Na kolik kroužků týdně chodí Vaše (uveďte i věk) dítě?

karotky
3. pro 2012

Mému staršímu synovi je 5,5 roku,do školky chodí už 3.rokem a jelikož ze začátku hodně marodil,na nějaké jeho mimoškolní aktivity,jsem neměla ani pomyšlení.Letošní podzim zvládnul odchodit celý plavecký kurz,aniž by zamarodil.Tak jsem začala pomalu přemýšlet o nějakém kroužku,ale po dnešním přečtení nástěnky ve školce,jsem o tom přestala přemýšlet.Byl tam vyvěšený článek od nějaké psycholožky,která tam zdůrazňovala,že by se předškoláci neměli vůbec zatěžovat kroužky a když už,tak by tam s ním měli chodit rodiče a neměli by je tam jen odkládat,aby měli doma klid. 😕

zamilovanadonej
3. pro 2012

Mému synovi je čerstvě 6, do školky chodí čtvrtým rokem. Jelikož je předškolák, v rámci výuky v MŠ chodí 1x za 14 dní na keramiku. Mám ten názor že na povinnosti má dost času až nastoupí na ZŠ, a kroužek jakýmsi druhem povinnosti bezesporu je. 😕

kikimaruska
3. pro 2012

Chtěla sem s malým chodit plavat, ale díky těhotenství nemohu a ani tu nějak není příležitost (snažili jsme se, aby chodili se školkou) . Synek má 4,5 roku a do školky chodí od 3 let a rád, ale nějaké další aktivity zatím necháváme stranou. Pokud chce tvořit, tak stejně nejraději doma s námi a třeba hrozně rád pomáhá v kuchyni a to na kluka dost 🙂 . Když byla takováto tvořící akce třeba ve školce, tak si stejně hrál a tomu tvoření se nevěnoval a takto by to bylo i kdekoliv jinde. U všeho vydží jen chvilku, takže ani do nějakého Malovánka jsem ho ani nezkoušela dávat. Navíc jsme omezeni spíš na kroužky kreativní než sportovní a nějak vysilující díky zdravotní stránce, ale prozatím mu to nechybí. Pokud si sám vybere nějaký kroužek později na ZŠ, nebudeme proti, ale nutit ho do ničeho nebudeme 🙂 .

vera_vila
3. pro 2012

syn měl kroužky v rámci školky, takže chodil do nich a měl tuším akorát 2 týdně... už nevím přesně, jaké to byly... Chodil do nich 2 poslední roky ve školce - od 4 do 6 let... mimoškolní aktivity měl až v 5 letech, to chodil 2x týdně na fotbalovou školičku a to jsem tam většinou čekala s ním nebo jsem odskočila tak maximálně na 20 minut nakoupit... do fotbalu chodil ještě v první třídě a od druhé má kromě kroužků v družině mimo školu akorát šachy...

kristi
3. pro 2012

Mia chodi na krouzky ve skolce - po maji Zumbu, ut Pohybovku, st ma Golf, ct ma Tanecky - krome golfu vse v ramci skolky, takze je partou a uzivaji si to

ange_de_la_morte
3. pro 2012

U nás to bylo tak že když jsem byla ve školce tak další mimoškolní aktivity nebyly třeba - chodila sem do školy patřící pod ZUŠ takže jsem měli všechno možné od dramatického kroužku, přes zpívání, malování, keramiku, tančení, prostě všechno možné , takže další mimoškolní aktivity nebyly třeba . Od první třídy jsem ale jak já tak moji sourozenci měli kroužku fakt hodně - 2x týdně housličky + hudební nauka pro nejmenší, 2x týdně tenis přes léto, přes zimu lyžařský kurz , 1x týdně keramika, 1x týdně výtvarka, 1x týdně dramatický kroužek, 1x týdně horolezecká stěna .... do všech těchto kroužků jsem chodila velmi dlouho a velice ráda, a nemám zpětně pocit že by mě tam rodiče ,,odkládali,, a chtěla bych aby moje děti taky měli dostatek kroužků, hlavně teda z toho důvodu že mě děsí ta přestava dnešní ,,počítačové doby,, kdy děti přijdou ze školy a hned sedají k počítačovým hrám, které vypínají až před spaním, takhle to nehcu 🙂

gilotek
3. pro 2012

Synovi bude 5 let, ve školce druhým rokem a do kroužků nechodí. Příští rok, kdy bude předškolák je možnost AJ a flétny + budou mít plavání.

anetka1701
3. pro 2012

http://ona.idnes.cz/pretizene-deti-a-krouzky-0x...

