Společná hra. Kolik času denně jí věnujete?

winielka
9. pro 2009

Jak to chodí u vás? Kolik času si denně společně hrajete....

tymothy
9. pro 2009

Tak u nás je to různé....záleží na náladě, povinnostech, dalších hlídačích a chůvách, neplánovaných akcích. To se fakt nedá říct. 😉

rimmel
9. pro 2009

asi dve tretiny sa hrame spolu...niekedy ked ma horsi den a je nesvoj tak aj viac a ked ma lepsi tak pol na pol 😵

winielka
autor
9. pro 2009

me jde o to zda nedelam opici maminku..nebo se mozna venuju malo....
nechavam moji dcerku treba i 30-45 min v lehatku samotnou hrat, jen obcas se jdu podivat a pohladit a pak zase jdu.....je to ok. nebo ode me sobecky.....nemam zadny srovnani je to moje prvni mimi - 4 mesice.
s muzem bydlime v zahranici 800km od rodiny a zadny jiny hlidani nez ja neni...
a muj muz pracuje 12.hod denne.....

rimmel
9. pro 2009

v lehatku by som ju dlho nenechavala..ma byt na rovnom..na rovnom lezat 😉 a 30-45min je ok ak je tam stastna a zahra sa ale zalezi od toho ako casto ju takto nechavas sa hrat 😉 ale uzi si to,cim bude vacsia tym viac sa jej budes musiet venovat a nebudes ju moct spustit z oci

momin
9. pro 2009

winielka.. ja si harju s maly jenom kdyz on chce. jinak ho nechavam at si hraje sam.
On me dokonce jednu dobu ani nechtel. kdyz sem prisla tak si proste nechtel hrat a jak uz se umel plazit tak se odplazil pryc... 😀 Hrozne me to trapilo,ale ted to mame pravy opak(nejspis separacni uzkost-byva v tomhle obdobi) mam ho porad za zadkem.. porad se mi sape po nohavici.... 😒 tak si to uzivej dokud je sama hodna. 😎

betty2
9. pro 2009

já se snažím aby to bylo tak napůl času co je vzhůru, záleží jak kdy a jak je mrzutý nebo veselý 😉 každopádně třeba ráno mu také pustím pohádku nebo dám hračky a on si sám hraje v lehátku tak 30-45 minut a já dospávám noc 🙂

luthien.k
9. pro 2009

winielka, taky bych si to být Tebou užívala, pokud si vydrží hrát sama, protože náš malej čertík to vydrží tak maximálně pět, deset minut... Kdyby Tě k tomu potřebovala, tak si myslím řekne sama 🙂 Náš malej by se moc chtěl někam dostat, ale nejde mu to zatím, tak se sice stále převaluje na bříško a snaží se plazit, ale pořád se u toho rozčiluje; hračky má už všechny okoukané, tak hledáme v domácnosti, co se dá použít, aby se tím třeba nezranil... Takže buď pořád animace (obličeje, hraju mu na flétnu, zpívám atd.), nošení (na rukách, v šátku) nebo co nejvíc venku, pokud je počasí...

winielka
autor
9. pro 2009

ok.tak u nas je to tak ze,rano ji prebalim dam flasku,pohrajem si 20 min....a nechavam ji v lehatku na rovno...
jdu delat sobe a manzovi kafe...vycistit zuby atd.mala si hraje rada sama,a obcas kdyz ji mam v naruci tak uz zacina brecet,a kdyz ji dam do postylky nebo do lehatka tak je uplne stastna,a nekdy tam jen tak lezi,a nic nedela...spis pozoruje hracky,to si pak myslim ze se nudi,nebo kdyz vyhledava muj pohled taki vim ze chce ven ke me... spis chceme s manzelem aby az bude vetsi si dokazala vzit sama hracku a sama si chvili hrat,

je to ok. kdyz ji dam mezi krmenim po 3 hod,tak na tu pul hodinu do lehatka,zbytek si hrajeme,nebo ji mam v naruci a druhou rukou uklizim treba linku v kuchyni,nebo vyndavam nadobi z mycky a tak....

winielka
autor
9. pro 2009

kdyz je tam sama tak breci jen kdyz dostane hlad....

tymothy
9. pro 2009

Tak to seš šťastná matka. 😀 Tohle já zažila jen v porodnici - od té doby M. vyžaduje pořád pozornost a zábavu. O tom, že bych ji nechala někde ležet samotnou, si můžu nechat jen zdát...

germik
9. pro 2009

winielka - tak do štyroch mesiacov som nepoznala,aby som malú niekde nechala a ona sa zabávala sama...to chcela byt bud iba nosená alebo na rovnej podložke a ja s nou...lehatko som vobec nepoužívala. Ale čítala som,že ak je babo v mierne zvýšenej polohe,tak je i 1/2 hodiny v lehátku v poriadku.
Maš zlaté dieta, vychutnávaj si to pokým si chvílu vystačí sama, ona by sa určite prihlásila keby sa jej niečo nepáči 😀

lamarika
9. pro 2009

tak můj malý si se mnou hrát nechce. . . 😖 Pouze vyžaduje abych s ním byla v místnosti kde si hraje. Jakmile si sednu za ním a chci si s ním hrát, tak odhodí všechny hračky a začne se mi sápat po prsech 😝 Takže tím naše hraní končí 😀 😀 😀

