Vhodná velikost dětského kola pro 4letou holčičku

pavka55
3. říj 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na velikost kola. K Vánocům chceme koupit dceři kolo, když na něm bude moci jezdit, tak jí budou necelé 4 roky, na kole bude sedět prvně. Teď měří cca 100 cm a váží 14 kg. Myslíte, že vel 14 bude vhodná? 12 mě přijde malá a 16 zase veliká. Děkuji

j.a.n.i
3. říj 2017

@pavka55 Nevím, při téhle výšce by mě pro začátečníka možná přišla lepší ta 12... A jinak tedy co máme doma 14 a 16, tak mi to zas nepřijde jako velký rozdíl - konkrétně ty 2 kusy co máme mají minimální výšku sedla skoro stejnou.

mlynkova85
3. říj 2017

12 mi osobně přijde malá. dcera se učila ve 4,5 letech na 14 a v pohodě rok na to dostala po bráchovi 16. Ale dcera je menší.

pavka55
autor
3. říj 2017

Já mám právě objednanou 14, ale pořád mě to tak nějak trápí, aby jsme koupili dobře... Také mi většina lidí říká, že je to kolo tak na rok, max.2. Na odrážedle už frčí jak o závod, brzdu umí také pěkně používat, balanc drží také hezky. Tak snad s tou 14 nic nezkazím.. Děkuji za vaše názory.

pavka55
autor
3. říj 2017

Máme dvojčátka a jsou o něco menší... takže právě s tou 16 proto váhám

konidana
3. říj 2017

@pavka55 pokud to bude její první kolo, je potřeba aby ze sedla dosáhla oběma nohama na zem. I kola stejné velikosti mají různé tvary a proporce rámu, takže velikost kola není rozhodující. Rozhodující je výška sedla nad zemí v porovnání s délkou nohou dítěte. Kolo bude mít na naučení a až zvládne šlapání a bude jezdit sebejistě, je dobré pořídit větší kolo na lepší ježdění. Pro pohodlné častejší ježdění na kole je potřeba kupovat /pořizovat dětem další větší velikost kola opravdu každý rok max 1x za 2 roky. Nejmenší kola vel. 12, 16 a 18 jsme měli z bazaru za pár stovek děcka je měla půl roku max rok a hned větší.

tulikiss
3. říj 2017

mala mela 4 ted na konci zari a uz v cervenci jsme ji zkousely 16 co bude mit po brachovy a kdyz se dalo sedlo uplne dolu tak to bylo vpohode. a mala ma tak cca 105cm

betelgeuzz
3. říj 2017

Holky šly na 16 asi ve 4,5 letech, obě dvě jsou prcci. Ale zase měly natrénovano asi půl roku na 12, na kterou přešly z odrážedla. Takže těžko říct.
Ale všechny dětský kola jsou tak na 2 roky, zatím kupujeme vždy po 2 letech větší velikost a menší posunujem mladší dceři. Teď budem kupovat 24 a ta by už mohla vydržet dýl.
A teda nikdy jsme nenastavovaly sedlo tak, aby dítě ze sedátka dosáhlo oběma nohama na zem. Si to někdy zkuste, jak by se vám šlapalo, mít nohy tak vysoko. Správně je sedlo tak, aby natažená noha na šlapce byla téměř propnutá.

1miska
3. říj 2017

Mala bude mit 4 v prosinci, aktualne ma 102 cm, uci se ted na 12 a k vanocum dostane 16

pavka55
autor
3. říj 2017

@konidana Také budeme mít bazarové, kor když se skoro každý rok mění za další velikost...

pavka55
autor
3. říj 2017

Všem děkuji za názory a rady, pomohly mě při rozhodování 🙂

konidana
3. říj 2017

@betelgeuzz ano s nízkým sedlem se jezdí špatně, ale většina dětí, které na kole ještě vůbec neumí, potřebuje ze začátku tu jistotu došlapu na zem. Hned jak si jízdu a šlapání dítko osvojí, sedlo je potřeba zvednout, a pak brzy pořídit větší kolo🙂 Z okolí vím, že děti které na začátku nemají ten došlap, tak se na kolo bojí sednout, bojí se jet... a jezdit se na tom "vysokém" kole nenaučí (dokud nedorostou)
Také jsme si mysleli, že 24 už bude na dýl:D Ale dělaj se 26 s menším dětským rámem (vel.rámu 13palců a 15palců), takže 24 byla u nás taky jen na rok.

betelgeuzz
3. říj 2017

@konidana my jsme holky učili rovnou s vysokým sedlem a naučily se. S 24 uvidíme, ono záleží na růstu dítěte, uvádí se, že 24 je do 155 cm, na tom bych mohla jezdit i já 😀

nikody
5. říj 2017

Mám 4 letého syna, menšího a teď jsme byli zkoušet kolo a na 16 mu to šlo dobře, ač proti němu vypadalo obrovské, 12 vůbec-mrňavé a 14 by byly na chvilku, takže pokud je šikovné dítko, klidně 16

absintka19
5. říj 2017

Nejlepsi je poradit se s odbornikem, aby melo dobry posed, nektivilo si zada, nemelo pri slspani kolena u brady atd. Aby si na zacatku osvojilo spravnou techniku. A porizovat vetsi, ze rychle roste je nesmysl...snad v dnesni dobe si lidi porizuji deti a dokazou se o ne postarat...Vzdyt kdyz vyroste tak se da kolo prodat, priplatit a pote koupit vetsi.