Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
28. říj 2012

@blandule Není to tím, jak foťák ostří (třeba když z objektu , který je blíž zamíříš na vzdálenější)? Na zrcadlovce video nemám, ale když jsem měla digitál Olympus s natáčením, tak to bylo na videu dost slyšet, jak to ostří 😅

erinbrock
29. říj 2012

@blandule jj urcite je to ostreni...kdyz si najdes na youtube.com videa s d3100 tak jim to tam taky vrci jak to preostruje 🙂

blandule
29. říj 2012

prohlížela jsem to video několikrát a pokaždé tam cvakalo když jsem s tím nic nedělala 😒
Podívám se na youtube a dám vědět.

díky 🙂

ivarei
30. říj 2012

@blanka.k Blanko, vzpomínám si, jak jsi před časem řešila problém s bleskem - u jakého jsi nakonec zakotvila? Já mám sb900 a jsem hotová, neustále se přehřívá :-///, nemám tam sekvenční snímání, necvakám milion snímků najednou, ale stejně se mi přehřeje tak po 15 fotkách.

blanka.k
30. říj 2012

@ivarei musela jsem to vyřešit druhým bleskem....a na výběr byl jediný SB700 , pokud jsem nechtěla jetou SB800 😅
takže mám běžně SB900, když se přehřeje, což třeba jsem fotila nějakou oslavu, tak jsem je měnila třeba co 30 minut (totál tma, pařili jsme do noci), přehřívaly se oba. 😅 Ale po 15 fotkách teda nemám problém, jedině s nabíjením, že se nestihne tak rychle nabíjet....
A teda mám vypnutou tu tepelnou pojistku, ale když už to vsytoupí hodně nad ten limit té pojistky, tak přestane fotit i tak 😉
Jo a SB700 jsem musela reklamovat, sice jsem ji skoro nepoužívala (až na nějaké ty větší akce), jsem ho vytáhla po pár měsících a nereagoval. Reklamace uznána, byly zanesené konatky, tak to pročistili a bleská 😉
U nové SB910 (snad si pamatuju dobře to číslo) to je s tím přehříváním prý lepší 😉

ivarei
30. říj 2012

@blanka.k A u 700 je to přehřívání lepší? Já mám právě tu pojistku taky vypnutou, ale i tak přestane fotit. Jeden čas to dělal, pak jsem hodně fotila venku bez blesku a teď byl dva měsíce klid (v pohodě minimálně 100 fotek) a začalo to nanovo. Zaujalo mě tohle - http://www.casopis-foto.cz/nissin-mg8000-extrem..., ale ta cena ☹

blanka.k
30. říj 2012

@ivarei nějak mi nefunguje odkaz....já měla kdysi Metz 48 a furt reklamace, nakonec vrácení peněz, půjčený jsem měla Fomei, od té doby si říkám, že k Nikonu jedině Nikon 😅 U té 700 s přehříváním problém nemám, ale nepoužívám ho jako "hlavní" na větší akce, to vždycky tu silnější 900 a až ta odpadne, tak 700. Ale zase je slabší, takže pokud je fakt tma, tak holt se taky přehřeje, protože musí se "víc snažit" 😀

ivarei
30. říj 2012

@blanka.k Ufff, moc jsi mě nepotěšila. Lámu si hlavu, co dál - asi půjdu v tvých šlépějích a pořídím "zálohu".

blanka.k
30. říj 2012

@ivarei Přiznám se, že s tou značkou nemám vůbec zkušenosti 😅

ivarei
30. říj 2012

@blanka.k 🙂 tak moc děkuju, musím to nějak zvážit a pořídit buď 700 nebo tenhle zázrak.

blanka.k
30. říj 2012

@ivarei nebo SB910 😉

ivarei
8. lis 2012

@blanka.k Vyhrál nakonec ten nissin - a nechci ho přechválit, ale zatím super ;). Ještě mi k němu neposlali český návod, ten dodají. Ovládání je v pohodě, při TTL má teda slabší světlo a je potřeba lehce zesvětlit (0,3 - 0,7 EV), ale při M je bezva. Líp drží v sáňkách než ta 900 a zkusila jsem sekvenční snímání a zmáknul 800 snímků bez přehřátí a jel by klidně ještě dál 😉

veronikaka
9. lis 2012

Mám na vás prosbičku. Přemýšlím o koupi Nikonu D3100 a nevím jakej objektiv. Rozhoduju se mezi 18-105 a nebo 18-55. Mám to na takový normální použití. Poradíte mi prosím. Děkuju.

