S 6 měsíčním dítětem do aquaparku. Jít, nebo nejít?

leni78
29. pro 2012

Ahoj, nedá mi spát jedna věc. Hodně se mluví o tom, že malé dítě by nemělo chodit do bazénu kvůli chloru. Jenže jak je to tedy s vodou při plavání miminek po 6 měsíci ? Tam je jiná voda ? Holky kdy jste vzaly mimi do Aquaparku ? Jaký z toho máte dojem ? Jít, nejít, kdy ? 🙂 Syn má půl roku, říkám si, co s ním teď v zimě, vodu má moc rád.

leenulka89
29. pro 2012

@leni78 Ahojky, taky mě zajímají odpovědi na tvé otázky, tak si počkáme, snad je nám někdo dá 😉

copa
29. pro 2012

my chodíme od 6 měsíců na kojenecké plavání, voda je teda bohužel chlorovaná, ale bylo to 30min. 1x týdně (teď přes zimu nechodíme) 😔 existují bazény, kde je voda ošetřována jinak než chlorem, u nás bohužel taková možnost není ☹
našemu pediatrovi se to moc nelíbí, že tam chodíme, na druhou stranu mi hlava nebere, proč zdravotní pojišťovny přispívají na kojenecké plavání, pokud je to fakt zdraví škodlivé? proč si třeba nedají podmínku, že přispějí, ale pokud bude kojenec chodit do bazénu, kde není chlor?

jinak naše zkušenost z léta tohoto roku - do aquaparku jsme s naším tehdy 6 měsíčním mimčem mohli, ale to mimčo nesmělo do vody, aquapark na to upozorňoval dopředu na webovkách -
na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 238/2011 Sb. část čtvrtá, § 19 odstavec 3 nemají děti do 1 roku věku přístup do bazénu !!!

aneta0707
29. pro 2012

@leni78
@leenulka89
miminka chodi do vycistene vyrivky, , voda ma prijemnou teplotu a neni tolik chlorovana a musi mit pliny do vody. do bazenu, kde jsou ostatni lidi a prechlorovana voda je nevhodne brat takhle male dite, chlor totiz vadi na jemnou kuzi, vysusuje a muze i naleptat kuzi nebo poskodit oci. ale plavani urcite ano, je to pro deti dobre a pak krasne spinkaji 😉

terezp
29. pro 2012

My jsme šly se tříletým miminkem do vířivky 🙂 Záleží na tom, jestli to miminko vodu snáší dobře, nebo ne.My jsme si potom asi v sedmi měsících našly bazén se slanou vodou, a syn to snášel úplně v pohodě.Bylo to pro něj možná i lepší.Opravdu záleží na tom, jak ti tu vodičku snáší 😉

ined77
29. pro 2012

my jsme byli v aquaparku poprvé v synkových 10 měsících a proběhlo to naprosto v pohodě 😉 .
po koupání jsem ho osprchovala a ošetřila tělovým mlékem jako doma. myslím, že za tu hodinu pokud se tedy nejedná např. o atopika se nic nestane a dítko které vodu miluje se krásně vyřádí 😉 .

leni78
autor
29. pro 2012

Já jsem slyšela, že miminku hlavně vadí výpary z chloru, které se udržují nad hladinou a člověk je dýchá. Prý to je síla na dětské plíce. Tak nevím. Dost by mě zajímalo, jak to skutečně je. Například jak velké jsou rozdílky mezi chlorem doma ve vaně, potom v bazénu kde se provádí plavání a potápění miminek a právě aquaparkem. Zkusím zapátrat, ale nevím nevím.

ined77
29. pro 2012

@leni78 ...rozdíly budou 100% veliké...už jen při vstupu to člověka bouchne do nosu 😉

benjik
29. pro 2012

On je jiný problém,správně tam dítě do jednoho roku nepustí.Ve většině provozních řádů mají napsáno,že takhle malé děti tam nesmí.

leni78
autor
29. pro 2012

Jasně, stejně mě zajímají ty hodnoty, až budu mít chvilku, pohledám.

veruska007
29. pro 2012

Někde se miminkům skoro nechloruje, voda je slaná nebo čištěná jinak... ale jak kde. Co mám zkušenosti, tak do bazénů i aquaparků berou děti jakkoli staré, jen je na cedulce uvedno, že voda neodpovídá nějakému paragrafu pro kvalitu vody do dvou let.
Záleží na konkrétním dítku a genetické dispozici. Osobně děti do roku do bazénu neberu, protože jsme s manželem oba ekzematici - děti jsou v pořádku, ale nikdy nevíš, co to odstartuje. Do roka prý dětská pokožka špatně chrání. A také nechodím s dětmi v zimě - za případná nachlazení a časté záněty uší mi to nestojí. Ale třeba v létě do čisté vody, proč ne.

gabulka10
29. pro 2012

Já osobně nechápu dnes takzvané in aktivity jako jsou kojenecké plavání apod,vím,že spoustu maminek tvrdí,jak se to jeho dítku líbí být ve vodě,ale myslím,že večerní koupání to taky nahradí a je přeci spoutu jinych věcí ,co můžeme s dítětěm v zimě dělat..dceři budou tři roky a teprve ted jsme s ní byli v aquaparku poprvé,to je myslím ta vhodná doma začít dítě připravovat na plavání ve školkách..ale uznávám,že každý na to může mít jiný názor 😨

kocicinka
29. pro 2012

Myslím, že nejde ani tak o chlor, jako o to, že ve veřejných akvaparcích se střídá velké množství bůhvíjakých lidí. Já bych tam své půlroční dítě nevzala ani náhodou. Když vidím, co tam někdy leze za lidi 😝 Srovnávat to s kojenecký plaváním nejde, protože ty se většinou odehrávají v bazénech buď přímo pro děti, kde je kvalita vody přísně kontolovaná, nebo v soukromých klubech, kam si nedovolí jít někdo zanedbaný a je to tam čistější a udržovanější.