Na tohle jsem narazila nedávno a teďka jsem si na to vzpomněla. Moje dítě ve věku necelých dvou let zkusilo - z části díky nátlaku okolí, kde jsem cejtila, že pokud nebudu malou brát na kroužky, tak budu špatná matka, celkem velký množství aktivit (plavání, cvičení, Yamaha,...) v rámci batolecích kroužků s rodičema. Nebavilo jí to nikdy a bylo vidět, že přesto, že je v kolektivu a "něco" z toho asi i má, na kroužku spokojená není a raději by řádila doma nebo venku a dělala si, co chce. Rozhodla jsem se pokusy ukončit a kroužky zrušit. Z dost stran jsem slyšela, že to je špatně, že se nenaučí být v kolektivu, poslouchat a že je třeba "vydržet" a chodit dále, protože si to časem "sedne" a dítě bude nakonec rádo, že tam chodí. Slyšela jsem to jak ze strany instruktorů - což je jasný kvůli vidině zisku, tak ze strany těch asertivních matek, které s podobně starými dětmi navštěvují velké množství kroužků a jejich děti jsou tam "spokojené a úspěšné". Taky jsem pokaždé slyšela, že dětem chtějí dopřát to, co ony sami v dětství neměly.

Ten výšeu uvedený článek mně taky pomohl otevřít oči a zamyslet se nad tím, co je pro mé dítě nejvhodnější a nejlepší a šmahem jsem jakékoliv další pokusy s mou dcerou zavrhla. Jsou jí dva! Básničky a povídačky a tanečky, stejně jako barvy a tvary se naučí i doma s rodiči, kolektiv dětí snadno nahradí pobyt v herničce, kde nebude žádná organizovaná zábava a na příchod do školky má času víc než dost - a i v té školce ze začátku příliš organizované zábavy není a děti mají příležitost si sami hrát!!!

Takže za mně kroužky do školního věku NE!!! Pokud není na dítěti jasně vidět, že ho to opravdu baví - a i tak, max. 1-2 týdně a při sebemenší známce toho, že se mu nechce nebo ho to nebaví ho brát pryč a nebo místo kroužku zůstat doma a třeba si stavět lego nebo se jít vyřádit na hřiště.

andulkaavetrelec
3. pro 2012

synovi je 5,5, ve školce má angličtinu a keramiku, kromě toho chodí po školce na atletiku (tam na něj alespoň chvilku vždycky koukáme z balkonu) a ještě má kreslení (tam je 2 a 1/4 hodiny sám, ale chodí ke stejné učitelce, ke které jsem chodila já), minulý rok jsme taky chodili, ale to protestoval, teď tam jde, i když někdy kňourá, ale pak se mu tam líbí
chce to vybrat kroužek, o který dítě stojí, a myslím si, že většina dětí od 5 let zvládne být na kroužku sama a nemá z toho nějaké trauma
taky tam nemusí jít pokaždé..., ale je to dobré i pro tebe, že je někde upíchnutý
ten článek byl o přetěžování dětí , tj. když chodí předškolák nebo menší školák na kroužky každý den...

katvx
3. pro 2012

Ja mam na tohle jiny nazor. Malemu jsou 3. Do skolky ho nevzali Chodi 2xtydne do materskeho centra. Chodim s nim cvicit a od noveho roku budeme chodit jeste na plavani. Pristi rok chci zkusit nejake zpivani. Ja jsem zase cetla od jineho psychologa, ze by deti od 3let uz nejakou starost mit mely, vcetne nejake domaci prace(napr. srovnavat boty,...) Nevim, co tam ta psycholozka psala, ze maji delat. Hodne deti v tomto veku uz nekolik hodin za den sedi u pocitace, je to snad lepsi? Videla jsem to u pribuznych, jejich syn nas ani neprisel pozdravit. Cele odpoledne u toho sedel. Nebo s nima mame chodit do nakupniho centra? Cely den si prece s hrackami nehrajou. V lete jsem s detma dlouho venku, ale co v zime? Je jasne, ze ho nebudu nutit, kdyz tam nebude chtit chodit, tak ne. A pretezovat velkym mnozstvim krouzku take ne. Ale pokud ho to bavi a doma se mu take venuju, tak opravdu nechapu proc?

