Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
2. čer 2010

zdravím nové holky 🙂 🙂

@molicova fotečky s nožkama jsou božííí 🙂 moc se mi líbí koláž v albíčku, jak je Tomášek malinkej a jaký je ted, to je teda rozdíl 🙂

@kajka_37 kráááásnýýý fotečky 🙂

bajunka
2. čer 2010

Ahojky tak se k vam taky pridavam, strasne rada fotim uz od zakladky,ale proste jako totalni amater, kdyz se narodila NInka, tak jsme koupili zrcadlovku sony A200,s tim samym objektivem jak ma murynka nebo werrunka, ze zacatku 😅 asi rok jsem fotila jen na auto,ale chtela bych vic tak jsem nakoupila knizky ze se z nich neco naucim,ale nejak mi to nejde mam tyto knizky, blizi se moje narozky tak zvazujuten externi blesk a samospoust, fotky upravuju v photoshopu, ale proste toneni ono taky jsem zvazovala kurz v idifu ten rekvalifikacni,ale s malou a hlavne s druhym za dverma je to jen hudba vzdalene budoucnosti. Chtela bych casem taky dokoupit nejaky lepsi objektiv,ale prave ty sony maji problemy s kompatibilitou jinych znacek.

bajunka
2. čer 2010

ju ted jsem nasla k sony tohle:
tak treba to sonackam pomuze:
http://www.sony.cz/hub/dslr/vyukove-programy-fo...

kajka_37
2. čer 2010

jo a co se týče výbavy mám 2 obj co byly v setu k tělu, plus makro, plus externí blesk a taky pevnou 50tku... při foení neustále měním objektivy a testuju co který umí, dokáže...hraju si se hloubkou ostrosti, hýbám s EV,...
a co se týče úprav, mám doma photoshop a pár chytrých knih - retuše, koláže, panoramata, atd.. 🙂

je o věda (zatím) ale děsně mě to baví 🙂

wwercaa
2. čer 2010

@bajunka ahooojky, vítej v Sonny partě 🙂 přesně tak, na sonny se těžko schání příslušenství, externí blesk taky chci, ted jsme se byli na něj ptát v krámu, tak ná řekl, že se Sonny se dost blbě spolupracuje i přes internetový obchod, blesk by na něj našel od zn. METZ ale zatím jsem to nechala tak, ještě se půjdu potat někam jinam 🙂 já jsem taky totální amater, nejsi sama 😀

bajunka
2. čer 2010

no knihy mam od idifu digitalni fotografie polopate, mistrovska prace s DSLR, mistrovska prace se svetlem a pak taky knizku k photoshopu....no ale jsem strasna co se cteni tyce, proste se k tomu nemuzu dokopat v podstate jsem neprecetla ani jednu celou, dokonce ani navod k fotaku jsem ostuda 😔 , pak maji ty fotky vypadat,je fakt ze v albu mam smesici fotek od mobilu pres compakty jeste zmensene, takze kvalita nic moc,ale ani ty co si myslim ze se mi povedly se s vasima nedaji srovnat. Ale jste inspiraci,abych se tomu zase vic venovala

murynka
2. čer 2010

@bajunka vítej k sonákům 😀 😀 a děkuji za odkaz super příručka 😵 😵

murynka
2. čer 2010

holky děláte některá s tím gimpem?poradte...

kajka_37
2. čer 2010

knihy od Idifu mám taky...ale mám i od Scotta Kelbyho, který píše i velmi dobře rady k photoshopu, ty mám a sou asi nejlepší co se mi kdy dostaly do ruky... času moc není, ale až bude mimi tak nebude vůbec, to nechci vidět kam já si půjdu pro rady 🙂))) a odebírám i Digi foto magazín, super tipy... ale to je tak k focení všeobecně, k různým tématkům, nejen k focení ratolestí (ale jeden k miminkům tam byl) 🙂
co sem poznala taky za rozdíl mezi olympusem a nikonem je hlučnost při ostření... když sem fotila synovečky, olympus mi je vzbudil, kdežto u mého hraní s nikonem spinkali sladce dál ;)

molicova
2. čer 2010

@kajka_37 ty brďo, tak to si myslím, že budeme spíš chodit stále pro rady k tobě, protože já na tohle nemám absolutně čas. Se divim, že si člověk najde vůbec vzít foťák do ruky a pak ty fotky upravit a dát na net. To je pro mě občas veleúkol, Ale jsou chvilky, třeba jako tahle, že si Tomášek hraje sám 🙂 a já mam navařeno. Takže mohu v uvozovkách odpočívat 🙂

bajunka
2. čer 2010

tak Scotta Kelbyho mam stazene nekolik knizek a souhlasim, ze ten pise o uprave ve photoshopu dobre,

iviska
2. čer 2010

Řešila jsem tu teď pracovní věci - důležité, takže opožděně přidám pár foteček 😎

Miminko jsem byla fotit cvičně u kamarádky, zvířátka jsem fotila doma 😉 to byly taky takové miminka 😀

molicova
2. čer 2010

jo tak toho neznám ☹, já mám rádce manžela, ten s ním dělá denně, ale takové ty vychytávky k úpravě foteček, to neznáme ani jeden ☹, takže u mě je to pokus a omyl, ale spíš se držím zajetého 🙂

molicova
2. čer 2010

@iviska krásné to bříško 🙂 to se ti povedlo 🙂

kajka_37
2. čer 2010

http://kryl.info/clanek/563-scott-kelby-digital...
ještě mám od něj tuhle... je tam info snad ke každému tématku a napsáno pro lajky 🙂
knížek mám hafo pač ze začátku sem kolem sebe moc lidí co fotí neměla... díky kurzům a FB jich mám kolem sebe etď celkem dost, takže můžu s nimi debatit a radit se, je to fajn....sbírám inspirace, abych až budu mít to své dítko, mohla mít krásné fotečky na památku 🙂

iviska
2. čer 2010

Tak holky, tady je pár mých výtvorů - tak s chutí do mě 😀

kajka_37
2. čer 2010

Molicova manžel je fotograf?

