Poraďte kroužky, cvičení, atd. pro děti od 6ti měsíců

janulka21
5. led 2011

Ahoj, jelikož mám doma půlroční holčičku a už jí moc nestačí hrát si sama případně se mnou, začínám přemýšlet, že bysme začaly navštěvovat nějaké kroužky jako třeba hraní s dětmi ve školce, plavání, cvičení. Co vaše děti baví? Chodíte někam a případně kam v Praze?

fontea
5. led 2011

já můžu doporučit cvičení na velkých míčích a plavání buď vaničkování nebo bazén.........

markytkaaa
5. led 2011

Myslím, že dětem do roka by stačilo hraní v domácím prostředí, popřípadě nějaké dětské koutky v rámci kavárny nebo herničky, častý pobyt venku ... ale nějaké cílené kroužky? Fakt si myslím, že je na to zbytečně brzy ... vím, že nabízejí cvičení, angličtinu, yamahu ... vše od šesti měsíců, ale k čemu? Ale třeba masáže kojenců jsou moc fajn 🙂
Já chodím s dětmi do kavárny s hernou - mají část pro větší děti a pro "ležáky", pak chodíme do solné jeskyně a jsme často venku krmíme labutě, chodíme koukat na vláčky ... 😉

romcatko
5. led 2011

chodili jsem na vanička a pak na plavání, na jakési "cvičení" s miminky - to bylo dobré i pro mě jako inspirace co s malou doma ( a vedla to supr rehabilitační sestra, takže jsem i věděli, jak a co správně s dětmi). jinak myslím, že jestl je mezi dětma je takto malému dítěti fkat jedno. ted chodím na cvíčo is tou mladší, starší musím mít sebou, ale dá se to.

janulka21
autor
6. led 2011

@fontea cvičení na míčích mě nenapadlo, díky 🙂) Máme jeden doma a mohlabych to zkusit, musím se juknout na net jeslti nejsou nějaký videa.

janulka21
autor
6. led 2011

@markytkaaa Právě, taky si myslím, že je ještě brzo, Anet ještě sama ani nesedí, ale kamarádka chodí na tu yamahu a kouká na mě divně, že nechci ještě chodit. Navíc za to chtějí příšerný peníze a je to jen na 45 minut. Na plavání bych chtěla až jí bude rok, navíc v týhle zimě se mi do toho samotný nechce, jsme ve fázích očkování a nemůže být nemocná. Do solné jeskyně taky chceme zajít, vlastně jsi mi to připomněla, že tady máme poukaz na dvě návštěvy 🙂) Tak máme program na víkend 🙂) No já právě o žádný takový herně tady v Praze nevím, koukám, že jsi z Hradce tak mi ani neporadíš ☹ , ale i tak děkuju 🙂

janulka21
autor
6. led 2011

@romcatko Díky, koukám, že jsi z Prahy, mohla bys mi říct, kam jste chodili cvičit? To by mě totiž bavilo a Anetku taky, hrozně ráda dělá blbosti, skáče na mě, když jí klepu nožkama tak to miluje atd. 🙂

markytkaaa
6. led 2011

@janulka21 s většími dětičkami hodně chodí do Lefíka www.lefik.cz a do Človíčkova www.clovickov.cz
🙂 😉

janulka21
autor
6. led 2011

@markytkaaa v tom lefíku to je pěkný 🙂) Človíčkov taky. Díky za tip 🙂)

cocoska
6. led 2011

ja bych doporucila kurz pleteni a palickovani .

markytkaaa
6. led 2011

jo ... kurz pletení a paličkování je pro šesti měsíční dítě nejideálnější! 😀 😀 😉

kocicinka
6. led 2011

@janulka21 my chodíme do Kulíškova
www.kuliskov.cz

Nevím, z jaké Phy jsi, u nás je Karlík
www.detskekluby.cz
nebo
www.elaaga.cz
Tam je herna i nabídka kroužků.
Na té Yamaze jsem byla jednou na ukázkové hodině a zdrhli jsme odtamtud za 10 minut, přišlo mi to dost šílené, podobné akce nejsou prostě můj šálek kávy. Do solné jeskyně chodíme do Trojské, tam je to fajn.

dlabinecka
6. led 2011

No já myslim, že pletení Anetku určitě nadchne 😀 😀 😀

cocoska
6. led 2011

🙂
ze se vam chce nekde trajdat, praseci chripka se zase rozsiruje...

