Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
11. čer 2010

@soanpe mě ty moje fotky v albu přijdou hodně neostrý. 😅
@molicova jsou od firmy Faber Castell - prstové barvy 😉 jsou sice psané od 3 let, ale tak asi na žádné beravy nenapíšou od narození 😅 jsou netoxické, atd. 😉

pipiii
11. čer 2010

@olbramka prevedla cernobilou jinak? 😕 a jak? 😕 ja tohle upravuji v picasu

olbramka
11. čer 2010

@pipiii já nevim, jak to umí picassa a taky mi to teda moc nejde, ale zkus si pak po převodu do BW pohrát s jasem a kontrastem...
něco jsem zkusila s tou jednou fotkou...

olbramka
11. čer 2010

jinak jak jsem včera šmírovala blance na stránkách, tak tam se mi ty čb fotky moc líbily😉

pipiii
11. čer 2010

jo takhle to myslis, ja myslela jako ze ji mam dat vice do sepie 😀 aby nebyla ta cernobila tak sediva 😀 ale diky moc 🙂

soanpe
11. čer 2010

@blanka.k
neostré 😕 dovolím si oponovat, portrétní objektivy sa vyznačují měkkou kresbou. vysoká ostrost je u portrétu nežádoucí,protože vynikají vady pleti.
pokud chceš, pošlu ti je v lepším rozlišení
ostřila jsem na AF s jedním aktivním bodem, takže kdyby byly neostré, byla by chyba v optice 😉
jinak je pochopitelné, že 100% zaostřit na oči u ppobíhajícího dítěte nelze 😅 dávno jsou pryč doby,kdy mi ležela 15hodin denně a sem tam si hýbla ručičkou 😀

blanka.k
11. čer 2010

@soanpe nééé, to si asi blbě přečetla, psala jsem, že mi MOJE fotky tady na MK přijdou neostré....jako reakci na to, jak si psala, že na PC to je ok, a jak to nahraješ sem ,že to není tak ostré. O tvých fotkách bych se neodvážila napsat, že jsou neostré 😅 🤐 😵

blanka.k
11. čer 2010

@soanpe Já s tím focením lidí ještě bojuju, přece jen jsem byla zvyklá pořád fotit architekturu, tak tam byla ostrost na místě, ten pevný 35 objektiv jsem používala spíš jen na makro. Jak píšeš, hodím nízké cl.číslo a pak mi to řpijde takový moc měkký nejsem na to zvyklá, tak to různě přenastavuju 😅

soanpe
11. čer 2010

@blanka 😀
ta brdo, tak jjá ne,že blbě píšu,ale už i čtu,
na konovi je všecko v nižším rozlišení, a taky to celkově snižuje kvalita 😠

je fakt, že tvoje fotky na webu ,ty kostely atd jsou fakt dobrý 🙂

blanka.k
11. čer 2010

kamarádka psala něco o managerských povinnostech a já četla manželské povinnosti, tak mi to šrotovalo, jeslti sexuje v práci s manželem.... 😅 Ach ty těhu a kojící hormony 😀 😵

soanpe
11. čer 2010

@blanka.k taky dobrá záměna 😀

murynka
11. čer 2010

ahojky¨
@wwercaa krásné barvičky nádhera!!! 😵 😵 😵 moc se ti to povedlo a krajinak no comment!!paráda 😎 jen tak dál sonačko 😀

