Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

janinka1987
19. pro 2011

@kremrolka01 Tak to by mě taky zajímalo...Jestli na něco přijdeš, dej vědět 🙂

blanka.k
19. pro 2011

@lucy222 A co budeš místo něj kupovat?

zuzkkkaaa
19. pro 2011

Ahoj holky, nezlobte se že vám sem lezu, ale občas vás čtu a dívám se na fotečky, máte je nádherné. 😵
Ale chtěla jsem se poradit, mám teď novej foŤáček canon eos 600D, a teda fotí krásně, ale v tom interiéru jsem trošku zklamaná 😖 Ale jen doufám, že je to špatným nastavením, i když do budoucna samozřejmě uvažuju o koupi externí blesku. 😝
Teď jsem nafotila pár foteček malýho a to bylo foceno u okna + rožnuté světla+ blesk. fotila jsem na automat, na poloautomatu skoro stejný výsledek. Prostě pořád mám pocit, že ten výsledek by mohl lepší. Nemůžete mi poradit, kde by mohla být chyba, případně jak fotíte vy v interiéru 🙂 díky předem

olbramka
19. pro 2011

@zuzkkkaaa a jakej máš exif? mně to zas tak hrozný nepřijde, ale tu na těch náhledech toho moc vidět není. možná by pomohlo trochu poupravit, prosvětlit... já bych možná brala trochu z jiných úhlů, hlavně tu poslední, lepší by určitě (alespoň pro mne) bylo mít hlavičku nahoru, ne takhle vzhůru nohama... já v interieru, pokud to jde, fotím jen za přirozenýho světla, takže zvyšuju iso co to jde... (má bývalá 450D měla takovej limit 400, pak už dost šuměla, ale i s tím se dá lecos udělat...) externí blesk - mám, ale tak nějak furt ho na svých fotkách, když použiju, vidim a trochu mi to vadí 😉, ale určitě se občas hodí a je lepší než ten vestavěný.

zuzkkkaaa
19. pro 2011

@olbramka no já mám iso u té poslední 320 a jinak se taky snažím dávat tak tu 400 max. Jee a ten exif, něco mi to říká, ale tak nějak nevím teď kde a co to je 😅 😅 Mám ten foťák teprve dva týdny, tak se s ním trochu sžívám 😅
Tak říkáš, že s tím externím bleskem to není až tak velkej rozdíl? 😝

olbramka
19. pro 2011

@zuzkkkaaa exif - myslim clonu, čas, iso 😀 to ne že by nebyl rozdíl, to určitě je, ale já ho prostě moc nemusim... kdo s ním umí, určitě s ním dělá spoustu krásnejch fotek, já se ho snažím už přes rok pokořit a furt neúspěšně 😀 mám asi jednu fotku, kde jsem bleskla a jsem s tím spoky 😀

zuzkkkaaa
19. pro 2011

@olbramka ahaa tak u těch prvních dvou 1/50 a clona 5, iso 320, ale já blbec jsem to fotila na automat, tak třeba to příště můžu udělat tak, že vyfotím pár na automat a když se mi ta fotka bude líbit, tak si ty hodnoty nastavím v Av režimu a pak budu fotit. Teda doufám, že se to časem naučím i bez tohodle. 😝
Jee tak to teda nemáš moc velkou úspěšnost blesku co? 😅 Ale to půjde, teď v zimě se hodně fotí doma, tak to vypiluješ. 😉

olbramka
19. pro 2011

@zuzkkkaaa to piluju už víc jak rok 😀 nevim, ono to asi prostě bude tím, že je to blesk a ne žádný větší světlo 😀
hele, prď na automat, dej si aspoň Av, však expozimetr tam máš, hoď si co nejnižší clonu ( nevim, co máš za objektiv, možná ti níž nejde...), a čas určitě kratší, ta 1/50 je docela na udržení už obtížná, to bych dala aby Ti vycházelo tak 1/100 minimálně (i když třeba se ti ruce tolik netřesou, tohle moje zkušenost... a je to i takový nepsaný pravidlo.., říká se sice že udržíš 1/ohnisko, ale musíš k tomu přidat i crop-faktor a tohle je prostě čas akorát 🙂 ) a to iso zvýšit, a třeba trochu přidat na expozici, o 1 nebo 2 třetiny. a zkus fotit do raw, když budeš mít fotku tmavší, krásně ji bez ztráty kvality v nějakém raw editoru vytáhneš (canoní dpp je třeba docela fajn!) 😉

ale já bych fakt zkusila nějak prosvětlit, nebo tak, jestli chceš, můžu Ti to zkusit poupravit... kdyžtak IP 😉

lucy222
19. pro 2011

@kremrolka01 nejde to v tom Zoneru? Presne se tedy musim podivat,ale kalendare tam 100% jdou a volis si parametry,tak bych tam navolila,ze chci 2012...

lucy222
19. pro 2011

@blanka.k presne nevim,resp.dost vaham...bud pujdu do teleobjektivu (Nikkor 70-300 s VR) a nebo delsi pevne ohnisko a lespi svetelnost...jeste zvazuji-procitam recenze a tak... Ted neco bude prodavat znamy,tak bych se k nemu jela podivat-ze bych mela i dobrou cenu...no,uvidime. Vaham mezi zoomem a lepsi svetelnosti. Oboje dohromady je pro mne sci-fi...

