Pátý člen domácnosti - králíček

alcatko.j
28. říj 2010

Dobrý den, potřebuju nutně poradit😅 dceruška nám nějak vyrostla do věku, kdy by si moc přála nějaké domácí zvířátko, nutně ho potřebuje, strašně jej chce a bude se o něj určitě starat a tak😀 Domácí rada zasedla a po rozmýšlení se rozhodla, že toto přání se pokusíme splnit. Bydlíme v paneláku v bytě a proto jsme se po malém váhání rozhodli, že to asi nebude kůň😅 ale ani koza nebo prasátko😅 A ani pejsek a kočička. No, nebudu to zdržovat, po použití vylučovací metody, nějakých zkušeností z dětství, sympatií😅 atd atd jsme se rozhodli, že zelenou dostane králík. nehledě na to, že Nelda si ho sama přeje.
No ale teď ! Manžel je z města, myslím si, že snad ani králíka v životě neviděl, i když on tvrdí že jo😅 Já jsem sice holka z vesnice, ale spíš jsem byla svědkem, jak se takový králíček vykrmuje, stahuje a pak papká😅 Zkrátka a dobře, o králících víme oba prd. A proto se ptám všech zkušených chovatelů, králíčkářů?😅 těch, co králíka měli či mají...je více druhů? jaké druhy? Jaký je nejlepší? dá se králík ochočit? Kolik tak stojí? Co jí? je lepší klec, jaka? nebo akvárko? Zlobí v noci? Dělá velký bugr, může to být mazel? Existuje něco jako maličký ,móóc chundelatý zakrslý králíček? Mám mít připravené nějaké spešl otázky , když vstoupím do zverimexu?
děkuji moc za vaše odpovědi🙂

cikyta
28. říj 2010

Ahoj. Nepatrím k nejakým velkým chovatelom králičkov,no mala som jedného "bytoveho". Takže v prvom rade ide o to,že je to určite iné,ako morča,či škrečok,lebo králiček velmi smrdí,ked mu nebudete denno denne meniť podestielku pod ním. My sme mali seno a to smrdelo. No VRAJ už existuje niečo také,čo pohlcuje pachy+vlhkosť a nieje to také hrozné.Nejaký typ granuliek.Presný názov neviem. Neviem,neskušali sme. Kupili sme vraj trpasličieho...no pozor,aj ked si je predavajuci určite istý,že je trpasličí,tak z týchto "šlachtených"chovov sa vždy trpasličieho vzrastu dočká 5 z 10 králičkov. Ten náš totižto patril tiež k tým nepodareným,čo len rástol a rástol a rástol-až mu bola klietka malá a videli sme,že sa len trápi. Viem,že sa dá králik vycvičiť,aby behal po byte a "potrebu"robil na 1 mieste,no my sme to toho nášho neučili od mala a ked nám narastol,už bolo neskoro z učením.Ale dá sa to určite. Papal pupavu,seno,zeleninu+ovocie,sucháre a špecialne granulky v z chovproduktu.Neviem,či by som 3 ročnej dcerke kupila králička,lebo ked ho berie na ruky,ten ukrutne škriabe.My sme ho mali ako dvaja dospelý a ruky sme mali celé doškriabane do krvy ☹ A niektorí králičkovia aj hryzu.
To je len moja skusenosť spred 7 rokov.........Možno sa už vela vecí zmenilo a verím,že ti niekto poradí konkretnejšie 😉

alcatko.j
autor
28. říj 2010

Jinak, samozřejmě se nechám přesvědčit, že králík není to pravé ořechové a nechám si ráda poradit, jaké zvíře teda jo🙂

