Jméno pro kluka Lucian, jaký máte názor?

dindonka
9. črc 2015

Ahoj, uvazujeme o jmenu pro kluka Lucian. Neni to moc obykle jmeno, ale existuje. A i matrika ho schvaluje. Neni moc podob a zdrobnelin pokud tedy nechceme aby to znelo ze volame na holku, ale neco se najde. Spis mam strach z budoucna. Prece jen Lucian je trochu ujete. Jaky na to mate nazor? Dali byste toto jmeno? Jinak nase okoli se moc netvari.

shine2015
9. črc 2015

@dindonka pokud už teď mas pocit,že je ujeté, tak to jméno nedávej.

pivonka2
9. črc 2015

Nezlob se, ale svému synovi bych takové jméno rozhodně nedala. Přijde mi to zženštělé jméno. Představ si, že je mu 50 a někde se představuje. Ono tobě se to teď třeba může líbit, ale jméno bude nosit chlap. Přeji šťastnou ruku při výběru, za mě ale Lucián ne.

nonnni
9. črc 2015

@dindonka ne, nedala.

dindonka
autor
9. črc 2015

Mam spis strach z okoli. Jak se na to budou tvarit. Proto me zajima nazor ostatnich. Jestli vubec by ho nekdo dal atd.

dindonka
autor
9. črc 2015

@pivonka2
dekuji ja jsem spis pro Mathiase ale doma chteji Luciana

verdos
9. črc 2015

Jméno je to krásné, ale osobně bych se bála, že ve školce (či škole) budou děti kruté a budou na něj schválně volat "Lucinko", když ho budou chtít pozlobit. Jinak kamarádka dávala vyloženě exotické jméno, které končilo na "ian" a děti v jejich okolí to moc nepobraly a volaly na něj "Janko" (bylo to teda na Slovensku). To mi přišlo divné (že to vlastně zaměňují za úplně obyčřejné jméno). Spíše bych dala jiné jméno, ale je to čistě vaše věc, záleží i kde žijete (je dost rozdíl třeba vesnice a velké město).

ia.
9. črc 2015

myslím že syn od Lucie Benešové se jmenuje Lucián, ne? já mám ráda česká jména, ale pokud se Vám to líbí, proč ne🙂 zkuste si třeba jen představit, jak mu budou říkat v dospělosti nebo ve stáří, Luciane asi ne...

dindonka
autor
9. črc 2015

@verdos jsme v Praze.

dindonka
autor
9. črc 2015

@ia.
Prave z toho mam strach a manzel ma pocit ze lepsi jmeno neexistuje

tulikiss
9. črc 2015

@dindonka http://www.kdejsme.cz/jmeno/Lucian/pocet/ jako jednou za rok ho nekdo da... ja neporadim protoze ja byla pri volbe jmena hodne konzervativni

dindonka
autor
9. črc 2015

Dekuji za nazory. Budu se snazit to doma rozmluvit. Ale manza si chce zvolit jmeno. No uvidime. Jinak diky. Ja se malem nechala zvyklat

pivonka2
9. črc 2015

@dindonka manžel by se chtěl jmenovat Lucián? Jak bylo řečeno, děti umí být kruté, měla bych z toho strach.

tinakari
9. črc 2015

rozhodnutí, jaké dáte svému dítěti jméno, je čistě na vás, bez ohledu na tom, co si o vybraném jménu myslí vaše okolí. Lucian je tady v ČR nezvyklé jméno. Já osobně bych toto jméno svému synovi nedala, ne že by se mi nelíbilo, ale jak už tady bylo napsáno, přijde mi zženštilé, pro kluka se podle mne nehodí. Ale záleží na tom, kde bydlíte, jestli v ČR nebo v zahraničí, zda se hodí k vašemu příjmení a hlavně, vámi vybrané jméno bude nosit váš syn, ne ty nebo tvuj partner (manžel). Je to jen můj názor, který nikomu nevnucuji.

anetka1701
9. črc 2015

No... Já přemýšlela dát klukovi jméno "Ian" :o) A druhou holku mám Marinu... Neobvyklá jména se mi líbí, za mně palec nahoru :o)

luckiesj
9. črc 2015

Stručně jasně...NEDALA! Je to sice vaše věc, jak se bude vaše dítě jmenovat, ale jak už tu zaznělo, chtěl by se třeba váš muž jmenovat právě Lucian? Přijde mi to ujeté, zženštilé a zbytečně exotické. Určitě teda taky záleží, jaké máte příjmení a kde žijete. Pokud by to měl být např. Lucian Novák z Horní Dolní, tak to by bylo asi ujeté hodně 🙂

japona
9. črc 2015

No nevím, je to Vaše dítě. Luciana si predstavim jako tříletého klučíka, ale nějak mi nepasuje dospělý chlap jdoucí napr. do ctvrte cenove🙂 Podle me to budí příliš pozornosti a spousta lidi si řekne, že se mu rodiče pomstili.. Dodneška nezapomenu na holčičku Abigail Bartákovou.. Existuje nějaký redaktor, co se jmenuje etienne blaha..

