Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

ronecek
8. čer 2010

@k.ate Nádherné fotečky 🙂 Zvířátka jsou kouzelné a malý taky 🙂

blanka.k
8. čer 2010

@murynka když chceš nastavit tu 3.5, tak abys měla objektiv nazoomovaný na ohnisk.vzdálenost 18, takže vlastně nanazoomovaný, v té základní pozici 😉 pokud tam budeš mít nazoomovaný na maximální přiblížení tak to níž než na tu 3.5 nenastavíš 😉
Holky díky moc za pochvalu....
Jak jste se tu bavily o tom portrétním objektivu, já mám 35 1.8 a jak píšete, občas to vypadá neostré, jakčlověk zaostří třeba oko, tak zbytek je hodně "mázlý", teda když fotí na ty nízká clon.čísla. tady je třeba ta fotka ze dneška v lepší kvalitě, chtěla jsem si vyfotit horní ret malýho, protože to má nachlup stejný po tatínkovi, a zbytek je takový jaký je 😉
http://www.btweb.cz/Ruzne/tom.jpg 😉

murynka
8. čer 2010

@xmerssy máš odkaz???? 😕

@baarca díky moc 🙂

nějaké focení dneska a ted před bouří pěkně se tu to chystá bude bouřka 😖

blanka.k
8. čer 2010

@murynka Ta 2.fotka má hrozně hezké barvičky 😉 Pošlete mi taky trochu deště a bouřky, tady je dusno k zbláznění 😀

molicova
8. čer 2010

Tý jo holky vy jste šikulky, dne tu nejsem a vůbec nestíhám dočítat 🙂 Ale fotečky jsem shlédla a jsou u všech krááááásné 🙂 Hodně, hodně moc přemýšim o té 50. Uvidíme, jak se to vyvrbí 🙂 No já jsem byla dneska na srazíku s kolegyněmi z práce v človíčkově, ale tam jsem nefoila, ale mám pár foteček z odpoloka, byl jsem u kamarádky, tak jsem děti vyfotila aspoňa na písku, tak to jdu zkusit upravit 🙂

soanpe
8. čer 2010

@baarca blesk mám z www.vkservis.cz
a objektiv fotoplaneta.cz

murynka
8. čer 2010

@blanka.k tady jen zahřmělo a nic z toho 😕 a je to fuč 😀 😀

baarca
8. čer 2010

@soanpe Tak na tyhle jsem taky zrovna koukala, že mají relativně dobrou cenu a mám je navíc celkem blízko. Tak to je dobré vědět, že tam nesmím jen s kartou.

soanpe
8. čer 2010

my jsme stále bez elektřiny a čekám ,kdy mi umře wifina a baterka v notasu 😅

soanpe
8. čer 2010

a jestli si myslíte, že mi spí dítě ,tak ne. má v ruce mobil a na youtube poslouchá Bon Joviho 😀
a to jsme si myslela, že po ZOO bude tuhá 😅

olbramka
8. čer 2010

@baarca nene, 50 ne, je to 100 😵
ke čtení taky doporučuju třeba www.fotoroman.cz

baarca
8. čer 2010

@olbramka Jaká 100? Jsem zvědavá...

blanka.k
8. čer 2010

A musím se pochlubit, dnes se na mě Tomík poprvé usmál. 😉 To vám prostě musím hodit ve větší kvalitě než tady dávám na MK 😀
http://www.btweb.cz/Ruzne/usmev.jpg 😉

molicova
8. čer 2010

tak přidávám fotečky z dneška 🙂 Je toho požehnaně a myslim, že nějsou všechyn ostré, ale už jsem to nahrála, tak už je tu nechám 🙂
@blanka.k ta fotečka je překrásná 🙂 teď se bude smát pořád 🙂

soanpe
8. čer 2010

@molicova
Tomášek je moc hezkej a vypadá tak na 2 roky 🙂

soanpe
8. čer 2010

@blanka.k
nádherný úsměv 😵 jen mi přijde, že ta fotka je taková až moc ostrá, nevím jak to napsat. asi bych ubrala kontrast, nějak to změkčila 🙂
ale je to jen moje vnímání, nemusíš to brát nijak osobně 😉