brisalek
10. pro 2009

tak ja se taky pridavam k maminkam, ktere "tise zavid". Ja si s malou hraju nebo jsem u ni prakticky asi 13-14 hod denne. V stava po 5 a koupeme pred 6, pak do 7-pul8 usina u prsu(to si trochu odpocinu). Vydrzi sama v lehatku je rano, kdy na mne kouka, jak si delam snidani(a to jen nekdy), spinka tak 2-2,5 hod pres den z toho tak hod u prsu☹. Sama si vydzi hrat tak 15-20 min za den, jinak ji nosim, mam na kline, lezim s nim na dece, nebo sedim na d no v lehatku a povidam, delam cukrbliky, ukazuji hracky.....Doufam, ze se to s vekem a tim, ze vydrzi sedet bude zlepsovat.

luthien.k
10. pro 2009

brisalek, to mi něco důvěrně připomíná 😅 Teda až na to spaní u prsu... Zatím to ani v šesti měsících není lepší, tak snad až začne lézt a sedět???

brisalek
10. pro 2009

Tak to jsi me moc nepotesila luthien🙂. Cetla jsem tvoji diskuzi o nocnim buzeni, ale protoze jsme se zacali taky zrovna budit po hodine tak jsem nestihla ani napsat a pak uz jste to zvladli🙂. Drzim palce at to spinkani vydrzi a at se zlepsi i to hrani si aspon chvilku sam🙂

eliotka
10. pro 2009

V lehátku nenechávat. Jednak proto, že tam nemá prostor k tomu,a by se učila přetáčet na bok, poté na bříško, taky kvůli zádům je nejlepší enchat na zemi na dece či pěnových podložnách.

V lehátku max 15 min.

Ve 4 měs. jsem byla s malým furt, jinak brečel. 😅
Pokud ti vydrží, tak buď ráda. Nechala bych ji, dělala bych si svoje věci, tak aby na tebe viděla a pak si s n í hrála a rozvíjela ji - ukazovábí hraček, motivování k přetáčení na b ok, zpívání, čtení (aby vnímala tvůj hlas).

Ale jako 3.4 hod nechat samotnou, to se mi zdá hodně dlooouho.
Já si práci dělala, když malej spal. 😉 Asi bych nenechávala dýl jak 20 min saotnou, Vždyť tak malé mimi se ještě samo nezabaví... Zbývá mu jen koukat, max bouchat do hraček na hrazdičce. 😉

momin
10. pro 2009

Danik byl v lehatku prvni 3 mesice hodne casto a zadnou ujmu na zdravi nema.... 😖

petka80
10. pro 2009

eliotka - má pravdu s tím lehátkem.
A děti by měly být pokud možno na bříšku, zvedat hlavičku, snažit se otáček a tak 😉

momin
10. pro 2009

a na brisku byl az jak se zacal otacet.. pred tim se mu tak nelibilo tak se ho tak nedavala....

eliotka
10. pro 2009

momin: ale jestli má, nebo neá újmu, nemůžeš rozhodně teď ještě poznat,. 😉
Jako enmyslím si, že by se něco stalo, pokud tam jsou děti o něco déle, ale proč to riskovat.
Je lepší děcko položit na zem, ve 4 měs nikam neuteče. 🙂

rimmel
10. pro 2009

ja suhlasim s eliotkou ..my sme ho dali do lehatka az ked mal 6mesiacov

momin
10. pro 2009

jenze on na zemi plakal chtel byt scholueny a v tom lehatku mel prece jenom vetsi pohodli nez na zemi. ja nerikam ze tam byl porad. ale treba nez sem si uvarila...umyla nadobi tak tam proste byl i hodku...

rimmel
10. pro 2009

momin no uz teraz nad tym nerozmyslaj zbytocne 😉

momin
10. pro 2009

taky sem si rikala.. neresila sem to tenkrat tak proc ted... 😀

eliotka
10. pro 2009

momin: no tak když na zemi plakal, tak co se dělo dělat, že jo.

Mně malý plakal taky, takže jsem pořídila manducu a když jsem chtěla něco udělat, byl na mně, na břiše v manduce a byl klid. AKorát jsem s ním samozřejmě nevařila.

kacka79
10. pro 2009

winielka - náš broušek byl v lehátku celkem dost, jinak plakal, a je naprosto OK, žádné problémy nebo opožděný vývoj, tak nebooj

My jsme ve věku, že si Fíla hraje hodně sám nebo s ostatními dětmi, ale cca 3h denně se věnuju jenom jemu

rimmel
10. pro 2009

kacka problemy sa ale mozu ukazat az v dospelosti....konkretne problemy s chrticou 😉

momin
10. pro 2009

ja si nemyslim ze by to mohlo lehatko zpusobit...

rimmel
10. pro 2009

no neviem momin 😝 😀 tak isto to je s autosedackou..ta tiez ublizuje..a v podstate lehatko je to iste i ked si to mozes nastavit skoro na lezato predsa len to neni uplne ploche ci je? lebo to co mam doma sa neda dat uplne plocho mozno ty mas take cosa da 🙂

rimmel
10. pro 2009

ja mam take total stare lehatko vis 😀