petrajurinova
3. pro 2012

Synovi je čerstvých 6 let a ve školce je už 4. rokem. Do kroužku v rámci školky chodil od začátku své docházky (tzn. od necelých 3 let) - první rok chodil na pohybovky, druhý rok foukal na flétničku, třetí rok dělal keramiku - všechno vždycky bylo 1 hodina po svačině v rámci školky s učitelkou z MŠ a každou tu aktivitu si sám vybral. Flétničku vzdal po půl roce - nebavilo ho cvičit a mi připadalo brzy ho do toho nutit. Letos v rámci školky na kroužek nechodí, ale jednou v týdnu chodí do ZŠ na "školičku", což je v podstatě příprava a metodické cvičení pro ulehčení nástupu do školy a jednou v týdnu se chodí na hodinu vyběhat a vybít přebytečnou energii naproti do tělocvičny na Florbal. Opět obě aktivity si vybral sám a dobrovolně a chodí tam s nadšením a maminku za zadkem v tělocvičně rozhodně nechce. Zůstávala jsem tam první dva tréninky a pak už mě sám vyháněl.

Holka má teprve 3 roky a letos ve školce ty nejmladší do kroužků nebrali, takže zatím nechodí nikam, ale už se sama hlásí, že chce chodit tancovat s hůlkama - z okna vídává před tělocvičnou malé mažoretky a strašně se jí to líbí. Pochoduje mi při hudbě po obýváku a mává vařechou, tak ji příští podzim před 4. narozeninama asi k mažoretkám přihlásím, pokud ji do té doby nezaujme něco jiného.

gimulka
3. pro 2012

Filípkovi bude v lednu 4,5 a od září chodí 2x týdně na 1,5 hod nadšeně do fotbalové přípravky u nás na vesnici, hrozně ho to baví

hasky24
3. pro 2012

KLUK 3 ROKY - 1X TÝDNĚ GOLF , JUDO , TANEČKY + KERAMIKA ( VŠE VE ŠKOLCE ) 😉 😉

gabin6
3. pro 2012

Se synem jsem chodila plavat od osmi měsíců do tří let a to jednou týdně. Pak jsme chodili jednou týdně cvičit s tvořivostí (malování...) a skončili jsme ve třech letech. Nyní je synovi 3 1/2let a chodíme do Šikulky - kroužek malování atd. a jednou týdně jsme nyní začali chodit do školičky bruslit. Ve školce chodí na kroužky starší děti.

pepibubu
3. pro 2012

Pepa, 4 roky, 1xtýdně zpívání, 1xtýdně flétnička ve školce, od února 1x týdně atletika (aby byl pevný a sportoval)

ludva
4. pro 2012

Matěj 3,5 roku - keramika, cvíčo, od února atletika 🙂 Do školky nechodí, tak řešíme kontakt s vrstevníky takto. Na koužky vozíme starší děti, takže má Matěj povinnosti až dost 🙂

coxa
4. pro 2012

Vojtovi je 5,5 do letošního školního roku byl bez kroužků pokud nepočítám nárazové akce ve školce ( plavání a lyže), od letoška chodí jednou týdně na přípravku atletiky a jednou týdně na angličtinu a obojí ho strašně baví. Keramiku mají nepravidelně v rámci školky a kojenecké plavání jsme skončili na 3 letech, teď už chodíme jen sami si zablbnout do bazénu. 🙂

helcas
4. pro 2012

Radeček má 4 roky... jednou týdně solná jeskyně a jednou týdně angličtina - aktivity, které nabízí školka, jednou týdně plavčo...chtěla bych časem taky atletiku a nějakou výtvarku nebo hudebku, ale mám pocit, že už teď ho skoro nevidím :/

baris
4. pro 2012

Katuška 4roky, Karolínka skoro 3 - žádné kroužky. Nechcou tam chodit, tak je nenutím. Jsou to moje mazlinky, co si chtějí hrát se mnou 🙂, takže pokud ještě mohu, tak si to užívám. Než se naději, tak je tady puberta a to už žádné mazlení nebude 🙄.

