Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

mes
30. črc 2010

@nebe 😨 😀

nikulka83
30. črc 2010

@mes : nejsi na FB? Tam je nás dost..

mes
30. črc 2010

Holky jen mě napadlo upozornění - až budete fotit někomu svatbu nebo tak..tak sem prosím nepište, že jste za to byly placené..prostě napište, že to děláte pro radost...bude to tak lepší.. 😉 Jak vidíte nikdy nikdo nic nemá míti za samozřejmé, neboť nikdo nikdy neví..co se může stát..

mes
30. črc 2010

@nikulka83 já na FB nejsu..já to totiž nějak vnitřně bojkotuju..ale budu muset přestat..jak to tak vidím 😅

nebe
autor
30. črc 2010

Jinak na FB by to bylo možná lepší... je tam snad skoro každy.

mes
30. črc 2010

Mně to hrozně mrzí s tou moli...jsem nějaká labilní dneska... 😢 Hrozitánsky mě bolí zub..už jsem snědla 2 brufeny..a prd..pohotovost tu nemáme..jak přežiju do pondělka netuším..leduju to..do toho našemu Dandrášovi (pracovní název) se prořezává druhý zub a dnešek byl náročnej..jdu se sem zreláxnout a tady toto.. 😔

andara
30. črc 2010

Ahoj holky, teda co to ctu o tech fotkach?To je teda sila 😠
Jinak ja tu nemam fotky,protoze mi je jedna pubertacka ukradla a na lide.cz vydavala za svoje-mela tam moje tehotensky fotky a pak taky kradla ruzne miminka 😠 Tenkrat jsem to s adminama resila,ale jediny co udelaj, ze ji fotky smaznou a ona zalozi novy a novy prezdivky a pokracuje!Je i tady na konikovi, vzdy kdyz na ni narazim, nahlasim ji.

Mes-se zubem te lituju,ja byla nedavno na pohotovosti-vzdycky me zacne zub zlobit na vikend nebo svatek.

k.ate
30. črc 2010

teda, čtu a nestíhám koukat 😕 tak to vypadá, že tady zůstanu opuštěná s těma svýma matlanicema, pokud všechny, co umíte dobře fotit odejdete ☹

smudlinka10
30. črc 2010

Ahojky,
je tady nějaká fotografka - amatérka z Olomouce a okolí? Něco bych potřebovala, pište do IP 😉

soanpe
30. črc 2010

@andara to si děláš legraci.to je hnus

soanpe
30. črc 2010

začala jsem pracovat na svých fotkách.zatím první vlaštovka
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/soanpe/album...

ferinka
31. črc 2010

No včera jsem tu nebyla a to teda koukám,neodejdeme někam jinam - na FB jsme všechny ne?? Já tady těch pipin mám plné zuby ☹

ferinka
31. črc 2010

Jinak teda hezký ráno 😅

pipiii
31. črc 2010

ahojik holky, ackoli jsem na festaku na Male Skale na Benatske noci tak jsem se sem musela stavit :-X Jako to co se tady deje, je absolutne nepochopitelne!!!!!! Nase pani ikarkulka tohle prehnala!!!!!!!

moli tve fotky jsou krasne, za zadnou cenu nefot hur abys to sem mohla davat :-X je mi z toho na nic :-X sveho syna preci neprodavas....

holky a ted koukam a ikarkulka uz enni napsana jako adminka???????? 😕 😕

andara
31. črc 2010

@soanpe no opravdu, mam i screeny jako dukaz. Tenkrat ukradla chlapecka cerstve narozenyho jedny holcine tady, jen zmenila jmeno.Pak holcicku moji kamosky-dokonce ji tam vydavala za nedonosenou atd. Tak fotky se snazim neukazovat, nebo podepsane. ☹ Fotky male mam jen na rajceti a zaheslovane.

soanpe
31. črc 2010

@andara to hraničí už s nějakou psychickou poruchou. fakt to nechápu. co to komu dá?

