Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
23. bře 2011

@valentinuska ahoj 🙂 Já myslím, že těch programů je fůra a pracují všechny podobně. Já teda dělám s PS, ale je to investice, pro tebe asi zbytečná. My ho používáme i k práci. Snad ti tu někdo poradí, co se dá stáhnout zadarmo a dobře se s tím dělá. 😉
@irenka tak to jsou úžasný fotky! Ty tancuješ, nebo tak něco?

jenniffer001
23. bře 2011

@gisminka tyyy jo, tak to je bomba 🙂 makro se mi taky moc líbí 🙂 a tím fotíš i holky? nebo tím 50?

jaa
23. bře 2011

@gisminka super makro....

valentinuska
23. bře 2011

@irenka no to jsou opravdu krásné fotky 🙂

@gisminka já ten photoshop mohu mít i bez investice právě také přes práci ... jenomže přítel mě odrazuje, že je složitý, že se s ním nenaučím ... to je důvěra 😀

blanka.k
23. bře 2011

@valentinuska já jsem přešla přes ACDsee, přes Corel Photo Paint , PhotoScape k Photoshopu a je to pro mě zatím to nej... 😉 Ale je fakt, že já fotky upravuju dost, mám ráda hodně výrazné barvy, kontrast. atd... 😉

@irenka opravdu super fotky!

valentinuska
23. bře 2011

@blanka.k a naučila ses s ním v pohodě?

jenniffer001
23. bře 2011

@valentinuska ahoj Val 🙂 já myslím, že sice je těžký, ale jen do té doby, než do toho pronikneš, já s ním teprve začínám a zatím to moc nejde, ale řekla bych, že je to jen o tom si to ošahat, navíc asi budeš ovládat pár věcí co budeš nejčastěji potřebovat.... jen můj názor 😉

blanka.k
23. bře 2011

@valentinuska tak však se nemusíš učit všech milion funkcí, stačí pár těch základních + n+jaké vychytávky co potřebuješ....já si k životu vystačím s úpravou kontrastu , zesvtěltlování /ztmavování přes Úrovně či křivky, úpravu barev, retušovací štětec, zaostřování a klonovací razítko používám a toť vše 😝

blanka.k
23. bře 2011

@valentinuska no, asi 1,5 roku jsem skoro nefotila , takže jsem tam dělala jen torhcu úpravy, ale teď upravuju čímdál víc a taky ty fotky dělám čímdál víc kontrastnější , barevnější atd. (si říkám, kde to až skončí, ty moje úpravy , to bude jak omalovánky 😀 ), tak už fakt tam jedu "poslepu"...jakjsem psala, používám všehovšude třeba 10 funkcí a to mi ke štětstí stačí....chce to zkoušet,zkoušet , zkoušet, každý upravuje fotky jinak, každý má svůj styl, někdo radši jemné, já třeba spíš "barevnější" 😉

jaa
23. bře 2011

Já zkusila v PTS toto.jen už nevím v čem to tam bylo.. 😅 Takže,až se zase budu nudit...

jaa
23. bře 2011

@blanka.k Tak by jsi nás mohla zasvětit...Já používám tu černou,doostřit,kontrast,jas...barvy..razítko nevím,co s tím a potřebuji poradit,jak změnit pozadí za jiné...A špatně jde u RAW vymazat,co tam nechci.To jde lépe v JPG...Teda tou gumou..

blanka.k
23. bře 2011

@jaa tak u těch Křivek a Úrovní...to se blbě vysvětluje, ale tam si zesvětluju/ztmavuju fotku jak potřebuju, či přidávám kontrast, to chce si vyzkoušet na nějaké fotce, co to dělá, když se tam s něčím hýbe 😅
Pak používám "Vyvážení barev" - třeba když fotím doma v zelené ložnici, takmá Tom "nazelenalý" nádech, tak tam ubírám různě žluté, zelené atd...to chce taky zkoušet,co to s fotkou udělá....
Klonovací razítko používám právě když třeba retušuju fotku , a třeba na zdi mám el.zásuvku a ta tam třeba na pozadí ruší a okolo je jednolitá stěna, tak si ALT označím místo, které chci "přenést" na tu zásuvku a "překreslím to"
Pokud to není moc velké,tak to jde ještě tím "retušovacím štětcem", taky ALTem označím "zdroj", a pak ťuknu na tu věc, kterou chci vyretušovat (třeba kliknnu na hladkou zeď, a pak tím překreslím tu zásuvku, nebo třeba jebák naksichtě...ALTEM kliknu na "hezkou hladkou" pleť a pak kliknu znovu na ten jebák a on se vyretušuje strukturou té pleti
No snad to popisuju nějak srozumitelně, ono si to chce vyskoušet 😅
Jak se mění pozadí netuším, holky todělají nějak přes vrstvy, ty já neumím, ale nějak měnit pozadí nepotřebuju 😅 a do RAW nefotím, zase tak moc se s těma úpravama párat nechci... 😅

jaa
23. bře 2011

@blanka.k díky..Zkusím.. 😉

valentinuska
24. bře 2011

@blanka.k takže máš PS normálně v češtině?

jenniffer001
24. bře 2011

@gisminka a ještě mě napadlo, to makro fotíš se stativem?

