Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

bajunka
5. čer 2010

este jedna upravena

bajunka
5. čer 2010

@molicova photoshop CS3 extended

molicova
5. čer 2010

@bajunka jo tak to má PS v pohodě a musíš si najít na netu a stáhnout si do toho "camera raw" a pak ti to pujde upravovat 🙂 je tam plno vychytávek, co je v tom lightroomu 🙂

pipiii
5. čer 2010

@bajunka ahojik, opozdene preji Ninusce vse nej ke 2 rockam zivota!!!!!! 😵 😵 😵

dneska bylo krasne, mela jsme opet nejake zdravotni problemy ale potom jsme zase neco trosku fotila, tak se jdu na to podivat a neco s tim udelat 🙂

blanka.k
5. čer 2010

Jé, holky, díky moc za pochvalu 😅 😵

@xmerssy - nesmutni, si to vynahradíš u dalších dětí 😀 😉

pipiii
5. čer 2010

a jak jinak, vsechny mate krasne fotecky !! 😵 😵 😵

xmerssy
5. čer 2010

@pipiii, muzu se zeptat, ty mas objektiv 18-55mm, doufam, ze se nepletu, mas ho se stabilizaci?A jake telo?

xmerssy
5. čer 2010

blanka.k, 🙂 no u dalsich miminek uz asi nee, ale to nevadi.....koukala jsem do albicka a klobouk dolu, vsechny fotky jsou dokonale...

molicova
5. čer 2010

tak jen pár foteček ze srazíku Tomáška 🙂

soanpe
5. čer 2010

holky, fotky fakt super
už i @murynka se lepší, jen na to auto,jak psala molicova, polarizační filtr,klidně blesk a vysokou clonu kvůli hloubce ostrosti 🙂
já moc nefotila
měli jsme návštěvu 😖

xmerssy
5. čer 2010

@molicova krasne fotky, ta s autem v pozadi je bezkonkurencni!

soanpe
5. čer 2010

@molicova
poslední přidané fotky jsou fakt dokonalé 😵 zámek a tomášek s autem v pozadí (úžasně plastická fotka) jsou nej a i ta čb

molicova
5. čer 2010

holky moc a moc děkuji 🙂 začala jsem si tam docela rozumět s tím polarizačním filtrem, takže to bylo super focení 🙂

soanpe
5. čer 2010

@molicova, tak to je super 🙂

pipiii
5. čer 2010

@xmerssy ahojik, ja mam setovy Canon EOS 1000D bez stabilizace. fotim 18-55mm a mam doma jeste na dalku(ten jsme zatim jeste ani nepouzila) 😉

xmerssy
5. čer 2010

@pipiii, ja mam to same, dneska jsem fotak malem vyhodila, hrozne se s tim natrapim, mam vse rozmazane, vim, ze fotim dite v pohybu, ale i tak, da to hodne prace, nevim, jestli je to tim, ze nemam IS, nebo jsem tak leva...........ale vidim, ze ty mas fotky krasne, tak jeste nebudu hazet flintu do zita..........
Prosim Te jak nastavene ostreni?Ja mela na ONE SHOT, ted jsem se docetla, ze AI SERVO zaostuje v prubehu fotografovani, ted jsem to zkousela, nezaostilo to vubec, musela jsem prepnout na MF....
Ted mam v planu koupit portretovy objektiv, asi 50/1.8, páč uz jsem z toho nestastna...........
Tak jdu docitat a cerpat info a rady 🙂

blanka.k
5. čer 2010

Dnešní DOD ve vozovně, pár momentek...

pipiii
5. čer 2010

@xmerssy hmmm, tak to nevim, ja s tim take dost bojuji, le fotim toho vice a potom si vybiram🙂 je to piplacka🙂 ale da se to. Ja fotim vetsinou na P, s tim ze mam ISO na automatiku, menim si treba podle stinu, svetla atd ty volby. Ostrim vetsinou take na automatiku(zvlast v pohybu) . Dale pouzivam Tv na pri foceni bez blesku, na portrety zase pouzivam Av a mam tam take ONE SHOT.

pipiii
5. čer 2010

@blanka.k kraaaasa!!!!! muj tata ma doma veterany..motorky, mohla bych neco nafotit🙂

xmerssy
5. čer 2010

@blanka.k, fotky super!

@pipiii, ja hodne fotim na Av, nekdy na Tv, dnes jsem to stridala, ale uz jsem byla nastvana....plus ty hrozne stiny....ale mela jsem asi spatne WB jsem mela na AWB, mela jsem to dat na denni svetlo..........fotky jsou hrozne tvrde.......pouzivas slunecni clonu?
Zkousim stahovat adobe lightroom, tak snad to nebude moc tezke a nejake upravy tam zvladnu....
Zitra neco nafotim a uvidim........ 🙂

pipiii
5. čer 2010

@xmerssy ja zatim nic nemam k fotaku, mam jen uplny zaklad, mam ho teprve 2.mesic 😉 vse budu teprve nejak postupne dokupovat 😉

molicova
5. čer 2010

@blanka.k dokonalý, moc se mi líbí 🙂
@xmerssy hlavně si ho stahuj v češtině, nevim jak umíš anglicky, protože já moc ne, měla jsem ho chvilku v angličtině a neudělala jsem tam vůbec nic 🙂 nebo tam pak dohrát češtinu 🙂 to je spíš jenom takový můj postřeh

pipiii
5. čer 2010

@molicova tak me to naslo pouze v anglictine a v cestine pouze klasicky Adobe

xmerssy
5. čer 2010

@pipiii, ja asi koupim ten portret objektiv a k tomu clonu...a uvidim jak dal......... 🙂

@molicova, tak ted jsem si ho stahla, pochopitelne v anglictine 😠 , sice angl umim, ale chtela jsem ho v cestine....no uvidim, snad to pujde 🙂

Holky a jeste, proc mam na fotkach porad ty stiny?Na obliceji maleho?Spravim to v tom lightroomu?

pipiii
5. čer 2010

holky juknete na fotecky

http://pipiii.rajce.idnes.cz/Amalka_od_7.mesice...

mam toho hodne z dneska, tak se muzete podivat jsou to ty posledni fotky kozi bio farmy atd 🙂 tamto nahore uz je stare 😉 a buhvi cim focene 😀

pipiii
5. čer 2010

@xmerssy muzes pouzit i blesk, aby ses zbavila stinu na slunicku 😉 ale jinak fotecka mi prijde pekne zaostrena

xmerssy
5. čer 2010

@pipiii, me to rajce nejde otevrit....
dekuju, jo tyto jsou hezky zaostrene...........mam tedy pouzit blesk venku?Jestli to nebude moc presvetlene........ale vyzkousim 🙂

molicova
5. čer 2010

@pipiii no na netu by mela byt k nainstalovani i cestina, manzel uz lezi, takze se ted uz nezeptam, leda zitra, jeslti najde ty stranky kde to stahoval 🙂

pipiii
5. čer 2010

mate heslo v IP 😉

pipiii
5. čer 2010

neco hazu i sem