Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

kozinka
3. čer 2010

@murynka takže léto ve stylu svateb jo? 🙂) )to bude fooootek 😀

iviska
3. čer 2010

@kajka_37 tak co obrázek nebo nějakou karikaturu s námětem honu na lišku. Jako že ji myslivec dostihl a nese si ji np v pytlu na zádech a lišce jen kouká hlava a přední packy?

murynka
3. čer 2010

@kozinka 😀 😀 😵 😵

soanpe
3. čer 2010

@kajka_37
přesně tak, sudáš objektiv z bajonetu,otočíš ho,přiložíš.dek si ale uv nebo nějaký filtr,at si nepoškrábeš první čočku 😉
no a pak krkolomě v jedné ruce foták v druhé objektiv se přiblížíš na 3-5cm od objektu. ostříš přinližováním se k předmětu. jo a chce to mít osvětlrný ,jinak nic nevidíš 🙂

soanpe
3. čer 2010

dovolím si ukázat další výtvory 😅
http://sedmikraska1.rajce.idnes.cz/Makro/

včera jsem viděla Ywonn album a můžeme se pěkně všechny zahrabat 🤐 fakt nááádhera

kajka_37
3. čer 2010

my jedeme letos ještě na 4 svatby, toooo bude fotek 🙂)))

@soanpe zkusíííím 🙂 dík

kajka_37
3. čer 2010

@soanpe ty fotky jsou úžasný... nechceš k nim napsat co t oje? 🙂))

murynka
3. čer 2010

@soanpe krásnéé 😵 😵 no jo Ywonn je zázračná...

murynka
3. čer 2010

@soanpe a co jsi fotila 😀 😀 😀

soanpe
3. čer 2010

hned to napravím 😉

k.ate
3. čer 2010

@soanpe to makro je uplně hustýýýý 🙂

bledulka
3. čer 2010

@blanka.k
blani- ještě k tomu pozadí z aukra- akorát je potřeba ho nepřehnout - jen ho rolovat- jinak se tam udělá zlom a už se to prý nedá opravit..
my jsme rádi i za bílé pozadí- jednak máme malý byt a minimum holé stěny a jednak to plátno pomůže vytvořit "nekonečné" pozadí- že není vidět kde je podlaha a kde zeď 🙂

manžel fotit teprve začíná a mě to taky láká... až bude víc času,tak snad se naučím aspon něco 🙂

@kajka_37
kajko,nebyla jsi náhodou fotit krajinku před cca 14 dny v Srní? 🙂 😉

kajka_37
3. čer 2010

@bledulka ehm, bylaaaa 😎

kajka_37
3. čer 2010

@kajka_37 to snad není možný :D už sem se podívala k tobě do fotek 🙂)))))) ten svět je malej 🙂))))

kajka_37
3. čer 2010

@bledulka to snad není možný :D už sem se podívala k tobě do fotek )))))) ten svět je malej ))))

molicova
3. čer 2010

tak jsem nakonec dala na vaše rady a objednala jsem černé pozadí a bílé koupím asi tu látku co jsem dala blanka z mimibazaru...
jinak naám se to vejde přesně do obýváku, takže super a na výšku se to vejde do komory 🙂, tak mam docela radost 🙂

bledulka
3. čer 2010

@kajka_37
manža dnem i nocí maká na tom,aby udělal nějakou galerii fotek 🙂 ted je ve fázi,že už snad konečně mu bude galerie fungovat... tak snad to brzy bude mít 🙂

bledulka
3. čer 2010

@molicova
a není ta látka nějak mačkavá? my jsem fotili na látce a tálo to za strou belu- oona se potom mačkala tak,že to něšlo ani vyžehlit a bleskem se zvýraznilo to zmačkání...ale pokud je pevná,tak to může být super 🙂 a nebo taková ta schválně mačkavá...

bledulka
3. čer 2010

@kajka_37
ty jsi asi ta,co byla na makru v botanické,že?
takže krajinky tě neberou?

soanpe
3. čer 2010

http://sedmikraska1.rajce.idnes.cz/Makro/#album takže napraveno a album je i s popisky

kajka_37
3. čer 2010

@bledulka nj, to jsem já 🙂 co na krajinkách fotila makro pampelišky 🙂)) nějak mě ty krajinky neberou, chtěla jsem si to vyzkoušet, pobýt chvíli se stejně zapálenýma lidičkama jako jsem já, mít po ruce profíka... co mě hodně byvilo bylo fotit tu vydru a z vdoy udělat "vatu"... bavilo mě fotit detaily....ale krajina jako celek... mě neuchvátila...
manžela pozdravuj, těším se na tu galerku 🙂

murynka
3. čer 2010

@soanpe mycí žíňka a kartáček je super 😀 😀 😀 fakt nádhera 😵 😵

soanpe
3. čer 2010

@murynka
díky 🙂

nikulka83
3. čer 2010

@soanpe, teda ty fotky jsou úžasný! Ty máš Nikona? Asi to budem muset taky vyzkoušet... Ten zubní kartáček a mycí žínka nemaj chybu!
Musim vás dočíst, nějak nestíham.. Kocourka máme po operaci, tak ho hlídam.. Do toho malej a stoupající řeka u baráku... 😖

soanpe
3. čer 2010

@nikulka83
já jsem už jedno a půl desetiletí věrná canonu 😉 ve škole měli spolužáci i nikony,ale canon mi nějak líp sednul do ruky a hlavně mi přijde jednodušsí na ovládání.ale to je můj pocit 🙂 přijde mi, že o podává teplejší barvy, což mám radši

molicova
3. čer 2010

@bledulka nevim, ale blanka říkala, že je v pohodě, nebo nevím 🙂 no a nebo jestli bude dalši aukce a budou penízky, tak koupíme to bílé plátno, protože co se týče peněž to vychází hodně podobně 🙂

bledulka
3. čer 2010

@kajka_37
vyřídím děkuji 🙂
co mi manžel ukazoval ty tvé fotky,tak jsi je měla moc zdařilé- hlavě ta vydra a ten hřbitov-taky jsem na detaily..a ten strom-ten je geniální- to ten prvoautor měl úúžasný nápad.. 🙂

@molicova
nechci od látek zrazovat,vycházím jen z toho,že u nás to je tak,že je složená ve skříni,pak jsme ji hodinu žehlila a pak to stejně bylo divné...takže jstli bych šla do látky,tak jedině do takové té schválně mačkavé..ale věřím,že takovéto negativní zkušenosi ostatní mít nemusejí 🙂
tyhle aukce budou uritě ještě trvat a nebo se dají oslovit i mailem mimo aukci... my to kupovali někdy v listopadu a očividně je stále dávají do aukcí,takže bych řekla,že ještě budou... 🙂

kajka_37
3. čer 2010

@soanpe no já právě na kurzu porovnávala fotky canon vs nikon a ty caňonácký barvy mi přišly vyblitější.... ale pravda je, že kamarád fotil v Paříži canonem a některé má povedenější.... zkoušeli sme stejná anstavení a každý foťák prostě fotil jinak.... až moc jinak mi příjde.... 🙂

molicova
3. čer 2010

@soanpe ty brďo tak ten kartáček a to polínko se mi fakt moc líbí 🙂 fakt super 😀

kajka_37
3. čer 2010

@bledulka děkuji ;)