Jinak synovec - ten od školky chodil do všem možných kroužků - fotbal, angličtina, keramika .... Každý den měl kroužek,, v sobotu ještě zápas ve fotbale .... Podle švagrové, aby se vyřádil a doma neotravoval 🙄. A když si náhodou chce ke konci dne nebo v neděli podívat na pohádku, tak ho honem žene ven - co by seděl doma. Je pořád v zápřahu. Až je mi ho líto.

Jinak si myslím, že je to u každého dítěte individuální, ale všeobecně převládá názor, že dítě by mělo mít max. 2x týdně kroužek. Katuška mi třeba pořád říka, že chodí do práce (ne do školky) a dítě to tak bere - učí se tam nové věci, a určitě je to pro ně větší zápřah, než kdyby byly doma.

Takže by jste to měly brát tak, zda i vy by jste po práci, chtěli každý den chodit do kroužků???? A ikdyž to bude Vás (nebo dítě) bavit, tak počase toho budete mít plné kecky a bude hledat výmluvy, proč tam nejít. A dítě většinou samo nepozná, kdy už má dost. Moje holky teda většinou jednou na 120%. Takže by zde mělo platit pravidlo - VŠEHO S MÍROU.

lucisa
4. pro 2012

Letos máme kroužky slabší o školní aktivity, protože se tam finišuje s nějakými projekty a jsme malá vesnická škola, takže pedagogové mají jinou práci.
Letos mají dcery 8 a 10 let jednou týdně atletiku, 8letá kroužek starání o zvířátka, starší ještě přibude kroužek ručních prací, který se ale rozjede až od pololetí.
Ve škole mají v rámci výuky TV plavání - dvouhodinovka týdně.
Loni měla starší dcerka ještě flétnu, tu tam měli už od školky (letos kantorka skončila mateřskou a vrátila se na plný úvazek a už nestíhá - bohužel) a mladší dobrovolnou angličtinku.
A osobně můžu říct, že toho máme až nad hlavu. 1-2 kroužky týdně jsou myslím tak akorát. Už tak si připadám jak taxikář, a to jsem na rodičáku, jak začnu za pár měsíců chodit do práce, bude ještě větší honička.
Raději holkám dopřeju zahradu, zvlášť počínajícím jarem u nich pozoruji zvýšený nezájem o kroužky, ale to už vždy musí doklepat do konce.

elvira
4. pro 2012

Než půjde do školy, takže žádné organizované kroužky neplánuji.
Chodíme plavat - když se nám chce, tvoříme doma, jisté povinnosti má doma taky - odpovídající věku - úklid hraček, oblečení po sobě atd.
Jezdíme na kole, chodíme na procházky, nevidím důvod, proč ho zatěžovat něčím dalším.
Pokud bude chtít a půjde mu to, tak bych ho potom přihlásila na keramiku, případně sportovní kroužek.
Ale kroužek každý den, nebo čtyřikrát týdně je na můj vkus moc. Děcka potřebují mít čas samy pro sebe a na sebe.

renlu
4. pro 2012

Kryštůfek má 18 měs.Od 2měs,chodíme jednou týdně na plavčo-doporučeno na rehabilitaci.Pak díky astmatu chodíme 1týdně do solné jeskyně.A teď jsme začali s yamahou.Baví ho to,miluje dětí...Máme malý byt,tak se čas snažíme trávit jinak.Venku na procházkách s hafinou,v herničkách.Ale děláme vše spolu.Až bude starší,tak bude chodit na kroužek,který bude sám chtít,podle toho co ho bude bavit 🙂

