Měli jste někdy problémy s policií kvůli vozíku za kolo?

j.kriv
26. črc 2011

Ahojky, v posledních dnech se pořád někde rozebírá, že vozíky za kolo pro děti vlastně nemůžou na silnice ani cyklostezky, a že hrozí pokuta až 2000,-Kč. Tak mě zajímá, jestli se někomu z vás stalo, že by vás opravdu policajti zastavili a dali pokutu? 😅 😠

veruska007
26. črc 2011

No, ja videla, ze policiste zastavovali a pokutovali cyklisty, ze ve dne nesviti, kdyz je povinne celodenni sviceni. Ale kvuli tomu voziku jsem to nikdy neslysela. V zahranici jsem voziky za koly videla naprosto bezne. I kdyz osobne mi to treba do velkomesta bezpecne neprijde, tam se bojim jet sama 😅

berenika39
26. črc 2011

Jezdím s petrem druhý rok, často, a nikdy nic. ale je fakt, že se programově vyhýbám silnicím, jezdím nejvíc do sousední vesnice cca 6 km na hříště, a to je po normální silnici jen asi 1km a zbytek po cyklostezce a mezi vilkama....já se po silnici, kde jezdí víc auta, bojím. Ale občas jedem spolu i 20km po cyklostezce /bydlíme u Labe), a tam je to ok. Nikdy mě nikdo nekontroloval.

dagmik
27. črc 2011

Máme vozík tři roky a nestalo se nám to nikdy, nikdy nás nikdo nezastavoval, až letos o tom začali mluvit....taky nejezdíme hlavně na silnicích, ale stejně se jim nevyhneme....je to teda pěkná pitomost, sedačka na kole se mi nezdá teda vůbec bezpečnější 😒

ivasad.
27. črc 2011

Ahoj, tohle téma mně poslední dobou taky zvedá ze židle 🙄 My taky jezdíme beze změny, nikdy nás policajti nestavěli (a to už nás měšťáci párkrát potkali). Nevím kde novináři tyhle nesmysly vyhrabali. V zahraničí se běžně s těmihle vozíky jezdí, na cyklostezce je to podle mě bezpečnější a pro dítě pohodlnější (v dešti, větru, při spánku...), než sedátko na nosiči. Ten zákon, že se ve vozíku za kolem nesmí přepravovat osoby je v ČR sto let starej, ještě z doby kdy nebyly tyhle croozery apod., speciálně pro tenhle účel vyrobené a otestované crashtestem. Tak je jasné že v nějakém dvoukoláku na trávu přivázaném provázkem k nosiči se děti přepravovat nesmí - o tomhle ten zákon píše! Samozřejmě je nutné vybrat bezpečnou trasu, ne frekventovanou silnici, tam bych nejela ani s vozíkem, ani s dítětem v sedátku na nosiči. Teď jsme byli na dovolené na kole a několik lidí na nás pokřikovalo že je to zakázané, tyhle vozíky... Manža pěnil... Co je komu do toho ☹ Každému kdo se nás slušně ptal jak to tedy je, jsme to takhle vysvětlili, že není pravda že je to zakázané, ale že to prostě není zákonem ošetřeno. Proč tu prodali těch 13 000 vozíků, a pak najednou si někdo vzpomněl, že to není dovolené? Známí co žijí v německu a mají pro děti chariota byli zklamaní, že nemůžou jet labskou cyklo... Prostě jsme tu sto let za opicema ☹