katka.gzd
28. říj 2010

@alcatko.j ahoj, tak ja by som ti odporucila radsej to morca....da sa vycvicit, je to mazel ked sa mu clovek venuje, nesmrdi tak moc, aj ked samozrejme treba menit podstielku aspon 2x tyzdenne, ja som ho mala v akvarku (vyhoda pri morcati je ze nevyskoci ako kralik odtial), na spodok som davala noviny a na to klasicke drevene hobliny....daju sa vsade kupit a velmi dobre sa mi osvedcili. Ziadne morca nenarastie moc velke takze s druhom by som si tolko nelamala hlavu...tiez sa mi nikdy nestalo ze by ma doskrabalo a kusal len ludi co mu robili vyslovene zle, ale teda skor mal tendecie ujst ako ublizit ked na to doslo....da sa vycvicit aby behalo za clovekom, su zlate...a dalsia "vyhoda" je, ze take priemerne morca sa velmi dlho nedozije...takze ak sa vam aj casom zunuje, nebude to utrapa na tak dlho (ja viem ze je to blbe takto napisat, ale stava sa to pri detoch). na stravu je morca nenarocne....od jari do jesene som mu nosila natrhanu cerstvu travu, pupavu a tak...na zimu mal seno...na prilepsenie dostaval rozne druhy zeleniny a ovocia, ale stacil mu len kusok...napr velmi stastny bol ked sme robili uhorkovy salat a tie supy co sa vyhadzuju dostal...uplne stacilo :D pozor ale na supu od paradajky (moze zostat lezat v zaludku nestravena a je problem) inak paradajky miloval....treba zadovazit napajacku na vodu pre hlodavce urcite.
myslim, ze morca je pre mensie dieta urcite vhodnejsie

kim
28. říj 2010

Ahoj Alčo 🙂

téda vy jste odvahy 😀 Já jsem milovník zvířátek ale teda trochu Tě od toho asi odradím, co teď napíšu...já měla dva králíky, jednoho, když jsem byla si 11.letá a on se dožil 12.let!!!!!!Byl to kluk a byl vykastrovaný, kupovali jsme jednoho z prvních tady v ČR, pže to byla novinka..králíček mi trochu přerostl, takže měl asi 2 a půl kila.On byl šílený mazlík, ležel mi klidně na klíně a nechal se hladit a ani moc neměl zájem o větší pohyb, možná taky proto, že jsme měli dva psy, z toho jeden ho chtěl sežrat 😀 takže musel být zavřený, když králík běhal a druhý do něj furt žďuchal čumákm 😀 Měla jsem ho tenkrtá na komodě, asi v 50.cm výšce ve dřevěné veliké bedně, co mi vyrobil děda kdysi na křečky.Ze začátku vyskakoval, ale později už ani o to neměl zájem, pže s ním v pokoji přes den, byli ti psi.První den, když jsem ho měla, tak jsem přišla ze školy a měla jsem totálně pročůranou peřinu od něj a plno bobků všude 😝 😅 Ale pak už nikdy nikde nic nepoznačkoval!!!!!!!
No a druhého jsem si pořídila s manželem asi v roce 2005, ještě dávno před tím, než jsem uvažovala nad miminkem.Tomu jsem pořídila obr klec(180x 40, nevím už přesně ty rozměry)Byl to opět kluk, v rohu klece měl umělohmotný rohový záchůdek se spešl granulema, které pohlcovali pach, ale stejnak byl cítit, navíc byl strašně divoký a znčkování bylo jeho největší zábava 😠 A já neměla to srdce, abych ho měla pořád jen zavřeného...takže jsme např.seděli na sedačce, on nás hodinu obíhal, vrčel, občas i hryzl 😖 a pak zvedl na manžela ocas a stříkl na něj 😅 😅 takže jsem se rozhodla pro kastraci, která to trochu utlumila, ale nezmizelo to úplně!!!!!!!Bydleli jsme tenrát na podkroví jen v jedné místnosti a v noci to bylo taky šílený, celou noc hryzal šprušle tý klece a chtěl ven, jakmile jsem ho pustila, tak ráno po probuzení to byla spoušť, všude bobky, pročůraná sedačka nebo dokonce i peřina 😠 😠 do toho se nám narodilo mimčo a já to přestala všechno zvládat, ty každoranní úklidy bobků, chlupů a čůránek, takže jsem byla nucená najít mu nového majitele...hrdá na to nejsem, vžydcky jsem za tohle lidi odsuzovala, ale fakt to nešlo!!!!!!!!!
Já už mám od manžela všechna zvířata zakázaná 😀kromě psa..ale kdybych teda pořizovala pro dítko zvířátko, tak asi to morče!!!!!!Tomu nevadí, že moc neběhá a není tak společenské jako te králík.Určitě bych králíka nekupovala v Hornbachu, BAumaxu a podobných obchodech, možná v tom zverimexu jo, ale spíš si najdi na netu chovatele, u kterýho budeš mít zaručený, že to opravdu bude malý králíček a můžeš se popídit i po vlastnostech rodičů!!!!!!!Moje kolegyně má teď asi půl roku holku králíčka a nemohou si na ní stěžovat, čůrá jen na záchůdek, mazlí se, nemají sebemenší problém!!!Takže možná i ty holky na tohle jsou lepší!!!!!Ale když jsou malí, tak se to pohlaví špatně poznává!!!
Kdybys potřebovala jště nějaké poznatky, napiš mi IP, znám i dobré stránky na králíky, kde najdeš všechny rady, kdy očkovat, jak stříhat drápky, jak krmit....
Jo a milují kabely!!!!!!!!!Takže všechny kabely nejlépe narvat do"husího krku"!!!!

