Pohádky pro děti, kdy jste začali pouštět?

petcep
10. bře 2014

Chci se zeptat, kdy jste začali pouštět dětem pohádky? Máte nějaký tip na první pohádky? Které miminka nejvíce zaujmou? A taky by mně zajímalo, zda někdo pouštěl dětem pohádky v angličtině?

sariss
10. bře 2014

Zacali jsme pozvolna kolem 2 let s krteckem. Tim ze slo o 1 dite tak Tv do te doby videla tak akorat vypnutou a moc ji to nebralo, casem se ale z Krtka stal milacek a mala dlouho nechtela nic jineho. Ale nevydrzi ti u toho zezacatku, coz ale neni asi ani ucel...
Poustet pohadky v cizim jazyce diteti ze 100% ceskeho prostredi je podle me uplna blbost, akorat z toho bude zmatene. Pokud bys chtela aby tve dite bylo bilingvni musel by s nim denne travit x hodin nekdo kdo by na nej tim jazykem mluvil...ale o tom existuje spousta chytrych knih...hodne stesti.

hofka1
10. bře 2014

začali jsme písničkama ..

https://www.youtube.com/watch?v=rR7Zf5xd-T0

.. pak zaujal "Matýsku nakresli mi.." .. a pak různé

konidana
10. bře 2014

Dcerce jsem začala pouštět pohádky někdy po prvním roce. Po obědě na polední klid, protože málokdy doma usnula-byla naučená na kočár, ale cca v roce a půl už nespala přes den vůbec. Pouštěli jsme Maxipsa Fíka. Jedno DVD pořád dokola, každý den, asi rok. Mně už z toho hrabalo, ale jinou novou pohádku začala tolerovat snad ve dvou letech. A zas jen tu jednu. Měla prostě takový rituál. Synek koukal na všechno, co starší ségra, netuším od kdy to začal vnímat.. Ale od začátku do teď ho bere hlavně Krteček. Občas jsem jim to pustila i v angličtuně, ze začátku omylem, byl prostě nastavený jiný jazyk. Tak do tří let to dětem bylo úplně jedno, že to není česky. Teď mám někdy snahu pustit anglicky oblíbenou pohádku , co znají nazpaměť(holka chodí ve školce už 2.rok na angličtinu), ale většinou nepochodím. Spíš je berou anglický písničky (s videopříběhem) a výukový videa z internetu-jsou přizpůsobená malým dětem. Ale nikdy jsem to moc neřešila.

lv
10. bře 2014

Kolem 19m, krtecek u starší, a mladší jede prasátko peppina, už mi z toho hrabe..

lucieandrlova
10. bře 2014

Pohádky cca kolem 1,5 roku. Dcera si je pouštěla sama na tabletu na you tube. Nejraději měla Teo, Matýsek a Jája, Bob a bobek, videa o miminkách, později Prasátko Peppa, Minnie, Káťa a Škubánek a Maxipes Fík...
Líbí se ji od začátku příběhy ze života. Nechce pohádky - fantazii jako např. Červená Karkulka apod.
Pouštěli jsme hlavně v restauraci a na dovolené, abychom se my v klidu najedli... A taky chvilku ráno po vyspání v posteli.
Večer čteme knížky.

elastiq
16. bře 2014

Kolem 3 měsíce začínají děti rozeznávat řeč, proto je vhodné již od této doby na dítě mluvit všemi jazyky, které chcete aby aktivně ovládalo 🙂 Nejlépe pouště pohádky na cd - poslech, jelikož miminka vnímají již intonaci a dokáží vydržet.

baboone
22. srp 2022

@petcep á byla docela pes...pouštěla jsem hodně písničky, ale nekoukalo se, a když se koukat začalo, ta jsem jim pouštěla jen anglický pohádky, ať z toho aspoň něco mají...

baboone
22. srp 2022

Je pravda, že jsem z těch Pepů Pig začala pomalu chrochtat… teď už mám starší, ale prý mezi malými hodně frčí toto https://voyo.nova.cz/deti/serialy-a-porady/7841...
provedení ujde, písničky melodické, no minimálně jazyk naposlouchají…