PC hry pro děti. Které se vám osvědčily a které ne?

svetluskah
16. srp 2006

Ahojte holky, mate nejake zkusenosti s pocitacovyma hrama pro deti 3-6 let? Kde je shanite? Jsou stahnutelne z internetu? Ktere se vam osvedcily a ktere naopak? Delam diplomku na tohle tema, zatim shanim ukazky her a nemuzu nic najit. Diky za jakykoliv tip.

ervotoc
16. srp 2006

hm ,myslim ze decká sa nemaju co v takom veku hrať ci ako jedna mamicka sa na jednej stranke stazovala,ze v tv pre jej 15mesac,syna nic moc nedavaju...tak ja neviem ja som este posledna pionierka,nie som az tak stara zas,ale aj ja si myslim,ze decka budu dost času sedieť ,drať lavice,nemaju čo sedeť pred tv,či kompom...že doba je ina?ze maju mamičky malo času?kedy ho mali viac?sa tak pytam,mali viacej deti,horšie podmienky a deckam žiadna tv nechybala,,vonku sa da tolko hier hrať aj doma,...hm,potom ze su lenive,obezne,znudene,nesčitane,,,atd

barunka
16. srp 2006

svetluskah, viem, že niekde na nete je také čosi ako pc pre deti, ale je to len v angličtine. adresu určite vie snilko7, tak jej skús napísať.

zuz11
16. srp 2006

my nasim neterkam kupujemem take naucne hry 😅 nie su drahe a kazde to cd je na nieco ine napr. neterke co ma 6r. a ide do skoly sme kupili matematiku 😀 skusim najst na nete tu sadu a dam link, je to super bo sa tak ucia 😉 a kupujeme ich v brlohu, popripae ak chcete vam ich mozem napalit 🤐 😀

zuz11
16. srp 2006

http://www.brloh.sk/pchra.php?id_hry=3748, http://www.brloh.sk/pchra.php?id_hry=3734,
nasla som je to tato sada 😀 vola sa to skola hrou 😅 a je ich dost vela, nase neterky uz asi maju aj celu sadu 😅

svetluskah
autor
16. srp 2006

ervotoc - naprosto s tebou souhlasim, decka by se k pocitaci nemely dostat, a nejlepe si nekde hrat venku. Ale delam to prave proto, ze vim, ze se decka k PC dostavaji, tak at tam na ne nezbudou jen hry, ktere hrajou jejich tatinkove. Chci, aby se vytvorilo neco pro ne mileho (kdyz uz se teda k tomu pocitaci dostanou) a hlavne free, protoze vetsina her pro decka je dostupna jen z obchodu a je velmi tezke na netu neco najit.

zuz11 - diky moc za odkazy🙂 Mam dotaz - hrajou ty vase decka ty naucne hry? Jak dlouho u toho vydrzi?

diky za odkazy holky

svetluskah
autor
16. srp 2006

Na ruznych strankach jsem taky nasla spousty her, ktere si muzu objednat. Ja hledam spise to,co si muzu stahnout z netu nebo co muzu hrat on-line.

expertka8
16. srp 2006

..ja by som tie PC hry až tak neodcudzovala...dcéru sme podporovali v rozvoji tvorivosti napr. aj takouto formou 😉 ..samozrejme,že akčné hry u nás v zbierke nenájdete 😉

zuzu13
16. srp 2006

Ja so tiež za PC hry a PC ako celok. Je len na rodičovi aby dokázal a hlavne vedel usmerniť dieťa aby sa nestalo zavislým a aby netrávilo veľa času na PC.

verulka
16. srp 2006

Moji krpci sa hravaju na pc. Ak je to pod kontrolou, je to v pohode. Nehraju sa hodiny. hlavne risko je uz teraz pomaly viac zrucny ako ja 😕 Podla mna je to pomaly nevyhnutnost, aby o tom nieco vedeli. My sme presli cez tweenies, teletubbies a pod stranky, pripadne jetix. Mame doma aj kupene- vcielka Maja a taky nejaky pes(neviem ako sa vola) cvicia si anglictinu a celkovo pracu s pc- okrem toho aj zo skolky chodia raz tusim za 2 tyzdne do blizkej skoly na informatiku a v prvej triede to maju v ramci druziny...

zuzu13
16. srp 2006

presne, to dnes deti potrebujú. A nielen deti. Mňa tak isto veľa vecí učí syn. A budem do tejto veci investovať, lebo vidím, že ho to baví. Vie si poradiť s hocijakým problémom, nerobí mu problém inštalovanie a ani iné zložitejšie veci. Naozaj len treba aby sme ustriehli tú "normu" kedy dosť.

