Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
27. kvě 2010

Ahoj Konzinka, moc děkuji 🙂

kozinka
28. kvě 2010

ahoj holky, tak nějak nové fotečky? 🙂

kozinka
28. kvě 2010

*nějaké

vendulka
28. kvě 2010

Ahojky holky, omlouvam se , ze vam semka lezu,ale prave me zacalo taky moc bavit foceni,ale nemam k tomu nejaky poradny program na upravu fotek a tak, v cem upravujete fotky?A cim fotite?Vsechny mate zrcadlovky?

vendulka
28. kvě 2010

@molicova koukala jsm na tve fotky a jsou naprosto uzasne, jsem z nich nadsena,....muzu se zeptat co mas za fotak?Asi nejakou zrcadlovku, vid? 🙂

soanpe
28. kvě 2010

@vendulka
já neupravuju téměř vůbec. max výřez, rámeček,ale do barev nesahám 🙂

soanpe
28. kvě 2010

@kozinka, neboj fotečky budou 😉
zítra je oslava dětského dne, takže něco nafotím,pokud nebude pršet 😅

vendulka
28. kvě 2010

ne me nesdlo o barvy,ale jak delate to rozostrene a zaostrene pozadi, zvyrazneni treba kvetu a tak?Absolutne nevim jak se to dela

soanpe
28. kvě 2010

@vendulka
to se dělá pomocí clony už na fotáku . říká se tomu hloubka ostrosti. jestli chceš víc info, tak IP 😉

vendulka
28. kvě 2010

myslela jsem toto treba
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/molicova/alb...
to rozmazane za tim dela fotak?
jestli mi k tomu muzes neco vice napsat do IP budu moc rada 🙂

monkula
28. kvě 2010

Môžem sa pridať?
V utorok sme kupovali nový fotoaparát a nejako nám robí škaredé fotky v interiéri, vyzerajú, ak okeby boli fotené mobilom, aj napriek tomu ,že som nastavila režim interiér.. 😝 😠
Tak privítam nejaké základné rady...

soanpe
28. kvě 2010

@monkula ahoj

co máte za foták?
jestli máš špatný interiery, tak zvyš citlivost, použij blesk, prodluž expoziční čas, sniž clonu... to jsou možnosti, co ovlivnujou kvalitu fotek vza špatných světelných podmínek
to co popisuješ nasvědčuje podexponovaným fotkám

vendulka
28. kvě 2010

@soanpe koukam, ze tomu hodne rozumis, aj jsem na takove veci uplny tele, jen em bavi moc fotit a chtela ybch taky nejake hezke "profi" fotecky fotit sama...

monkula
28. kvě 2010

@soanpe
máme Olympus SP-600 UZ
A blbá otázka, kde to všetko nastavím? 😅 😅 Fotila som bleskom, ale fotky sú zrnité...

soanpe
28. kvě 2010

@vendulka
já jsem to studovala a mám na focení lejstro 🙂
jinak profi fotky je hodně silný výraz. 😉 profi fotky jsou na míle daleko od toho, co tu fotíme my 🤐
já se chystám ted na rekvalifikace, protože třeba atelierový fotky bych si za peníze fakt netroufla fotit. někdy žasnu, za co jsou lidi ochotný platit

soanpe
28. kvě 2010

monkula
hod odkaz

vendulka
28. kvě 2010

no taky obcas koukam a divim se, za co ty lidi penize daji, mne to kolikrat peijde jako uplne obycejny fotky, co bych snad zvladla i ja 😀
ale retuse ty se delaji v programu, ne,

nic jdu spat, zitra si vas doctu, dobrou noc 🙂

soanpe
28. kvě 2010

monkula
obávám se, že s tímhle nemáš možnost nastavit si clonu.
ale myslím, že tam je možnost nastavení citlivosti. takže na ty interiery si nastav 400iso.
já tyhle compakty moc neovládám 😅

jaa
28. kvě 2010

Ahojky mamky fotografky...Taky mě to nějak chytá..a začínám si s tím focením hrát...Jen bych chtěla třeba nějaký program na úpravu fotek.Jako je třeba kolorování ap...Jaký program zakoupit?Jinak fotáků máme vícero..Olympus 500,pak ještě jeden Olympus jednoduchý,ale fotí skvěle a Panasonic Lumix.Taky super.. 😉

monkula
28. kvě 2010

an.. a ja sa v tom nevyznám, len som vždy cvakla a koniec.. 😀 😀 😅
Ďakujem, skúsim sa pozrieť na to ISO..

