Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

xmerssy
8. čer 2010

@murynka, ano toto jsem myslela, Picasa 3 mam, prosim o postup díky 🙂

murynka
8. čer 2010

@xmerssy a já prosím o odpověz k objektivu 🙂 😀 kam to chceš napsat do ip nebo sem

xmerssy
8. čer 2010

@murynka, ja trochu nepochopila tvuj dotaz, 3,5-5,6 jsou clonova cisla.....

Ja ted v tom Picasu nasla Kolaz.....Mury muzes klidne do IP, at tim neotravuji tady holky....díky moc!

murynka
8. čer 2010

@xmerssy jdu na to 🙂

jj clonová čísla hodnota F je to tak??ale mě nejmenší číslo jde nastavit 5,6 😕 😅 a nejvyší 36 😕 tak nechápu 😀

olbramka
8. čer 2010

@murynka jestli to máš seťák - tak na nejširší ohnisko Ti půjde nastavit nejmenší clona 3.5 a na nejdelší nejmenší clona 5.6 (nebo obráceně, teď si nejsem jistá) - prostě nemáš konstantní světelnost, ale liší se dle zoomování

olbramka
8. čer 2010

@molicova dík 😉 fotím jak dlouho? asi od mala 😉 jen to bylo takový cvakání na filmovej kompakt, pak v r. 2004 nebo 2005 jsem si koupila olympusí ultrazoomovou EVF, ale taky spíš cvakání, i když o něco koordinovanější, tam jsem díky kolegovi a volnejm chvílím na dlouhejch služebních cestách začala pronikat do tajů expozice a tak a když jsem viděla u Baarči tu zrcadlovku, tak to bylo asi na podzim někdy...

murynka
8. čer 2010

@olbramka ale to 3?5 tam nejde nastavit? 😅

olbramka
8. čer 2010

@murynka to je divný - nemáš to nastavený na automatiku??? dej si na polo, nebo na manuální a mělo by to jít? nevim už zas, co máš za foťák???

murynka
8. čer 2010

@olbramka sony alpha a200 dám třeba na A nastavuji hodnotu F a nejmín my jde 5,6 😠

olbramka
8. čer 2010

mury, tak to nevim teda.... zkus si zazoomovat a měnit tu clonu při tom, jinak fakt už neporadím...

xmerssy
8. čer 2010

Tak hotovo, ale nesla mi nastavit stejna velikost, jsem asi orezavala jen jednu fotku..........

soanpe
8. čer 2010

Přeji krásné ráno. 🙂
My se chystáme do ZOO, takže dnes nebude žádný vykecávání 😀
krajinky krásné,ani nevím, kdo je sem dal. kdybych se začetla, tak se neodtrhnu 😀
@murynka 3,5 budeš mít při nejmenším zoomu 😉 je to celkem logické, čím víc ti vyjede objektiv, tím mín světla je v něm

wwercaa
8. čer 2010

ahoj holky 🙂 vás absolutně nestíhám 😝

@ronecek fotky parááááda, povedly se 🙂 😵

@murynka takže čočka už je v provozu? 🙂

@olbramka moc moc krásnýýýý krajinky i kytičky, tak tohle můj foták nedovede 🙂 🙂

taky nějaké pokojové rostlinky jsem dneska skoušela 🙂

ferinka
8. čer 2010

TA k zítra zjistím,kolik se ukrývá na účtu a ....... 😀 😀 😀

ferinka
8. čer 2010

Sem hodím fotku od kámoše,co fotil v sobotu na dětském dnu,co má za foťák netuším,jen vím že objektiv končil snad půl metru od jeho oblečeje 😀 😀 😀 A fotil cca 15-20 m od akce 😉 Jen je to stažené z FB tak není origoš 😉

blanka.k
8. čer 2010

@murynka - a máš to při tom manuálním nastavování dané na ohnisko 18?
Jinak jsem vás teď hidinu dočítala, krásné fotečky všechny, a zase jsem u toho kojil, takže malý bude tlusťoch díky vám, protože ho pak místo 20 min. kojím hodinu 😀

kajka_37
8. čer 2010

ahoj ženy, jen vás jud pozdravit, nestíhám nestačím, mám toho hodně a odpo jdu k dr a do ateliéru a tak takže vás zítra dočtu a ukážu i nějaké ty momentky ze svatby kde jsem byla.... čaaaaau 🙂

