Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
4. čer 2010

@soanpe no těžko říct s těma barvama, já ubírám sytost, jinak nevím 😒

molicova
4. čer 2010

tak babička hlídá, já balim a doto jsem ještě prostě musela, bylo to silnější, upravit ještě pár foteček 🙂

kozinka
4. čer 2010

zase úžasné...🙂 😵 co to tam ty dvě bedruhy dělaj ? 😀 😀 😀

bajunka
4. čer 2010

Krásné nové fotky, tak manzel prislibil blesk k narozkam jen furt nevim jakej, ptala jsem se ruzne a proste je to pul na pul, mozna trochu vic lidi uprednostnuje original sony, druha zas rika metz a samozrejme mi radi at si zajdu do obchodu a tam si oba vyzkousim....no jo,ale na co si mam dat pozor? Ja nikdy externi blesk nemela, tak nevim ca co koukat. 😕
tady jsou oba typy blesku:
http://www.digitalni-videokamery-fotoaparaty.cz...
http://www.profizona.cz/metz-blesk-mb-48-af-1-d...

molicova
4. čer 2010

holky moc děkuji, dneska mě to opravdu moc bavilo, bylo krásně, tak to šlo samo 🙂
@kozinka no léto je čas lásky 🙂

kozinka
4. čer 2010

@molicova to jo 😀

tak já taky házím nějaké z dneška, budu postupně upravovat 🙂

blanka.k
4. čer 2010

@bajunka - mě to nejde otevřít ☹ Ale koukala bych se na směrné číslo, na to, jak jde nasměrovat (vím, že ten Metz jde otáčet nejen přímo dopředu do pravého úhlu, ale i kousek pod (nevím,jak to popsat), jako směrem na zem, a pak když míří nahoru, tak jde i trošku "do záklonu", pak bych koukala na váhu, kolik vydrží na baterky,s tím Metzem jsem třeba nafotila na jedny baterky celou svatbu od rána do noci 😉 pak ten Metz má zabudovanou odraznou destičku, vím, že kamarád má nějaký starší blesk a ten to nemá, to je taky fajn. 😉
jinak nebudu jmenovat, ale píšu obecně: všechny fotečky máte holky zase krásný, dnes bylo nádherně, jsem si šla sednou t za barák krybníku a udělala jsdem hroznou chybu, nevzala jsem si foťák a byly tam u břehu asi 1m ode mě kačena s malýma, okolo vlčí máky, ... 😉 tak snad zítra....

molicova
4. čer 2010

@kozinka no tak ty se ti povedly, jsou překrásný 🙂

soanpe
4. čer 2010

@kozinka
Týnka je úžasná 😵
taky přihodím něco do mlýna a ted jsem ale přitvrdila s úpravou 😀 teda ne u těch ,kde je sofí v halence a u vody

bajunka
4. čer 2010

@blanka.k tak ten metz je ten cos mi doporucovala a ten sony mi ted taky nesel otevrit tak ho prikladam, jeste jednou
http://www.sony.cz/product/dsa-flashes---lights...
vsichni co mi radili sony rikaji, ze proste bude lip spolupracovat se sony,ale taky vidim spis vyhody toho metz, jo jeste jeden dotaz taky se mi neustale neco ztraci krytku uz mam druhou,ale uz je to dlouho co jsem ztratila pretahovaci kabel tak ted musim furt vytahnout kartu z fotaku dat ji do ctecky a to me nebavi su lina 😨 , u tech kabelu je to tuplem jedno jestli je origos nebo jinej ne?

blanka.k
4. čer 2010

@bajunka - já bych se nebála, že by to nějak blbě spolupracovalo, když to není SOny, však Metz dělá pro každou značku jiný blesk, tak snad by to mělo fungovat....A kabel si myslím, že je jedno, jaký je. 😉 Já teda zas ani nemám naisntalovaný nějaký ten program na přetahování, přetahuju právě z karty přes čtečku 😉

@soanpe super. 😉

bajunka
4. čer 2010

Tak me stacilo pripojit kabel a pres total comander jsem si to hezky pretahla,ale bez toho kabelu prave taky musim pres ctecku a zrovna jsem chtela pretahnout nejake fotky co jsem dnes delala a zeptat se ukazat, no a samozrejme nemuzu najit ctecku, no hruza se mnou

kozinka
4. čer 2010

@blanka.k tak ta je úžasná 😀 😀 😀

@molincova děkuji 😵

@soanpe děkuji 😵 koukala jsem na malou a super!! 😵 ty černobílé nemaj chybu, já je fakt miiluju 🙂)))

kozinka
4. čer 2010

a tady ještě jedna co jsem si s ní pohrála 🙂

soanpe
4. čer 2010

@kozinka
čb fotky jsou fakt skvělý 😵 taky je miluju
jen mě sejří, že neumím to, co ty s tou sedmikráskou 😠 😀

kozinka
4. čer 2010

@soanpe já to tu psala je to fak jednoduché zabralo mi to asi 2 minuty 🙂 a to jen kvůli tomu ořezu, poštlu ti to do IP a fakt není možné aby jsi to neudělala 🙂

kozinka
4. čer 2010

dneska se mi povedlo vyfotit znova malou jak čučí na svůj stín 😀 ale ještě to pořád není ono ☹ snad do třetice to vyjde 🙂)) musím vychytat správnou dobu aby stín byl do té přesné uhlopříčky 😀 a příště musí být bez baťohu 😀

