Plavání aneb stres pro syna i mě. Vydržet či odejít?

barbs88
5. říj 2017

Dobré ráno maminky,
potřebovala bych prosím poradit, podělit se s případnými zkušenostmi apod.
Mám 8mi měsíčního synka a začaly jsme chodit na plavání kojenců. Před plaváním jsme s nim šla sama do bazénu, aby si to okoukl, zkusil brouzdaliště (vodu miluje-vanu,v létě se koupal v bazénku, bazénu dokonce už i na koupališti jsme byli a byl nadšený) a podle očekávání byl nadšený. Smál se, cákal kolem sebe, bavilo ho to, hrál si. Tudíž na 1.lekci plavání jsem šla skoro ujištěna, že se mi bude líbit. Omyl. Už v šatně jsem nebyla schopna ho odložit vysvléct nás. Půl hodina cvičení byla půl hodina mučení, kdy plakal a plakal. Po 2 dnech jsem s ním šla opět sama do bazénu a opět vysmaty, hrál si, v bazenu mi usnul.. Pak nasledovala nemoc. Po týdnu nemoci a jednom vynechání plavání jsme byli opět na naší 2.lekci a tentokrát už se i v brouzdalisti, které si jindy užíval, bál. Byl přilepeny na mě a vykulený. Půl hodina cvičení, byla daleko horší než předtím. Ačkoliv jsem s nim byla na kraji, pouze ho držela, necvičila, hrozně plakal, naříkal, nechtěl na děti koukat, prstiky zaryte kolem mého krku. Po obou lekcích v šatně oblékání hrůza. První lekci jsem odchazel jen v podprsence a bundě. Bez kalhotek pod dzinama, plakal az zvracel. Druhou lekci jsem se oblekla, s tim že jsem ho nechala déle plakal, což nedělám. Plakat nenechávam.. V tomhle případě to jinak nešlo 😔 instruktorka mi řekla, vydržet, zvykne si. Ale já bych se chtěla zeptat na názor vás maminky, protože je to pro mě neskutečný stres a malému se to evidentně nelíbí a to že si zvykne, mi připadá něco jako rada: nechat vyrvat v postylce dokud to nevzdá a nakonec vyčerpáním neusne😢
Jsem z toho zoufalá, protože je to vetšinou vysmáté, šťastné miminko a tohle je pro mě šok. Poslechnout instruktorku a zkoušet či toho nechat a chodit s ním sama, když to se mu líbí?
P. S. Peníze nám žádné stejně nevrátí, přesto, že jsme byli jen 2x.. Takže je jedno, zda-li to zkusíme ještě nebo přestaneme hned.
Děkuji všem za případné zkušenosti ❤

alkuska
5. říj 2017

@dzogobela Mám to taky tak, doma bych se s dcerou ukopala. Takže chodíme plavat a teď jsem nás nově zapsala ještě na cvičení s batolaty. Co bych asi tak dělala s batoletem celou zimu zavřená v bytě? Vždyť to je na palici. Ven se dá max na procházku (a to ještě podle počasí) a to té mojí čiperce nestačí. A mě taky ne 🙂 Zatím v bazénu nic nechytila a já taky ne, napak bych řekla, že je docela otužilá.

dzogobela
5. říj 2017

@alkuska presne, mam to hozene stejne. A zrejme budu s ni chodit i do hernicek, abychom trochu zmenili prostredi 🙂

alkuska
5. říj 2017

@dzogobela Do herniček jsem se zatím nepropracovala ale kdoví kam mě to za dlouhých zimních dní dožene 😀

dzogobela
5. říj 2017

@guinea to asi neni pro me? 🙂 nebo?

soleilll
5. říj 2017

@dzogobela Jasný, ale jsou i jiný způsoby, jak dítě i sebe "socializovat". Určitě máš v okolí nějaké mateřské centrum, kavárnu, hernu atd... Plavání není jediná společenská aktivita, ne? 🙂

dzogobela
5. říj 2017

@soleilll to netvrdim, ale je to jedna z moznosti 🙂 a pokud se mamina rada koupe, tak proc nechodit i na plavani.

voleskap
5. říj 2017

Ahoj, já jsem toho názoru, že jakákoliv aktivita, při které nejsi v pohodě buď ty nebo prcek je jen zbytečné trápení. Pokud se mu jinak ve vodě líbí, chodila bych s ním sama 🙂 Tohle bych vzdala i přesto, že bych přišla o peníze.

barbs88
autor
5. říj 2017

Já to vzdám, nechci trápit sebe ani jeho. Když ho vidím nešťastného a utrápeného... Čert vem peníze.
Jinak mám kamarádky s dětma, se kterýma se pravidelně navštěvuji. Chodíme do klubíčku, kde je spokojený, hraje si, miluje nastroje a zpívání, miluje pozorovat ostatní děti, at už v kavárně, klubíku nebo třeba čekárně u doktora. Chodíme na cviceni maminek s dětmi v nositku, je spokojený. Ano, začala mu separační úzkost a je to záhul, přesto má ostatní aktivity rád. Sama v bazénu se s ním můžu cákat hodinu a bude se smát, ale prostě na tom plaváníčku je nešťastný. Nevím příčinu, kdybych ji znala, pokusim se něco dělat. Neznám ale, takže nám ani jednomu ten stres za to nestojí.

mer
5. říj 2017

U nás to bylo tak že když se nevyspal pořádně tak řval, takže když mi usnul cestou tam a spal 10-30min a pak byl vzbuzen tak řval celé plavání a když jsme jeli dříve a neusnul byl v pohodě vysmátý a hezky plaval a nebo spál před tím víc jak hodinu

uglyduckling
5. říj 2017

@barbs88 My jsme zažili něco podobného. Malý měl v té době už rok a půl, ale situace naprosto stejná. Jdeme do bazénu sami, vše je ok. Ve vaně koupání miluje a v létě na zahradě ho nešlo dostat z bazénu. Ve skupině byl problém, Plakal, nespolupracoval, držel se nás jako klíště. Instruktorka taktéž tvrdila, že máme vytrvat. Zkusili jsme ještě 3 lekce a pokaždé stejný scénář. Když jsme zašli do bazénu jindy, tak pohoda. Vykašlali jsme se tedy na organizované plavání, protože odmítám stresovat jeho i sebe a chodíme pouze individuálně. Jinak malý s kolektivem nemá problém, chodili jsme i do kroužku a tam vše ok, je zvyklý hrát si s kamarády a bez problémů, v zimě jsme byli párkrát i v herničkách a taky super. Prostě jen to organizované plavání byl problém.