Pěstování máty v bytě - vždy uschne

andy.ce
13. lis 2017

Dobrý den,
poradíte mi někdo, co dělám špatně? Vždycky si pořídím mátu (z odrypku ze zahrádky, žádná kupovaná v květináči), bydlím v bytě, takže pěstuji v truhlíkách na balkoně a v práci na okně v květináči. Ale pokaždé mi máta na podzim uschne. Zalívám tak, aby nebyla hlína vyschlá, ale nepřemokřuji zbytečně, zastřihuji dlouhé slabé výhonky. A stejně každý rok uschne a nepodrazí. Jak mám tedy mátu v květináči a v truhlíkách pěstovat? Děkuji za odpovědi, Andrea

konidana
13. lis 2017

přes zimu by rostlina měla mít vegetační klid - je málo slunečního svitu, tak musí být i málo vody a málo tepla - dokud moc nemrzne nechat venku na balkoně(venkovním parapetu), na jaře pak znovu obrazí. Pěstování bylinek přes zimu v bytě se mi taky nedaří, Ale nechávám celou zimu venku na parapetu a zrovna máta a libeček před létem obrazí i když truhlíky fest promrznou🙂

z_kopretinka
13. lis 2017

Kéž by jen uschla, několikrát jsem si do bytu dala a pokaždé letěla fofrem pryč. Je to snad největší magnet na mšice co znám. Pokaždé do týdne obsypaná a napadené další kytky... takže na balkon budiž, ale přes práh do bytu mi to už nesmí.

petajansa
14. lis 2017

Já vždycky na podzim byliny schovávám domů na okno a všechny je zastřihnu a důkladně. Ustřihnu všechny stonky a na jaře pak pěkně znovu obrostou. Kdžy jsou v teple, tak občas se stane, že začnou růst i dřív doma.