Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
9. pro 2011

@deyana nebyde ti nic jiného,než nastavovat a zkoušet..

olbramka
9. pro 2011

@broucek2 zkušenosti sice nemám, ale foťák to bude super. já bejt tebou, tak ho beru!!!!!!! ty fotografický základy je dobrý znát, ať fotíš čím fotíš, tím bych se vůbec neomezovala!!! já nevim, jak moc Tě focení baví, nebo tak, třebas máš o cloně a věcech okolo dávno páru a pokud ne a budeš se to chtít naučit, naučíš se to, ať držíš v ruce cokoli.

@lucy222 jestli můžu, tak bych dávala bacha na pozadí. nevím, jaké jsi měla zadání, ale třeba ta druhá a třetí fotka, kdybys posunula paní mimo ten strom, bylo by to daleko čistší (no, spíš aby tam ten strom vůbec nebyl v té fotce), takhle ten strom "roste" z hlavy. u obou bych ještě asi i řízla trochu, aby byly oči ve zlatém řezu. vím, že pravidla se nemusí dodržovat na 100 %, ale zrovna těmto dvěma by to prospělo. a nej je ta poslední! toť můj názor, nemusíš se s tím samozřejmě ztotožnit 😉

erinbrock
9. pro 2011

@broucek2 presne tak, ja myslim ze se to da take naucit a ty kurzy jsou fajn...ja bych do nej sla...ale teda zacatky budou tezke...ty jsou ale s kazdou zrcadlovkou 🙂 no a pokud mas pocit ze ho opravdu nevyuzijes kup tu 3100 nebo 5100 a k tomu nejaky objektiv navic...cenove na tom pak budes skoro stejne a budes mit treba zoom objektiv a objektiv pevny portretovy... 😉 😉

lucy222
9. pro 2011

@olbramka ztotožňuji 😉
Děkuji za komentář. O chybách vím - pozadí bylo bohužel dané a jelikož paní fotilo během chvilky cca 10 lidí, strom rostoucí z hlavy je ještě dobrý 😅 😉 a foto je zatím neupravené (a jelikož to byl jen "výstřel do tmy", tak ani upravovat nebudu).

irenka
9. pro 2011

@verusinek
No ahojky Verunko,
ty taky fotíš? Já si to hned myslela, když vidím ty tvé krásné ostré fotky.

Já bojuju se zrcadlovkou, ale zjistila jsem, že je fakt důležité porozumět tomu, jak a co a kdy nastavit.
Byla jsem na kurzu focení dětí a tam se to trochu probíralo. Hlavní bylo, že mohl být Matýsek se mnou.
Jednu fotku ze sta jsem vybrala a docela se mi i povedla.... 🙂

broucek2
9. pro 2011

@jaa to je druhý v pořadí, o kterém uvažuji. Ještě na střední jsem fotila s klasickou zrcadlovkou a myslím, že fotky jsem mívala pěkné, takže nějaké základy snad mám a ráda bych si prošla i kurzem, abych si to oprášila a něco se i přiučila. Dokonce nějakou fotku jsem měla i na výstavě ve výtvarné škole, kde pracovala kamarádka. Je tedy provda, že jsem už se zrcedlovkou nefotila 100 let, ale ráda bych.
@erinbrock za to, co pro něj vše dělám si ho zasloužím, i když si nejsem jistá, že je tak drahý foťák v této době úplně nutný

broucek2
9. pro 2011

moc děkuji, no popravdě mě už nebyví dělat fotky s kompaktem, co má mamka a manžel na práci, fotky se mi nelíbí a moc se s nimi nedá pak dělat. Fotit mě vždy bavilo, jen nějak na to nebyl čas a teď bych zase ráda začala