cikyta
28. říj 2010

Ano. Morča,alebo škrečok je lepšie,ako králiček. A napokon-ved morča sa velmi podobá na králička,takže dcerka by mohla byť spokojná.
A ešte pozor,ked mu budeš trhať vonku pupavku,tak nesmie byť mokrá,lebo by ho zdulo a umrel by. ☹
A ešte ku strave: kup mu taký šulok s prilepenými zrnkami.Je to tvrde a brusi si na tom zubky.Potrebuje si ich brusiť na takomto tvrdom (poprípade suchý chlieb),lebo by mu VRAJ zmäkli.

traktor
28. říj 2010

..mali sme morca..uz nemame..a viac nechcem...mame zajacika a skrecka ..ale byvame na dedine...takze zajacik je cez teple dni vonku,mame pred domom zahradu a tam je pusteny, cize ma dost miesta...vecer ho zatvarame do obrej klietky / vonku/..v zime ho davame do komôrky..samozrejme, ze sa onho starame tak ako treba...do komôrkypreto, ze ..zajac smrdi..nech robis co robis..citit ho...aj ked sme menili kazdy den podstielku, skratka ho citit...a v noci dupoce..takze v detskej dlho nevydrzal...ale deti ho aj tak miluju 😉 takze sa ho nevzdame...skrecok..je s nim malinko roboty, necitit ho...ak si ho naucis..bude to kamos 😉 ..len nikdy nekupuj dvoch..pretoze potom sa to len mnozi a mnozi a mnozi ...my sme skoncili pri cisle17...vsetkych sme rozdali a nechali sme si len jedneho 😀 ..inak ak uz sa rozhodnes ci pre kralika, ci pre prasiatko alebo skrecka..staci, ked si na nete zadas zviera, pre ktore si sa rozhodla a vyskoci ti o nom vsetko, ako sa on starat, co papa, co sa môze a co nie 🙂

alcatko.j
autor
28. říj 2010

@kim kim, jsi zlata , diky🙂 a i za jine odpovedi dekuju!
Nam jde o to, ze Nelda proste uz tak rok mluvi bud o miminku😅 dalsim😅 nebo o zviratku...proste porad dokola a prosi a prosi...chceme ji udelat radost, i kdyz vime a pocitame s tim, ze at poridime jakekoliv zvire, starat se o nej budu asi ja😅 Ale to nevadi. Manzel zamitl psa, souhlasim s nim, myslime si, ze pes ma mit moznost byt na zahrade, mit volnost a male rasy, ty malicke psiky nepovazujem moc za psiky😅 kocky ja nemam rada. Pak samozrejme prichazi v uvahu treba zelva, ale ta mi nepripada prilis mazlici a o to nam vlastne jde..aby se se zviratkem mohly deti pomazlit, chovat si jej...krecka jsem ja mela a nejak uz ho nechci, tady taky zalezi hodne na druhu a asi i povaze, jeden krecek semnou spal😅 a druhy kousal a byl zly...papusek taky ne...
nemam temer zadne zkusenosti, nevim, jake zvire se hodi, nejradeji bych se na to vyprdla, ale chceme ji splnit to prani...Mám nějakou představu, ale asi trošku zkreslenou a romantickou, že se budu dívat na telku a zvíře(třeba ten králík) mi bude pokojně ležet na klíně a vděčností lízat ruku😅 prostě jsem taková zmatená, chceme jí to přání vyplnit, chci se rozhodnou ale správně, nechci pak litovat a bouchat se do hlavy, že to mělo být zvíže jiné....