@pipiii míšo krásné barvičky malá si to užívá 😵 😵 moc hezké 🙂
@soanpe krásný nákup!!super ceny hlavně za sunar 😕 😕 a fotečky závidím moc hezké 😵 😵 😵 😵
@nikulka83 k tobě opět říkám nádhera úžasné paráda 🤐 🤐 😵 😵 😵 😵

já jsme dnes vyfotila jen toto 😅 měla jsme den blbec 🤐

@molicova děkuji za komentář v albu moc děkuju 🙂

soanpe
11. čer 2010

jo, zapomněla jsem napsat, že tento víkend má Fotolab akci, 10x15 za 1,99Kč
ráno jsem poslala elektronickou zakázku a ted mi přišel mail, že si to můžu vyzvednout 😨

soanpe
11. čer 2010

@murynka
hezké,lepšíš se 😉

molicova
11. čer 2010

@blanka.k moc děkuji 🙂 objednám si je a zkusím to 🙂

@murynka vůbec nemáš zač, je to pravda, opravdu máš ty fotečky čím dál tím lepší 🙂

murynka
11. čer 2010

jéé holky děkujuuuu 😵 😵 moc vy jste mi za celý den udělali radost fakt 🙂 😎

pipiii
11. čer 2010

jeste nejaky.. jen ma nadech do zelena v obliceji, ale hold bazenek je zelena zaba 😀

pipiii
11. čer 2010

mi prijde ze tu na diskuzi maji hodne spatnou kvalitu ty fotky :-/ co to je kolem toho krokodylka co drzi ?! 😕

pipiii
11. čer 2010

jinak my jsme ostudy, zadne fotky vyvolane nemame :-X 😅 naposled ze svatby

wwercaa
11. čer 2010

@pipiii fotky pěkný 😉 😵 Amálince to moc sluší 🙂 jinak ostuda jsem taky, my máme než fotky od profi fotografky, jinak jsem ještě nic nedala vyvolat....to jsem taky hanba 😒

@murynka šikulka, fotky perfektní 🙂 🙂

nebe
autor
11. čer 2010

@murynka Krásné ty ručičky se ti podařily krásně zachytit🙂
@soanpe Jeee tan kurz ti závidim musis pak napsat jake to bylo🙂

Jinak ja pravidelne vyvolavam od te doby co mi klekl počítač a ja ty fotky nemela ani vyvolané ani na Cdcku vypaléné. Zužila jsem jak Ďas nakonec po měsící mi je jacisi experti z toho počitace dostali, tak od te doby vyvolávám🙂

molicova
11. čer 2010

tak dneska byl úžasný den, tatínek přišel dřív z práce, tak jsme se společně koupali a já zase jako maniak fotila a fotila 🙂

molicova
11. čer 2010

a ještě sem dám fotečky co fotil manžílek 🙂 mam z nich velkou radost 🙂 myslím, že se mu povedly 🙂 ale to se možná zdá jen mě 😀

nebe
autor
11. čer 2010

@molicova Nezdá povedli se vám oboum:D

bajunka
11. čer 2010

tak jako spravny cvok jsem si prave objednala portretni objektiv 😕 , jen nevim co na nej rekne manza kdyz videl ze si je prohlizim tak se mu to nejak nepozdavalo

pipiii
11. čer 2010

@molicova uuzasny!!!kraaasny!!!!!uaaaa!!!!!! jsi mooc sympaticka a fotogenicka!! 😵

molicova
11. čer 2010

@nebe moc a moc děkuji 🙂 jsem moc ráda, že se líbí 🙂
@pipiii jééééééééé děkuji moc, sympatická možná 😀, ale fotogenická no to zrovna nevim a ještě k tomu nenamalovaná 🙂

molicova
11. čer 2010

ještě přidám nějaké kytičky z pozdního odpoledne 🙂

pipiii
11. čer 2010

@molicova kdybych byla takhle pekna nenamalovana tak chodim bez make-upu porad!!!ty pihy jsou nahodou sexy! 😀 krasne fotecky uplne vsechny 😵

molicova
11. čer 2010

@pipiii moc děkuji za pochvalu 🙂 ale no uvidíš sama, až se uvidíme na živo 🙂 že to není taková paráááááda 🙂 a pihy 🙂 tak těch ma dostatek 🙂 a co se týče tvých foteček, tak se mi líbí taky moc a s tou barevností od toho bazénku opravdu nic neuděláš, to tak prostě je 🙂 a hlavně malá tam vypadá maximálně spokojená 🙂