zuz11
16. srp 2006

svetluska, to su neterky a tie su do tych hier zblaznene aj 6r. a aj 4rocna neterka 😉

expertka8
16. srp 2006

..presne tak..dnes sú na dieťa kladené úplne iné požiadavka ako na nás v ix rokox 😔 ..veď Kristínka má len 7 rokov a nerobí jej problém nájsť si na nete hry/od nás vie,že *GAMES* s koncovkou COM..vždy niečo *vypľujú/ 😅 ..vie si otvoriť WORD..zmeniť písmo,farbu,veľkosť...a vďaka www.mojasvadba.sk si vie uložiť obrázky jej *in* neviest do dokumentov 😉

rane
18. lis 2006

ja som pred nedavnom tiež našla nejake hry pre deti.Myslím, že to bolo niečo ako minihry. Viem, že veľa času by deti rozhodne nemali stráviť pri PC, ale občas si niečo zahrať, aby sa vedeli trochu orientovať nie je na škodu. Je dobre keď vie, čo sa má kde kliknúť a pod.

svetluskah
autor
28. lis 2006

Mam na vas jeste jednu otazku...
v obchodech jsem videla spousty ruznych her. Kupujete je? Jaky maji uspech?

madeleine
28. lis 2006

svetluska, osobne si myslim, ze je velmi dolezite zvazit, ktoru hru dietatu das a ktoru nie. Dnes je vela stolovych hier v PC a naopak, vela pocitacovych na stole. Napriklad take SIMS alebo SIMCITY su perfektne hry pre rozvoj detskej fantazie. SIMS mozno i trochu na pochopenie toho, ze ked clovek nejde cikat, tak si spravi hanbu, ked neupratuje, ma vsade smrad, ked nespi tak odpadne... 😉

madeleine
28. lis 2006

my osobne ale fandime rozhodne hram stolovym a dalsie pribudnu na Vianoce... 😉

mishabv
28. lis 2006

Muj synovec rad hraje Harryho Pottera (and the philosopher's stone), dokonce byl tak stedry, ze mi to CD venoval, kdyz uz to mel nainstalovane, abych si to mohla hrat doma taky 😀
CD neni original, takze predpokladam, ze si to jeho rodice nechali od nekoho vypalit

svetluskah
autor
28. lis 2006

ja myslela pc hry, videla jsem jich hodne od Disney, ale i jine "bezznackove"

myslis zepredskolni deti zvladnou simsy???

madeleine
28. lis 2006

svetlus, sami asi nie... ale by si sa cudovala, co vsetko dokazu... 😉 a hlavne co vsetko ich fascinuje... 😀

svetluskah
autor
28. lis 2006

no ja vim, ze mladsi bracha se vzdycky na me strasne rad dival a bavilo ho sledovat, jak to stavim a tak. Ale hrat to neumel. Mi jde o to, jestli si k tomu jsou sami schopni sednout a neco vytvorit, nebo je jen bavi to sledovat, ale nemaji na to

madeleine
28. lis 2006

ja neviem, mojej kamosky mala sedela mame na kolenach a pytala sa a napriklad, ked sa mlady takmer pocikal tak kricala aby ho poslala na zachod... mamina samozrejme schvalne nechala lezat bordel na zemi a take veci... myslim, ze je mala velmi rychlo chapala co a ako...

iste ze pre deti vpredskolskom veku existuje kopa hier urcenych k im veku, ale ci by som chcela nechat svoje dieta sediet pri PC a hrat sa, to neviem... 😒

ukana
29. lis 2006

ja vobec neuvažujem, aby sa malý začal hrať na počítači v predškolskom veku. Stavebnice, autíčka, kocky a pod. kamoškin syn ledva rozpráva (4roky) ale na počítači sa vie hrať hry pre dospelých, nastaví si level a drtí. Ani ja tak zručne nenarábam s myšou ako on. Len čaká celý deň, kedy ocko skončí robotu na PC a už beží. Ked som to videla, mráz mi behal po chrbte 😕 Kam sa ponáhľame? 😒

krajmary
6. bře 2009

nase deti navstevuju www.bbc.co.uk/cbeebies, mladsi rad sklada puzzle a pocuva Numberjack
starsi www.pauzicka.sk, aj malovanie
Deti sme pracu s Pc, neucili, obkukali to od nas.
Na kuchynskom sporaku im meriame cas, aby sa nestratili na Pc, ale ked uz pises diplomovku, tak tam vytkni aj dostupnost erotickych obrazkov a hier doslova malickym, ze preco je teta naha a tak.

