Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
20. kvě 2010

vidíš míšo,
a já si furt říkám, že ty fotíš líp 😉 ale je to asi tím, že máme každá jiný styl

nebe
autor
21. kvě 2010

Tak dneska jsem si byla zkusit nechat vytisknout 2 otky na A4 a hruuuuuuza. V počítači to vypadalo dobře, a když se to vytisklo tak červené jak blazen a jeste neostre:(

soanpe
21. kvě 2010

nebe
a kde sis tiskla fotky?
já zkoušela kiosek v DM a formát 10x15 z 18mpx fotáku byly katastrofální 😠

kozinka
22. kvě 2010

soanpe: fakt?? já nechávám dělat v rossmannu a super 🙂 a to mám 10mpx 😅

soanpe
22. kvě 2010

@kozinka
mně přijde, že to prostě ta jejich lokální mašinka nezvládá.
ale pokud to zavážejí do nějaké měga laboratoře, tak to je jiná 😉

nebe
autor
22. kvě 2010

No ja si to byla tisknout jen u nas ve firmě na zkoušku z normálního digitálu jsem si tam tiskla vždycky hezke fotky, ale z toho canona nevim proc to vychazi tak blbe. Divala jsem se na ten fotolab ale nemaji nikde u nas sberne misto tak jsem to zkusila poslat do schleckeru a uvidim co vyjde. Třeba to tisknou u stejného protože ten program na objednávání fotek mají stejný:D Tak uvidime příští tyden co si pujdu vyzvednout. Jo a jeste jaky nejčstěji používáte objektiv se kterým fotíte?

soanpe
22. kvě 2010

nebe
já mám zatím objektiv 18-135mm, což je po přepočtení na kinofilm 28-216mm 😉

molicova
22. kvě 2010

Ahojky nebe, já mám zatím jenom jeden. Kupovali jsme rovnou jiný, než který byl v nabídce. Takže jsme si koupily samotné tělo a k tomu jsme dokupovali sigmu 17-70mm a teď bych si moc přála nějakou 200stovku. Ale to bude ještě chvilku trvat ☹

kozinka
23. kvě 2010

@soanpe
jj oni to někam posílaj, je na to čekačka dva dny, ale fakt to stojí za to 🙂

baarca
23. kvě 2010

Ty drogerie to většinou nechávají dělat v CEWE. Já jsem si nechávala tisknout fotky v dm, i A4 a v pohodě. Ale ten přímý tisk na místě jsem nezkoušela, ale věřím, že to bude výrazně horší.
Objektivy mám 18-200 a 50/1.8

molicova
24. kvě 2010

Tak s tím já zkušenosti nemá, protože si fotky tiskneme doma. Takže nevím a jinak když to doma netiskneme, tak si to dávám k nám do fotolabu. 🙂

kozinka
24. kvě 2010

Jinak holky teď je do 30. akce na tisk plakátů http://info.24print.cz/ už jsem si u nich nechala dělat kalendáře z fotek atd... a fakt pěkné 🙂 a teď toho taky využiji, nafotila jsem sestře s jejím přítelem akty a chtějí to hodit na zeď 🙂

soanpe
24. kvě 2010

@kozinka, bych chtěla vidět akty 😉 ale jen ty co nejsou moc hambaté 😀

já na Fotolab (firmu) taky nedám dopustit

kozinka
24. kvě 2010

@soanpe hodím jich pár upravených na rajče, momentík 🙂 jako já fotím je tak pro zábavu, nemám žádnej kurz nebo tak něco, takže žádný zázrak to není 😀 je to focené doma pod jednou lampičkou 🙂)))) ale i tak myslím, že některé jsou docela dobré 😉

soanpe
24. kvě 2010

@kozinka
já jsem baba zvědavá 😀
když tak ten odkaz hod do IP

molicova
24. kvě 2010

omlouvám se, ale neodolala jsem a nakoukla to toho albíčka s těmi akty a musím říct, že se mi hrozně moc líbí. fakt super 🙂

kozinka
24. kvě 2010

🙂 děkuji moc, tak to jsem ráda, že se líbí, fakt to byla spíše legrace... sestra chtěla nějaké fotečky, tka jsem to zkusila 🙂

molicova
24. kvě 2010

zkusila a povedlo se 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂, kamarádka chce po mě také nějaké fotečky, tak jsem zvědavá jak to dopadne 🙂

molicova
24. kvě 2010

já jsem také zkoušela nějaké fotečky přírody a také jsem fotila sestru, tak kdyžtaky tady na rajčeti k nakouknutí http://mptackova1.rajce.idnes.cz/

wwercaa
25. kvě 2010

ahoj holky 🙂

můžu se Vás na něco zeptat, případně kdyby jste mi mohly poradit??

