Odkdy chodíte s dětmi po horách?

simona_33
21. srp 2019

Ahoj. Zajímalo by mě, odkdy chodíte a dětmi po horách, resp na pěší túry/ výlety, asi jedno kde...mám syna 3r. Podotýkám, že nejsme žádná rodina horských vůdců, ale rekreační turisti, ale syn je prostě fnukna. Nevím zda a kdy to přejde? Na odrážedle celkem ujede, radši se s jim pohybují takto, pěšky jde chvíli (samozřejmě ho zaujme každý 3 metry něco a rozjímá u toho) a pak začne ... fňuká, chce nést případně jet na kočáru s braskou...Trochu nápor na moje nervy. Když dorazíme na hřiště tak najednou nožičky neboli...Jako nevím, chtěla bych na výlet, jsme aktuálně v krkonosich, ale jako nevím zda ještě moje nervy vydrží další pokus o výlet...navic musíme jen na cesty s kočárem, máme jedno nosítko a v tom nakonec nesu triletaka!a mimino musí kočárem. Bohužel ani z kopce to není paráda...včera viděl lanovku a ptal se jestli je to lanovka domácí (tedy jestli jede domů😭). Dík za nazory

simona_33
autor
22. srp 2019

@jipe ano , my auto máme ale taky chodíme, tedy já chodím a syn bere odrážedlo...asi budem víc chodit pěšky, ale je to těžký....ví že má odrážedlo a u vrat mi řekne že bez něj nejde 😂

simona_33
autor
22. srp 2019

@slunecnice358 já se na to pravé ptám kolik ujde....

jipe
22. srp 2019

@simona_33 my to máme zpět od nádraží/obchodu do docela slušného kopce, takže to ho dopravní prostředek ani nenapadne :D Představa, že bych táhla nákup, dítě a ještě motorku, to neeee :D

jipe
22. srp 2019

@simona_33 nebo chodíme do lesa, kde je terén taky pro vozítka nevhodný

simona_33
autor
22. srp 2019

@fandysek_1 kočár jsme mu nikdy úplně nevzali. On do něj pak už moc nechtel...ale jakoby nezakázala jsem ho. My ho nosíme, ale kočár máme teď summit , mám 9m syna a teď metalíza, nosíme vidíme hlavně jeho a syn si šedá k němu na kočár...nosím staršího i v nositku

simona_33
autor
22. srp 2019

@korin moc děkuji za konstruktivní info 😂 budeme to zkoušet, rozhodně ho nechci zprotivit...pamatuju jak jsem ještě před dětmi šla se ségrou a 5 letou neteří na Kleť pod lanovkou a říkám si že nás kluk v ,5 letech půjde snad max do fronty na lanovku 🙈😂😂 ale tak snad to bude ok

simona_33
autor
22. srp 2019

@merope já nosím nosítko kvůli mladšímu. Občas sejdeme z asfaltky a prokrosimr třeba kousek přes kamenů, tak to ho manžel poponese a já věží prázdný kočár. Nebo na lanovku Berem do nosítka...

simona_33
autor
22. srp 2019

@gabriela_morais to zní super! Pustevny moc daleko (další vopruz je jet s ním v autě dlouhou střeku 🙈🙈) ale časem tam určitě dorazíme. Všichni máte pravdu že není třeba závodit. Já jsem svůj příspěvek napsala v den, kdy fnukal cestou z kopce tak asi v pětině výletu...

simona_33
autor
22. srp 2019

@pratensis tak budem trpěliví! Diky

kometkak
22. srp 2019

@simona_33 Dcena bude mít v září 3 a zvládli jsme pěšky 10Km a v pohodě. Ale teda po rovině. Jinak dá třeba rozhlednu 5-6Km do kopce a dolů. Kočár už dávno nemáme. Spáváme ve stanu. Ale na nějakou vyloženě turistiku to není ještě. To si myslím že tak děti od cca 6-7 let. Kdy už nespí po obědě atd. Srovnávám se sebou. Vyšlapala jsem jako děcko v 6 letech Lysou horu. Okolo 10 let se dají už dělat větší tůry po horách i vícedenní.

simona_33
autor
22. srp 2019

@teeerez no tak asi se to taky budu učit. My máme tendenci stihnout toho co nejvíc a děti to máj jinak...jenže je to lákavě když jsme tu na týden...😉

kometkak
22. srp 2019

@kometkak Teda chodíme denně.. do města, na poštu, hříště. Takový okruh. Bez odrážedla. Takže je zvyklá minimálně ty 3-4km denně ujít. Kolik by zvládla nejvíc, nevím. Podle mě zbavit se kočáru a je to. Postupně prodlužovat trasy. Třeba každý den o 100m.

simona_33
autor
22. srp 2019

@20190418 hele to je náš výlet předtím než jsem napsala t n příspěvek! Bydlíme v apartmánu v peci jak je pizzerie...cíli došli jsme k lanovce. Dojeli na ruzohorky a šli na boudu ruzohorky. Kavicka. Syn se chtěl houpat....no že jdeme dál na tu Pecku a to už fnukal....jinak dík za odpověď jo na boby. Na kole by to nedal...resp o. Nemá sílu tolik brzdit....manžel ho brzdil hůlkou nasazenou na kolo jenže on se rozčílí že neeee že je velkej kluk. Fnukal a řval a na Pecce lítám jak zběsilej a právě pořád opakoval že to lanovka domácí...chtěli jsme jít po té asfaltce, nakonec jsm s kočárem prokrosili přes sraml ...syn byl v nositku tedy starší....mladší se klepal v kočáru 🙈

simona_33
autor
22. srp 2019

@mary.jane hm tak to jsem asi chlap 😂 já mám ráda cíl a ještě se fakt nerada vracím stejnou cestou...