gisminka
24. bře 2011

@valentinuska tak jestli ten PS máš, tak není co řešit. Je fakt skvělý. Ty blbý chlapský kecy miluju, já, když si chtěla instalovat PS a ilustrátor v práci, tak mi kolega taky naznačil, že je to pro mě škoda, že budu akorát blokovat licenci 😠 Jsem se s tím prostě musela naučit už jemu na truc 😎 😀 I ta práce s vrstvami je celkem jednoduchá, toto je př. vrstvení, ale dá se s tím daleko víc 😉

gisminka
24. bře 2011

@jenniffer001 to makro sklo je dobré i na focení dětí, ale je to velké a těžké, navíc drahé, bych se bála, že s tím někde ťuknu. Ten portrétní je malý, lehký, levný a fotí báječně.
Toto je ukázka focení s tím makrem

gisminka
24. bře 2011

@jenniffer001 stativ je na makro vždycky fajn, ale třeba na ty motýly se to moc nedá, těžko jim vysvětlíš, že musí sosat na té kytce, před kterou náš stativ 😀 Takže já ho ven ani moc neberu

mody
24. bře 2011

Poradíte někdo?
Koupila jsem si set Makro čoček 1x, 2x, 4x, dnes jsem je zkoušela a funguje mi jen ta 1x zvětšení, u těch ostatních mám úplně rozmazaný obraz a nejde zaostřit ani na manuál. ostření. Nemáte s tím někdo zkušenost?
díky

jenniffer001
24. bře 2011

@gisminka no právě... proto jsem se ptala, vím že s ním je to lepší a tak mě zajímalo, jestli jsi ho s sebou měla a instalovala tam a nebo jsi ten foťák držela jen v ruce
no mě asi pro teď bude muset stačit ten 50 a třeba časem koupím taky ten 100 a nebo ještě chci vyzkoušet ty makro čočky....

averena
24. bře 2011

@irenka ahoj víš co je nejlepší? Já si dojela do Prahy do fotoškody a tam jsem si zrcadlovky vyzkoušela, jak mi která padne do ruky, jaký má ovládání a tak.... jsou tam zkušený a vstřícný prodavači. Moc jsem chtěla Canon, nakonec jsem odjížděla s Nikonem 🙂

irenka
24. bře 2011

@averena
Ahojky, dobrý nápad... díky za radu. On člověk někdy něco moc chce a pak zjistí že mu to vůbec nevyhovuje co?🙂
Děkuju 😉

bury
24. bře 2011

@irenka @averena - já asi budu muset taky takhle někam vyrazit. nejsem schopná se rozhodnout. už jsem si myslela, že půjdu do Canonu 550d a zase mě jeden známý nalomil, že za to, co umí, je trošku předraženej a že by do něj nešel - a to je to příznivce Canonu 😖 co člověk to názor.... takže asi taky vyrazím a nakonec se rozhodnu podle toho, který mi půjde líp do ruky 🙂

irenka
24. bře 2011

@bury
Je to fakt dobrý nápad.. já jen nerada něco zkouším a pak nekoupím.. nějak to neumím 😀
Přijde mi to takový hloupý... ale co, člověk má právo si vybrat.
Koukám, že máš stejně staré dítko.... Ten náš má v roce 76cm a 9600g. 🙂

bury
24. bře 2011

@irenka - no uděláš ze sebe nerozhodnýho člověka, že si to musíš ještě promyslet, no 🙂 a nebo ti třeba dají takovou nabídku, že rovnou koupíš 😉 ty už máš nějakýho favorita? nečetla jsem pozorně 😉
Koukám, že klucí na tom skoro stejně, akorát tvůj malej je trošku těžší 😉

irenka
24. bře 2011

@bury
Právě že nemám.... díky financím nevím. Kdyby byly finance, tak mám.... 🙂 Je to se mnou složitý.
😀
Jojo kluci jsou na tom podobně... taky se ti tak pronese?
Já jsem ráda že váží v roce tak málo. Tchýně mě strašila že bude mít 12 kilo. Když se narodil tak měl 4100g.

bury
24. bře 2011

@irenka - no jasně, díky financím je to všechno složitější 🙂 já bych potřebovala aspoň 30 tisíc, abych si vybrala 😀 teď jsem momentálně nakloněná k Nikonu D3100 😀 a včera to byl Canon 550D 😀 😀 takže v tom mám taky jasno 😀

valentinuska
24. bře 2011

@bury a co jít do bazarovného foťáku? já znám spoustu lidí, co jsou v tomhle šílenci, o své "nádobíčko" se starají a prostě jenom ušetří na novější a lepší a ten starý foťák ve velmi dobrém stavu prodávají ...

bury
24. bře 2011

@valentinuska - už jsem o tom taky uvažovala, ale s mým štěstím bych koupila určitě něco, co se za chvilku rozbije 😒 kdybych to kupovala od někoho, koho znám a věděla bych, jak bylo s foťákem zacházeno, tak jo, ale na blind ne, to mám strach.
já bych na to i ty peníze měla, ale jde spíš o to, že si nejsem jistá, jak hodně mě to chytne, jestli mě neodradí počáteční neúspěchy, jestli na to budu mít vůbec to "oko". Třeba to nakonec dopadne tak, že budu dělat trošku lepší fotky, než s kompaktem, ale nic velkýho, takže by byla škoda investovat zbytečně moc peněz. proto zůstávám při zemi a chci něco do cca 20 tisíc.

valentinuska
24. bře 2011

@bury jj, to chápu a tím spíš bych šla do nějakého bazarového foťáčku ...
jsi z Prahy? kdybys zašla ke Škodovi, tak tam bych to zkusila, věci v bazaru jsou trochu prověřené ...