kejka
6. bře 2009

Malej má povolenou hodinu u pc,hlavně když je hnusný počasí.Hraje puzzle,maluje a nejvíc ho baví pexeso.
Jsou mu 4roky.Nevidím na tom nic špatného,procvičuje si paměť,myš ovládá líp než já.Nevidím na něm žádný následky,spíš naopak.Je to chytrej kluk-začíná číst jednoduchý slova 😉 😉 a s mluvením žádný problém.Holt mi připadá,že se s tím už snad děti rodí. 🙂 🙂

lubkaj
6. bře 2009

U nas "frcia" dve hry: Anglictina pre najmensich a Matematika pre 1. - 4. ročník ZŠ. Obe su od firmy Terasoft a su uplne uzasne. Dcerka sa naucila kopu anglickych slovicok a matematiku zvlada uz ucivo 2. rocnika, hoci je este len predskolacka. Do nicoho sme ju nenutili, ale ked videla, ze obaja pracujeme na pocitaci, chcela si to aj ona vyskusat 😉. Pri pocitaci je ako kedy, su dni, ked je tam aj 2 hodiny, ale potom zasa aj 3 tyzdne nic.

Mame aj jednu hru, co sa dala kupit v Bille, vola sa tusim Veza kuziel, ale ta ju vobec nezaujala. Najnovsie sme kupili v Tescu Popolusku - je tam nahovorena rozpravka, slovensko-anglicky slovnik slovicok z rozpravky a dvojjazycne pexeso. Hlavne to pexeso ju bavi.

Este ju celkom bavi malovanie a pisanie, na internet nechodi (ani ju to tam nelaka, nikto jej nepovedal, ze aj tam sa daju hrat nejake hry). A v poslednej dobe rada s tatinkom stavia mestecko - mame este stare SimCity 2000 (pre DOS) a hrozne sa jej paci sledovat, ako manzel stavia 😅.

titkovamiriam
6. bře 2009

moji vacsi hraju ine hry a marek je este maly no aj tak clovek nezabrani aby sa k pc dostal a kedze ja mam svoju zoo,tak mi chodi krmit zvieratka a zbierat hovienka.poviem vam vsetko si zapamata co, kde ,ako aby mu to fungovalo a mysku ovlada lepsie ako ja 😀

vinka
6. bře 2009

Tak mi sme kúpili synovi ked chodil do škôlky sadu na logické myslenie,matematika,angličtina a malovanie.Tie logické ho bavili najviacUž to tu niekto spomýnal sú to cd-čka od firmi Terasoft.Niesom velmi náztoru,že nie pc lebo už od prvej triedy majú informatiku.A môj syn mi ukázal,že na ICQ sa dajú hrat hry a vysvetlil mi ako.on to mal zo školy lebo na informatike sa tam hrajú.A čo mám robit nedat ho do školy? 😕 Len dávat pozor kolko je pri pc a kontrolovat čo hraje.On dlhšie ako 30 min. pri pc ani nesedí.A iba raz do dna je pri pc.To mu plne stačí.Mi v ich veku sme pri pc sediet nemohly lebo sme ho nemali.Ale doba ide do predu a treba sa jej prispôsobit. 😉

hasleerka
6. bře 2009

no ja tiež pridám svoj príspevok ... snažím sa aby moja dcera chodila čo najmenej na PC a ked už tak má doma hru detsky kutik, je to pre predskolakov, sú tam rozpravky, vymalovanky, pexeso ... teraz je už školáčka, v škole chodia na internet na superhry.cz

brisilda
6. bře 2009

Ahoj svetluskah detsky kutik mam doma aj ja je to hra pre deti hlavne predskolakov od 3 do 9 rokov. je to vyukovy softver Terasoft skus najst na nete mozno tam nieco najdes.Su tam velmi zaujimave veci hlavne orientacia v priestore , pocitanie, abeceda , rozpravky, basnicky,vycitanky,pesnicky,omalovanky,pexeso dokonca sa deti ucia spoznavat zvieratka (encyklopediu zvirat) , ovocie zeleninu, vsetko o nasom tele, je tam puuzle proste vela zaujimavych veci ja osobne mam vsetke 5 cd a malemu ich z radostou dovolim hrat aj 2i hodinky denne no samozrejme s tym, ze mame po 20 min. prestavku.Inak tieto CD odporucam kazdej mamine 🙂