Přetěžování dítěte kroužkama. Co si o tom myslíte?

fifina
13. bře 2009

Holky mam takovy dotaz. Kolik krouzku s detmi navstevujete?
Mam dceru, ktere je 18 mesicu. Nedavno jsme zacaly chodit plavat v utery. Ve stredu chodime
do prvnich krucku, zde se deti seznamuji s hudbou. Ve ctvrtek
pak chodime na anglicke zpivanky spolecne s kamaradkou a jejim synem.
No a to je vse. Samozrejme chodime kazdy den na prochazku,i ted treba i dvakrat denne.
Mam kamaradku, ktera mela zaplneny diar krouzky uz od nejutlejsiho veku, pry se rodice bali, aby
se nedala k nejake parte....Ja bych nerada svoji dceru nejak pretezovala. Co si o tom myslite??
Je pravda, ze nas to stoji ne zrovna male penize, a kdyz si predstavim, ze prijde i dalsi dite nebo i deti....

Jeste jsem si taky zaplatila asi pred trictvrte rokem kurz tancovani pro nejmensi,
ktery mel zacit uz v zari. Ale kurz nezacal a penize nemam. Zaplatila jsem za to 1700 Kc
za pul roku. Kdyz tam volam, tak me vzdy reknou jen ,ze se jim to jeste nepodarilo naplnit
a ze uz to zacne co nevidet. Ale uz ani neverim ,ze to nekdy zacne tak nevim co mam delat.
☹ Jen se utesuji tim, ze uz by snad v " nasem diari" uz ani nebylo misto
😉

johanda
18. bře 2009

kubaka, já jsem vůči MC a podobným víceméně organizovaným aktivitám velmi kritická, ale musím říct, že doposud jediná návštěva MC a pár návštěv heren s dětmi různého věku se u mé dcery (a nejen u ní) setkalo s mimořádným nadšením 🙂 20 měsíční batole se odpoutalo od matky a vrhlo se na místní hračky a jiné vymoženosti🙂. S radostí se účastnilo i několika pro mě velmi "prudivých" tanečků s písničkami, při nichž jsem si připadala jako debil 🙂 a nyní je vyžaduje i doma 😅
Osobně jsem velkým zastáncem výchovy, kdy se děti občas nechají napospas, v prostředí, které je víceméně bezpečné a matka je nablízku pro případ, že je někdo ohrožuje tyčkou od stanu 🙂. Některé matky v MC a podobných institucích relaxují, na tom nevidím nic špatného. Mě to sice neoslovuje a raději jdu do práce 😅 , ale proti gustu žádný dišputát, matkám to pomůže, dětem neublíží.
Co se týká kroužků - mám hudebně nadané děti, starší hraje na housle a mladší je provozováním hudby tak unešena a jeví o hru takový zájem, že nám učitelka doporučila přihlásit ji na PHV kolečko s 3 - 5 letými dětmi

aponchie
18. bře 2009

ja myslim,ze nikdo nerikal at se zabetonujete na 3roky doma to je slovickareni zbytecne ,ale vsichni snad pochopili jak je to mysleno..proste me taky prijde,ze je to jen pro maminky aby se nenudili sami 😎

sisstin
18. bře 2009

tak já si zas nemyslim, že je to jen pro matky..některý děti kolektiv milujou, rády chodí do MC, rády plavou...to moje bohužel ne, dětí se bojí..a nechce v kolektivu dělat nic..tak nikam nechodíme 😕 ..teda ta angličtina mi též přijde jak bejkárna..bavila jsem se o tom s víc lektorama aj, a prej je to blbost 😅 ale proti gustu žádný dišputát... 😎

aponchie
18. bře 2009

ja se o te angline taky bavila s lektorama i rodil,mluvcima a maji ten samej nazor,ale kdo tam chodi nebo chodit chce tomu to nevysvetlis ja se o to uz snazila a marne 😀 vis jak hlavne ,ze je to drahe na urovni a in tam chodit 😀 😀 😀