jaa
9. pro 2011

@broucek2 Je fajn,že nějaké základy máš. 😉 Já fotila zrcadlovkou od mých 9 let.Ještě, hodně starou do které se koukalo ze shora🙂Pak jsem měla FUJI na kinofilm..Jenže, toto je trošku o něčem jiném...S,čímž jsem také napočítala...Takže, je to defakto učení od začátku.Ale ,dá se.Musí se fotit,ptát,radit,číst atd...Je toho dosti..Pořád se učím něco nového..Díky holkám z Fb a tady se člověk časem vypracuje a dost se naučí.Tak jsem zvědavá,jaký nakonec vybereš... 😉

broucek2
9. pro 2011

@jaa to já taky, ta 7000 mě fakt láká, ale nevím. Zkusím si je někde v obchodě, zatím jsem neměla moc čas se tomu věnovat

jaa
10. pro 2011

@broucek2 To bude asi nejlepší.Zkusit,jak ti padne ap..ještě je fajn si třeba zavolat do Fotoškoda a na Megapixel..Tam jsem se radila i já ohledně Canon,vs Nikon. 😉 Jinak bych možná vzla nižší model,ale koupila nějaký super objektiv..🙂s co nejvyšší světelností. 1,4..Na mimčo je super ta pevná 35...1,8.Fakt krásně kreslí..

blanka.k
10. pro 2011

@broucek2 Po 7000 jsem trošku pokukovala (nakonec mám něco jiného), určite s ní chybu neuděláš. pokud se tomu budeš trochu věnovat (jak jsi psala, že jsi na střední už fotila) a ne fotit jen na "automatiku", tak ono je jedno jestli máš základní model nebo "vyšší", ta pravidla jak co funguje jsou stejná 😉 Když to pro vás není problém dát trochu těch peněz navíc než na záklandí tělo + základní objektiv , tak jdi do ní. Jde taky o to, jaký si představuješ objektiv,je blbost, k D7000 kupovat seťák 18-55 😉 A jak tě to "chytí", tak by ti ten základní model stejně brzy nestačil 😉

gustinovi
10. pro 2011

holky mám dotaz, portrétový objektiv ta 35 je jen canon? není nějaká levnější alternativa od sigmy nebo tamronu? koukala jsem ale nic jsem na megapixelu nenašla

janinka1987
10. pro 2011

@gustinovi Nevím, co máš za foťák, zadej si značku a typ těla a nech odškrtlé vše...Měli by ti vyjet všechny pevné objektivy co ti pasují k foťáku...
http://www.megapixel.cz/objektivy-pevne-ohnisko

janinka1987
10. pro 2011

Holky, já mám taky dotázek k objektivu, jaký portréťák? 35 nebo 50? Koukala jsem na tento: http://www.megapixel.cz/nikon-50-mm-f1-8-af-nik... , má dobré recenze, jen si nejsem jistá, jak moc "přibližuje". Vyfotím s ním v místnosti aspoň půlku postavy? Teda respektive jak daleko musím stát, abych tu půlku postavy vyfotila 🙂

blanka.k
10. pro 2011

@janinka1987 Co máš teď za objektiv? Zkus si na něm nastavit ohnisko 35 a 50 a víš hned , co se ti tam vleze 😉 Měla jsem 35 a vyfotila s ní z 3metrů akorát menší postavu (jako třeba 160cm ségru),ale nahoře a dole nemám skoro žádný místo, fakt mi zabere "celou výšku fotky".... takže u 50 to bude ještě o dost horší, jak píšeš tak od pasu nahoru 😉 Teď mám jiné tělo i objektiv, v přepočtu na tvůj by to bylo ohnisko tak 55, a fakt je to jen na detail malýho, jak sedí za stolem a jí (a to od něj musím být aspoň 2m).

jaa
11. pro 2011

@gustinovi
@janinka1987 Já s tou 35 fotím skoro vše🙂Byla jsem na promo akci přímo od Nikonu a tenhle objektiv mi přednesli,jako špičku za krásný peníz 😉 A, je fakt,že má super kresbu a krásně ostří.Z čehož byl unesen i pan profík na kterého jsem náhodou padla na mikulášské s malou.Říkal,že ani jeho drahý objektiv za několik desítek tisíc tak neostří a kresbu nemá ani zdaleka takovou.A,to měl foták Canon 5 Mark. 😉 A objektiv fakt dělo.Fotí hlavně sportovní fotografii do časopisů.

