Prosím o tipy nebo odkazy, co můžu vyrábět s dětmi 🙂

petulka25
4. bře 2014

Maminky prosím pomoc občas hlídám 5 tileté děti a moc rády kraslí a vyrábějí,ale mě už došly nápady prsoím o nějaké tipy nebo odkazy, kde můžu hledat ispiraci, děkujiiii

teriza1
4. bře 2014

Co vyrábět nějaké postavičky nebo placaté vykrojené věci z té hmoty, co na vzduchu tvrdne? Budou velikonoce, tak na mašličku nějaká placatá "vajíčka", co budou mít dírku na provlečení mašličky, pak nechat buď v barvě hlíny nebo bílé nabarvit a zavěsit na větvičky 😉

petulka25
autor
4. bře 2014

@teriza1 to zní parádně,a máte nějaký domácí recept na tu hmotu?

petule246
4. bře 2014

@petulka25 - my si teřba řekneme, že malujeme mořský život (nebo vesmír nebo zvířata v džungli) a malujeme. Každý svůj obrázek, ale vzájemně se inspirujeme, co komu ještě chybí. Znají to z encyklopedie, takže malujeme mečouny, olihně, kraby, žraloky, delfíny atd., u vesmíru třeba planety, kosmonauty a orbotální stanice. Dělají to moc rádi a i se u toho něco naučí. Taky lepíme koláže, z barevných papírů jim vystřihnu hromádku různých tvarů a oni lepí (rozmyslím si, co budeme lepit a dle toho stříhám např, červené trojúhelníky jako střecha, modré čtverce okna, zelené koruny stromů, hnědé kmeny, proužky na plot atd. atd.). Nedávno jsme četli brouka pytlíka, jak maloval motýlům křídla, tak jsme vodovkama vymalovávali motýli. Jinak je velmi oblíbená modelína, foukací fixy se šablonami a pak takové ty "kouzelné" fixy, které mění barvy, pokud jimi maluješ přes sebe. Takže nic extra, baví je skoro všechno, často vycházím třeba z toho, o čem si den před tím přečteme. A mám doma knížku o tvoření s dětmi, třeba z plata od vajíček se dělá krokodýl - tu tedy zrovna teď moc neděláme, ale nápadů je tam hafo. Pokud bys měla zájem můžu se podívat, jak se jmenuje.

petulka25
autor
4. bře 2014

@petule246 noooo spousta nápadů moc děkuji za tipy 🙂 paráda

maice
4. bře 2014

@petulka25 Posílá odkaz na super stránky mé kamarádky, pracuje ve školce, takže vše je prověřeno 🙂
http://www.audina.cz/

hofka1
4. bře 2014

@petulka25 hmota se dá koupit .. hledej samotvrdnoucí hmota/hlína a podobně .. v papírnictvích by měli vést, u nás mají i vietnamci třeba .. nebo je teď hit slané těsto, http://www.skolnisvet.cz/navod-na-vyrobu-peceni... , ale nezkoušela jsem🙂

petulka25
autor
4. bře 2014

@maice
@hofka1 holky moc děkuji , hned si odkazy uložím a večer v klídku na ně mrknu 🙂

vendulka
4. bře 2014

@petulka25 koukni ke mě do alba, mám tam nějaké nápady na tvoření s dětmi 🙂

25ka
4. bře 2014

kedze ide velka noc tak uz je moja mama v osiale a vyraba nejake tie vajicka atd. a momentalne natrafila na http://www.glassor.cz/velikonocni-ozdoby/ a inspirovala sa tak myslim, ze tam bude nieco aj pre vas a vase deticky

teriza1
5. bře 2014

@petulka25 Ta hmota se dá všude koupit od různých značek v barvě bílé nebo terakota. Musí být pouze vytvrditelná na vzduchu 😉

petulka25
autor
6. bře 2014

@vendulka
@teriza1
@25ka vsem moc dekuji za tipy,hned se do toho pustime 🙂