sisstin
18. bře 2009

apon: já žádný aktivity s dětma nezavrhuju, bohužel mé dítě ano, není společenský typ, nejradši si hraje se mnou doma, chová se, nebo jezdí v kočárku....takže necvičíme, neplaveme ani nechodíme do MC 😅 ale kdyby chtěl, tak bych to s radostí uvítala..ale angličtina je pro mě fakt pitomost..dítě se má nejdřív naučit svůj vlastní jazyk..samozřejmě něco jiné je dvojjazyčná rodina, ale to se opravdu s hodinou angličtiny týdně srovnat nedá 😅 😅 akorát ty děcka pak budou mít guláš v hlavě..ale jak říkám, když tam někdo chce chodit..a hlavně děcka to baví, proč ne..ale nevěřim, že to má nějaký přínos ve výuce aj 😎

gtver
18. bře 2009

aponchie, kubaka, já taky nemám umělé organizování batolat (zvláčť, když jsem nedávno slyšela jednu "erudovanou" odbornici, jak je třeba děti učit řádu a nenechávat "na volno", protože pak chudáci je to ve školce musí učit 🙄 ), ono záleží, kam se s dítětem jde, jakým způsobem konkrétní centrum apod. funguje, pokud má dítě rádo kolem sebe další děti, tak mu nebudu bránit a izolovat ho😉

aponchie
18. bře 2009

ale jsou jen MC kde se da s ditetem jit?tot otazka ..jestli nekdy neni lepsi jit s nim na pisek 😀

gtver
18. bře 2009

ap, jasně, ale třeba v zimě těžko, ale jsou herny, kde se nic neorganizuje 😉

kubaka
18. bře 2009

jaktože to chce pochopit jen aponchie?? samozřejmě chodit ven, mezi děti , jiné lidi, to je snad samozřejmé- bavili jsem se o tom, že děti absencí organizované zábavy nijak nestrádají.
na plavání jsme byli a byl to blázinec - s prvním synem jsme tov zdali. O nic nepřišel.
naše malé dvouleté je tak imunní vůči jakémukoliv působení a organizování, že chodíme na volno na písek a vystačíme si s houpačkami. Je rád nespoutaný a podnětů k zájmu si sám nachází v bytě i na písku dost a dost. Třeba hra s mravenci je děsně poučná 😝
Tam ho nechávám objevovat svět na vlastní pěst - jak píše johanda - neomezuji, chodí po celé oplocené zahradě a oťukává se. V MC je to nebezpečné, protože děti neznají míru a jsou hrubé a na moc malém prostoru. Je tam prostě blázinec - no, jak jsem psala.

Jo, a angličtina je dokonce pro děti od 3. měsíců - ten zázrak za 200 na hodinu se jmenuje Helen Doron - větší tahák na peníze je snad už jen Kosmodisk 😀 😀 Taky na to ovšem některé matky nedají dopustit 😀 😀

sisstin
18. bře 2009

apon, tak s malým dítětem se na písek moc jít nedá.. 😉 na to jsou ty MC dobrý 😉 navíc tady je písek nechutnej, pochcanej od čoklů, samej sajrajt 😅 ..no bohužel nemám dítko přizpůsobivé mým přánim...takže nejsme in, a nemáme milion činností 😅

aponchie
18. bře 2009

jo ja v nich byla dvakrat sem sla na radoby cviceni kojencu na balonech a nebavilo me to ,malou asi jo,ale to je diskutabilni v 6mesicich zejo..v zime mame aktivit celkem dost chodime ven na vylety na sane boby ted lyze predtim prochazky,bazeny sauna para,vylety vlackem a celkem dost s jinejma detma za barakem na piskovisti no jsme desne nemoderni 😀

gtver
18. bře 2009

kabaka, jasně, vždyť jáí píšu, že tohle je mi proti srsti, spíš jde o to, že jste asi narazili na moc organizátorské "kroužky a centra" 😀

