Vandr s miminkem, máte zkušenost?

kozaci
25. bře 2018

Ahoj holky, máte zkušenosti na vandr s miminkem? S kolika měsíčním miminkem jste vyrazili? Jak jste zvládali? Díky za typy!

plksv
25. bře 2018

Naše děti spaly poprvé pod širákem zhruba v 9 měsících. Ale je pravda, že jsme měli zázemí - auto nebo blízkou civilizaci 🙂.

j.a.n.i
25. bře 2018

Vyloženě na vandru jsme nebyli, na autovandru jsme byly v jeho 6 měsících a pak 3 týdny na táboře v 9 měsících - stany s podsadou, bez elektřiny atd. Kamarádka tam tou dobou měla 3 měsíční.

magdiv
25. bře 2018

Jedna noc ve stanu s asi 5mesicnim a 3 letou. Spali sme asi hodinu,vzajemne se budili. Maly 5mesicni nebyl v pohode jako obvykle,neusnul ani u kojeni. Byla jeste hrozna zima (u vody), ale urcite se to da zvladnout. Jen to chce dobre promyslet. Hlavne aby neprochladnul.

anazuzzuzana
25. bře 2018

V půl roce jsme začali stanovat s autem, přišlo mi to jako mnohem lepší než hotel, malej měl pořád co pozorovat, když vytuhl v kočárku, jen jsme ho zaparkovalo do předsíňky a bylo. Pod širákem spal poprvé v devíti měsících...vandr jsme bohužel nestihli, protože jsme se s ex. rozešli a sama bych to neutáhla, ale znám plno páru, kdy otec v mega krosně táhne všechno a ženská v nositku dítě...až bude synovi třeba sest-sedm tak už něco unese a začneme poradne trénovat 😀

kosi_cek
25. bře 2018

My poprvé vyrazili tu sezonu po narození, tak to u nás vždy vycházelo kolem 1.roku, či krátce před (ale menší dítě by nebylo na překážku, naopak mnohdy dovolí více km). Nejprve jsme zkusili vyrazit jen na 1noc do hor nad námi, ale bylo to celkem náročné, malého jsem měla vpředu v šátku, na zádech žádnou USku, ale menší krosnu, kterou si občas vzal k sobě partner k té své krosně. Nesli jsne sebou jen jídlo na 2dny, malý dost kojen, ale i tak. No co budu psát, přeorientovali jsme se po té na cyklovandry, kolo toho uvezlo více, praktičtější i ohledně zásobování a dalo se i se 2ma malýma dětma, co ještě nic neujdou, ani nic neunesou, ale člověk toho pro ně tabá až hanba, ale zůstalo to, že jsme nevěděli, kde na noc složíme hlavy a tak......No, a poslední dobou, už jsme spíš ostuda trampů, v autokempu, (i když bez auta 😉)

verinikki
25. bře 2018

@kozaci
Nejlepší je kojenec, co ještě neleze🙂 To je ideální, člověk nese akorát plenky, nikam neuteče. Matka nosítko, otec krosna. Pouze když je hezké počasí ale né moc horko-nebo naplánovat trasu co dobře znáte, na jednu noc max. dvě noci pohodička.
Ale neplánovat žádnou tůru, spíše jenom takovou vycházku s přespáním, dělat často pauzy na kojení, piknik na dece, odpočineki pro maminku.
Večer táboráček, pořádně teplé věci na noc a dobrý spacák a být zvyklý spát s mimčem, aby z toho člověk nakonec nebyl jak zombie🙂

konidana
26. bře 2018

S oběma jsem začali jezdit hned po šestinedělí. S prvním jsem byla dost rozhozená, bála jsem se a měla nervy abych nic nezapomněla, ale manžel mne přesvědčil. Pak už to bylo v pohodě. Mimčo prospalo celý víkend v kočáru, když bylo potřeba tak jsem nakojila... Celkem pohoda🙂

konidana
26. bře 2018

@kozaci Základ je mít náhradní komplet spodní oblečení, spíše 2x. Body +overal nebo body +dupačky. Přiměřený počet plen, a vlhčené ubrousky. Ty jsem vždy po použití zabalila do použité plíny a skladovala pod kočárem, až do nejbližší popelnice. Na rozdíl od papírových kapesníčků se totiž ty vlhčené v přírodě nerozloží. Ze začátku jsme jezdili s kočárem (neb toho dost uvezl), jen se šátkem, až s chodícím děckem od roka výš. Na noc (když jsme šli spát)bylo mimi normálně mezi náma na karimatkách, buď ve svém fusaku nebo u mne ve spacáku, to jsem se ale moc nevyspala. Dokud jsme byli vzhůru spalo v kočáru.

texetka
27. bře 2018

Dcera spala poprvé ve stanu když měla 6 měsíců. Pod širákem spala poprvé v 10 měsících - a to ještě pršelo 😀
Pohoda.

texetka
27. bře 2018

Jo a byl to vandr jakože vandr. Ne že mám kousek od spaní auto .. Ale prostě batohy a šlo se.

kozaci
autor
27. bře 2018

Díky moc za zkušenosti. V mém okolí jsme tak trochu podivíni, ale jak čtu vaše odpovědi, tak když se chce tak to jde. Už se těším na teplejší počasí a vyrážíme!

konidana
27. bře 2018

@kozaci no... 1. dcera je silvestrovská, takže jsme pod širák na víkend začali jezdit v únoru:D a se synkem mi to už ani nepřišlo. Přes zimu jsme byli tedy na chalupě a pak na srubu (bez ničeho jen mini kamínka), na velikonoce prodloužený víkend už byl s oběma úplně v pohodě (6m.+2a1/4r)

marecek4
18. kvě 2018

Malý měl 14 dní a už jsme supajdili-sice jen přes den,ale pohoda,jinak není problém absolvovat s měsíčním minimem i třítýdenní tabor-duvody jsou na dlouhé vysvětlování,jinak pod stan přes noc jsme už byli cca ve 4 mesicich

j.a.n.i
18. kvě 2018

@marecek4 Tak ono je to s tím měsíčním miminem na tom táboře podstatně jednodušší, než pak v rozmezí cca 7 měsíců - 2 roky 😀