Je tu dítě, které začalo chodit do kroužku v 1. třídě?

anickajirka
10. čer 2014

holky je tady někdo dítě, keré začalo chodit do kroužku v první třídě?Syn chce chodit do cyklistiky, ale ta je třikrát týdně zezačátku a pak skoro každý den, do toho závody...Nejsem si jistá, jestli by to zvládal, nemá někdo zkušenosti? 🙂

sarihy
10. čer 2014

Mojí dceři je 5,5L, takže ne až tak dobré srovnání, ale máme to takto - od 3L chodila na dva kroužky: gymnastika a zpívání, oboje 2x týdně...v rámci DDM..pro větší děti už mají v nabídce relativně málo věcí, takže teď už začala chodit na atletiku, 2x týdně 1,5h, a od září bude chodit na flétnu do ZUŠ....Myslím, že je to až až a i tak mám obavu, abychom to za rok, až půjde do školy, dokázali skloubit. Navíc do toho ještě kombinuju kroužky mladší dceři...
já od 3. třídy hrála kázenou, trénink 3xtýdně + 1xtýdně klavír...a stíhala jsem to v pohodě...Ale to už jsem se všude dopravila sama, takže to bylo taky jiné.

Pokud to chce, tak není nic jednoduššího, než to vyzkoušet, a uvidíte. Určitě by se s nimi dalo domluvit na nějakém zkušebním provozu, a kdyby to nešlo, tak odložit o rok. První třída je zátěž pro celou rodinu, tak aby to s tím kroužkem nebylo až moc najednou.

helcenka
10. čer 2014

@anickajirka - jestli ho to bude bavit, tak to určitě skloubíte. Já jsem od první třídy chodila na závodní plavání, tréninky 4x týdně po škole plus do toho závody a soustředění a taky jsem to zvládla a se školou dobře skloubila. Jen jsem už neměla čas tolik na kamarády a další kroužky.
Syn už teď ve školce chodí na angličtinu, výtvarku a country tance. V září jde do první třídy do školy a chtěl by začít chodit na florbal, tak to tak zkusíme a pak uvidíme, jestli to všechno půjde 😉 .

krystalka
10. čer 2014

Od září budeme mít taky prvňáčka a plánuji tak jeden, maximálně dva kroužky v rámci družiny, myslím, že ta první třída bude pro ně dost náročná, než si zvyknou, tak bych mu nějakou velkou zátěž asi nepřidávala...teď měl ve školce jednou týdně sportovní kroužek, ve škole budou mít v družině něco podobného, takže se nechal slyšet, že by chtěl chodit, tak asi bude a k tomu možná dáme nějakou výtvarku nebo keramiku, to ho taky baví, ale je to v rámci družiny, takže nikam nemusí jezdit a neplatí se za to, takže toho kdyžtak může nechat... takže asi něco, kde bude mít třikrát a více v týdnu trénink a ještě závody, to bych nedávala, aby měl taky čas na nějakou svojí volnou hru, na úkoly a na odpočinek....ale záleží jaké máte možnosti, v kolik budete doma apod., ale to co píšeš, to bych mu hned v první třídě nedávala, přijde mi to moc....a nebo se domluvit, jestli by to šlo nějak na zkoušku, když tam opravdu chce....

killi
10. čer 2014

Dcera začala chodit od 5 let do ZUŠ na výtvarku a teď od 1 třídy chodí ještě do ZUŠ na kytaru. Jeden den chodí na noty. Ve škole má pak kroužek pohybovky jednou týdně a příští rok chce chodit ještě do sboru. Zvládáme dobře, dcera nemá problémy s učením a ta první třída je v pohodě, není se čeho obávat. Spíš jen časově pro rodiče, aby to zvládali 😉

jakoubka
10. čer 2014

Kubka chodí na fotbal 2x týdně + zápasy ......jeden kroužek nám zatím stačí . Nejsem zastáncem vícero kroužků 😉
Chci, aby si užil i to dětství.....hraní si , blbnout atd 🙂 🙂

lv
10. čer 2014

Ted ma keramiku a v 1.třídě chci také dat pouze 1 kroužek. Pokud ho ta cyklistika baví, dala bych a nic jiného k tomu.

pavlapl
10. čer 2014

Dcera chodí do 1 třídy a začala chodit na krasobruslení. Tréninky mají 3x týdně 3 hodiny. Můžu říct že je to velice náročné. Přijde ze školy nají se udělá úkoly a musí na trénink. S toho důvodu jsem jí přihlásila na speciální sportovní ZŠ kde chodí na trénink rovnou ze školy a já si jí vyzvednu ve 3 po tréninku na zimáku. Bude mít pak celé odpoledne na učení i čas jít ven. Je tak vytížená že jiný kroužek by už nezvládla.

zzuzinda
11. čer 2014

Adam teď chodí ve školce na fotbal a pak v pondělí chodíme do Sokola a v pátek na plavání. Od září mu taky začne škola, v plánu máme přihlásit ho na florbal a pak na nějaký kroužek, kde zaměstná i trošku kebulku, takže flétničku, zpívání, divadlo....co bude chtít. Víc mu v první třídě nedáme, abychom se všichni zajeli v novém režimu. Adam tedy ještě touží po hasičském kroužku, takže po něm se poohlédnu a kdyby tam mohl nastoupit třeba od pololetí, bylo by to ideální 🙂

kupi
11. čer 2014

Dcera jde od září do školy a teď má 2x týdně tenis, 1x anglinu a 1x skauty, myslím, že to všechno skloubíme i ze školou. Je ze všech kroužků nadšená, takže by bylo těžké něco vynechat,

willow4
12. čer 2014

Myslím, že kroužky, které si děti samy vyberou a baví je to tam, nejsou zátěží... Mají se placatit ve družině nebo dělat něco, co je rozvíjí... Dcera je celkem akční (a její škola také) a tak chodí s různými přihláškami, já jen platím... školu zvládá bez problémů a když jsou náhodou obě děti doma a žádný kroužek nemají, tak je celkem problém je srovnat 🙂 Nejhorší je asi organizace pro rodiče a přesouvání na turnaje, rozhodování, když se dva zájmy střetnou (chodí na judo a florbal a oba turnaje se občas setkají o víkendu). Je ale fakt, že některé družiny jsou akční, že zvládnou náplň kroužků pro mrňata v rámci své činnosti 🙂 Dcera "ochutnala" muzicírování, gymnastiku, flétničku, fotbal, zumbu, keramiku, pohybovky... příští rok chce na malování na hedvábí a snad už jenom jeden sport... i když... kdo ví, co zase škola nabídne 🙂 Mimo školu máme jen logopedii a to je maximum, co zvládnu 🙂