susik77
18. bře 2009

Ahojte. My sme chodili s malou na plavanie vo vani=taky maly bazenik. bolo to fajn, ale nemyslim ze by to extra pomahalo na vyvoj...
raz sme skusili cvicenie, ale mam podobny pocit z toho ako kubaka=mala nechcela vobec cvicit, len liezla po celej miestnosti a obdivovala obrazky na stenach 😎
potom nam prestali organiz. aktivity uplne vyhovovat, lebo casto menila rytmus a ked som ju nutila nieco robit zrovna ked chcela spat, tak dost protestovala. pripadalo mi to drasticke vtedy nutit ju cvicit ked chce spat, alebo zobudzat ju, ked zrovna zaspala... tak teraz to robim tak, ze casto volam k nam kamaratky s podobne starymi detmi a u nas sa vyblbnu 😎
alebo skor chodime do herni, kde maju deti kopec hraciek, kt. doma nevidia.
celkom sa mi paci napr. clovickov na budejarne v prahe. je to kaviaren+herna
inak, myslim, ze dieta zacina mat zaujem hrat sa v kolektive az po 2,5 roku. dovtedy skor sa hra medzi detmi aklo s detmi.
inak nemyslim si ze tie aktivity su zle=plavanie, cvic. a pod. ale skor je to rozptyl. pre mamky ako pre deti...

gtver
18. bře 2009

kubaka, omlouvám se za přepsání v nicku 😉

aponchie
18. bře 2009

abych pravdu rekla me na MC vadi to protezovani deti,klaboseni na IN temata a ukazovani si novejch veci a kecani o "hovnech a plinach"porad dokola 😀 😀 😀

sisstin
18. bře 2009

apon: tak já třeba nemám možnost výletovat, nemáme auto, přítel jezdí domu jen na dva dny jednou za 14dní...bydlíme ve městě...takže mně opravdu zbývá jen domácí zábava a ježdění s kočárem po venku 😉

aponchie
18. bře 2009

vis jak se paradne shazuje jezdenim po venku? 😀 nez sme dosli do parku pohali si s kacenkama a rohlikama a potkali par deticek a dorazili domu ubehlo par hodin 😎

aponchie
18. bře 2009

jinak mi to nevadi,ze tam lidi chodi dokud me tam nikdo nasilim netaha je mi to fukec ja proste du radsi nekam na volno 😀

gtver
18. bře 2009

ap njn, to je jasný, ale to naše prtě s ostatníma blbne ještě na čtyřech a to v tomhle počasí venku raději nepraktikujeme 😀 😀

sisstin
18. bře 2009

mě spíš dostalo téma Uplakaní plaváčci, kde někdo psal, že odpor dítěte se musí překonat..a pak to jde 😲 to jsem jako nedávala..když si představim, jak bych toho naše bojínka strkala do vody s řevem...s tim, že přece ono si zvykne 😖

gtver
18. bře 2009

panebože 🙄

gtver
18. bře 2009

jinak siss, k tomu bojení se, náš má taky problémy k blízkým kontaktem s "cizími" lidmi - hází hollywoodské úsměvy do té doby, než ho vezmou do náruče, pak je řev 😉

sisstin
18. bře 2009

ale pokud to dítě baví, nevidim důvod, proč ty "kroužky" nenavštěvovat 😉 spíš mi přijde divné, když děti ve školním věku mají každý den nějaký kroužek..a nemůžou jít ani s kamarádama ven..pod tim si představim přetěžování 😉

susik77
18. bře 2009

gtver" ono je to aj vekom, aj moja bola este do roku take usmievave mimco, hadzala usmevy vsade v metre, v bude na vsetkych 😀 potom jej zacalo obdobie ze sa vsetkych cudzich bala a revala aj 2 hodiny v kuse ked u nas bol niekto cudzi...teraz je uz zase v poho 🙂

