Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

bajunka
5. čer 2010

nasla jsem ctecku 🙂 tak par fotek uplne bez uprav co jsem vcera zkousela: ta prvni je cas exp 1/100, f 5,6 Iso 200,zaostreno na oko, ohniskova vzdalenost 60mm, a vyvaženi bíle jsem nechala automatické

bajunka
5. čer 2010

kurna jak na to kliknu tady tak je to rozmazany, kdyz jsem to otevrela v ACDSee tak mi to neprislo.hmm pak jeste neco pridam i ze svatby,ale ted musim rychle dodelat dort na zitrejsi oslavu

blanka.k
5. čer 2010

@bajunka mě přijded polovina fotke co dám na MK rozmazaných, jak se to tu asi nějakzmenšuje, aby to nezabíralo tolik místa jim na serveru,atd 😅
Teď jsem byla na dni ot.dveří ve vozovně dopr.podn., tak jak mi malý pustí prso, tak se na ty fotky vrhnu. Jinak tlačit kočárek někde v garážích mezi "šalinama" a u toh držet foťák s bleskem a nepřejet nějaký dítě....dávám si za to jedničku 😀

murynka
5. čer 2010

@kozinka jéé moc děkuji očíčka má krásnéé to jo 🙂 nevím po kom 😅 ještě že je jinak podobná manžovi 😀 😀

@soanpe krásné jako vždy u tebe ani jinak 😎 😵 😵 nádhera!!!

@molicova děkuji za odpověd 😉 ten proigram nemá vinětace nevím co je 😅 😕 ale krásnýýý 😵 😵 a děkuju

bajunka
5. čer 2010

nevesta cas exp 1/400, f 9 Iso 400, ohniskova vzdalenost 70mm, a vyvaženi bíle stin
Ninus cb(upravena barva na cb a trochu krivka v PSa ramecek) cas exp 1/250, f 5,6 Iso 400, ohniskova vzdalenost 40mm, AWB
a uz me tonebavi psat dalsi jso bez uprav 🙂

murynka
5. čer 2010

@blanka.k mě se nezdají tvoje fotky rozmazané 😅 😕 fakt ne!!

@bajunka hezké 🙂

molicova
5. čer 2010

@murynka ta vinětace jsem tam psala, že to jsou takové ty opálené rohy, ty černé 🙂

murynka
5. čer 2010

@molicova jj to jsme četla ale jinak o tom nic nevím v picase ani v gimpu to asi není..takto jsme to mysela 😉

molicova
5. čer 2010

@blanka.k mě taky né, přijde mi, že je máš krásně ostré 🙂
@bajunka krásná nevěsta a ta črnobílá je úžasná 🙂

murynka
5. čer 2010

holky dotaz fotili jsme našeho člena auto ale jak se to nepovedlo na jaký program je dobré fotit na auta se nespecializuji ani nebudu ☹ fakt nee

bajunka
5. čer 2010

ty jo zase jaktoze vam to nedela?, ja je tady zkoumam na komplu pri velkym zvetseny a treba ty s tou ksiltovkou tady vypadaji strasne a a pritom jsou ostry 😕

molicova
5. čer 2010

@murynka jo takhle, no každý to automaticky nemá, ten lightroom to má jako svoji funkci, ale třeba ve photoshopu se to musí vytvořit postupně 🙂 tam to automaticky nejde ☹ ale já zase neznám ty prográmky co používáš ty, takže nevim jestli to tam lze nebo ne

murynka
5. čer 2010

tady ukázka ze dneška 🙂 snad se něco povedlo... 😅

murynka
5. čer 2010

se mi to odeslalo dřív 😀 😀 😝

murynka
5. čer 2010

a tady to auto: 😠 ☹ ☹ ....

bajunka
5. čer 2010

@murynka mě se moc líbí ta trava s modrou oblohou

@molicova ja mam CB fotky moc rada, vcera jsem fotila na CB rovnou dnes v barve s tim ze se to do CB da hodit vzdycky,ale do barev uz ne jen ted koukam, ze jsem mela jeste vyretusovat tu nit co ji couha ze satu

molicova
5. čer 2010

@murynka ahojky, manžel fotí auta a žádné programy nepoužívá, máme vesmě nastavené pořád na P a daný polarizační filtr a ještě se mu teď osvědčilo, že vypadají dobře, když je fotí i venku s externím bleskem 🙂

molicova
5. čer 2010

@bajunka no ta je tak maličký, že není ani vidět 🙂 ale tady je to zmenšené 🙂

murynka
5. čer 2010

@molicova děkuju 🙂 polarizační filtr co to zase je 😀 😀

murynka
5. čer 2010

@molicova děkuju 🙂 polarizační filtr co to zase je 😀 😀

molicova
5. čer 2010

@murynka to je filtr na sluníčko, aby tam nebylo moc odlesků od sluníčka 🙂 mě to s ním moc nejde 😖

murynka
5. čer 2010

@molicova děkuju 🙂 😎

murynka
5. čer 2010

@molicova a co jinak fotečky jsou nějaké dobré? 😒 😕

molicova
5. čer 2010

@murynka není vůbec zač 🙂
tady dám ještě pár foteček ze včera a vrhnu se na ty z toho srazíku 🙂 možná, že nebudou všechny uplně ostré 🙂 Tomíček byl nějakej živej 🙂

murynka
5. čer 2010

@molicova ta první je úžasná oni všechny ale tahle 😵 😵 jéééé

molicova
5. čer 2010

@murynka určitě, třeba se ti moc povedla ta řepka co prorůstá tím plotem, pak se mi moc líbí ta sedmikráska a ta větev proti tomu nebi a auto se mi nezdá uplně blbí, jen je možná tmavé, ale to je asi spíš věc názoru. jak ty ostříš, automatem nebo sama?

blanka.k
5. čer 2010

ještě jsem na kartě našla nějaké fotky z týdne...tohle je hlídač malého 😀 A pak měl jednou krásně ohnuté prstíky 😀

molicova
5. čer 2010

@blanka.k ježiš ty se ti zase tak moc povedly, já chci aby byl Tomíčke taky ještě miminko 🙂 nožičky náááádhera 🙂

bajunka
5. čer 2010

Jeste mam dotaz dnes jsemfotila nejake fotky i na raw,ale nic mi je neche otevritani photoshop co jeste jsem tak nikdy nefotila tak nevim co s tim 😨

molicova
5. čer 2010

@bajunka a jakej mas photoshop, protože mě ve staré 7 se to taky nezobrazuje, tak jsem to musela otevřít v novém a manžel mi tam ještě musel něco doinstalovat aby to vůbec šlo 😒
jinak přikládám fotečky aut, protože tady @murynka fotila taky, tak sem dám svoje co jsem fotila na tom srazíku, manželovi se nechtělo, tak mi předal štafetu, ale moc mi to nešlo, jenom stály a anic. já mam ráda nějakou akci 🙂

xmerssy
5. čer 2010

Ahoj holky,

tak Vám sem stále nakukuju, fotky máte nádherné, ale hodně mě zaujalo mimi od @blanka.k, fakt nádhera, taky si přeju, aby byl Tobík zase miminko a měl takové krásné fotečky..... 🙂