Jaký kroužek v Brně byste doporučili pro dítě do 1 roku?

pavlise
22. lis 2013

Ahoj maminky, chtěla bych s dcerou po Novém roce (bude mít 7 měsíců) začít chodit do nějakého kroužku, aby se dostala i mezi další děti a obecně lidi 🙂 (je hodně zvyklá jen na mě a manžela). Můžete mi, prosím, poradit co se v Brně nabízí nebo, s čím máte dobré zkušenosti? Zatím nemám vůbec přehled o tom, kam všude a na co se dá přihlásit. Díky.

amabilis
22. lis 2013

@pavlise Nejsem z Brna, ale i tak poradit můžu. S takhle malým dítětem je nejlepší začít navštěvovat nějaké mateřské centrum. Když si zadáš do vyhledávače na netu slova mateřské centrum Brno, tak ti jich to najde docela dost, tak si najdi to nejbližší a máš to. Ono je to v každém trošku jinak. Třeba u nás se dělá různý program, kdy se s dětma třeba cvičí nebo se něco tvoří a děti se prostě různě zapojují nezapojují, hrají si a prostě si užíváš kolektiv dalších dětí a matek případně otců (k nám chodí i tatínkové).

sarka_gajdosova
22. lis 2013

@pavlise určitě bych doporučila začít chodt do plavání s kojenci ( v Brně je hned několik možností - Slůně, Plaváčci, Žabičky) - perfektní pro rozvoj pohybových aktivit, držení těla a motoriky. Super jsou kroušky od Yamahy (Robátka - hudební kroužek) a úplně mě nadchlo, že jsou i v solné jeskyni Brighite. Dále jsou fajn Montessori aktivity např v Go Kids. Snad se něco podaří vybrat.

kalipso
22. lis 2013

@pavlise doporučuju cvičení v Duhovém Ráji, chodíme k Elišce od dcerčiných 8 měsíců a je to bezva. 🙂

katyxq
22. lis 2013

Cvičení pro děti (pro zábavu) bývá třeba v Mamicentru kousek od Ronda.

pavlise
autor
23. lis 2013

Moc díky za tipy 🙂 Jsem netušila, že je toho pro tak malé děti tolik - zkusím se na to podívat a snad něco vybereme (ta Yamaha zní taky dobře, ale dívala jsem se, že je od nás docela daleko, škoda...). Ale ještě bych se zeptala, jak fungují ta mateřská centra? To tam můžeme jen tak přijít nebo je třeba se někde přihlásit? A dá se tam dojít kdykoli nebo jen na určitý čas?

jancip
23. lis 2013

@pavlise Většinou se můžeš jít jen tak podívat, pravidelné chození nebývá podmínkou. Někde mívají program, někde je to volnější..někde se platí poplatky, někde ne..to záleží na každém centru. Vyber si nějaká ve vašem okolí a koukni na stránky (většinou nějaké mívají).

ala1970
16. pro 2013
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já bych volila asi plávání 🙂 Je to příjemné pro maminku a dítko si to taky velmi užije 🙂