Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lucy222
23. pro 2011

Aaaaaaaa,podarilo se mi to jakz takz odladit 😅 sice PS ty fotky stejne nemine 😅
@elennka Tobe take - a at Ti to dnes na zitrek utece. My uz si uzivame klidku - muz je doma,tak jen neco malo nakoupime,ja na dnesek uvarim,odpo poklidime a hotovo. Na zitrek resim jen kasi pro malou (tu udelam az zitra) a neco ke kafi a to uz mam hotovo 😎

jaa
23. pro 2011

Holky,krásné svátky všem... 😉 😉 😉

elennka
23. pro 2011

@lucy222 🙂) jen, aby mě ta práce utekla, večer mám jít ještě nakoupit.. bude všude lidí, jako by měli obchody zavřít na měsíc ☹, ale nemám kdy jindy nakoupit..

jaa
23. pro 2011

@elennka neboj,to zvládneš... 😉

jaa
23. pro 2011

Jinak,dávala jsem vyvolat pár fotek v automatu a vyšly úúúúplně skvěle....Hurááááááááá🙂))

lucy222
23. pro 2011

@elennka my se pred chvilkou vratili - je tam mraky lidi uz ted 🙄 ale pak jsme se prosli parkem,tak jsme si to stejne uzili 😵
@jaa no,mne v tydnu dorazily fotoknihy -prohlizim si je, fotky fajne,tak jsem mela takovy priblbly usmev...a predposledni dvoustrana uplne oranzova 😕 ale fakt brutalne 😅 no a posledni zase O.K. moc to nechapu,ale hrotit to nebudu.

jaa
23. pro 2011

@lucy222 A,kde jsi si je dávala dělat?,Já mám od HF a je super..

lucy222
23. pro 2011

@jaa no,ale ona je cela kniha super a pak jen ty 2 stranky... 😅 trebas byl original s nadechem oranzove (je to focene v koupelne na oranzove podlozce),ale co z toho vyslo... 😝 ale je to darek pro babi apod.,tak to nebudu hrotit 🙂

elennka
23. pro 2011

Tak ještě cca dvě hodky v práci, teď budu muset na chvíli vyjet do terénu, kolegynka na něco zapoměla, tak to pojedeme zařídit.. Stihla jsem si udělat pořádek na stole, zaarchivovat pár šanonů z letošního roku- teda části... abych tu jen neseděla a nečučela celé dopoledne do monitoru.

elennka
23. pro 2011

Tak hurá, za 10 min utíkám z práce domů... 🙂))

lucy222
23. pro 2011

@jaa spolu jsme probiraly to HDR? Jelikoz nam ditko spi a masko se teprve vari,tak mam cas a procitam jak v Zoneru udelat HDR snimky a pisou,ze z fotek vytvorenych pomoci toho bracketingu... 😕 Ty to jeste nekde nastavujes v menu?

lucy222
23. pro 2011

@lilien_photo mame stejny fotak. Takze: "co ty a HDR snimky?" 😀
Ale ja to dam 😅

jaa
23. pro 2011

@lucy222 http://www.nikondigitutor.com/eng/d5100/index.html
mrkni sem..tady je kompletní návod.. 😉

lucy222
23. pro 2011

@jaa díky. Já si s tím hrála celý den a dala jsem to tak nějak dohormady... D90 to HDR asi nemá (resp.já jej nenašla) - takže buď v JPEGu přes ten bracketing a nebo foceno do RAW a dám si 3 stupně expozice...a pak z toho skládám HDR snímek... 🙂 docela jsem se u toho vyblbla. Zkusila jsem si i mapování tonality. 😎

jaa
23. pro 2011
lucy222
23. pro 2011

@jaa jako samostatnou funkci to tam prostě nevidím... ☹ asi už spím 😅 Nechám to na neděli - nebudu si před Štědrým dnem kazit náladu, že mi něco nejde 😅 😉
Jinak už mám kupce na ten objektiv- a za super cenu...ale zatím jsem za něj nenašla náhradu...
A "ježíšek" mi k narozeninám donese pozadí 😵