brisalek
5. pro 2012

Dceři jsou 3 roky a skoro 5 měsíců. Od září chodí do státní školky, kde mají rozum a pro takhle malé žáné kroužky nemají. Od 2 let a 2 měsíců - 3 let chodila do soukromé školky a tam měla v rámci školky tancování na které jsme jednou za 14 dní chodila s ní. Než šla do školky chodili jsme jednou týdně na takové cvičení / malování (chvíli běhali, zpívali, pak jsme něco vyráběli) chodila jsem tam samozřejmě s ní a hlavně proto, aby si zvykala na děti, protože byla dost mamánek. Jinak jsme trávili čas s kamarády na hřišti, s bratránci, babičkama...Kroužky plánujeme až od 1. třídy dřív maximálně angličtinu pokud narazím na nějakou opravdu dobrou. Kdyby se projevilo, že má třeba dobrý hudební sluch tak ji možná na něco dáme dřív, když by nám to třeba učitelka ze školky (nebo někdo , kdo tomu rozumí) doporučila....

jakoubka
5. pro 2012

Kubík má 5 let.V rámci školky chodí do keramiky a výtvarky a každé pondělí jezdíme do atletiky. 🙂 😉

luucia
8. pro 2012

Anetka má5 let...chodí 1x týdně na tenis, 1x týdně na balet a 1x týdně na plavání 😉 sport má moc ráda, jde jí to a chodí tam ráda...to pro mě je to opruz to s ní všechno s maldší dcerou absolvovat 😝

p.e.t.u.l.k.a
9. pro 2012

Vitek ma 3,5 a my chodime na fotbal - prripravka 2krat tydne od 3 let a moc ho to bavi🙂Nejradeji by chodil kazdy den🙂Nechodime do skolky takze je rad ze se s klukama vyblbne a navic mu to jde🙂A ja tam byvam s nim

monika6e
9. pro 2012

Pravidelně jsme chodili na plavání, což jsme teď přes zimu vypustili a vrátíme se k tomu na jaře. Ale tam jsem s dětma v bazénu i já plus navíc instruktorka, takže je otázka, jestli to počítat mezi "kroužek". Jinak Anička (4,5) chodí jen na 1 kroužek - do divadla na dramaťák. S Marečkem nikam. A s tím viz výše se ztotožňuji... Chudáci děti, který běhají z jednoho kroužku do druhýho... A matky si pak stěžují, že jsou za řidiče a jen děti převážejí. Kolem znám takových bohužel mraky... Chudáci děti...

natalie77
9. pro 2012

Můj syn byl často nemocný, takže nechodil pořádně ani do školky....teď se mu to snažímě vynahradit, protože je ohromně společenský a všechno ho moc baví. Bude mu 5,5.
CHodí na keramiku, na jógu a na hudebku, kde s panem učitelem hraje na flétnu, piáno a nebo zpívá...podle toho, co se jim chce dělat 😉 . A je nadšený. Vždycky jsem byla proti kroužkům u předškolních dětí, že by se děti měly zabavit a doma si prostě hrát, že na povinnosti bude času dost....ale máme to všechno pár kroků od domova, takže žádné dojíždění, syn v tom vidí zábavu ne povinnost.....

berynka
13. pro 2012

Dceři je pět. Minulý rok v rámci školky absolvovala kurz plavání. A teď od září chodí jednou v týdnu do klasického Sokola 😉. Příští rok bude v 1. třídě, tak to zatím asi taky necháme na jeden kroužek. Ještě jsme nevymysleli, co to přesně bude 🙂 .

lisanda81
11. led 2013

dcera 3,5, chodí do školky, a k tomu sokol a yamaha, od příštího roku určo přidáme tanečky

hojda
11. led 2013

Tak s malým jsme taky chodili na plavání a pak na Yamahu, která ho totálně nebavila a doteď si zacpává uši, když se zpívá 😠 😠 😠 Zpívání nesnáší. Od dvou let na keramiku, ta ho bavila hodně. S malou zatím nikam, jen do mateřského centra, až bude větší, tak zkusíme nějaké kreslení, tanečky, co jí bude bavit, ale max jednu věc. Plavání už ne, z toho jsme vyrostli. slaná voda je daleko, to se nevyplatí jezdit a chlór dětem škodí na dýchací cesty, takže máchát miminka každý týden v chloru není nejlepší nápad.