Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
4. čer 2010

@nikulka83 no to mi povídej o ceně, my jsme se sice dali už tak dost, ale pořád zjišťucu co bych ještě chtěla 🙂

soanpe
4. čer 2010

@molicova
já mám dlouhý zoom a asi proto se mi nedaří. 😒

molicova
4. čer 2010

@soanpe no to je možný, je fakt, že s tim olimpusem mi to takhle nešlo 😅

kajka_37
4. čer 2010

@molicova hezké fotečky ;)

makro se na AF fotit nedá, když ano strašně se člověk nadře ;)

pipiii
4. čer 2010

tak nejake dalsi amalovsky 😀

pipiii
4. čer 2010

@molicova ty mas makro objektiv? ja fotim vse klasickym 18-55mm

soanpe
4. čer 2010
blanka.k
4. čer 2010

Já se přiznám, že manuálně moc neotřím, jen když odmítá foťák ostřit nebo ostří něco co nechci, mě se v brýlích blbě do hledáčku kouká a ani s nastavením dioptrií v hledáčku taky moc nevidím 😅 Takže věřím AF 😅

pipiii
4. čer 2010

@blanka.k ostrim stejne, vetsinou ted na automatic a kdyz se mi nelibi jak to ostri, nebo to neostri prepinam na manual 🙂

pipiii
4. čer 2010

@blanka.k moc pekny snek a kapicky

kajka_37
4. čer 2010

@blanka.k hezkýý, a ten šnečeeeeeek 😵

@pipiii AFkem si pomůžu, ale pak přepínám 🙂

soanpe
4. čer 2010

@molicova
přijde mi, že ty barvy mám hrozně teplé

@kajka_37
to já vím, jde mi o barvy 🙂

ale čím víc nad tím přemýšlím, tak mi stále vychází, že to chce míň univerzalní objektiv

takže moje marná snaha

soanpe
4. čer 2010

a ještě mě štve, že MP udržuje trávník a nemáme tu šneky a pod 😀
asi mu musím schovat dekačku ,hnojiva atd 😀 😝

pipiii
4. čer 2010

tak a jeste nejakou tu prirodu 😎

pipiii
4. čer 2010

toho pavouka na snekovi jsme se silene bala 😀

marhulinka
4. čer 2010

Ahojky všem....už delší dobu si vás pročítám a hlavně se kochám fotečkama....tak vám už prostě musím napsat 🙂
Všechny fotíte moooc krásně,máte můj obdiv 😵 Já fotím zatím jen obyč.foťáčkem,ale jelikož mě to baví-hlavně teda fotím teď našeho drobečka,tak se chystáme koupit něco trochu lepšího a ráda bych se s tím naučila...Tak vás pak budu chodit asi otravovat,jestli neva 😵

pipiii
4. čer 2010

jeste jsem zapomněla 😅

blanka.k
4. čer 2010

@kajka_37 a tady je zbytek šněčků...letos se "rojili", když jsem byla v porodce, tak prd, teď už nikde moc žádní nejsou ☹
http://www.btweb.cz/img/Fauna/Sneci/index

pipiii
4. čer 2010

@blanka.k blani, prekrany!!! to mas tedy makro objektiv??jestli ano kolik te stal?

blanka.k
4. čer 2010

@pipiii -ne , to je ta makročočka z Aukra za 200,- 😀

kajka_37
4. čer 2010

@blanka.k ti jsou božíííí, no já potkávám šnečky i u nás na sídlišti, ale ráno cestou do práce...taková krásná miminka...ale ráno nestíhačka :(

pipiii
4. čer 2010

joo to je ta cocka 😀

blanka.k
4. čer 2010

Tady je vidět, jak ta čočka asi přibližuje, jsem schválně vedle toho šneka dala desetikorunu, akorát tahle fotka s tou desítkou není dobře zaostřená, ale on byl pekelně rcyhlý, tak jsem ruchle cvakla, než mi uteče 😀

pipiii
4. čer 2010

¨hmm, je to dobry, tak si to asi objednam s tim UV filtrem, musim vyzkoumat jaky uv filtr je na muj 😀

blanka.k
4. čer 2010

UV filtr z Aukra je dobrý tak na to, aby sis nepoškrábala objektiv, a i ty neznačkové polariazční jsou na 2 věci, vůbec to nefunguje. 😅 Teda ty za pár korun, pokud tam někdo prodává značkové, tak samo je to o nečem jiným 😉

pipiii
4. čer 2010

blani, ja to potrebuji hlavne abych si to neposkrabala 😀 to vicko, porad nekde ztracim, nejde na nej dat snurka a to me tak stve! 🙄

blanka.k
4. čer 2010

@pipiii - tak na to je je to ideální 😀 Taky jsem byla zvyklá u kompaktu na tu šňůrku, už jsem jedno víčko ztratila, tak sjem pak rychle sháněla nový, na to je Aukro taky super...pokud člověk potřebuje nějakou věc, na které není nic moc zkazit (různá víčka, držátka, čočky, difusory, fotogr.pozadí,...), tak je to super. Ale právě třeba ty lepší filtry, bych tam neriskovala.
Teda dnes se to venku hezky vyčasilo, to mám radost, snad to o víkendu vydrží, přemýšlím kam jet na výlet s malým mimčem...

blanka.k
4. čer 2010

dítě se mi vzbudilo a řve, tak jdu přebalit, nakojit, přebalit, nabalit, kočárkovat... 😀 Všem krásný víkend. 😉

molicova
4. čer 2010

@pipiii jj mám 🙂 sigmu

molicova
4. čer 2010

jinak holky, máte fotečky taky super, tak je tady krásně vidět, že makro objektiv taky není uplně potřeba a ostřit se dá krásně i automaticky 🙂