bajunka
5. čer 2010

@kozinka a jak to delas ze to mas tak rychle? ja to delam pomoci masek ve photoshopu, zalezi na objektu bud pouzivam magneticke laso nebo tu kouzelnou hulku, a zbytek pak odbarvim, ty to delas jak?
Dnesni noc naspany asi 3 hodiny ☹ , me jebne, uz mi zacinaj posliky nevim na kterej bok se otocit nebo se mi dite v brise mele takovym zpusobem ze mam pocit ze se z toho bricha chce prokopat a to usnout fakt nejde, do toho jeste litam 10x za noc curat a Ninus se budi ze se ji neco blbyho zda. 😝

murynka
5. čer 2010

ahojky holky včéra jste vynikaly 🙂 😵 😵 šikulky 😵 😵

@molicova ty máš zlaté ručičky fakt že jo 🙂 😎 😵

@blanka.k ta čočka fakt také dokáže divy snad mi brzo přijde 😉 🙂

@kozinka stím super a černobílé fotečky jsou moc krásnééé 😵 😵

murynka
5. čer 2010

@molicova tu šeříkovou jsi také musela upravit barvička atd vid?a jak jsi to udělala?děkuju

murynka
5. čer 2010

zkouška včéra po ránu 🙂 jen tak 🙂

murynka
5. čer 2010

tho stožáru si nevšímejte 😀 😀 to je naše anténa 😝 😝

murynka
5. čer 2010

holky je to zaostřené doufám že jo 😝 😀

kozinka
5. čer 2010

@bajunka já používám taky laso 🙂 je to rychlovka, fakt dvě minutky a není co řešit 🙂 kor u takových malých a drobných věcí, to je hned 🙂
ty jo to těhu nezávidím 😅, je to krásné, ale teď si nedokážu představit, že bych čekala druhé 🙂 ještě neeee 🙂)) ale zase na druhou stranu, pak ti ten malej nádhernej uzlíček budu závidět 🙂 😵

@murynka děkuji 🙂 Sofinka má nádherná očička!! 😵 úplně jak panenka!!!! 😵
Líbí se mi ta třetí fotečka s tím "stožárem" 🙂)) a pak Sofinka černobílá 🙂 ta je ostrá 🙂

soanpe
5. čer 2010

tak jsem včera hodila něco na rajče. http://sedmikraska1.rajce.idnes.cz/V_parku/#V_p...
dnes musím makat.doma bordel jak v tanku, dítě od dvou v noci nespalo.usoudila,že je vyspinkaná a lezla po nás v naší posteli asi do 6hod 🙄
jsem jak přetažená holí 😀 😝

soanpe
5. čer 2010

@kozinka
s batohem je taky dobrá 🙂

kozinka
5. čer 2010

@soanpe 🙂 mrknu pak nafotečky 🙂 Ty jo, tak to by mě zabilo, ještě že ta naše rošťanda spí jak zabitá 😅 😀 Tak to tě dneska lituju! Mám na tebe taky dotázek, jak to děláš s těma fotečkama, že máš třeba tři jako jednu fotku??? 😅 já to vždycky dělala v picasa, jak koláž, ale tady jde vidět, že to je pravidelné ty fotky, tak z toho soudím, že na to bude nějaký fígl .-) tak šup sem s ním 🙂))))))

Mě zrovna chlap zapojeju myčku, tak jsem zvědavá jestli to zvládne do konce víkendu 😅 😀 😀 😀 😅 Malá spinká a já zrovna dovařila gulášek 🙂 odpo se chystáme ven, je tam božsky 😵 tak doufám, že bude co fotiiiiit 🙂

blanka.k
5. čer 2010

Ahoj holky,
jsem zkoumala na PC svoje fotky, některý se mi zdály, že nejsou moc ostré, většinou zaostřuju na oko, a zaostřeno je, ale jak malej nemá vidtě řasy, tak to vypadá tak divně 😖 Jsem ho dnes zkoumala, má úplně světloučký a krátký řasy, stejně jako obočí, akorát v koutku oka má jednu řasu tlustou a černou 😀 Tak doufám, že mu brzy narosotu "normální", aby měl taky takový kukadla jak vaše dítka 😉
Dnes jsem opět udělala chybu, šla jsem do města koupt si koj.podpsrsenky a jsou nějaké oslavy JM kraje, a všude parní lokomotivy, staré šaliny, trojele atd. ☹ A já bez foťáku 😢

molicova
5. čer 2010

ahoj holky, tak dnešní den jsme byli na srazíku na veteránech, na zámku Berthtold a mám takovou kupu fotek, že to snad ani neupravim ☹

@soanpe úžasné, jako obvykle 🙂
@kozinka hrozně se mi líbí ta s tim stínek, ta je fakt boží 🙂
@murynka je vidět, že už na to přicházíš, fotečky jsou moc pěkné, to nebe vypadá pěkně 🙂 a malá v černobílém provedení se mi opravdu moc líbí 🙂 jinak co se týče úravy, tak tyhle poslední jsem dělala všechny v adobe lightroomu 🙂 normálně je takhle syté nedělám, ale u těhle se mi to líbilo 🙂 ale to nebe už samo osobě takle modré opravdu bylo, jen jsem přidala kontrast a trochu černé a pak jsem dodala vinětaci (ty opálené rohy)🙂 jelikož to tam vypadá jako fotogalerie, tak se to tam upravuje opravdu rychle 🙂