bajunka
8. čer 2010

Tak jsem dorazila z prochazky dite vycerpane slunickem spi, u vodafonu jsem si vyzvedla modem na net na mesic zdarma,abych mohla byt i v porodnici i tady v Brne,pak jsem se stavila vMegapixelu pro radu ohledne tech externich blesku a abych si to vyzkousela, ty jo tyblesky jsou docela veliky 😨 ,zrovna tam nemeli ten origos od sony jen ten metz,nakonec jsemto aniteda nezkousela, jen mi prodavac poradil co asi ve vsech diskuzich, original mi bude lepe spolupracovat s telem,ale zas je to "jen" poloprof. zrcadlovka a na to bezne rodinne cvakani mi bude stacit ten metz, ten ma zas oproti sony vyssi smerove cislo a difuser...
ale ted kdyz si prohlizim fotky zacla jsem touzit po portretnim objektivu, ale u sony je problem ze 50mm 1,8 uz prestal delat tak se jen doprodava, ve vsech obchodech dostupnost neznama, jen v jednom jsem nasla ze maji jeste 8ks za 3870 nebo tak nejak a pak uz se prodava jen 50mm 1,4 a ta zacina az na nejakych 9tis, a to se mi zas nechce davat to bych radsi zas treba v hodne vzdalene budoucnosti lepsi fotak 🙂
No a ted babo rad co si mam k tem narozkam prat spis objektiv nebo blesk?

bajunka
8. čer 2010

ted jsem nasla clanek je to teda recenze na 50mm canon objektivy ach jo ja ten objektiv chci taky,
http://www.fotografovani.cz/art/forec_dfprofi/c...

xmerssy
8. čer 2010

Pekne odpoledne,

ja opet neodolala a udelala par snimku, holky ja se do toho objektivu zamilovala, takze kdo resi jestli objektiv či ext. blesk, tak rozhodne objektiv, je krasne, bude se fotit hlavne venku...........no a blesk po lete......aspon tak to mam v planu 🙂 ....

@blanka.k 😀 😀

@weercaa rostlinky super!

Tak a prihazuji fotecky...

xmerssy
8. čer 2010

@bajunka, tu recenzi jsem cetla vcera rano, pak hned objektiv objednala a odpoledne byl doma 😀

Tak hezky den ukazu se vecer.........

bajunka
8. čer 2010

@xmerssy no ja prave nasla jednu prodejnu v Brne kde ho maji skladem tak uz me svrbi prsty, ze bych si po nej zasla,ale mam obavu,aby me manza neuskrtil 🙂, si rikam ze od nej budu chtit ten blesk prece jen je drazsi polozka a ten objektiv si koupim sama ze by odmena za porod 😨 ,

blanka.k
8. čer 2010

@bajunka - jasně, odměnit se musíme 😀 Já jak mi skončí 6nedělí, tak se chystám pro hodinky, pár jsem si jich vyhlídla na netu, ale chcisi je koupit v kam.prodejně 😉 A v jaké prodejně sis ho vyhlídla? já mám ráda Megapixel na Moraváku, afoto.cz na Mendláku a vltava.cz u Zvonařky 😉
Dnes má malej měsíc, tak sjem chtěla udělat zase nějaký "aranžovaný" fotky, ale strašně řval a teklo mu mlíko z pusy, před kojením to nejde fotit vůbec, po kojení buď hned usne nebo řve jak tur.... 😅

ferinka
8. čer 2010

Vy mi řeknete ať si nechám tu 450D se seťákem a pak sem lifrujete takovýhle fotky a recenze 😀 😀 😀 😀 😀

pipiii
8. čer 2010

ahojik holky 🙂
uz mam venku stehy..uaaa to bylo zase neco :-/

davam jeste neco ze vcerejska

bajunka
8. čer 2010

@blanka.k no pro radu jsem si byla v megapixelu,ale maji tam vyssi ceny takze ten blesk si objednam jinde, no a ten objektiv jsemnasla na cybec.cz a to spada pod tu vltavu.cz

blanka.k
8. čer 2010

@pipiii ta s včelkou je hodně zajímavá 😉

@bajunka - v megapixelu jsem koupila pevnou 35 objektiv, a na vltava.cz blesk 😉 Abych jim to v případě poruchy mohla přijít osobně omlátit o hlavu 😀 😵

blanka.k
8. čer 2010

Víc nestíhám upravit, malej furt řve 😅

murynka
8. čer 2010

@blanka.k nechápu 😅 já prostě nevím když nastavuji hodnotu F jde mi to jen do 5,6 níž ne ☹ sakra jsme asi fakt blbá 😝 😝

ahojky holky

@wwercaa krásné 😵 😵 😵 ano čočka jaksi v provozu co na to říkáš?
@xmerssy šikulka 😎 😎 vidíš jak se ti to povedlo 🙂

soanpe
8. čer 2010

@pipiii no krááása 🙂
jsem blázen,ale už mám i objektiv na cestě ke mně 😀