemne chundelate, zaroven nijak zvlast narocne na peci a dite se nauci zakladni peci o zviratko jako davat vodu, krmeni, cistit klec... (samozrejme pod dohledem rodicu aby na to kralik nedoplatil 🙂 )

kolca
23. říj 2013

my máme teď, zatím krátce, cca měsíc koťátko. Syn má 5 let a byla to myslím správná volba. Lilinku miluje, hned ráno se jde po ní podívat a odpoledne po školce taky. Stará se o ní. Hraje si s ní a je evidentně šťastný, že ji má. Měli jsme morčata, ty takový úspěch neměli. Jinak máme ještě rybičky a želvy, ale to je vášeň manžela, a vzhledem k tomu, že je syn zná od miminka, tak ho moc neberou.

dorinek
31. říj 2013

My máme africký šneky...je to hodně nenáročný, ale je fakt, že se s ním dítě nijak nepomazlí, aport nepřinese, je to spíš na koukání. Pak ještě máme hady - krajty královské, to je taky docela nenáročné a tam už to mazlení trochu je, jinak máme na zahradě psa, na něm se vymazlí dost, až to psovi někdy leze na nervy 😀

ala1970
11. pro 2013
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já bych volila pejska. Měla jsem taky jako malá holka asi od 4 let pejska a ráda na něj vzpomínám.

anetka1701
11. pro 2013

A zrovna tu ještěrku bych klidně koupila :o) Taková Agama vousatá umí dělat pěknou parádu, je nenáročná i se dá mazlit :o) Jinak je fajn králík...

hehena
11. pro 2013

záleží na vašich možnostech. jestli není čas ani chuť na venčení, jakože byste se o to museli starat převážně vy rodiče, brala bych kočičku. přeci jen se třeba oproti králíkovi, či morčeti, s dítětem pomazlí a vybudují si tak vztah. holčička bude mít z kotěte obzvláště radost 🙂

pavlapl
22. led 2014

Moje dcera dostala ve 3 letech kocourka a je z nich nerozlučná dvojka. U nás má každý svojí kočku jak já tak manžel. Zkoušeli jsme i morčata ale ty se jí tak nelíbili jak kocour.

karlam
22. led 2014

my máme v bytě 2+1 psa, rybičky a želvu...k tomu 18ti měsíční dvojčata 🙂

saminomimino
22. led 2014

máme psa,už roky,staforda, syn dostal žadoní o křečky a podobně,ale vím že je na to malý chci aby se o to uměli z větší části postarat samy,na zkoušku dostal Furby 😀 a stará se

hansed
22. led 2014

pro 5leté dítě bych asi zvíře nepořizovala, stejnak bych se o něho starala já...doma máme 2 psy, malá si s nimi hraje, až bude větší (od 10 let výš) a bude chtít svého psa, hodně o tom budu uvažovat

listicka20
22. led 2014

hlasuji za kočičku, to je zviřátko nenáročné, tiché a čistotné, a dá se s ním mazlit. S rybičkama se nemůžete pomazlit, ptáci řvou, psi se musejí venčit a koupat, křečkům se musí neustále čistit terárko (vaše dítě s manželem to udělají jednou a od té doby to bude pořád na vás) a králíci žvýkají kabely. Kočka prostě vede 😀

elvira
22. led 2014

Náročné - nenáročné... stejně ta péče bude v podstatě na vás... my třeba máme doma kočku - proti psovi je výhoda, že nepotřebuje venčit, neštěká, když se chce pomazlit, tak přijde...
Morče nebo rybičky jsou v podstatě taky nenáročné - záleží, z jakého úhlu to vezmete, ale každé zvíře chce svoje.
Tady jde jen o to, jestli jste vy ochotní se postarat... 🙂

sheinka
22. led 2014

Já hlasuji pro králíčka. Dá se i doma krásně naučit na kočičí záchod, takže může běhat po bytě. Když si ho člověk naučí, umí být krásně mazlivý. Přitom, když je třeba odjet na víkend (i prodloužený) se zásobou jídla a vody v klidu vydrží doma sám.