Od kdy jste učili dítko bruslit?

pampalin
25. pro 2013

Ahojky!
Chtěla bych se zeptat zkušenějších - od kdy jste učili prcky bruslit? A začínali vaši nejmenší na kačenkách nebo rovnou na bruslích? Chtěla bych to s prckem zkusit sama, samozřejmě netuším, jestli ho to bude bavit, takže asi by bylo lepší koupit takové ty brusle, které mají nastavitelnou velikost. Co myslíte? Budu ráda za jakoukoliv radu.
Díky.

uztotakbude
26. pro 2013

Zkušenosti jako takové nemám. Jen si vzpomínám, jak učili bruslit naši mne a pamatuji si, že mi bylo pět let. A učila jsem se na kačenkách, tedy s dvěma břity. 🙂

jmisa
26. pro 2013

Zkoušeli jsme to už vloni, na klasika bruslích, syn měl 3,5 roku. Bylo to spíš takové chození za ruku, nebo jsme ho tahali na hokejce, na stadionu měli i něco jako pidi bráno, tu před sebou začátečníci tlačí, ale lepší byla ta ruka apod.
Letos jsme se tam ještě nedostali, tak uvidíme, jak to půjde tento rok.

klarawerder
26. pro 2013

No, já stála na bruslích jako dítě cca ve 3 letech. Mojí dcerce jsou teď 2 a čtvrt roku a dostala velikostně nastavitelné kačenky od Ježíška 🙂 (máme je od značky Powerslide), takže mám v plánu ji hned tuto sezónu na brusle postavit - podle mně už by to "chození" po ledě zvládla 🙂 Děcka jsou různý, žijeme ve Švýcarsku, a tady když jsme na horách, tak tu na maličkých lyžičkách nezřídkakdy frčí ani ne tříletí špunti jak draci 🙂

lenka5731
26. pro 2013

4 roky, normalni brusle nastavitelná velikost, nejdřív pul hodiny za ruku a pak už jezdila sama okolo stadionu. Kačenky bych vůbec nekupovala, to nemá s bruslení nic společného, jen získá špatně návyky.

kettm
26. pro 2013

Náš syn byl ve 2,5 letech na kačenkách, loni, 3,.5 roku jsme koupili brusle s jedním břitem, dají se zvětšit z 29 na 31 velikost a letos 4,5 roku už bruslí s oporou celkem slušně. Byli teda jednou ale oproti loňsku strašně veliký pokrok, myslím, že půjde ještě párkrát a bude bruslit bez opory.

klarawerder
26. pro 2013

@lenka5731 No, já bych kačenky taky nekupovala, když mi někdo řekne, kde sehnat jednobřité klasické brusle na nohu velikosti 24....

lenka5731
27. pro 2013

@klarawerder 🙂 tenhle problém jsme neřešili, velikost nohy 24 měla dcera v 21 měsících, první brusle ve 4 letech už mela dokonce druhou velikost posuvných bot.. U nás jsem teda neviděla smysl brát dvouleté dítě na brusle.

klarawerder
31. pro 2013

Tak jsme byly v sobotu poprvé s malou na ledě. Dceři je 27 měs. a má pro začátek dvoubřité kačenky. Bylo to úplně v pohodě, malá asi po půl hodině pochopila princip odrážení a malými krůčky už dokázala sama popojíždět...

antoinet
31. pro 2013

Když byly synovci 3 roky, byla jsem se podívat na jeho hokejovém tréninku, chlapečci bruslili jak draci🙂

pavlapl
22. led 2014

Moje dcera se začala učit na bruslích v 6,5 letech a teď je z ní krasobruslařka, na ledě je 5x týdně a syn začal ve 2,5 na klasických hokejových bruslích. Naučil se jezdit sám během cca 2 měsíců ale chodil bruslit 5x týdně.

bublina88
7. dub 2016

Je blbost začít se učit nejprve na kolečkových? Dceři je čtyři a půl.

