Kroužek, kam lze vzít miminko v šátku. Máte zkušenost?

26. led 2022

Máte zkušenost s kroužkem, který navštěvujete se starším i s miminkem? Malému bude 2,5 až se narodí sourozenec.

cilkat
26. led 2022

Určitě nám tohle funguje v Sokole v oddílech rodičů a dětí. Rodiče s sebou miminka běžně nosí a buď je právě mají v šátku, nebo jsme dělali i ohrádky pro lezce. Ostatně jako cvičitel tam své syny "vodím" zhruba od tří měsíců...
Z mé zkušenosti miminko obecně není problém v kroužcích, kde s dítětem pracuje přímo rodič a tudíž jsou vlastně jeden na jednoho... Ve chvíli, kde má být jeden učitel na několik malých dětí, potřebuje, aby je nic nerozptylovalo - což miminko nedokáže. Ale tam zas obvykle neřešíte, že s miminkem nemůžete počkat v šatně/na hřišti vedle, že... Ale už bývá problém třeba si sednout vedle a pozorovat, jak hodina běží.

pipi_puncocha
26. led 2022

Syn taky bude mít 2,5 až se nám narodí miminko, chodíme aktuálně na dva kroužky a ani v jednom není problém pokračovat. Jedno je Montessori hernička, kde je lektorka a nachystané pracovní pomůcky, s dítětem pracuje rodič jeden na jednoho, to zvládneme i s miminkem hezky věřím. A druhé je zpívání, kde děti zpívají a hrají na nástroje pod vedením lektorky, rodiče se zapojují spíš jako pomoc, při výtvarné aktivitě - to zkusíme, uvidím, jestli to pro miminko nebude příliš hlasité a nebude plakat.

zizkmi
26. led 2022

Ja jsem tohle obsolvovala na jare. S mimcem jsem nemela problem chodit na pohybovy krouzek. Maly bud spal, nebo koukal. Kdyz uz pasl koniky, tak jsem mu vzala par hracek a dala ho bokem, at mu deti neublizi. Nejvetsi zahul byl presun z domu tam a zpet 😁

zuzekk
26. led 2022

A kde? Možnosti kolem mě jsou, ale také ti mohou být houby platné..