kim
28. říj 2010

Alčí, já to chápu, Daník taky žadoní, ale o psa..takže jsme se s ním domluvili, že až bude starší a bude se o něho starat sám, že nějakého pořídíme...já měla od malička všelijaký zvířata a upřímně mi to už stačilo, zajíce, křečky, psy, hrdličku 😅 s poraněným křídlem a ty králíky.Morče jsem nikdy neměla, ale kamarídky jo, takže tak trochu tuším, o čem to morče je, je prostě takové nudné 😅 ale klad je, že není tak náročné jako ten králík!!!!A přitom je králíkovi podobné, křečky taky zamítám, akorát zdrhají a nenechají se chytit 😀 u kočky je to taky zrádný, může být stejně značkovacíjako králík, navíc nemusí mít ráda děti a všechno poškrábě a prokouše - kámoška má úplně zdemolovaný byt a o ty kočičí skrábátka, nemá kocour zájem...je to těžký no, můžete narazit na zlatíčko(jak kočku tak králíka) ale taky třeba ne a budeš z toho na nervy, jak jsem byla z toho druhýho já!!!A ještě do toho holky 😖si to pak hodíš...
Jukni na ty stránky www.kralici.cz kdysi tam byla i diskuze, neco jako tady, ale o králících 😀 a jiných hlodavích, tak se tam třeba dozvíš víc 😉

beruska2x
28. říj 2010

morce nedoporucuju, strasne smrdi, mela jsme jich asi 12, chovala jsem je jako holka spoustu let 😀
kralika a nebo pekne kotatko...
jinak nas to taky ceka, malej zviratka miluje a asi to bude jedno z toho 😉

barchee
28. říj 2010

králiček dosť smrdí 😕 ja mám činčilku, je to paráda, je úplne vhodná aj pre alergikov, nakoľko má tak hustú srsť, že žiadny parazit v nej neprežije. Ale činčila nie je moc mojkavá, síce príde a vezme si chrumku, ale maznať sa vydrží maximálne 3 sekundy 😀 Jediný jej vyšší nárok je naozaj veľká klietka, lebo potrebuje dosť pohybu ak ju nebudete púšťať behať po byte, my máme prerobenú voliéru pre papagáje, má tam poličky a konáre na lezenie a skákanie 😉 Jej nevýhoda je, že keď má obdobia keď si potrebuje inztenzívne brúsiť zúbky a vtedy aj v noci dosť nahlas ohlodáva poličky alebo konáre. Ale inak je to úplne super zvieratko, milé a krásne 🙂 určite odporúčam viac ako králika - činčilí moč totiž vôbec nepáchne, zato králičí páchne dosť silne 😕

riana12
28. říj 2010

@barchee no ja mam kralicka a on teda nesmrdi vobec 😕 ale asi skor zapacha moc samcekov... ja som si dlho myslela, ze mam kralicka chlapceka, ale v poslednom case si nie som ista - skontrolovat sa mi neda, neznasa pretacanie na chrbatik... tak mozno ze je dievcatko - kastrovany kralicek to nie je a nemal vobec obdobie, ze by si znackoval teritorium... 😕
ale teda mojho necitit... jemu dokonca kozustek vonia stale, ako od jemnej avivaze 😅

a smrdi vam kralicek cely alebo teda iba jeho moc? aku podstielku mu davate do zachodika?

barchee
28. říj 2010

@riana12 myslím moč...nie králik ako zvieratko 😉 môže byť, že samček smrdí viac...