janulka21
autor
6. led 2011

Jooo, to pletení a paličkování to bude určo její šálek 😀 😀 😀

janulka21
autor
6. led 2011

@kocicinka Já na tu yamahu půjdu s tou kámoškou jak píšeš na první hodinu zdarma, aby aspon trochu klid, ale spíš se mi zamlouvá to cvičení jak pro mě tak pro Anet nebo to cvičení na míči pro Anet 🙂 Díky za ty odkazy, večer si je projdu 🙂)

fialinka
6. led 2011

@janulka21 tak my navštěvujeme cvičení s miminky ve Studio pro ženy, pak chodíme plavat do vaniček s mořskou vodou KLub Bublinka a pak solné jeskyně 🙂

romcatko
6. led 2011

@janulka21 my tedy chodili do rc čtyřlístek a nebo rc babočka.

kubaka
8. led 2011

@janulka21 Zvysoka se vykašli na kroužky i na kamarádku - že na tebe někdo kouká divně, že nikam nechodíš? To spíš já bych koukala divně na ty, co vymetají s kojenci kde jakou drahou blbost. Přeci se nebudeme rozhodovat podle toho, že do tebe někdo vandruje...
V 6 měsících? Řádění na posteli , houpání na máminých nohou miminku jako cvičení úpně stačí a byt mu jako svět k objevování taky stačí. Nikdy jsem ani s jedním nikam nechodila - ven, písek, procházka,koukání z kočárku, blbnutí doma. O nic nepřišli, všechny aktivity začali objevovat až ve školce, kdy jsou na kolektivní a řízenou zábavu přesně tak zralí a připravení a ve třetím roce žádoucí. Dřív je to jen rozptylování jejich vlastního přirozeného objevování. Tedy kojenec a batole si objevi pro sebe přesně jen to, co jejich mysl zaměstná tak akorá: využije a nezahltí.
Naopak, klid a huboké zkoumání detailů každodennosti - (míček se kutálí z kopečka po dece, váleček propadne dírkou ve dřevě, kuchyňské náčiní, plastové krabičky s víčky, Pet lahev naplněná barevnými luštěninami, těstovinami - ) to je něco, co děti dokáže fascinovat a měl by se jin na to dát prostor - zkoumají, jak základní věci fungují. Když tímhle základním průzkumem neprojdou, zůstávají jaksi "těkat" po povrchu, aniž by se dokázaly do něčeho hluboce ponořit a zabavit se sami.
To je třeba zkušenost se současnými dětmi a začíná to právě předčasným "zahlcování" miminek už od narození.
Radím - nechte se vklidu. Od dvou let už můžete jednou týdně něco zkusit - podle nátury holčičky, ale dřív je to fakt zbytečné. Nic to dětem nepřináší, Ale každý podle svého gusta. 😉

mateson
8. led 2011

@kubaka přesně tak 🙂 souhlasím.

apollo11
8. led 2011

@kubaka 😉 to "hluboké zkoumání detailů každodennosti" se mi líbí (a myslím, že to je v tomhle věku ono)

storm07
10. led 2011

ahoj, Martince je 8 měsíců, jediné co bych chtěla je plavání,ale vzhledem k zimě a počasí, jsme zápis odložili až bude tepleji. Nemíním se někam štrachat v -14 apod. natož do bazénu.
Malá sama sedí, začala lézt a začíná se stavět na nohy - moc ji baví objevování prostoru. Vystačí si s hračkami,které máme,ale nejvíc jí baví hrát si s mamkou a vymýšlet rošťárny. Zpíváme si, čteme si říkadla, hrajeme si s nafukovacím míčem apod.
Bratranec chodil s malou každej den do jiného kroužku a pak nám ukazovali,co už malá umí atd.
Nejen že je to finančně náročné,ale navíc si myslím, že nám zatím stačí domácí prostředí.
Pokud se na vás dívá okolí zvláštně, tak na něj nedejte a řiďte se podle sebe a svého děťátka 🙂

janulka21
autor
10. led 2011

@kubaka Hezky napsané 🙂) Děkuji 🙂) S tou pet lahví aj. zkusím 🙂) rozhodla jsem se, že zatím budem doma, od roka zkusíme plavčo a pak třeba cvičení, ale nic víc. Kroužky jako hudební yamaha atd. by osobně nebavily ani mě, ale zase co neudělat pro dítě (podle té kamarádky ) díky 🙂))

janulka21
autor
10. led 2011

@storm07 Přesně jak píšeš, plavčo jsem odložila až bude tepleji a nejspíš až jí bude rok a pak nějaký cvíčo. Švagrocka chodí s klučinou, kterému je 1,5 roku a prý to má hrozně rád, ale ted je ještě brzo. S těma penězma je to děsný, kolik za to chtějí ☹(( Navíc malá potřebuje pravidelný spánek, jak už jsem se několikrát přesvědčila. Odpoledne jsme jeli koupit jídelní židličku, nespala a pak byl večer binec a při představě, že jí někam táhnu v tom čase co je zvyklá spát a pak by byla otrávená jak na kroužku tak pak celý zbytek dne to ne. Radši zábava doma 🙂))) Já jen nevěděla jak si s ní hrát, nosit po bytě, podívat se na králíčka, s vařečkama atd. jí to moc neba, tak si hrajeme s hračkama nebo blbneme jako, že jí lochtám, cvičíme nožkama atd. a taky dobrý 🙂)))

ija1
10. led 2011

@janulka21 - ahojky, ja chodim s Alcou na cviceni na P9 Cerny Most - Anahita, uz chodime od rijna (od 5 mesicu), a je to fajn a cena za 3 mesice 1500 coz se taky da...........a malou to desne bavi...........