k.ate
31. črc 2010

@andara podpis je taky k ničemu, kámošce se stalo, že našla takhle svoje fotky, jen prostě byl ten podpis oříznutej, aby tam nebyl vidět... Leda dávat podpis přes celou fotku no... :-/

andara
31. črc 2010

@soanpe to nevim, ale je to podle mne pubertacka, podle stylu psani ji vzdycky poznam, pise jak debil! Tady na tom profilu treba ma fotky kdovi kde stazene: http://www.lide.cz/emoklara@email.cz teda jak tam ma tu tehulku, tak to je holcina taky odsud, ted ale nevim jeji nick, koukam,ze ji tam porad ma. 😠

andara
31. črc 2010

@k.ate JJ myslim jako vodotisk, jsem si stahla Zoner a tam to jde, predtim sem mela Corel a tam nevim jak.

soanpe
31. črc 2010

@andara jé tak asi vím,o koho jde.jednou má 5 dětí a mrtvýho manžela a podruhý vdaná,pak byla i na diskusi zemřelo mi dítě.píše jak tatar s hrubkama atd

andara
31. črc 2010

@soanpe jj to bude ona, nedavno zas ze ma dve deti a psala o svoji 10lety, ze ji nacapala s nejakym klukem nebo co, zalozila i tema, no des 😝

soanpe
31. črc 2010

@andara tak přesně vím,o koho se jedná. to s tím klukem a desetiletou ...to se projížděla na motorce a najednou uslyšela dceru,jak brečí v lese ... nebo tak nějak

wwercaa
31. črc 2010

ahojky holky.....je to hruza tady 😝 moli me se chce brečet 😢 , aspon že na FB te najdu 🙂

jinak ženy loučím se na týden, jedeme na Slovensko dnes večer, tak mi pak písnete do IP kdyby se udela nejaká zásadná zmena v diskuzi nebo tak 😉 papa,sice vás osobne neznám, ale mám vás ráda 😵 😵 😵 😵

soanpe
31. črc 2010

@wwercaa užij si Slovensko a volné dny s rodinou

molicova
31. črc 2010

Ahoj devčátka, od včera jsem nespala, mluvila jsem s Anderjkou, ale nervy tak stranšně pracují, že jsem nemohla absolutně fungovat ☹ A ještě mě dostalo, že jsem to asi podělala i Ywonn a dalším, takže jsem jenom bulela a bulela ☹ každopádně, je super, že v lékráně prodávají sirup Novopasit, který je absolutně zázračný 😀 třes, nerovozita, pláč, smutek, stažený žaludek, že jsem až nemohla dýchat je ta tam 🙂 jsem absolutně šťasná 🙂 Ywonn, jsem napsala, že se omlovám, ale že se to stejně teď nedá vzít zpět a buď to pochopí a nebo ne. A prostě tak to je a jsem ráda, že jedu dál 🙂 Koník mě stejně lezl delší domu na nervy a žral mi hodně času, které jsem měla trávit s rodinou, tak jestli máte ty co jste tady a nemáte mě v přátelých na FB, tak si mě určo přidejte. Udělá mi to šíííílenou radost 🙂 a jsem ráda, že tu mám velkou podporu a píší mi holčiny se ktetrými jsem neměla nikdy co dočinění a jen se jim líbili fotekčy 🙂 takže parááááda 🙂 špatná reklama, taky reklama 🙂
ještě se jednou omlouvám všem komu jsem ublížila, ale v té chvíli jsem měla temno před očima 😢 byl to pro mě šok, protože takové stavy moc nezmám ☹
takže milé dámy, jestli se neuvíme na FB, tak se tady za vámi občas zastavím 🙂
Posílám pusinku vám všem a budu se těšit, papa

Ještě mě napadlo co si na FB založit naši společnou stránku jako jsou ty firmy, jak mám já ohledně focení a nazvat to takhle a psát si tam 🙂 tam si můžeme dělat také alba a mohlo by to být fajn a můžeme si tam psát totáááálně co chceme, když by jste měli zájem, tak mi pisněte a něco vymyslíme 🙂

mes
31. črc 2010

@molicova Zlatí já jsem o tom celém přemýšlela..i po tom co jsem mluvila s ikarkulkou a musím říci, že stále tomu problému nerozumím. Je to celé postavené na hlavu, pokud se člověk v albu neprezentuje jako profesionální fotograf a kromě fotek svých tětí neprezentuje jinak svou činnost - tak se nikdo nemůže dozvědět kromě IP, že fotí..

