Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

kajka_37
4. čer 2010

bré ránoooooo 🙂 teda ženy vy ste toho nakecaly 🙂)))))))

vítám nově příchozí 🙂
a chválím všem fotečky, fakt povedené ;)

janakropackova
4. čer 2010

Já se tu o něco snažila s tím naším lumpem, ale úspěch 0. Budou mu dva a řádí jak pominutý. Jak fotíte s externím bleskem. Já mám problém s prodlevou než se nabije na další fotku. Zdá se mi to strašně dlouho.

janakropackova
4. čer 2010

Mě všechny holky s fóra odešli na facebook a ten já nemusím. Tak budu otravovat vás. Mrzí mě, že období kdy byl Honza malinkatý jsem sice fotila, ale jen tak momentky Nic moc kvalita. Nebyl čas na hraní. No a dnes toho lituju, protože už ne a ne postát.

kajka_37
4. čer 2010

@janakropackova jdeš na kurz k IDIFu? tak to mi pak řekni jaký to bylo... já byla u fotoinstitutu a byla jsem spokojená 🙂

janakropackova
4. čer 2010

Jojo mají víkendovku na 4x so,ne v každém něco jiného. Pak mám objednaný portrét, seznámení s Niconem (manža chce 700) a focení svateb. Tak jsem zvědavá.
Podařilo se mi dostat s PC aspoň fotky staršího kluka. Je to bez úprav. No a poslední dnešní Honza. ISO 100 Kája ISO200

kajka_37
4. čer 2010

@janakropackova pokud máš nikona, nebála bych se to ISO krapet zvýšit... ;)

janakropackova
4. čer 2010

Zkouším ten bles. Přišel předevčírem. Jinak já spíš fotím toto.

nikulka83
4. čer 2010

Ahojky 🙂
Už se těšim na víkend - má být teplíčko a sluníčko, tak se vyřádíme venku.. Doma je to bez toho externího blesku naprd.. Už bysme to taky rádi měli, ale asi si ještě počkáme...
Včera jsem fotila Fífu doma, tak přikládám...

janakropackova
4. čer 2010

@kajka_37 Tohle je focené Fujifilmem 100 I tady by se dalo dát nahoru, ale jak jsem psala, jsou to pokusy s novým bleskem. S ISO jsem si nikdy nehrála. Co a jak zkočuším poslední týden. 🙂 Popravdě jsem ani netušila že tady je 🙂

janakropackova
4. čer 2010

@nikulka83 Krásné fotečky. Musím jít, Mlaďas mi tu dělá s baráku kulničku na dříví. 😠

nikulka83
4. čer 2010

Ale stejně jsou nej fotky bez blesku... Ale to by se to naše šídlo muselo chvíli nehejbat, což je nemožný.. 😀

Přikládam fotky bez úpravy...

kajka_37
4. čer 2010

@nikulka83 moc krásné ;)

molicova
4. čer 2010

tak konecne pocasi trosku pralo, tak jsme s Tomicek vylezli na zahrádku 🙂 zatím nejsou všechny, ještě nějaké upravím 🙂

pipiii
4. čer 2010

@molicova kasne fotecky! ja jsem berusku nemohla venku najit 😀

janakropackova
4. čer 2010

To je nádhera a já se jdu utopit ☹ To nikdy nedokážu. A to se odemě chce přebrat atelier do konce prázdnin. (tchán jde na chemošku).

molicova
4. čer 2010

tak a ještě jedná várka
@pipiii my máme na zahradě jednu jabloň a tam se snad všechen hmiz schází 🙂

bajunka
4. čer 2010

@molicova a ty mas makro objektiv nebo cocku a nebo to jen fotis pomoci toho objektivu 17-..uz nepatuju kolik 😅

molicova
4. čer 2010

@bajunka já mam jenom objektiv 17-70 a ten je i na mako 🙂 jinak je to focené třeba z větší vzdálenosti a i tak se snažím co možná nejlépe zaostřit a pak udělám ořez, prtože když bych šla uplně blízsko, tak by ten hmizík ulítl 🙂

baarca
4. čer 2010

@molicova Moc povedené fotky 😵 Jen k tomu ostření ráda bych se zeptala, doostřuješ manuálně nebo to zvládne jen autofocus?

molicova
4. čer 2010

@baarca moc děkuji za pochvalu 🙂 ne já fotim na P a ostřim si sama, já automat vůbec nepoužívám 🙂 a doma fotim na A, s tim mi to zatim venku když je stím moc nejde 🙂 takže to mam venku na P, když je hodně světla na A a doma na A a mam externí blesk 🙂

molicova
4. čer 2010

@pipiii zapoměla jsem poděkovat za pochvalu 🙂

sophie1
4. čer 2010

@molicova moc moc krásné 😵

baarca
4. čer 2010

@molicova No, já si říkala, že takové detaily autofocus nedá 🙂 Jsi fakt šikovná. Mně mládě chrní, ale odpoledne se dostaneme ven a snad taky něco pofotíme.

molicova
4. čer 2010

a jeste sem dám nějaké fotečky Tomíčka z venku 🙂

kozinka
4. čer 2010

@molicova zase bezvadné fotečky!!!!! 🙂 😵 taky dneska snad něco nafotím 🙂)

kozinka
4. čer 2010

@nikulka83 taky nádhera! Líbí se mi tvůj smysl styl focení 🙂 ale bez toho blesku je to na palici co? 😀

molicova
4. čer 2010

@kozinka moc děkuji za pochvalu 🙂 no mě povídej, já to bez něj neumim, obdivuju tady holky, které to umí nastavit a je jim jedno jestli ho mají nebo ne. já to neumím, takže pro mě je to záchrana 🙂 ale je zase fakt, že s tím bleskem můžu fotit pořád, aniž bych stále něco nastavovala, prostě vezmu foťák, zapnu a fotim. a někdo tady říkal, že mu nestíhá blesk, tak to se mi dělo u toho olimpuse, ale teď mam ten nikoňáckej a ten nestíhá jen když už docházejí baterky, jinak jede jako ďas 🙂

soanpe
4. čer 2010

@molicova
už mě neštvi s těma fotkama 😀
normálně si mě vyhecovala a jdu taky něco prubnout 😉
jen chlap ted stříkal něco na merunku,tak doufám, že nepochcípala všechna fauna i flora 😀

molicova
4. čer 2010

@soanpe 🙂 už se tešim až se uvidíme 🙂

nikulka83
4. čer 2010

@kozinka : Díky.. Je to na palici.. Ale léto před náma, nějakej blesk nebudem vůbec potřebovat🙂

Hele, já vytáhla starej foťák, co jsme měli před zrcadlovkou, tak se jdu kouknout, co vůbec umí 🙂

@molicova: opět paráda.. já chci taky makro objektiv 🙂))) Já bych toho chtěla... Vybrala jsem si drahej koníček 😅