Od kdy jste učili děti na kole, bruslích...?

ruda
8. pro 2012

Od kdy jste učili děti na kole/ s kolečky nebo bez/, na bruslích/ které dřív-kolečkové nebo na led../, na lyžích,koloběžce.... a jak jste je to učili, až chtěli sami nebo jak jste je motivovali....díky za rady a postřehy...

boban
8. pro 2012

Syn jezdí na kole od necelých tří let..a hned bez koleček..odmala měl motorky,pak kolo bez šlapátek a ztoho jsme přešli na normální kolo rovnou bez koleček 😉 a na zimní brusle jsme zkusili loni(4roky) a jeho to nebaví..letos zase zkusíme,ale myslím že úspěch zase nebude 😉 😉 na koloběžce už jezdí dlouho a na letošní Vánoce asi pořídíme nějakou kvalitnější 🙂

eloana
8. pro 2012

ahoj dceri vyslo kolo bez kolecek na 4 roky.... bruslime od 3 let... od 4 brusli super, kam se na ni hrabu))) oboji chtela sama

andulkaavetrelec
8. pro 2012

tak my kolo od 5 let, před tím odrážedlo, někomu to holt trvá déle...
letos chceme v 5,5 letech zkusit lyže, ale naše dítě se do sportů nežene, do vody "vlezl" až letos, že jako budeme se učit plavat, hrátky ve vodě ho předchozí léta extra moc nebraly...
dřív nechtěl, ani že kamarádi uměli, kluci jsou někdy tvrdohlaví, ale zase mi nelezl do každé fontány a nejezdil na kole, aniž by to měl v hlavě srovnané, a nebála jsem se o něj, takže myslím, že někdy je lepší nespěchat, i když okolí to už umí

hofka1
8. pro 2012

Dcera má dva, letos chci zkusit brusličky-kačenky jen pro trochu změny, odrážedla ji moc nebaví, takže i když u nás moc sníh není a dalo by se na nich jet, zbývá chůze nebo kočár.-)

ludva
8. pro 2012

Náš Matějda jezdí na kole bez šlapek (na Davídkovi) od dvou let, zvládá i kolo klasické kolo bez koleček, ale tolik ho to nebaví. Kolo je těžší a přeci jen na Davídkovi může dělat spousty blbin - oblíbená je jízda s nahama na rámu 😀 , ale na klasickém mu to tolik ještě nejde. Teď je mu 3,5 roku, Ježíšek mu nadělí nové šlapací kolečko, tak jsem zvědavá, jestli svého milovaného Davídka odloží... Lyže jsme zkusili loni a opavdu s námi lyžoval na sjezdovce, strašně se mu líbilo jezdit na pomě 😉 Doufám, že mu nadšení vydrží i nadále 😉 Myslím, že u nás je to dané staršími sourezenci, chce dělat to co oni, chce se jim vyrovnat. Do sportu nenutit, ale motivace udělá opravdu hodně 🙂

p.e.t.u.l.k.a
9. pro 2012

Syn zacal jezdit od 3 let ale ani ucit jsme ho to nemuseli , sedl na kolo hned bez kolecek a za dvema baraky jel sam jak drak😀Predtim jezdil na odrazedle.A na kolobce jezdi taky pekne ale lyze a brusle jsme jeste nezkouseli🙂

brisalek
9. pro 2012

řekla bych , že se to může zkusit a když to dítě baví učit....určitě neexistuje přesná hranice. Dcera jezdila na odrážedle - motorce od 1,5, na normálním odrážedle od 2 na kole e šlapkama bez přídavných koleček od necelých3 let. V loni zkoušela lyžovat a bavilo ji to a šlo jí to bylo jí 2 a 7 měsíců. Synovcovi byly 3 a něco a bulel a lyžovat nechtěl, třeba začně v 5. Brusle jsme ještě nezkoušeli

petule246
9. pro 2012

alfíno jezdí na kole bez šlapek od 3 - sám si o kolo řekl a během týdne na něm jezdil. Trošku jsme už loni zkoušeli lyže (2,5let), ale nic moc a tenhle rok to zkusíme znovu, tak uvidíme, jak mu to půjde. Brusle zkusíme taky, ale u těch snad ani nečekám, že by ho to hned chytlo. Takže učila bych ve chvíli, kdy se do toho chce rodičům i dítěti - všude to bude jiné.

lucinka_jirackova
9. pro 2012

ahoj, my teď budeme teprve zkoušet na jaře odrážedlo, tak doufám že začneme na kole brzy a bez problémů 🙂

antarres
9. pro 2012

ok 3 let odrazedlo, od 4 let kolo, odrážedlo nám moc pomohlo

mirun
10. pro 2012

Kolo i brusle od 3 let 🙂

muminek
4. únor 2013

Kolo bez koleček ve čtyřech a brusle taky chtěl sám jen musel překonat to že ho nikdo nedrží. Na lyžích taky od čtyř tam už byla potřeba motyvace nějaká hračka za týden na lyžích ono lyžovat každý den je únavné i pro dospělého 😀

karotky
4. únor 2013

Starší syn měl klasickou tříkolku od 20.měsíců,ale naučil se na ní jezdit až za rok.Do té doby jezdil na odrážedle a kolo jsme mu koupili ke 4.narozeninám.Letos oslaví 6.narozeniny, a doufám,že ho panická hrůza z pádu(je skeptik po mě-moc si nevěří)navždy opustí.Hlubší vody se nebojí od loňska,protože jsme koupili větší bazén a naučil se plavat postupně formou hry.Letos chodil se školkou na plavčo,tak jsem byla klidnější,že mi ho tam neutopí. 😉
Každé dítě do toho musí dozrát-některé dřív,některé později.Je to to samé jako s 1.kojeneckými a batolecími pokroky,ale v dospělosti už nikoho nebude zajímat,kdy se co naučil. 🙂