Jaký je tedy rozdíl mezi tím, když někdo fotí profesionálně a nikdo to neví a tím, když se někdo nechá nafotit od profíka, jednoznačně jsou ty fotky identifikovatelné a někdo mu napíše IP o informaci kdo ho fotil a on mu odpoví, že ten a ten? To není skrytá reklama? Nebo když si necháte nafotit svatební fotky od Z. Scharf a u každé fotky to uvedete..to není reklama??? Není to náhodou horší než mít své profesionální fotky v albu??? Vždyť koník i beremko jsou plné skryté reklamy..když se mě někdo zeptá odkud mám čepičku svého syna a já napíšu z MMB - není to skrytá reklama?

Když si stáhnu obrázky z nějakého internetového obchodu a vložím si je do alba a nic tam neuvedu ale když mi někdo napíše IP a já mu řeknu odkud jsou..tak je to přece úplně to stejné, ne?????? Prostě se stále domnívám, že je zcela padlé na hlavu zakazovat profifotografkám mít zde na koníkovi fotky jejich dětí..I v prezentaci koníka je přece napsáno, že se snažíme vytvořit "komunitu" - to ji chceme vytvořit tak, že členky které se i díky koníku stanou v něčem výjimečné prostě vyhodíme?? A to že tu strávili x let svého života nikomu nevadí??

Tvůrci těchto stránek by se měli zamyslet nad logikou svého počínání... Aby nakonec ty zákazy nebyly jen pro zákazy samotné... Nehledě k tomu, že ani netušíme kolik dalších profifotografů, kteří jen zarytě mlčí, zde má svá alba a hrají si na neprofíky..a z kolika neprofíků se profíci brzy stanou a navždy o tom zde pomlčí...Mno..myslím, že platící inzerenti platí především za úmístění své reklamy v banerech než za presentace v albech...
Toť vše..

mes
31. črc 2010

..aby to nakonec nedopadlo tak, že se z adminek stanou pološpionky, které budou prozkoumávat internet s cílem najít podobné stránky někoho odsud jako měla moli..aby pak dotyčné mohlo být smazáno album..NO POTĚŠ ☹

soanpe
31. črc 2010

@mes mesinko, krásně napsané, jen se obávám, že tady si to ti ,kterých se to týká nepřečtou,
co to zkopírovat do sekce modrý koník.cz?

pehaka
1. srp 2010

@mes moc pěkně napsané a především pravdivé,taky to příliš nechápu o to víc mě mrzí že vždy vystrnadí člověka kterej si to nezaslouží
@molicova nerada bych přišla o tvé fotečky tak je budu sledovat alespoň na FB jsi pro mě velká inspirace jednou bych chtěla taky dosáhnout takových kvalit i když všechny holky tady fotí překrásně 🙂
já jsem včera byla fotit tady u nás na poli moje chlapy, myslím ,že to není úplně špatný tak kuk na to všichni a kritiku na mou hlavu 😀
@andara mimochodem teda pěknej hnus ta paní to vážně nechápu....

molicova
1. srp 2010

@mes krááásné 🙂 opravdu krásně napsané 🙂
@pehaka mě se líbí moc 🙂 nevidím na nic co bych měla kritizovat 🙂 jsou přirozené a to se mi moc líbí 🙂 takže jen tak dál 🙂
holky je nějaká ta soukromá diskuze, potřebovala bych se na něco zeptat 🙂