berenika39
10. led 2011

jako půlroční dítě pozná, že ho baví yamaha nebo angličtina víc než mazlení s mámou doma? a jak to dá najevo? omlouvám se, ale 6ti měsíční mimčo nemůže "chodit na kroužek", to jen maminka......

sussanah
10. led 2011

My chodili po pul roce na plavani, ale bylo teplo, tak to bylo ok. Chteli jsme hlavne proto, aby se nebal vody a naucil se takove ty zaklady (coz se nam zadarilo). Na "cviceni s detmi" az asi od roku, to uz si spolecnost jinych deti docela uzival, ale spis jako spestreni tydne (v okoli moc deti stejneho veku nemame). V 6m mi osobne prijde brzo delat takove ty ruzne kejle, mimcum je to vetsinou stejne jedno a basnicky a pisnicky jsme mu zpivali doma 🙂 Na druhou stranu kamaradka chodila od male 4m na cviceni, ktere vedla rehabilitacni sestra, bylo to spojene i se cvicenim pro mamy a moc si to pochvalovala. Jakoze jim pokazdne ukazali nove zpusoby stimulace, na co se v jakem veku zhruba zamerit a pritom si zacvicily i maminy. Ale spis nez kulturni vyziti mimca to bylo kulturni vyziti matky 🙂

kubaka
11. led 2011

Jistě, veškeré kroužky do 3 let věku jsou hlavně rozptýlení pro maminky, které jsou zavřené doma. Nemá cenu si něco nalhávat. Půl roční miminko si "cvičí" úplně samo a nemusím za to vyhazovat 1500. Když je to zdravé dítě, nepotřebuje ani žádnou rehabilitační stimulaci.

@janulka21 no, s tím "jak si s ní hrát" - ono ani tak nejde o to, jak ty si hraješ s ní, ale dát jí podněty k tomu, aby si "hrála " sama se sebou. Aby se zaujala okolím. Já si s klukama nikdy nehrála proto, abych je zabavila, bavila. Hráli jsme si s novými hračkami proto, abych jim ukázala, co ta věc umí, jak se chová, ono je to zaujalo , pokračovali v objevování a pak už mě nepotřebovali, Není účel naučit dítě očekávat, čím ho máma bude bavit, ale ukázat mu, co je možné ve svém okolí prozkoumat, co věci dokážou - třídím vyprané ponožky , malý se koukel po zemi a vytahoval prádlo z koše. V kuchyni v šuplíkách byli oba pořád - zajímavé nástroje. Kdybych je pořád "bavila", lezla jim do hraní, vlastně by je to obtěžovalo, rušilo. smysl je být jim pořád na dohled, mluvit na něj, být v kontaktu, povzbuzovat je v samostatné aktivitě a když je to omrzí, znudí se, přiskočit na pomoc, pomazlit a ukázat něco dalšího zajímavého.
Role toaletního papíru udělala taky úžasný zážitek - tedy pokud dítě nepojídá papír. Ale někdy v 9 měsících se v tom rozmotaném papíru válel, navlékal si ho na nohy, tahal za sebou po celém bytě. Vydrželo mu to půl dne. Jen pozorovat ho byl pro mě zážitek - jako televize 😀

kristi
11. led 2011

ja naprosto souhlasim s
@berenika39 a
@kubaka

dlabinecka
11. led 2011

Mno, tak mojí malou ted už půl hodiny děsně baví tatínkova bačkora 🙂 Chodily jsme akorát plavat. pro posílení imunity, zabavení maminky... 🙂 Myslím, že malá si tím hodně vylepšovala motoriku ručiček. i když těžko říct, jak by na tom byla, kdybychom nechodily 🙂

berenika39
11. led 2011

Určitě bych nechtěla někomu to rozmolouvat, tohle jsou věci, které si kadý rozhodne podle sebe....spíš jen nabídnout zamyšlení....přece to miminko neví,že je na nějakém kursu , baví se stejně na návštěvě u kamarádky, doma, třeba u babičky, na zemi uprostřed kuchyně....

Přijde školka, škola, ještě se nakroužkujou, a těch dalších peněz, co potom padne, já bych to odložila na později 😉 😉.