soanpe
28. kvě 2010

lumixe máme taky 😉

nikulka83
28. kvě 2010

Já můžu s klidnym svědomim doporučit program Corel Paint shop pro... Ten je skvělej.. Sice fotky taky moc neupravuju, ale když už... Kontrast, rámeček, jas... Ale to už musim mít dost času si s tím vyhrát 🙂

kozinka
29. kvě 2010

ahoj všichni 🙂 Myslím, že už jsem to tady psala, já upravuji v picasa3, v zoner photo studio 12, gimpu 2 ..... jak kdy a jak co 🙂
Já mám olympus E-420 (zrcadlovka) a pak olympus FE-5020 (obyč foťák, ale širokoúhlý a 12 mpx a 5x optický zoom) jsem s nima spokojená 🙂 ještě ten externí blesk a budu happy 🙂

murynka
29. kvě 2010

ahojky holky včéra večer jsem našla tuto diskuzi jsme za ní moc ráda 🙂 😵 můžu s epřidat?

nikulka,soanpe,kozinka,molicova jsme z vašich foteček unešená 🙂

já jsme před rokem dostala sony alpha a200 koukám že tu vedou canony a nikony,takže se ani nechytám 😀 focení jsme se věnovala a ted co je malá tak zase začínám s totou zrcadlovkou ale neumím to nějak ☹ takže jsem ráda za vaše rady...

upravuji v picase 3 a zonneru 11,

chtěla jsme se optat co je ten externí blesk???a on je nějak drahý asi jo co?

molicova
29. kvě 2010

Ahoj holky, tu chvilku nejsem a tolik příspěvků 🙂
Vendulko, moc děkuj za pochvalu. Já mám zrcadlovku Nikon D90 a ta fotečka co si jsem dala té kytky, tak ta je focená objektivem přímo na makro. Jinak kamarádka se snažila fotit takové fotky normálním standartním objektivem a tohohle uplně nedocílila. Neříkám, že to nejde, ale je to asi o mnoho těžší. Jinak to rozostřené pozadí se opravdu docílí snad u každé zdrcadlovky nastavením clony, čím nižší clona, tak máš ostrý třeba jenom obličej, a čím vyší toto číslo nastavíš, tak máš fotku ostrou celou. Já jsem si ale kupovala Nikona, kde jsem věděla, že i na automat mi tohle rozostřené pozadí udělá.
Jinak co se týče úpravy fotek, tak používám adobe Photoshop 7,0 a teď jsem začala nově používat adobe Lightroom 2,6. Jiné programy nemám. Fotky upravuji taky idividuálě.
Jinak jak už jsem psala co se týče focení za nižšího světla, tak pro mě je prostě nepostradaltelný ten externí blesk. Nejsem profík a žádným kurzem jsem neprošla, takže toho s foťákem tolik ještě neumím, tak je to pro mě nepostradatelný pomocník. 🙂
Jinak albíčka Tomášek 1 rok a Tomášek 12-16 měsíců jsem fotila ještě předešlím foťákem Olimpusem E-550 (nejsem si úplně jista označením) a po té mi už nestačil, tak jsme koupili toho Nikona a to je prostě zlatíčko 🙂

jaa
29. kvě 2010

My máme přesně tento model.SP 500UZ a fotky jsou pěkné...Dost dlouho jsem se tomu ho používat bránila,ale ted zase fotím jen na něj.. 😀
Širokoúhlý Olympus si kupoval tchán asi za 40000kč a fotky z něj má rozmazané hnusné,snad horší,než z obyč.mobilu... ☹ Asi to s ním neumí...A tchýni koupil Olympus automat,nějaký úplně jednoduchý a fotky mají kvalitou tak stejné....Hrůza děs...Je pravda,že já mám stejný,co naši a fotky mám také daleko lepší...Je to asi o tom necvaknout jen spoušt,ale trošku si to nastavit... 😉
Jinak, díky za rady ohledně programů.Mrknu na ně.. 🙂

jaa
29. kvě 2010

murynka.Externí blesk je samostatně přídavný blesk ještě navíc k tomu,co má foták v sobě.. 😉

murynka
29. kvě 2010

tady je třeba co jsme fotila loni na jaře..potřebuji znát názor na ně..no a malou mám v albu..