Tažná tyč na dětské kolo, máte zkušenost?

kjajule
11. kvě 2013

Maminky, máte zkušenost s tažnou tyčí na dětské kolo ? Chtěla bych vedět jaká je s touto věcí spokojenost? Bydlíme ve městě a mám strach aby než dojedeme na nějakou klidnější cestu nebo cyklostezku malý cestu přežil bez úhony. Taky teprve s kolem začíná a tolik toho neušlápne. Je tato tyč vhodná a můžete mi doporučit nějakou konkrétní ? Předem děkuji za odpovědi 🙂

moruse
11. kvě 2013

My tuhle tyč máme a naprostá spokojenost. Když je manžel trochu rozjetý (a přestane šlapat), tak ho syn svým šlapáním i utáhne 🙂

konidana
13. kvě 2013

My máme (už dvě) těžší a robustnější českou tyč Koala (nebo snad Koala II), protože jezdíme i po polních cestách a tyč je v místě připojení na dětské kolo hodně namáhaná. Tahle v tom úchytu prý i praská. Tyč je super jak na vyjetí z města, tak na delší výlety, které by děti ještě neujely.

blanka.k
19. kvě 2015

Ahoj, obnovuji diskuzi, máte někdo nějaký tip? 😉

konidana
19. kvě 2015

@blanka.k jaký tip? Na co? Tažné tyče existují jen dvě: Trailgator a Koala. Ještě je super tažné zařízení Followme, ale to je několikrát dražší.

blanka.k
20. kvě 2015

@konidana Díky za odpověď, já ještě našla třeba nějakou Trail Angel a pak teda nějakou neznačkovou v takovém pochybném obchodě (ale kdo ví, pod jakým názvem se to prodává za 2x vyšší cenu v "lepších" eshopech :D )...Už jsem "zblblá" z držáků na kola na auto, kde je X různých způsobů, X výrobců.... Ale je fakt, že i ve 2 cykloobchodech, odkud máme kola, mají jen tu Koalu 2 a Gator 😉

konidana
20. kvě 2015

@blanka.k Z držáků na kola doporučuji Thule - to je zaručená kvalita. A preferujeme držák na zadní dveře, ne na kouli, ale to je jen náš názor. Můj názor na tyče je již výše:D

blanka.k
20. kvě 2015

@konidana Jo, Thule máme vybrané, to si chválí všichni.... jen je problém, že nemáme tažené zařízení a cenu za něj nám teda napálili nepěknou, + jsme nedomysleli, že manžel zajíždí do garáže "na doraz" do police co je v garáži, takže i těch pár cm vzadu je problém 😅 Takže musí být nahoru na auto,jen to bude úsměvné, manžel není obr a auto vysoké,prý má vyhlídnutou ikea stoličku, a tu složí do kufru 😀

ludva
20. kvě 2015

Měli jsme tyč půjčenou na dovču do Rakouska. Fakt je to šikovná věc, ale pro dítko, které už na kole jezdí... Viděla jsem tatínka, co na něj posadil dítko z cyklosedačky (malé), opravdu se tam neudrželo. Jen musí člověk dávat pozor v prudkých zatáčkách 😀

K držáku na kouli - máme neznačkovou a jsme spokojení 🙂 Je fajn, když člověk může do kufru 🙂 Máme Sharana, tam na střechu kola taky lehce nedávají 🙂

blanka.k
20. kvě 2015

@ludva Syn má 5, jen jak je prcek, tak kolo dostal až na vánoce, ale uměl hned bez koleček.... jenže teď v pondělí "To je moc do kopečka" (chápu, má 17kg, kolo 10kg a bez "přehazovačky"), pak zas "to je moc z kopečka" (což bylo vše se sklonem víc než hodně mírné klesání), takže jsem furt tahala kolo 😝 manžel hned prohlásil, že prostě se koupí tyč, jinak máme s výletama utrum (zatím jsme vybírali trasy po rovině)

lauranosi
20. kvě 2015

máme trailgator, celkem v pohodě, jen naše dětské kolo má asi nějaký nestandardní průměr rámu, takže se ten úchyt snadno uvolní a je potřeba to i v půlce výletu (typicky po nějakém terénním kousku, kde to hodně drncá) dotáhnout (jinak se to protočí a kolo je nakoso a dítě ječí, že spadne)...

konidana
20. kvě 2015

@lauranosi myslím , že tohle je běžný nedostatek Trailgatoru. Stěžuje si na to kdekdo, a když jsem nějaký viděla venku, tak ty děti byly vesměs nakřivo. Proto jsme měli Koalu.

blanka.k
21. kvě 2015

@lauranosi
@konidana Tak nakonec máme TrailGator tady z jednoho většího cykloobchodu. Koalu prý už po nějakých problémech neberou, manželovi se evidentně nikam jinam nechtělo, tak vzal ten T.G. Vozit ho bude on, tak co si vybral, to má 😝 Ještě čekáme na dodání nosičů na střechu , na servis mého kola (od těhu leželo ve sklepě)....a pak to pěkně vyzkoušíme.
Ještě jednou díky za rady!

lauranosi
21. kvě 2015

Tak s sebou hlavně vozte klíče 🙂))

eldam3
18. črc 2015

Neni lepsi pro dite odrazedlo nez tato tyc nebo uz potrebujete pro dite kolo ? 🙂

beruska125
18. črc 2015

@kjajule mame přesně tuhle trail gator. Spokojenost. Malý jeste sám na kole moc neumí, takže jen na tyči. Jen nesmí usnout 😀

blanka.k
20. črc 2015

@eldam3 Syn má 5 let, takže už potřebuje kolo (jen je hodně malý, takže kolo dostal až letos)... a bez tyče s ním dáme tak 10-15km po rovině, kopce nevyjede, jak nemá přehazovačku atd.