Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

xmerssy
15. čer 2010

@kozinka a ty to umíš??
JJ, prosim kontakt, ja shanim ted na leto kloboucek, piratku a ksiltku a nemuzu nic sehnat koukala jsem na MMB a nic....... 😒 ....

xmerssy
15. čer 2010

Ja hledala cepicku co ma Tomasek od Míši @molicova, a uz ji nemaji ☹ .......

molicova
15. čer 2010

@soanpe no to bylo krásný miminečko 🙂teď je z ní už velká slečna 🙂 krááásné fotečky 🙂
@xmerssy moc děkuji, ty nám fotil tatínek 🙂 pro to jsou pro mě ještě víc milovanější 🙂ale koukala jsem teď k tobě, musím o ještě pečlivěji projít, nějak nestíhám a ty poseldní fotečky jsou uchvatné 🙂 🙂 taky bych chtěla tu 50 🙂 a čepičku jsem koupila na MMB od jedné pani 🙂
@kozinka jojo je to velkej pracant 🙂 určo doporučuji 🙂

molicova
15. čer 2010

@xmerssy ani na tom MMB????

kauculacek
15. čer 2010

Ahoj kočky,
omlouvám se, že vám sem tak lezu, vlastně sem lezu často, obdivovat vaše krásný fotky, to je lahoda!!! (zrcadlovku nemám, mám jen digi), ale o tom sem nechtěla..
Chtěla jsem vás poprosit, jestli by nebyla některá z vás ochotná mě trošku zasvětit do základů grafiky.. (bitmapa, dpi, ppi, CMYK, RGB atd..). Jsem samouk, tvořím si "kravinky" ve Photoshopu, ale nemám základy nejzákladnější, co se tohodle týká a teď mi to dost chybí.. Prostě mě to vysvětlit "jak pro debila" 😅 🙂
Vím, že si všechny pojmy můžu najít na webu, což už sem udělala, ale myslím, že ze zkušeností by to bylo rychlejší a snadnější..
Děkuji 🙂

soanpe
15. čer 2010

@kauculacek
tak to jsme dvě 😅

xmerssy
15. čer 2010

@kauculacek ja Te bohuzel nezasvetim, mam PhotoFiltre....... ale holky Ti tady uricte rady poradi....... 😉

@molicova Míši, kuju kuju moc za pochvalu, si ani nezaslouzim....... 😅 ....jak koukam na ty nase fotky....krasne od bazenků a ty posledni s čepicama a mikinama 😠 to pocasi si snad dela srandu 😠
Jinak zadnou jsem ani na MMB nesehnala.........

Holky ted jsem zjistila, ze existuje Modra strecha.........to uz je asi dlouho ze? 😀 U nas je to docela aktualni, páč porad jeste rekonstruujem, tak tam sjizdim fotecky 🙂

kauculacek
15. čer 2010

xmerssy: jj, v něm taky dělám, ono to je jedno v jakém programu, základy jsou všude stejné 😉

xmerssy
15. čer 2010

@kauculacek, tak ja hlavne co tam pouzivam, je kontrast, barva, doostruju a to je vlastne vsechno, fotky si podle potreby orzavam zase jinde....

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, Blani kuju moc, hned mrknu........

Ted nevim, kdo tu psal o albech, ze nemuze sehnat s cernymi listy........ja nasla na netu, 60 listu a asi za 250 kč, myslim, hodim odkaz............

blanka.k
15. čer 2010

@xmerssy - já jsem sháněla, ale dětské se asi fakt nedělá. Dnes jsem byla kouknout v pár fotoprodejnách,a budu ráda, když seženu se smetanovýma listma (chci modrý, zelený, nebo nějaký béžový), ne moc kýčatý a obrázkový, čím víc tran, tím líp, a cca 32xm na výšku 😅

blanka.k
15. čer 2010

jo a ta paní z toho odkazu na MMB ušije cokoliv, nejen to co má v nabídce 😉

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, Blani tak já sehnala nejaky obyc zadny detsky obrazek tam neni, je cernobily, taky chci nejaky a na netu nemuzu sehnat.......a tady u nas nic nemaji... 😒 , tak o vikendu zajedu do Brna....
http://www.karpex.cz/product/fa-953-fotoalbum-b...

blanka.k
15. čer 2010

@xmerssy - já byla v obchodě na České naproti pizza okýnku, pak na Kozí, na Rašínově, a v Krpoli v jednom fotu a ještě jsem chtěla zkusit Tesko a Kodak ve Vaňkovce, ale zapomněla jsem na to 😅 Asi risknu net 😅

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, prave bych chtela zajet do Vankovky, tak uvidim, zda neco sezenu.........jinak koukam i pres net.......tak pokud na neco narazis, dej mi prosim vedet........taky nechci nic preplacaneho, spis stridme........
Jo anebo v Campus Square by mohli neco mit...........

