Kdy poprvé s dítětem do kina?

eeefffaaa
12. črc 2012

Chtěli bysme se synem jít do kina (budou mu teď 3 roky), ale manžel má obavy, že tam tak dlouho nevydrží.Chci se tedy zeptat, kdy jste byli Vy poprvé s dítkem v kině a jak se chovalo a zda to vydrželo?? Vím, že to hodně záleží na povaze a temperamentu dítěte,ale aspoň tak orientačně by mě to zajímalo. Jeho baví právě jak co a nedokážu odhadnout jestli se mu to zrovna bude líbit. Taky mám strach, aby to na něho nebylo moc hlasité apod. Všem zúčastněným předem moc díky!

rozarka65
12. črc 2012

Ahojky,tak zkus jít s Davídkem nejdřív do divadla na nějaké představení a uvidíš...Když Anince byly necelé tři,tak jsme šli v rámci nějaké akce na pohádku...představení trvalo necelou půl hodinu a bylo to tak akorát....
Nevím,jak je "živý",jestli vydrží sedět a koukat...co ho zaujme...vydrží ti doma koukat na pohádku?
Já se do kina teprve s Aninkou chystám (budou jí 4 roky),ale musím vychytat pohádku,která nebude ve 3D,co poslední dobou u nás v kině je...
A do toho kina ho chceš vzít z vlastní iniciativy nebo je to jeho přání?

smuffynka
12. črc 2012

Já brala malého ve skoro 2,5letech na Cars 2:o) Cars miluje a doma mi vydržel sedět a koukat na celou pohádku Cars 1 tudíž jsme zkusili kino :o) dopadlo to výborně..dostal popcorn,pití a měl jen jednu slabou chvilku ale jinak super :o) záleží jaké pohádky má dítě rádo a jak u nich vydrží :o) nyní sám se dožaduje zajít na Madagaskar a Dobu Ledovou :o)

hehena
12. črc 2012

@eeefffaaa EFI ahooj 🙂 my byli včera. Prckovi jsou 2r a 4m, ale vsadila jsem na tutovku, neb Dobu ledovou miluje, takže jsme to prubli. v sobotu zkusíme Madagaskar, to je taky jeho další závislost 🙂) byl z toho unešenej, kdyby mluvil asi nevykládá o něčem jiným, neb jen stačí, když se zmíním, že jsme byli v kině a zeptám se, jestli se mu to líbilo, tak se hned usmívá a mohutně kejve a ukazuje velký plátno.... 🙂) já si říkala, že přinejhorším odejdeme. holt je to finanční risk, ale kvůli tomu bych si zas vlasy nervala.
jinak hlučný se mi to nijak nezdálo a vybrali jsme si sezení u uličky, abysme mohli vzít případně rychle a nepozorovaně roha.

jen bych ještě dodala, že nemám nijak akční dítě a že mi vydrží u pohádky i doma, né sice celou dobu, ale docela dlouho a tam ho za prvé fascinovalo to velký plátno a taky že to viděl poprvé.... .)

diviska
12. črc 2012

já mám ještě dceru malou, ale mamka se mnou prý byla ve 3 letech na méďovi béďovi 🙂

white_tie
13. črc 2012

My jsme byli asi před měsícem, to byly malému čerstvě tři roky a teď, minulý týden, jsme byli podruhé. A vydržel perfektně. Měla jsem sice obavy, ale perfektní! Byl moc šikovný. A myslím, že se nemusíš bát, bylo tam i pár rodičů, co odešli, anebo děti, co zlobily a moc neposeděly. Ale myslím, že všichni to berou s rezervou a když jdou na odpolední, dětské představení, tak s tím musí každý počítat...

evulka25
13. črc 2012

my jsme byli s Filípkem na kocourovi v botách když mu byli necelé 3 roky a vydržel to krásně až do konce

mamkamarketa
13. črc 2012

Syn ma 3,5 a jeste v kine nebyl a asi jeste dlouho do kina nepujde 😅
On by to nevydrzel. Doma nevydrzi sedet a "koukat" na neco dele nez 15-20 minut. Ale to spis zalezi na diteti....

andulkaavetrelec
13. črc 2012

My byli ve 3 letech. Byl tam nejmladší. Vydržel. To záleží na tom, jestli je to koukací typ. Jestli vydrží u televize celý film, nebo aspoň půlku. Kdyžtak odejdete dřív, to se nedá nic dělat.

jankadudova
13. črc 2012

Do kina klidne, ale jsem odpurcem vychovy s popcornem a colou...to je desny. Jinak muj synovec byl prvne ve ctyrech letech.