simona_33
autor
22. srp 2019

@jipe právě já už se naučila nést úplně vše! Mám kočár, nesu kolo, i nákup ...naštěstí my máme všude rovinky (no možná je to spíš kontraproduktivní teda, pak syn jeci kvůli kompcum...

simona_33
autor
22. srp 2019

@jipe no jenže já to nepozná ....když jdeme po doporučený h cestách i pro kočárky jsou to. Stejnou asfaltky. Někdy se dají projít krásné lesní cesty, máme i terénní kočár, ale prostě dopředu to nevim, jak to tam vypadá....

simona_33
autor
22. srp 2019

@kometkak kočár mám na mimino, jenže starší samozřejmě už přišel na to, že uveze oba 🤣

jipe
22. srp 2019

@simona_33 já to myslela v okolí domova, kde to známe, že chodíme na vycházky do lesa bez odrážedla/kola/koloběžky

Ale teda myslela jsem si, že mám slušného chodce a jak tu čtu o 10 km ve 4 letech každé druhé dítě, tak jsem se asi dost sekla v hodnocení :D Ale já ujdu za den teda max. 20 a mám dost (jsem hodně nesportovní jedinec 🙂, ale turistiku ráda )

simona_33
autor
22. srp 2019

@jipe jo na taky měla u prvních pár příspěvků depresi větší než po ufňukané výletě....jasně u nás chodíme to jo... Ale prostě teď když vezmu doporučené trasy v Krkonošich, tak to většinou je asfalt...

merope
22. srp 2019

@simona_33 Tak to bude možná to, že se snažíte prostě "ujít co nejvíc, co to jde" - možná bych víc koukala na věci kolem, klidně se vracela stejnou trasou a zkusit na to koukat víc dětskýma očima - sledovat všechny ty kamínky, houbičky a výhledy.

jipe
22. srp 2019

@simona_33 jasný 🙂 My jsme právě nikdy neřešili trasy pro kočárky, malá byla v šátku nebo nosítku a staršího vzal přinejhorším manžel chvíli na ramena. Letos jsme třeba jezdili cílům na dosah autem, malá rok a půl, nic moc neujde, nosit ji to taky dlouho nebaví, kočárek jsme s sebou nebrali... Ale chápu, Krkonoše si o nějakou túru říkají 🙂

ada22
23. srp 2019

Třeba dobrá trasa v peci je na jelení louky. Mají tam i vyhřívaný bazén. Cesta vede údolím potoka. Z údolí jde pak vyjít na hřeben, ale to už je na prázdný kočárek. Nebo dobrý kros je to dost do kopce .

bonulinka
23. srp 2019

@simona_33 My do míst, kam chodíme na horách, kočár nebereme, to bychom ještě pak vláčeli kočár. Jedno nosítko máme pro mladší dítě ( 1 rok ) a druhé pro starší ( 3,5 roku ). Letos pro starší nebylo potřeba, ale v záloze jsem ho měla, kdyby náhodou už nemohl. Přece si nezkazíme všichni výlet jen kvůli tomu, že už by nemohl jít. Zkuste to, ať mají nosítko oba. Máte pak prakticky neomezené možnosti výletování 🙂.

simona_33
autor
23. srp 2019

@bonulinka jo, měli jsme asi mít 2 nosítka no, ale příští rok už snad nebudou třeba 😉

jackie3
28. srp 2019

Nejstarší dceři je 9 a tu jsme k chození do přírody nepřivedli do teďka, nebaví ji to. A opravdu jsme se snažili přivést ji k přírodě, protože jsme nadšení turisti. Když musí, tak jde, ale nejraději by šla do akvaparku nebo někam na hřiště. S mladšími dvěma to celkem jde, ale musíme vymýšlet zábavu na cestu - hry, geocaching, baví je dělat přestávky na svačinky, bonbonky, hledat po cestě houby, borůvky... A výlet musí mít cíl, když slíbíme hrad a zmrzlinu, tak i naše tříletá ujde - 6-10 km, těší se.

etnatn
28. srp 2019

Od cca 8 mesiacov, najskor v manduce, neskor v nosici a teraz nosic verzus nohy..bude mat 2 roky

suromana
28. srp 2019

@simona_33
Mám to stejně, vždycky nejvyšší kopec, nejtěžší hřebenovka, atd.
Ale co máme syna (3,5 roku), tak jsem prostě slevila, stejně ty naše hory už máme prochozený křížem krážem, a když letos nebudu na Sněžce, tak se taky nic nestane.
Syn má naštěstí pohyb v krvi, chodí rád, ale taky ho hodně baví házet kamínky do potoka, sbírat šišky, hledat ty nejlepší klacky, prolézt kdejaké křoví, tak to prostě nehrotíme. Plánujeme výlety tak, aby ho to bavilo, cca okolo 10 km je to v klidu.
A když jde víc dětí, tak je to samozřejmě ideální.