kjajule
28. říj 2010

My jsem před třema měsícema pořídily morčátko 🙂 byli jsme jednou mrknout ve zverimexu protože jsme potřebovali zabít na chvilku čas a nemohli jsme odejít bez nějakého zvířátka malej tam pobíhal štastnej jako blecha na všechny zvířátka s smál a byl uplně hotovej...🙂
Takže jsme koupily klec ,napaječku, krmení , seno , hobliny , morčátko a nechali jsme tam cca 700,-
Musím říct že i po prvotních obavách že bude smrdět nesmrdí!!! Máme ho na chotbě u hracího koutku čistíme cca 2x týdně , čistíme tedy tak že uplně všechno vyhodím, všechny hobliny seno no proste všechno...Vaničku z klece vyndám osprchuju vodou a vymeju jarem a opláchnu, usušim dám čisté hobliny, seno , vodu krmení...mističku a napaječku taky umejvám a morčátko si mue zase lebedit...🙂
Ze začátku bylo dost vyplašený ale tím že si ho bereme a mazlíme se s nim tak už je to trošku lepší.
Manžel hlavne orodoval aby to byla holčička za prvé prej je chlapu doma už dost 😀 a za druhé je fakt že asi nesmrdí tak jako klucí...nám tedy určitě nesmrdí...
Malej ho má rád chodíme mu dávat mrkvičku jablíčko , chlebíček...tudle mu tam hodil i křupku a povídal že myška mnamky 😀
Chodí ho hladit a celkem i pomáhá při uklidu hoblin atak...
Takže za nás určitě morčátko...není to aspon tak veliký u tech králíku je fakt ze do zakrslýho se těžko trefíš znýmý maj a je to 2,5kg telátko... 😒

riana12
28. říj 2010

@barchee znama mi spominala, ze im smrdel kvoli tomu aj kralicek... ze mohli cistit komplet klietku kazdy den, aby ho drzali v najvacsej cistote, ale ze to zostalo aj na kralickovi... tak preto sa pytam aj za kralicka...

aaadus
28. říj 2010

@alcatko.j Ahoj, králíčka jsem měla a nikdy více. Měli jsme ho v akvárku, každý den se mu musela měnit podestýlka a stejně smrděl. Naučil se čůrat do jednoho rohu, takže jednou za týden celé akvárko pořádně vydrhnout, hlavně v tom rohu kde chodil čůrat. Nijak zvlášť se ochočit nenechal, takže žádné mazlení. Nakonec jsem ho darovala, protože jsme si pořídili psa a začala jsem chodit do práce a na králíka už nebylo tolik času. Jo a el. kabely miloval jak už tu někdo psal. Morče jsem neměla a ani bych ho nechtěla, nelíbí se mi. Křečka jsem měla jako malá a sežrala mi ho kočka. Teď už bych si ho nepořídila, pro mě křeček a morče není domácí mazlíček. Do bytu bych si pořídila nějakou kočku a možná fretku, ale ta nevím jestli je vhodná k malým dětem.

lulii
28. říj 2010

@alcatko.j Sice jsi psala, že nemáš kočky ráda, ale do bytu mi to přijde fakt nejlepší řešení. O tu se v podstatě nemusíš starat vůbec. Jen jí dáváš najíst. Je to mazlík a chodí za tebou jak pejsek. Ale určitě bych nebrala domu koťátko z ulice, nebo od někoho, měla by to být opravdu "šlechtěná" domácí kočka, ty neničí nábytek, neškrabou, neznačkují....... Já třeba si teď kupuju plemeno ragdoll, uchvátila mě, když jsem si přečetla o její povaze. Fakt si o ní přečti, je to moc zajímavý 😉 Jo a to mám doma už psa. Takže u nás bude fakt zvěřinec 😀

beruska2x
28. říj 2010

@lulii musim se priznat ze ja osobne kocky taky ted nemusim ale v ramci bytu a toho ze malymu zviratko chci doprat o tom uvazuju.. tak za rok... koukala jsme na tu "tvoji" a fakt krasna.. nejvic se mi libi ze se daji naucit na zachod a vydrzi sama doma (sousedi nad nama maji cokla a co ten vyvadi 🙄 )

mas ji od chovatele? mas to nastudovany uz co a jak? klidne porad 😉

lulii
28. říj 2010

@beruska2x Nastudovaný to mám, je to opravdu bezstarostná kočka, když koupíš stelivo silikagel, tak tam se ti rozpustí i ty hovínka a moč a fakt to měníš tak jednou za 14 dní a to je to jediný, co vlastně musíš dělat. Mě na tý kočce hlavně zaujalo to, že když jí vezmeš do ruky, tak ona povolí všechny svaly a mazlí se s tebou, proto je ragdoll v překladu hadrová panenka 😉 Takže si myslím, že pro děti ideální, nebude se chtít vymanit se z náručí a tím pádem tě ani nepoškrábe. Jinak je známo, že ostatní kočičky jsou plaché a přijdou se pomazlit jen když ony chtějí. V tomhle je právě ragdoll vyjímka 🙂 A chodí za tebou jak pejsek. Taky o ní píšou, že je to jediná kočka se psí povahou. A ještě k tomu jsou nááádherný. Až jí budu mít, tak hodím info a můžu sem hodit poznatky 😉