elen222
7. dub 2016

v 5letech, syn se učil teď na jaře, opíral se o židličku, které měli na stadioně na ledě pro malé děti, a na ní seděla malá dcera, takže ji vozil, užili si to oba 🙂

bublina88
7. dub 2016

@elen222 kolečkové jste nezkoušeli?

lucisa
7. dub 2016

Dcerka měla necelých 4,5 roku a poprvé jsme ji předloni v létě postavili na inliny, moc jí to nešlo, nevěděla, co má dělat, tak jsme ji netrápili. V zimě jsme ji přihlásila na školičku bruslení na klasické lední brusle, tam jí trenér ukázala, jak na to, po asi 3 lekcích už zvládla odrážení a pomalou jízdu. A loni na jaře v 5 letech jsme ji po zimním bruslení znovu postavili a jezdila jak drak. Od té doby zvládá obojí.
Pokud člověk není trenér nebo nemá zkušenosti, jak to předat dítěti, vyplatí se zaplatit pár lekcí a nechat naučit, děti se učí rychle, nemají strach a pak jezdí v pohodě a jistě 🙂

tetta
7. dub 2016

@bublina88 Ne, je to úplně jedno, na kterých začnete 🙂

jesca
7. dub 2016

@bublina88 Nase deti zacinaly na hokejovych bruslich /ve 2,5 a 4 letech/ v krasobruslarskem klubu🙂 Koleckove dostaly loni v lete 3,5/5. I kdyz uz umi bruslit na lede vcelku slusne, na koleckovych je to jine, delaji se s nizkymi abec - tzn. ze se kolecka hur toci a nejezdi to tak rychle-pohyb neni tak "hladky" jako na lede, navic jsou o dost tezsi, coz je pro ty deti trosku slozitejsi (ale mozna je to jen tim typem brusli, co mame, nevim). Co jsem ti chtela rict je, ze za me je rozhodne lepsi zacit na lede i co se tyce padani (min odrenin) a az uz to zvladaji a vi, jak by ten pohyb mel vypadat, prejit na koleckove.

bublina88
7. dub 2016

@jesca
@lucisa
@tetta děkuju za reakce 🙂

monivo
7. dub 2016

@bublina88 někde jsem četla, že se má začít až tak v 5ti letech a déle, že do té doby nemají děti dostatečně zpevněné kotníky - mluvili o ledním bruslení.

kvakuska
7. dub 2016

já myslím, že je to jedno na jakých bruslích začne ... dceři chyběly dva měsíce do 2,5 roku když jsme ji vzali na ledovou plochu u nás na náměstí, půjčili jsme jí klasické brusličky (rostoucí) a moc se jí to líbilo, takže nakonec jsme brusličky koupili a chodili jsme tak 2-3x týdně a naučila se normálně bruslit ... když ledovou plochu odstranili, pořád se ptala na bruslení, tak jsme pořídili kolečkové brusličky (také "rostoucí") ... postavila se na ně nejdřív doma v předsíni a jako by na nich stála odjakživa ... teď je jí 2,5 roku + dva měsíce a velmi slušně na kolečkových bruslí ... ale nevím, jestli je to úplně běžné, u nás byli motivací starší kamarádi, které viděla bruslit na ledě, chtěla být jako oni, je docela cílevědomá a hlavně nefňuká když spadne ... mě vyhovovalo, že začínala na ledě, přece jen kombinéza a rukavice ji chránily před pády ... teď na kolečkových je míň obléknutá a já se víc bojím zranění ... ale s tím se asi budu muset smířit 😠

bublina88
12. dub 2016

@monivo děkuju
@kvakuska to je teda šikulka

martaa38
15. dub 2016

Od 2 let a zvládla to v pohodě (teda na ledních bruslích), na in-linech jí plánuju učit až tak za rok. Teď jezdíme na kole 🙂 http://www.ondalek.cz/produkt/kokua-kolo-like-t... 😀