wwercaa
2. čer 2010

@iviska jéé, taky moc hezký fotečkyyy 🙂 😵 😉

holky všechny jste šikulky ve focení, nevim které fotekčy obdivovat dřív 😀 🙂

iviska
2. čer 2010

@molicova díky, to je jen pár fotek. Více jich je doma v PC - ale jelikož to jsou fotky dalších osob - tak je 2x neprezentuji.

kajka_37
2. čer 2010

wwercaa dyk ty máš taky krásné fotečky ;)

molicova
2. čer 2010

@kajka_37 ne není, on je počítačový programátor, spíš to má taky jako koníček, ale jemu to vydělává, narozdíl ode mě 🙂

iviska
2. čer 2010

@molicova mrkla jsem se k tobě na fotoblok a s dovolením si prošla pár foteček na rajčeti 😎 paráda. Jen se chci zeptat - nemyslím to nijak zle - ty si už po 1,5roku troufneš na focení (profi)?

Podle mého je hrozně těžké vychytat všechny věci - nastavení, blesk, kompozici, šum apod. no a podle sebe vím, že je to hodně časově náročný koníček. Já nevím - podle mýho je to brzy začít fotit i další lidičky. Doopravdy to neber jako že rýpu nebo tak něco. Ale tohle mě zaujalo .... pokud si na to troufáš, tak máš můj obdiv. Já bych to nedokázala, kdybych si nebyla 100% jista tím že se to podaří a nezklamu druhé

molicova
2. čer 2010

@iviska já jsem to tam dala, protože mě k tomu přivedla kamarádka, co fotí stejně tak dlouho a už fotí profi a řekla, mi že do toho maj jít a zkusit to. Že ona takhle začínala, že fotila kamarádkám dětičky. Nikde nepíšu, že jsem zkušená fotografka a určitě né profi. Mám tam napsané, že prosím o nenáročné maminky, které mají zájem. Spíš to bylo pro maminky, které nemají tisíce na to aby se nechali vyfotit. Já žádnou takovou kamrádku blízko nás nemám, tak jsem musela šáhnout už několikrát dost hluboko do kapsy, abych měla hezké společné fotečky. Spíš to pro sebe beru jako další novou zkušenost 🙂 Nic víc. Beru tvůj názor jako pozitivní, ale beru hlavně názor té kamarádky co fotí již teď známé osobnosti, svatby a děti. To je pro mě rozhodující 🙂

iviska
2. čer 2010

@molicova Tak to jo 😉 pokud to bereš z této stránky věci, tak proč ne 🙂

wwercaa
2. čer 2010

@molicova je pravda, že u profi fotografa potřebuješ penízky, my jsme dávali za těch pár foteček od profi fotografa 2000,- a to mi na materské příjde pěkný výdej 😀 😝 ale když koukám jak fotíš ty v porovnání s fotkama co máme my od profi, taky bych se spíš ozvala tobě, než zase navštívila atelier 🙂 🙂 fakt jo

kajka_37
2. čer 2010

tak hlavně že jsou maminky spokojený, to je nejdůležitější ;)

kozinka
2. čer 2010

@molicova mám to stejně 🙂 taky teď takhle fotím dětičky, těhulky, a už sem i ozývaj i lidi na akty (když viděli co jsem vám sem házala ty posledně) 🙂 Myslím, že je fajn, pomůžeme tím sobě (já teda hlavně proto, abych si mohla nakupovat další věci k foťáčku a fotky zdokonalovat), ale i maminkám 🙂 a musím uznat, že některé fotky máš 1000x hezčí než ty přímo od profíků, kteří za to chtěj nehorázně moc...
Jinak externí blesk zatím nemám, ta příroda je focení normoš zabudovaným 😉

molicova
2. čer 2010

@iviska já to beru pro sebe jako zkušenost, nikomu nic nevnucuji, jen jsem to prostě zkusila. Focení mě baví hrozně moc a Tomáškových fotek už mám nespočet. Takže jsem chtěla zkusit jiné lidi, jiné objekty. Tomíčka znám, je to pohodář a plno vecí mi vytrpí, ale takové všechhny dětičky nejsou 🙂
@wwercaa To máš naprostou pravdu s těmi penězi, já jsem teď naposled dala za 42 fotek - 4200,-. Byla to hrozná darda, která mi chyběla ještě dva měsíce po té ☹. A moc děkuji za důvěru ve mě. moc mě to potěšilo. Mě to popravdě venku baví víc, než fotit něco naaranžovaného 🙂

molicova
2. čer 2010

@kozinka myslím, že jsme na tom stejně, prostě fotit dětičky maminkám, které nechtějí dávat nehorázné peníze, ale chtějí mít nějakou tu fotečku, která by byla ostrá a né rozmazaná, protože u digitálu se to děje bych řekla hodně 🙂 a co se týče aktů, tak se ani nedivím, že se ti ozývají, máš je opravdu super 🙂

kajka_37
2. čer 2010

@kozinka akty? můžu se podívat? ne že bych měla zájem ale jsem zvědavá 🙂))