A takhle vypadá koťátko, všechny jsou ze začátku bílé, pak se vybarvují 🙂

beruska2x
28. říj 2010

@lulii jj cetla jsem to.. tak pak dej vedet... 😉

hejdita
28. říj 2010

@alcatko.j http://www.osmakdegu.cz/ 😕 🙂 to jenom pro spestreni ze nejsou jenom kralicci krecci a morcatka 😉

tatiana1985
28. říj 2010

@alcatko.j ahooj 🙂 ja som mala kralika,,,v byte...
Vraj nevyrastie, -povedal pan v akvaristike..ale on rastol a rastol 😀 😀
mali sme ho na balkone... a aj napriek nasej snahe naucit ho curat a bobkovat do klietky, vzdy to urobil vtedy, ked sme si ho dali do obyvacky-pohrat sa s nim 😠 😠 😠
.. veeeelmi som ho "lubila" , ale to s tym kakanim myslim robil "naschval"......on to podla mna narocky nerobil do klietky, ale vzdy do obyvacky.. 😀 😀 😀
nevydrzali sme to a predali... 😉 😉
-- rozhryzol mi nabijacku na telefon, staval na zadne a obhryzal kvety v kvetinacoch ..no a naucit ho hygiene bolo- aspon u nas nerealne 😀 😀
a inak,,ani nevem kam by sme ho dali cez zimu.. 😕 😕 my sme ho mali v jarnych, letnych mesiacoch 😉 😉

alcatko.j
autor
28. říj 2010

holky, diky za nazory, jsem takova rozpolcena, nekdo pise to a nekdo ono, ale piste dal, jsme vam vdecna🙂

Ta kocka ragdoll je teda nadherna! 😵

lenkabu
28. říj 2010

@alcatko.j čus,my máme králíka dýl než děti 😀 měli jsme teda dva ale jeden už zhynul. stojí nějak kolem tří stovek,žere to všechno,seno,zrní,ovoce zeleninu,tvrdý pečivo,náš miluje šlupky z cibule a hrozinky 😅 existujou tzv. "lvíčci"mají něco jako hřívu a mně přijdou boží. my máme teda berana (uši dolů) ale toho neber k dětem bývají vzteklí,náš býval ale ztloustnul a zestárnul tak už neni. riziko zakrslých je že občas nejsou tak úplně zakrslí(zkontroluj si v krámě jestli mají prťavoučký uši) a i když zakrslí jsou jdou vyžrat 😅 u nás bylo málo akvárko,manžel udělal velkou ohradu kterou trochu zmenšil aby se nám sem vešlo druhý dítě 😅 😀 zítra klidně vyfotim.Dělá bugr v tom že je schopnej sežrat kabely,lino,koberce takže venku z kotce z dohledem. v kotci dělá přijatelný bugr,spát se přitom dá.ochočit se dá dokonale nám doslova žere z ruky,nechá se položit na záda do náruče a spí apod

ikarkulka
28. říj 2010

@alcatko.j aluško, to musí být asi zviřátko na mazlení, viď?
na koukání to není ono - že by třeba andulku nebo rybičky, želvu... no jo, a co suchozemskou želvu? ta nesmrdí (snad).

když jsme byli malí, tak jsme měli snad všechno, co lezlo nebo plavalo. křečci a jiní hlodavci smrdí, koušou, rozhazujou piliny a bobky, rybičky taky smrdí, když na to přijde, pavouci utíkají z terárek a děsí rodiče...