zuzkkkaaa
19. pro 2011

@olbramka juuu díky zkusím zkusím. S tím prosvětlením si nedělej starosti, to já nafotím něco jinýho co bude lepší, kdyžtak taky upravím, mě šlo spíš o to, abych si uměla nastavit co je potřeba, aby těch úprav bylo pak minumum, nemám moc času nazbyt 😅 😅 Ale to asi nikdo, že? 😀 😀

janinka1987
19. pro 2011

Tak tímto oficiálně oznamuju, že jsem se díky @jaa stala hrdou majitelkou Nikonku D3100 a 18-55 😀 A teď se s ním jen naučit, taková drobnost 😀

suchakaterina
19. pro 2011

@janinka1987 A jak se s ním zatím fotí? Taky přemýšlím o nějákém dobrém foťáku se zrdcadlovkou. 🙂 Nevím jestli Nikon nebo Canon. A na kolik tě vyšel? 🙂 Děkuju za odpověď. 😉

jaa
19. pro 2011

@suchakaterina fotí se s ním skvěle.viz má alba🙂

lucy222
19. pro 2011

@janinka1987 takze Ceska posta zapracovala? 😅 uz jsem se Te chtela zeptat ja to dnes dopadlo... Tak mnoho krasnych fotek preji 😉

janinka1987
19. pro 2011

@suchakaterina psala jsem ti IP

lucy222
19. pro 2011

@jaa 😅

jaa
19. pro 2011

@lucy222 no,dali si šmejdi načas..Když vezmu,že jsem ho ve st.poo posílala☹(((A,fotí skvěle..je dokonce leépe udělaný,než 5100.vše pěkně po ruce..tady musím skoro vše dělat v menu☹((No,snad si zvyknu..musím...

lucy222
19. pro 2011

@jaa ja vim-Jani psala,ze uz je par dni na ceste 😉 no,tak snad si zvyknes...to by zamrzelo...

olbramka
19. pro 2011

@janinka1987 tak gratulka!!!!

jaa
19. pro 2011

@lucy222 musíííím... 😉

suchakaterina
19. pro 2011

@jaa
No fotky máš nádherné. 🙂 Musíš je ještě doupravovat na PC? 🙂 A co sis k němu dokupovala? 😉

jaa
19. pro 2011

@suchakaterina Upravuji jen některé.Dokupovala jsem filtry,kartu,tašku,čistící sadu a pevnou 35..ta fotí skvěle.. 😉

jaa
19. pro 2011

@suchakaterina z těch,co se ti líbily není upravená ani jedna.. 😉

iviska
20. pro 2011

ahoj holky,
omlouvám se že sem lezu ... ale prodávám foťák komplet výbavu http://aukro.cz/dig-zrcadlovka-olympus-e-510-vc... za solidní penízky. Vše v perfektním stavu, navíc s fotobatohem + dálkovým ovládáním /samospouští/. Pokud byste měla některá zájem, napiště mi do IP 🙂

blanka.k
20. pro 2011

@janinka1987 gratuluji k foťáku, ať se dobře fotí

@lucy222 a co budeš mít na "běžné" focení za zoom?
Já jsem si teď na podzim koupila 85/1.8 a jsem max.spokojená 😉 Už tele snad ani nechci (akorát ten zoom musí člověk uběhat nohama 😀 ) Kdyby nebyly "telata" tak těžký a drahý, tak bych brala radši pořádný tele.... ale už na další investice prdím 😀
U té 70-300 netuším jak je to z kvalitou, na tu jsem nikdy nekoukala, ale myslím, že tam asi bude to pevné sklo lepší 😅 Každopádně na domácí použití je 70-300 nepoužitlná, pokud nemáš 40m pokoje 😅

lilien_photo
20. pro 2011

Ahoj holky. Můžu se k vám přidat? Vlastním nikon d90 s je to můj miláček 😀

lucy222
20. pro 2011

@blanka.k já mám na "běžné" focení tu 50 a ta je oprvadu úúúžasná 😵 to byl zatím nej foto kup 😵
Teď uvažuji buď nad tou 85 jak máš Ty a nebo nad tele...fotím zvířata v pohybu, tak by se ten tele hodil...
No a na úplně běžné focení máme kompakt. Na ten fotím velmi často - mám jej téměř neustále v kabelce a jeho velká výhoda je ta, že cvaknutí spouště není slyšet 🙂
Jinak už zvažuji i Tamron/ Sigmu, ale si říkám, že Nikon je Nikon a že si raději počkám...no, uvidíme. Nehoří to, tak pročítám a pročítám...

Jinak kdo máte přístup do mého alba - je vám to k něčemu? Mám tam dát další lekce či to smazat? Ten návod na vrstvy O.K.? Pokud máte připomínky, tak prosím k albu ať to pak nedohledávám v diskuzi/ IP 😉

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo vítej. 😉
Také mám D90 a je skvělá 😵

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 Jůů díky, taky jsem nadšená. dostala jsem ho k 25. narozkám a ani jako malá jsem nebyla z dárku šťastnější snad :D