susik77
18. bře 2009

sory, v buse 😎

aponchie
18. bře 2009

siss ja vim ja v te diskuzi taky byla jako nekdy ty maminky nechapu 😲 😝

johanda
18. bře 2009

Co se týká hovorů matek v MC - já to chápu 🙂. Izolace matek s děckama doma je "výdobytkem" posledních pár století, vě většině přírodních národů matky běžně pracují a většinu dne tráví ve společnosti "sobě rovných", tj. dospělých lidí. Ženské se při strouhání manioku a pečení nějakých těch tapírů asi taky baví o blbostech, naplní svou potřebu sociálních kontaktů , batolata se batolí někde poblíž v tlupě děcek různého věku, pokud něco chtějí, přicupitají k matce a ta splní jejich potřeby. MC je taková paralela ke komunitám doby kamenné, děti jsou vypuštěny a ženy se jim nemusí plně věnovat, což je velmi osvěžující. Tak interesantní a životně důležitou náplň, jakou je příprava placek, vydělávání kůže či pečení ulovené zvěře MC sice nenabízí, ale i běžné plky o módě a next oblečcích🙂 může leckteré matce pomoct zbavit se frustrace na RD
Kroužky pro mimina i batolata cca do 2 let jsou dle mě především pro matky, děti jsou jen takovou vstupenkou do nich a jejich zábava, případně naučení se různým dovednostem bonusem navíc🙂

kubaka
18. bře 2009

gtver - asi jsme psaly současně a mě se to zařadilo až za vás -
souhlasím 😝
na Uplakané plaváčky si pamatuji, i na ten nesmyl, že se "odpor musí překonat" To je úchylné. 😒

Je zajímavé, že když jsem byla mladá, taky jsem děsně trpěla izolací a vymoženost jako MC bych tehdy ohromně uvítala. Teď je mi 40 a nějak vůbec nemám potřebu se družit 😨 Matek v mém věku zas tolik není a dvacetileté bohužel jsou někde jinde než já - aspoň si to tak vysvětluji...
Mám ještě svoji živnost, takže mě dost zaměstná, komunikace se zákaznice, nákup materiál,u atd., ale ty hovory o vaření a oblečcích mě možná zajímají a baví čtvrt hodiny jako osvěžení, ale pak mě to nudí. Spíš si hraju s malým.
Nevěřila bych, že se za 11 let člověk tak změní - tedy jeho potřeby a představy.

johanda - velmi výstižně napsáno, je to pravda, viděla jsem to na vlastní oči v MC.

kalo
18. bře 2009

Johanda: ten poslední odstavec je naprosto výstižně napsaný. Pedagogiku jsem studovala a vím, že dítě do 3 let potřebuje hlavně matku, organizované činnosti stejně neocení a nepotřebuje je.
Je to samozřejmě věc přístupu k věci...někdo chodí do 5ti kroužků /vč.angličtiny 😀 / a pak má pocit, že pro své 18ti měsíční dítě dělá maximum a bude fakt ve všem dobré (když už ty kroužky tolik stojí).
Jinak já osobně tyto "družby matek" také příliš nemusím...nemám potřebu řešit prdy, jídlo nebo nemoci svého dítěte s cizíma ženskýma v MC. Ale to je právě to rozdělení na 2 tábory těch, co tohle vyhledávají a myslí si, bůhví co hodina s říkankama prckovi nepřinese a těch co to považují za vyhozené peníze.


Pozn. plavání je bezesporu bezvadná věc. Naše malá vodu miluje, tak jsem zašla na jednu hodinu plavání ve slané vodě, abych si udělala obrázek...45minutová lekce stála 270,-Kč a to, co tam předvedla ta lektorka, z toho jsem byla mírně v šoku..Za ty peníze jsem si představovala aspoň nějakou živou organizaci, naučení se alespoň jednoho nového prvku...nic..80% hodiny bylo chození v kroužku s dítětem na rukách a odříkávání básniček. Na další hodiny jsme už nešly.... 😒

kalo
18. bře 2009

Kubaka: u tvého popisu návštěvy hodiny, jsem se fakt pobavila 😀 🙂