asi bych hlasovala za tu želvu nebo za kočku, když už. na pejska je ještě malá, to je celkem závazek (venčení).
pak je třeba asi zvážit, jestli se vám bude mít o zvířátko kdo postarat, když pojedete pryč. nebo taky jak dlouho takový zvíře žije. třeba ty křečci moc dlouho nevydrží (jsou výjimky), tak aby jí pak nescípnul a nebyla smutná. u králíků hrozí, že ho najde soused a sežere ho na smetaně.
kočky nikdo nežere (většinou).

daisy1
29. říj 2010

ahoj,
koukam, ze my meli s vyberem kralika asi stesti... ale k veci: kralik ma bedynku na balkone - tam si dela bugr, tam si lita, jak se mu zachce, nema tam co znicit. Takze podle me je dulezity ten balkon aby mel volnost. My teda mame Oskara uz 6let a pres zimu ho mame z vetsi casti doma - volne (jinak celorocne kazdy den ho poustim dovnitr v podstate na hodiny, pres leto je sice na balkone, ale dvere na balkon jsou trvale otevrene). Musim rict, ze nesmrdi, ac je to samec (smradlava byva ta pocurana bedynka na balkone, to je jasny). 2x za rok to odnesou nejaky draty, s tim holt uz se u nas pocita, jinak zadne velke skody, mocit chodi zasadne do bedynky, pripadne bobky se v pohode smetou. Za dalsi musim rict, ze je absolutne krotkej a neskodnej, coz je ale asi extrem, vetsina znamych s kralikem pry maji kousavy potvory. Terca si z nej dela pokusnou laborator fyzicky i psychicky a kralik se max. sbali a zaleze si nekam, kam dite nemuze. Pres vikend vydrzi sam doma na balkone v poho. Tolik moje zkusenosti, ale opravdu si myslim, ze mame asi krajne pohodoveho kralika, prisuzuju to tomu, ze mel od zacatku u me v byte volnost a byl zvykly na kontakty s clovekem, tak kdyz prislo dite, tak uz byl zvykly. Takze, mozna bych souhlasila s tim osmakem, ten je taky nadherny, me osobne morcata ani krecci neoslovuji. Jinak obecne pritomnost zvirete u ditete hodnotim naprosto kladne.

daisy1
29. říj 2010

jo, kytky v byte do jednoho metru od zeme samozrejme nemam 🙂

sunny2009
29. říj 2010

@daisy1 a to je na tom balkoně i v zimě, přes noc atd? prostě pořád?
My tedy máme králíka doma, v kleci a taky ho dost pouštíme proběhnou se po bytě, i bez dohledu a v pohodě - jen si dávat pozor na kytky - je to jejich strava, že🙂..., je pohodový, i když má své dny🙂 a svou "potřebu" dělá jen v kleci, je to čistotné zvíře, naučil se to sám... Dítě nyní čekáme, tak uvidím jak to půjde dohromady🙂

daisy1
29. říj 2010

zatim ted ho nechavame venku, mame zasklenou lodzii, takze do 5 stupnu je venku, az bude hur, tak mu vecer vezmu bedynku dovnitr a strcim ho do ni. Do bedynky ho na noc zaviram proto, aby nam v noci lelital po byte a nebudil nas, on toti spis pres den chrni, ted treba pod stolem v kuchyni, ale tak od 3 - 5 do rana, kdyz ma volnost, tak smejci po byte a rachta. Jo jinak teda jeste v byte nemame koberce, az nebude Oskar, tak zase sundame koberec co je stoceny na skrini.

zuhur
29. říj 2010

@alcatko.j já teda budu patřit k těm co králíčka doporučí. Pokud holčičce vysvětlíte jak se k němu chovat tak není žádný problém. My máme doma taky jednoho a chodí za námi jako pejsek 😉 a to ani nemluvím o mé mámě, která nevím jak to dělá, ale každý králík kterého měla byl tak ochočený, že jsme se nestačili divit. Prostě jsou to zlatíčka. Tak se nebojte a kdyby jsi cokoliv potřebovala, písni mi do IP.

alcatko.j
autor
29. říj 2010

holky, dekuju vam za komentare! opravdu, mam z toho sice hlavu v pejru😅 ale to nevadi! Zviratko chceme poridit na Vanoce, tak jeste mame cas, ale opravdu si vazim vasich postrehu ze zivota zviratek😀