lucy222
10. lis 2012

@veronikaka ahoj. Lepsi je urcite ten 18-105. Pokud na nej mas finance (je o malinko drazsi)-jdi do nej. Na to,ze to je setak, tak je myslim velmi slusny 😉

veronikaka
10. lis 2012

@lucy222 Děkuju moc za radu. Já o něm přemýšlím a byl mi doporučen i v obchodě, ale já na obchodníky moc nedám, protože mi přijde, že se snaží prodat vždycky tu dražší věc. On tam zas tak velkej cenovej rozdíl není, tak asi je rozhodnuto ....

lucy222
10. lis 2012

@veronikaka jj, neni, ale nevedela jsem jaky mas strop 😉
Myslim,ze je z tech setaku nejlepsi 😉 a ma i super rozsah ohnisek 😉 ja s nim zacinala, ted uz je pryc, ale byl muj prvni 😵

veronikaka
10. lis 2012

@lucy222 A bude i můj první 😀 . Mám termín za 2 týdny, tak ho co nejdříve objednám, aby jsme ho měli do porodnice. Snad to stihneme ...

erinbrock
10. lis 2012

@veronikaka souhlasim...bude to lepsi a univerzalnejsi nez ta 18-55...mela jsem ho taky a vyborny...poridili jsme jej az kdyz se narodil druhy prcek a byli jsme nadseni 🙂

ivarei
10. lis 2012

@veronikaka Taky se přimlouvám za 18-105, fotím s ním skoro pořád, postupem času se určitě vyplatí investovat i do pevného, světelného objektivu ;). Tak přeju samé krásné fotky 🙂

veronikaka
11. lis 2012

@erinbrock
@ivarei Děkuju. Já mám ještě starou zrcadlovku analogovou od Nikonu a starý objektiv by měl být taky použitelný, tak snad využiju oba.

veronikaka
13. lis 2012

@lucy222
@ivarei
@erinbrock Objevila jsem akci od Canonu - Cashback - nemáte přehled, jaký typ Canonu odpovídá Nikonu D3100 - jen pro zajímavost? Děkuju.

mirusak1
13. lis 2012

Ahojte, rada bych se k vam pridala a neco se tu naucila 🙂 Snazim se docitat, abych nemela dotazy, ktere uz tu padly, ale zatim jsem na nejake padesate strance a koukam, ze osazenstvo se trochu zmenilo. Zatim si jen tak cvakam kompaktem, ale zrcadlovku chci uz hrozne dlouho, tak si ji konecne poridim. Aspon k necemu ty tricate narozeniny jsou 🙂 Mam vybrany nikon d5100 v setu s objektivem 18-105 AF-S DX VR. Na lepsi ted moje finance nestaci a na nauceni je to myslim dostacujici.
@lucy222 Jen koukam, ze tady uz se moc nediskutuje, myslis, ze bych mohla poprosit o pristup do uzavrene diskuze?
@blanka.k Tebe si pamatuju z BRMS Brno a okoli, zatim jsem projela jen zacatek tehle diskuze a mas tam naaadherne fotky.

erinbrock
13. lis 2012

@veronikaka nevim ale asi tak canon 1100d vyssi cena potom 600d - ale moc se nevyznam ...dej si treba v megapixel.cz ty fotaky do porovnani

erinbrock
13. lis 2012

@mirusak1 ahojky tenhle fotak holky maji a delaji s nim uzasne fotky...takze dobra volba pro zacatek urcite a mozna na dlouho... 🙂

veronikaka
13. lis 2012

Foťáček jsem dnes objednala 😀 Používáte nějakej speciální program na úpravu fotek? U foťáku by měl být software od výrobce, ale to asi stačit nebude, co?

mirusak1
14. lis 2012

Holky, mate, prosim, nekdo zkusenost s eshopem Digiboss??? Moc diky.

fender
14. lis 2012

@veronikaka já mám photofiltre, je volně ke stažení a dělá se mi s ním dobře.... photoshop zatím moc nepoužívám, pořád jaksi nemám čas se s ním pořádně naučit 😅 🤐 🙄

veronikaka
14. lis 2012

@fender O photoshopu mi říkal manžel, že mi ho koupí, ale mysela jsem si, že bude něco ke stáhnutí.... Děkuju.

erinbrock
15. lis 2012

@veronikaka no na zakladni upravy je dobra jeste picassa a zoner...ten neni ani nijak drahy...ale jinak 100% photoshop...no a levnejsi verze photoshopu je PS elements...ten je oproti PS za pakatel...a udela vybornou sluzbu 🙂