jaa
11. pro 2011

@gustinovi Já mám 35 NIKON.

jaa
11. pro 2011

@janinka1987 Jani,tohle je jen manuální objektiv...nemá motor,nefunguje AF-S.Musela by jsi vše fotit pouze ručně na manuál.. 😉

janinka1987
11. pro 2011

@jaa Marti, já se překlikla, našla jsem ty dvě padesátky, po půl hodině jsem zjistila, že ta první mi na foťák nejde (kvůli tomu ostření) a sem jsem vložila špatný odkaz...Je to ta druhá padesátka. Nakonec to ale vidím asi na tu 35. Myslela jsem, že to co ušetřím, když beru nikon od tebe, dám do toho portréťáku 😀

@blanka.k Jé, to mě fakt nenapadlo 🙂 Chytrý, vůbec nepřemýšlím...Jinak od @jaa budu mít Nikon d3100 + 18-55.

janinka1987
11. pro 2011

Tak se taky pochlubím, dnešní ranní 🙂

gustinovi
11. pro 2011

@janinka1987 zapoměla jsem napsat, mám canon 1000D
ještě ke světelnosti, jak to je? čím nižší číslo f tím je světelnost lepší?
protože když jsem se dívala na canon 50 tak má f/1,8 a když na 35 tak má f/2,0

janinka1987
11. pro 2011

@gustinovi Holky, ti v tom asi poradí líp, já jsem začátečník, ale ano, čím menší číslo za lomítkem, tím lepší.

jaa
11. pro 2011

@gustinovi Jj,přesně tak,jak píšeš.V tvém případě ber tu 50 tku🙂

@janinka1987 Jani,ta kamínková je krásná...Jinak jsem s tou 35 fakt spokojená...Na té promo akci mi pán říkal,že je na portréty lepší.A,jinak ,můžeš na FB mrnout,jak fotí ta 18-55 detaily..Makro a první pokusy s raw jsou také jím.. 😉

gustinovi
11. pro 2011

holky díky za info a ještě jeden takový dotaz mimo foťáky, vím že jsem viděla v Gimpi tlačítko po kterém se jak by obrázek přehodil, nevím jak to správě popsat, potřebuji dvě děti sedí na zemi, chalpeček v levo a holčička v pravo a potřebuji je přehodit, aby holčička byla v levo a chlapeček v pravo, vím že se to dalo jednoduše změnit, ale teď to hledám už 30min a jsem asi slepá, nevidím to tam, kdo poradí? i na netu hledám v různých návodech ale nevím pod jakým názvem, už jsem zkoušela na netu hledat zrcadlo, zrcadlení prostě nevím si teď rady, děkujiiii

gustinovi
11. pro 2011

no jinak já co se týče objektivů tak mám seťák a o prázdninách jsem si kupovala Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II ten má krásnou kresbu, jsou s ním krásné fotky, ale spíše venku doma je mi na prd, protože s ohniskem 55 doma malou vyfotím jen do půl těla

broucek2
11. pro 2011

@blanka.k jaký máš foťák? Určitě chci objektiv 18-105 a případně časem se dokoupí další

erinbrock
11. pro 2011

@gustinovi mrkni zaskrtla jsem cervene je to v nastrojich 😉

blanka.k
11. pro 2011

@broucek2 nakonec jsem měnila skoro celou výbavu a koupila Nikon D700 a objektiv 24-70/2.8 a 85/1.8. Starý foťák (ten jsem si nechala na fotky , když ho mám hozený pod kočárkem na pískoviště, hřiště, na pole za barák, atd...a jako záložní, ) mám Nikon D60 , k tomu jsem měla 18-55, 55-200 (ten budu prodávat), 18-105 (ten jsem prodala), 35/1.8...)

gustinovi
11. pro 2011

@erinbrock mooooc děkuji