Vhodný sport pro mě/ zdravá kuchařka

ma_cherie
15. zář 2016

Ženy, prosím o rady, tipy, zkušenosti.
Ráda bych změnila od základů svůj životní styl. Je mi 20 let, před 2 měsíci jsem přestala kouřit a ráda bych dala dolů nějaké to kilo a zpevnila postavu.

Můj problém je, že mám dost velké problémy s koleny (nevím co přesně, nikdo mi to vlastně nikdy nevysvětlil) - každopádně při špatném došlapu se mi to koleno jakoby "podvrtne" ale to není ten správný výraz, jen to bolí jako ... no prostě hodně a hned jdu k zemi. Čili běh, nebo nějaké dřepy, basketbal, tenis apod. určitě nejsou sporty vhodné pro mě. V potaz tak připadá jen plavání, kolo, posilování. Napadají vás i jiné sporty, které bych mohla provozovat a byly vhodné pro mě?

A dále bych se ráda zeptala, s jakou kuchařkou zdravých receptů máte dobré zkušenosti? Nejlépe takovou, která využívá běžně dostupné suroviny, ale zároveň by jídlo nebylo šíleně předražené, děkuji 🙂

Nejde mi o drastickou dietu - jen chci začít zdravě jíst a žít, čili zrušit sladké, bílou mouku, pečivo, hodně pít vodu a naučit se zdravě vařit (mamka mě učila ty těžké, tučné české klasiky, kde prim hraje sádlo a majonéza) a hlavně tak jak jsem se odnaučila kouřit, se naučit sportovat 🙂

Díky všem 🙂

chocolady
15. zář 2016

Zkus si zajit na hodinu pilates, tam se jedna prevazne o pomale a precizni pohyby, krasne to vytvaruje postavu, a i kdyz to tak nevypada, clovek se u toho namuze. :D
S upravou jidelnicku - nemusi to byt tak drasticke, myslim, nemusis hned vypustit vsecko mozne - to se po tydnu zacne spatne dodrzovat. Proste jenom zmensi porce mene vhodnych potravin a dojez se necim zdravym. - Napr. K snidani misto celeho chlebicka s nutellou si dej pulku a k tomu si rozmixuj broskev s jahodama, energii to da stejnou ale vyhodnejsi, zdravejsi. Misto pul talirku bramborove kase s masem si dej mene kase a k tomu zelene fazolky na panvi s kapkou olivoveho oleje. 🙂 proste tak ze se omezis, ale pomalicku, tak aby to nebolelo. ;) ne ze budes hladem a trapit se, ze to a tamto nemozu, jsem chudak a stve me cely svet. :D muzes vsecko, jenom mensi mnozstvi. ;)

anve77
15. zář 2016

@ma_cherie když jsem přestala kouřit, začala jsem se čistit a tělo dostávalo zabrat. Pomohlo mi hooodně ovoce-zeleniny, vlákniny, hodně vody atd... Dneska skoro vůbec nic v obchodě nekupuji. Jogurty, pečivo a chleba si vyrábím doma a hodně produktů si kupuji přímo od farmářů, zemědělců ( bedýnkuji ) takže všechno čerstvé, bez chemie,ale jsem z vesnice tak to jde lehce. Máme tady spoustu farmářů... Ale jinak držím palec, budeš se lépe cítit 🙂

anve77
15. zář 2016

@ma_cherie jo a k tomu sportování... Jak píšeš plavání, kolo, joga, pilates, posilovna, rotoped..Žádné skoky, doskoky, běhání, sprinty.Taky jsem měla problém s kolenem a kyčlí a ortoped zakázal skákat ( hraju volejbal a nechci se ho vzdát ) doporučil bazén a cvičení v něm...