ronyx
9. črc 2015

Já osobně bych to jméno nedala,nelíbí se mi,ale sto lidí sto chutí 🙂 Hrozně moc záleží i na vašem příjmení,k typicky českému příjmení bych ho nedala tím tuplem. Ale takhle je to myslím s každým jménem v kalendáři i mimo něj,vždy se najde někdo,komu se nelíbí a někdo,kdo mu fandí 😉

lavita
9. črc 2015

mě se líbí a dala bych ho klidně a bez obav 🙂

werik153
9. črc 2015

Mě se nelíbí a osobně bych ho nedala.

xsaruska
9. črc 2015

já bych dala, toto jméno nosí syn Lucie Benešové má ho s ex.partenerm filipem Blažkem, teda aspon myslím 😎
zkus ji nekde napsat, třeba by napsala jak se synovi se jménem žije 😀

lv
9. črc 2015

Dala bych, je hezké..ano oslovení Luci je stejně jak na holku, ale to i u Zdeni, Peti, Vlasti atd. Luciku, Lucisku, čím víc si to říkám, tím víc se mi líbí..a
@shine2015 já v klidu řeknu, že holky mají ujela jména = myslím tím zvláštní+neobvyklá+libiva na první pohled..a přesto jsou pro mě nejkrásnější.

alkena
9. črc 2015

Jestli je jméno hezké nebo ne, je ponejvíc subjektivní pocit - když ho budu používat láskyplně, bude hezké, když ho bude někdo používat jako nadávku, hezké nebude. A je celkem jedno, jaké jméno. Spíš se ohlížejte po tom, aby tvořilo kompaktní celek s příjmením.
Já osobně bych Lucian nedala, ale já jsem ve výběru jmen hodně konzervativní. Na druhou stranu, pokud máš už teď pochybnosti o vhodnosti, zvolila bych jméno jiné.

dindonka
autor
9. črc 2015

@lv manzel rika ze mu bude rikat Lucianku a Luco. Jako nezni to uplnr spatne. Ale okoli by mohlo byt zly. To je fakt. My nemame typicke ceske prijmeni. Takze v tomto pripade je to jedno. Ale obavu mam. Ja bych radeji Matiase

loafeer
9. črc 2015

Mně by se třeba líbilo Lucien ( jmenoval se tak bratr Napoleona Bonaparta:o). Jinak asi záleží na přimení, např. Lucián Opička nebo lucian Vomáčka mi přijde takové....no spíš veselé....a taky na tom, jak mu máte v plánu říkat?...Jinak když se vám to líbí, dejte si to, zažila jsem v práci mnohem horší jména pro děti, fakt pomsta rodičů...Lucián je oproti tomu takové pěkné...Za mě proč ne, když se vám to líbí

evcann
9. črc 2015

@dindonka záleží i na příjmení, ale já bych to nedala. Klasický Lukáš je hezčí a rozhodne lepší. Přeci jen jméno půjde a dítětem a on jednou muže mít ve škole atd problémy.

veronicka89
9. črc 2015

Jmeno se mi treba osobne nelibi , ale pokud se vam libi proc ne, jako ja si myslim , ze v dnesni dobe anglictiny internetu atd - decka neresi jak se kdo jmenuje ... 🙂 kdyz se tvemmu synovi bude chtit nekdo smat najde si i jiny duvod nez jmeno 🙂

Ono jen diky lidem co davaji silene jmena je to trochu ruznorode, nebyt lidi - treba jako vy co date lucian bychom porad davali klasicka ceska jmena 🙂 😉

Takze dejte , vubec se toho nebojim .

A jinak se vraci do mody - josefina apod proste zastarala jmena 🙂

Nedejte na okoli 🙂 jakmile mu tak zacnete rikat , pak vam prijde ze k nemu ani jine nepasuje 😝

veronicka89
9. črc 2015

Melo by se nejak hodit k prijmeni 🙂

A jestli bude az mu bude 50 znit lucian trapne no, nevim podle me uz je jedno jestli je to deda Lucian
, nebo treba deda Samuel , Tadeas, Tobias nebo deda maxik 😀

rainbow_x
9. črc 2015

Nedala, NIKDY.

terezas4
9. črc 2015

@dindonka pocit z jména musíte mít dobrý, pokud se vám líbí a jde k příjmení proč ne? Mladší dcera má podle některých taky ujeté jméno mě přijde normální, původně se měla jmenovat Manon, to bych se nedivila kdyby přišlo ujetý 😅 ,jde o úhel pohledu. Někomu přijde ujetá i Nela nebo Samuel 😉

lv
9. črc 2015

@dindonka zá mě Lucian lepší jak Matias.