všechny tady fotíte opravdu úžasně a děláte super fotečky svých nádherných dětiček, krááása, obdivuji vás 🙂 🙂

holky potřebuji radu, mám foták Sonny alpha 200, fotím s ním moc ráda, neumim s ním moc věcí, ale vadí mi fotečky focené doma se zabudovaným bleskem...venku fotí docela fajn, je tam dost světla a fotečky bez blesku se mi líbí nejvíc, ale domácí fotečky s bleskem mi příjdou dost lesklé a nepřirozené, kdež to bez blesku nejsou tak kvalitní a ostrý 😖
co myslíte napomohl by mi externí blesk, kdybych si ho časem pořídila??

molicova
25. kvě 2010

ahojky wwercaa, já doma používám externí blesk, bez něj bych snad ani nic nevyfoila, takže já jsem pro si ho koupit. Fotky focené na automat s bleskem, jsou příšerný. Je uplně nesnášim. Ale když se občas nedá nic dělat, tak je vyfotim bez toho extereního, když ho nemám zrovna po ruce. Takže já jsem na 100% pro 🙂

nebe
autor
25. kvě 2010

Kozinka myslím že fotky se ti fakt povedly:DDD

soanpe
25. kvě 2010

@wwercaa
já zatím používám ten integrovaný blesk 😠 , ale šetřím na externí. jenže toužím po http://www.digex.cz/pd1256247866.htm a chvilku potrvá, než na něj našetřím 😅
každej měsíc si uleju 500,- z rodinnýho rozpočtu a zbytek dodá přítel k narozeninám 😀 teda aspon doufám 😉

kozinka
26. kvě 2010

@molicova fotečky máš nádherné!! Fakt se mi strašně líbí ty barvičky.. paráda!! Jde vidět, že máš kvalitní foťák a hooodně dobré oko na detily... super! Já s tím našim foťákem fotím tak půl roku, takže žádné zázraky taky neumím.. ale chtěla bych si udělat kurz, jenže tady v tom zapadákově... ☹( A problém je taky s externím bleskem... už jsem se na něj ptala, zatím fotím bez něj, ale jakmile bude doma, to zas budou jiné fotečky 🙂))

@wwerca: jak už jsem psala a holky také, určitě do něj jdi... 🙂

@nebe děkuji 🙂

@soanpe přesně tak to je u nás, trošku si taky vždycky odložím, aby to pak tak nebolelo 🙂))))

wwercaa
26. kvě 2010

jééé holky, děkuji moc za radu, určitě pořídím blesk, sice hned néé, protože penízky ted před dovolenou na to nemam 😀 , ale pak jistě 🙂

@soanpe , no jo, ten blesk bude teda třída, co jsi si vybrala 🙂 tak když přítel dodá tak proč ne 😀

me to s tím odkladáním penízek moc nevychází, pořád nám něco do toho příjde, ach jo 😝 , ale ten blesk chci, fotím ráda, sice jenom se záliby ale i to se cení 🙂

nebe
autor
26. kvě 2010

Heeej tak dneska jsem si šla pro fotky a super takze jsem spokojená:D

soanpe
26. kvě 2010

@nebe
tak to je SKVĚLÉÉÉÉ 🙂
kde ti je dělali?

nebe
autor
26. kvě 2010

Nakonec v tom schleckeru. takže jsem rada uz jsem mela strach ze vsechny fotky budou na houby:D

kozinka
27. kvě 2010

@nebe tak to je moc fajn 🙂 na kolik tam vyjde ks?? 10x15?