soanpe
8. čer 2010

fotky z dnešní ZOO
http://sedmikraska1.rajce.idnes.cz/2010-06-08_Z... upravila jsem jen lachtana a jednu Sofí na provazový prolejzačce.
pavilon tučnáků je na 3200iso a jsem mile překvapená 😕

jaa
8. čer 2010

ještě..nevíte,jestli to má blesk????Nějak se tam o tom nezminují... 😠

jaa
8. čer 2010

Tak mi to nějak nechce poslat přízpěvek.. 😠

Holky zkušené..poradte..Který je lepší ??? 😉 Díky..
http://www.foto-nikon.cz/NIKON-D5000---18-105-A...
http://www.digiboss.cz/Nikon-D5000-18-55-AF-S-D...

jaa
8. čer 2010

Mě teda přijde,že tam je a ,že je i možnost dodat externí...Ale nic tam nepíší☹(((

olbramka
9. čer 2010

@jaa blesk tam je interní, ale můžeš si dokoupit i externí - tzn. že na foťáku je k tomu i patice, na kterou ten ext. blesk můžeš nasadit
@baarca Baru, jsem se nechlubila??? to se divim! 100/2.8 😵 už ho mám od před vánoc...

mes
9. čer 2010

Ahojky holky! Pipoušek mi doporučil tuhle diskuzi..že se tu mnohému přiučím, tak budu ráda, pokud mne vezmete mezi sebe🙂 Začínám fotit - mám Nikon D5000 a 18 - 105 VR objektiv...(

jaa - hodně jsem toho načetla, byla jsem i na diskuzích s profi fotografama a všichni mi v této cenové kategorii doporučili buď Nikon D5000 a můj objetiv (ty dva jsou prý obyč seťáky a nefotí moc dobře, nemají takovou optiku) a nebo Canon D450 se sigmou 17 - 70 MAKRO...ale mně se s canonem fotí hůř (nemá tolik auto programů na děti a špatně se mi držel..to byl jediný důvod, i když ten objektiv - pozor musíš koupit zvlášť na ten canon - je prý lepší🙂

Jinak všechny máte nádherné fotky!!!! Chtěla bych zkusit později také nějaké makro..pipouš mě úplně doblbl...ona je má nádherné!
Včera jsem uskutečnila své první focení kamarádčiny holčičky...ona má pusinu jak Angelina Jolie🙂

pipiii
9. čer 2010

mes...teeeda to jsou kraaaasne fotecky!!!!fakt uuuzasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jsou upravovane, nebo ti takhle lezou z fotaku?

mes
9. čer 2010

Pipouši...jak která..byl tam polostín, tak tu a tam vyšla do šeda..takže jsem to projela picasem..Ale děkujuuuuu!!!! Kámoška je z nich úplně nadšená, teď jí štve, že byla o víkendu za profifotografem s malou (byly jí dva roky)..že jsou tyhle hezčí 😵 tak mě to strašně potěšiloooooo!!!

hele tahle je boží🙂

mes
9. čer 2010

nevím jestli je to tam vidět, ale má bublinu u pusy🙂

jaa
9. čer 2010

@mes Takže je lepší ten první,jo? 🙂 Ok...Počkám až dorazí korunky a objednám... 🙂

mes
9. čer 2010

@jaa http://www.foto-nikon.cz/NIKON-D5000---18-105-A... já mám tenhle a je lepší...podle názoru odborníků - roli hraje hlavně objektiv a tento je lepší, než ty dva u toho druhého 😉

baarca
9. čer 2010

@olbramka teda ty si pořídíš nový objektiv a ani nedáš vědět. Kdo tě takhle zmanipuloval? 😀 😉 To je ten macro? Juuuu, tak to doufám, že mi ho třeba někdy ukážeš na ozkoušení a třeba se nechám zmanipulovat já 😀
Jinak všichni máte super fotky, moc hezké.

molicova
9. čer 2010

@soanpe jo to mi řiká víc lidí, že vypadá starší 🙂 je hodně vysokej 🙂
@mes krásnéééé fotečky 🙂

jaa
9. čer 2010

taky jedna bublinková.. 🙂