soanpe
15. čer 2010

holky, dnes nemám vůbec na nic buňky. 🙄 doma bordel,ale aspon vyžehleno a ani fotit se mi nedaří.jsem líná i přehodit objektivy 😝

blanka.k
15. čer 2010

Na svatební fotky jsem si koupila tohle (bylo teda levnější 😅, oni ten web nějak předělávali a asi zdražovali či co ), je těžké, ale pořádné, fakt super, ty Henzo alba, našim jsem udělala menší alba od f.Poldom, a teda ty jsou takové "slabší" 😅 http://www.fandy.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ...
Uvažuju, že bych si je koupila v bílém a na ten obal si nechala vytisknout nějakou fotku malého a třeba k tomu nějakou "dětskou" samolepku 😉

blanka.k
15. čer 2010

@xmerssy V Campusu je nějaký foto obchod? 😨 Mě přijde, že největší výběr alb mají na té České a pak na RAšínově kousekod Svoboďáku. V Kodaku ve Vaňkovce mají jen pár ☹ Ale zas tam ráda vvyvolávám fotky.

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, Blani, tak neco takoveho si predstavuju, poradne festovni album..........
Ja ted koukam do Tveho fotobloku a vidim, ze jsi rodila na tom samem boxu co ja 😀 , hezky nafoceno, to ja to nestihla 😀

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, ja myslela, jestli nebudou mit v Tescu, ja mam Campus po dalnici nejbliz..........tak nejdriv skocim tam.......
Jinak kdyz jsem bydlela v centru, mela jsem vsechno za rohem, ale ted.........porad si nemuzu zvyknout........ 😒

soanpe
15. čer 2010

ale něco jsem cvakla 😀
vy všechny máte tak hezký barvičky, jak doma, tak na dětech. my máme všecko takový neutrál.kde se stala chyba? 😀 😝
nejsem schopná dokoupit doplnky,ale pokud nebude obyvák v cajku, tak nebude nic

xmerssy
15. čer 2010

@soanpe, to znam....... 😒 , ja jsem dnes mega lina, jsem teda uvarila, poklidila........a ted sedim tady.......Tobik je dnes extremne hodny....jeste ze dnes nemam cviceni, nesla bych.......a to uz jsem vynechala dva tydny.......hlavne ze dieta......
😅

Ale to je tim pocasim...... 😠

blanka.k
15. čer 2010

@xmerssy - já toho za ty 3 dny stihla... 😀 Taky občas vzpomínám na bydlení v centru (M.Horákové 😝 ), jak to bylo všehcno po ruce...ale zase ten klid mimo centrum 😉

xmerssy
15. čer 2010

@soanpe, krasne, Sofinka je takovy andilek, ty vlasky ma boží!

xmerssy
15. čer 2010

@blanka.k, Blani ja nez jsem odjela pryc, tak jsem bydlela na Tučkove a pak co jsme se vratili tak na Sadech......takze fakt vsude kousek, akorat s detmi bydleni blbé....pravda tady je svaty klid a priroda.......jeste vypilovat rizeni a uz konecne budu samostatna jednotka......... 😀

xmerssy
15. čer 2010

tak jdu udelat aspon pudinkovou babovku, at nedostanu vynadano ze tu jen sedim 😀 😀

molicova
15. čer 2010

@soanpe no tak tyhle se ti náhodou obzvlášť povedly 🙂 jsou krásný 🙂 hlavně ta jak se tam sofinka směje 🙂 ta se mi libi uplně nejvíc 🙂
jinak ja jsem se z toho musela nějak dostat 🙂 taky jsem měla blbou náladu, tak jsem aspoň uklidila 🙂 ještě musim umýt vanu ☹ ta mě uplně deptá ☹

soanpe
15. čer 2010

@molicova jééé díky 🙂
jsem jak praštěná ,jak se změnilo to počasí,tak mi asi hapruje tlak 🙂 .jak bábě důchodkyni 😀 😝 ale těhotenství na mě zanechalo stopy,jak už jsem tu psala.
do toho sofí zlobí se spaním,nechce večer spát a když usne tak pravidelně mezi 2.00-2.30 se stěhuje k nám. když ji nevezmu,tak se vzteká, brečí,až se úplně klepe a strká si prsty do krku a dáví se. jak měla tu střevní virozu,tak zjistila,že když zvracela,tak jsem okamžiku byla u ní a ted toho zneužívá 😠 trvá to už skoro měsíc, co nás takhle trénuje a nevím si s ní rady. když ji nechám řvát,tak se bojím, že si ublíží,protože se mrská v postýlce a nechci ,aby na noc byla vystreslá
nikdy jsme ji nemuseli uspávat,vždy jsem ji uložili a usínala sama. 😒