Výroba náušnic z křišťálové pryskyřice

mentaldisorder
13. lis 2017

Potreboval by som poradit s vyrobou nausnic z krystalove pryskyrice pre priatelku na vianoce. Mam formicku v tvare koule a mam problem udrzat objekt, ktory v nausniciach chcem mat v strede... ak sa jedna o nieco tazke, tak to hned klesa ku dnu ak je to lahsie, tak to stupa hore.. ako mam podla vas postupovat? pomoze aj link na nejaky video tutorial. Taktiez som skusal do toho zamiesat aj male ulomky zapalky/sirky, no mam pocit, ze mi to prave tie zapalky zafarbili do zlta. Plus ak by ste mali nejake rady, ako by som mohol postupovat, ak nie som uplne zrucny typ cloveka? :D

Vopred dakujem za pomoc.

magdalenax
13. lis 2017

@mentaldisorder Vydrž chvíli, nějakou zkušenost mám, ale teď běhám kolem sporáku

magdalenax
13. lis 2017

Obávám se, že sis vybral dost těžkou disciplínu. Pokud jde o práci s pryskyřicí a umístění jakéhokoliv očka atp. přímo do výrobku, chce to opravdu za prvé zručnost a za druhé znalost značky pryskyřice, jelikož se každá chová jinak. Otvor lze připravit nepatrně umastněnou jehlou, či špendlíkem, a to nejlépe v polovině tvrdnutí pryskyřice, nebo po úplném vytvrdnutí provrtat, což do takového tvaru půjde dost těžko. Jinak to, co chceš do pryskyřice zalít - opět platí pravidlo, pryskyřice, nechat alespoň 12 hodin, přidat - nevím co máš, korálek kupř. a dozalít. Ovšem, pokud to, co zaléváš má tendenci plavat, je dobré do pryskyřice alespoň částěčně párátkem, či jehlou ponořit a pak zalít, jak jsem již psala

mentaldisorder
autor
14. lis 2017

:D no hej.. je to tazke a hlavne ked to robim poprvy krat. Kazdopadne dakujem za rady... len ma este zaujima, ze ked to budem postupne zalievat, tak ci to na finalnom vyrobku nebude vidno? nejaka ciara alebo tak nieco... alebo to mozem kedykolvek este "dozalievat" a pokial to urobim spravne, tak to nebude vidno?
Kupil som si tuto:
https://www.vytvarne-potreby.eu/pryskyrice/kris...
Jehla postaci namazat kuchynskym olejem alebo musim kupit nejaky special?
Nemate nahodou nejaky dobry odkaz na stranku, kt. by sa mi hodil, nech tu neotravujem? ;)

Dik

magdalenax
14. lis 2017

Gedeo jsem neměla, dělala jsem s Cleopatre, ale zase prý takový rozdíl mezi nimi není, spíše cenový.
Doporučuji knížku Křišťálová pryskyřice od Dariny Ivancové. Jednotlivé vrstvy vidět nejsou, akorát je dobré to alespoň trochu zakrýt, aby se na neprášilo. Já jsem dělala dírky vrtačkou, což do kuličky půjde asi opravdu dost těžko, koneckonců i tou jehlou, protože by zasahovala do kuličky moc a nebylo by to hezké. Takže si kup někde v obchodě náušnicové závěsy a očka, které vsadíš do pryskyřice než úplně ztuhne a přitom tam bude držet. Všeobecně se radí vrstva pryskyřice - po 12 hodinách dát zalévaný předmět, - záleží tedy na tom, co se zalévá a do jaké vrstvy, aby to neplavalo nahoře, nebo nepropadávalo dolů, dozalít a zase po nějakých 12 hodinách bych dala háček na zavěšení.
Jo, a ještě JEDNA DŮLEŽITÁ RADA. Pokud máš kupř. silikonovou formičku a není uvnitř hladká jako sklo, výsledek bude matný!