lilien_photo
23. pro 2011

@lucy222 asi jsem to jeste nedelala, ale delala bych to podobne jako ty. ukazes mi jak to vypada? jak se ti to povedlo? moje fotka co je asi nejbliz hdr je toto 😀

jaa
23. pro 2011

@lucy222 Já u té 90 také ne... ☹ ,jsou to fajn stránky..O svátcích budu stahovat aktualizace do fotáku..Pozadí mám v plánu po vánocích... 😉

lucy222
23. pro 2011

@jaa když budu hodná, tak jej třebas také dostanu dřív 🙂 😉 Jsem ráda, že jsi to také nenašla - jsem tedy ještě použitelná 😅
@lilien_photo já to smazala - byl to jen pokus v RAWu...ale jdu si to zkusit udělat znovu - bavilo mne to 🙂

Jaké máte foto vybavení? Te´d nemyslím objektivy - ale co k tomu? U nás bude dalším krokem to pozadí (možná před tím výměna objektivu,ale zatím si nejsem jista ničím-resp. co se mi líbí, tak mi ještě pár tisíc chybí a teď jsou důležitější věci než objektiv) a pak nevím jestli ten ex.blesk či co...

lilien_photo
23. pro 2011

@lucy222 poznala jsi ty dveře? :D pak se s tim hdr pochlub 😉 ja mam stativ, dalkovou spoušť, 2 světla původně určená do stavebnictví 😀 cenove neporovnatelná, bílej deštník a stříbrnej a odraznou desku 5 v 1 a ted mi ježíšek přinel světle béžové a černé fotopozadí 3x5m rolovane ze stropu 😎

lucy222
23. pro 2011

@lilien_photo nepoznala 😕
Pozadí - budu mít ty držáky na zeď a pozadí také rolovací - bílé, černé, šedé (zatím j tento plán) 😅 No a pak právě uvažuji co dál...makro je fajn, ale dlouhodobě by mne to asi nebralo, teleobjektiv super, ale také jej asi nevyužiji 100% ...u mne fakt byl super kup ta "50" - s tou jsem spokojená maximálně...no, k tomu pozadí uvažuji o nějaké odraz.desce (stojí pár kaček), stativ také a dálkovou spoušť mám také na seznamu...se světly a deštníkem jsem ještě nepracovala, tak u těch váhám. Ale díky moc 😉 Asi se dojedu podívat a podebatíme 😉

Jinak muž mne zavřel v obýváku a něco připravuje ...

jaa
23. pro 2011

Já si nyní vybírám stativ... 😉 Pozadí si vyberu po svátcích...odrazná deska je v plánu též+ blesk..a dálková spoušt.. 😉

lucy222
23. pro 2011

@lilien_photo uložilo se mi to ve formátu tiff - a má to hooodně mega... 😲

lilien_photo
23. pro 2011

@lucy222 to se divim je to foceno v podebradech a ten barak mi uplne vzal dech! 😵 50 je moje dalsi prani, ted jeste dostanu plno veci na focení miminek. moc se tesim. jeste aby dorazilo nejake miminko na focení 😀 ty svetla staly 400 a jsou uzasny! doporucuju... 😀

lucy222
23. pro 2011

@lilien_photo kde tu je ten barak? Neni nahodou v centru? Z kamene?

olbramka
23. pro 2011

holky, jdu jen rychlo popřát krásné Vánoce!!!! 😵

lucy, tak já mám ještě polarizák, stativ, batoh, exterňák, softox na exterňák, dálkovou, odrazku, šedou tabulku... pozadí jako takový nemám ani neplánuju, jen takovou "ošlehanou podlahu" a ježuch nadělí takový přenosný stativy na pozadí, dá se na to dát deka... , tak si to s tou podlahou nakombinuju...

lilien_photo
24. pro 2011

holky krasne vanoce 🙂 🙂 🙂

adris69
24. pro 2011

Ahoj-taky jsem jen ještě chtěla v rychlosti poprat Kouzelné svátky a vidím,že to tu zas trochu ozilo,to je fajn 😉 !

janinka1987
24. pro 2011

Holky, v rychlosti - krásné a klidné Vánoce plné pohody a ať se vám všem v Novém roce splní všechny fotografická (i jiná) přání!!! Já jdu obalovat řízky 😀