aja123
13. črc 2012

Doporučuju loutkové divadlo. Pro tak malé dítě vhodnější a přínosnější 😉

andrisek07
14. črc 2012

Naše malá byla poprvé ve 3 letech a zatím už byla 3krát a vždycky vydržela až do konce.Byla na kocourovi v botach,velke vanocni jizde a pribeh hracek 3

myska
14. črc 2012

Záleží na dítěti, dcera měla premiéru tento týden a to jí bude za pár měsíců 6 let, byli jsem na Madagaskaru. Jí TV a pohádky moc neberou, proto jsme čekali skoro do 6ti let a stejně si myslím, že to kino by si víc užil náš skoro 3letý syn.

gabka32
14. črc 2012

Poprve jsme vzali dcerku do kina na jeji 4.narozeniny. měla to jako prekvapko a byla moc rada, vydrzela cely film (Madagaskar) a ted se porad pta, kdy bude mit zase narozeniny, ze chce do kina 😉
v loutkovem divadle na Broucky jsme byli v jejich 3,5 letech a taky to vydrzela, i kdyz myslim,ze kino melo vetsi uspech 🙂

medvidekpu
14. črc 2012

my ve 3 letech na Době ledové, pohádky má rád a byl nadšený

hanca830
14. črc 2012

poprvé v 5letech

karotky
8. pro 2012

S Adámkem jsem byla poprvé(a zatím naposledy)v jeho 4,5.letech.Šli jsme ještě s jeho spolužačkou na Kocoura v botách.Ten film byl dělaný jak pro děti,tak i pro dospělé 😎

p.e.t.u.l.k.a
9. pro 2012

@eeefffaaa ahojky my byli presne na Viteckovy 3 narozeniny taky na dobe ledove🙂

marecek4
9. pro 2012

myslím že tohle je u každého velice individuální,a bude záležet i na filmu-jestli zaujme a jestli u něj prcek vydrží,naše děcka byli prvně v divadýlku a pak v kině vlastně asi až se školou-za prvé u nás není,takže s dojetím to bylo složitější a za druhé-radši byli venku,než sedět v kině,ani teď nějak k tomu netíhnou,spíš na kolo,golfík,bowling,kluk na fotbal-jsou akčnější,takže sedět jim prý stačí ve škole 😀 a smalým to bude asi nastejno

lv
9. pro 2012

muž vzal dceru do kina ve 4letech, ještě s pubertální dcerou, prý katastrofa - hulákala tam na celé kino "Hééé jsem si prdla" a poskakovala, nevydržela...já mu to říkala, že je třeštipdrlo 🙂

asaka
9. pro 2012

ja bych taky radej zacla s divadylkem, prijde mi pro deti prinosnejsi nez kino, to bych mu rovnou mohla pustit nakej film v TV.. :-P. synovi jsou 4 a nenasla jsem zatim zadnej film, kterej by se mi zdal vylozene pro jeho vekovou kategorii vhodnej. Jinak je extremne pozornej, prvne byl na hodinovym divadylku ve 2,5 letech na predstaveni doporucovane pro deti od 5i let a patril mezi nejpozornejsi divaky 🙂 Ale je to fakt o temperamentu a zamereni ditete, tahat deti do divadel, koncerty kina, ktere se pak nudi a zlobi a otravuje to akorat ostatni.. to je pak dost smutny. spousta deti by radej venku litala na hristi ..

radka_h
9. pro 2012

Jiřik svoje první divadlo viděl ve školce necelé 3 roky a když mi učitelka řekla, že byl fakt hodnej a díval se. Neváhala jsem a vzala ho do divadla na pohádku krom jednoho čůrání a 2x napít byl fakt hodnej a děj vnímal. A pak ve 3,5 letech šel poprvé do kina. Musíš vědět ty, jestli Vaše dítko dokáže vnímat delší dobu nějakou pohádku. Ale asi bych ho nejdřív vzala do divadla . Pohádka je kratší a je to přeci jen něco jinýho než film na plátně, nebo v tv.

vendullka
9. pro 2012

Lucinka byla poprvé ve dvou a třičtvrtě a vydržela skvěle. Nemyslím si, že by kino mělo být nějaké zlo, jak pár maminek nadhazuje, vždyť i tam se musí přizpůsobit kolektivu , je ve společnosti, nemyslím si že je to stejné jako pohádka v TV. Pokud má pohádky ráda víš co by se mu mohlo líbit, určitě to zkuste.