Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
24. led 2013

@kamino jj.to jde taky a většinou se to tak i dělá 😉

kamino
25. led 2013

@jaa hodně mě to láká, ale jak jsem psala, jsem PS nepolíbená.. mají ty akce častěji? Nerada bych se unáhlila a pak to nevyužila, ráda bych si nejdříve vyzkoušela klasický PS...

jaa
25. led 2013

@kamino Akce jsou super.. Zkus si stáhnout ten Ps..

kamino
25. led 2013

@jaa Hmm, tak z toho nejsem moudrá...odkazů mi vyjelo dost, ale nevím, který je ten správný 🙂 Prosíííím můžeš hodit odkaz? Jsem blb, vím 🙂

jaa
25. led 2013

@kamino To bych ráda,ale už ho nenajdu..Házela jsem ho před rokem.Nejlepší je stahovat přes torenty..Já ho mám přes kamarádky manžela..Akce jsou často v akcích..

jaa
25. led 2013

@kamino jjjjj.Ten je dobrý..Ten jsem měla.Ted mám 6.

kamino
25. led 2013

@jaa Takže já ho zkusím stáhnout... šla bys do těch doplňků?

jaa
25. led 2013

@kamino stáhni a dej vědět,jak to šlape.

andrejka_86
29. led 2013

Ahoj holky.. můžu se k Vám přidat? Jsem majitelkou krásného červeného Nikonka D3100 + 18-55mm f/3,5-5,6 G II AF-S DX. Chtěla jsem napsat hráda, ale hrdá budu, až s ním budu umět pracovat.. nějaké rady, jak snadno přejít z přednastavených funkcí na ty manuální? 😉 Jsem fakt úplný začátečník. Měli jsme kompakt Kodaka, ale dělal nádherné fotky, Ježíšek se nademnou slitoval a nadělil mi zrcadlovku 🙂 Myslím si, že focení mám trošku v oku, jen ten foťák s tím okem ještě umět trošičku propojit 🙂 Fotím asi jako každý hlavně prcka a psa (který už mě má plné zuby 😀 ). Na ukázku posílám pár "fotek" 😎

sarusinka
29. led 2013

@andrejka_86 vítej v klubu, taky toho ještě moc neumím 😀 dneska opět pilně studuju, jak mít ostré fotky bez blesku 😀 je to síla, je mi hloupé se ptát na různých fórech o focení, jestli je rozdíl, jestli fotím na 50mm nebo 105mm, jako co se týká ostrosti....nezbývá nic jiného než zkoušet, zkoušet....a..... zkoušet... 🙂 jinak budeš nějak upravovat fotky?

andrejka_86
29. led 2013

@sarusinka mám jen Picaso, ale to se mi zdá málo na úpravu fotek, abych mohla mít třeba rozmazané pozadí apod., tak si asi vyžádám Photoshop? Ty v něčem upravuješ?

sarusinka
29. led 2013

@andrejka_86 Já upravuji v Zoneru. Zatím si na PS netroufám 😀 jinak já rozmazané pozadí dělám hlavně když fotím na prioritu clony, na plný manuál jsem fotila jen parkrát, ale jak mám akční dítě, tak než to všechno nastavim, co potřebuju, uteče mi ta chvíle co jsem chtěla vyblejsknout 🙂 taky bych sem chtěla dát fotky prcka, jak ho fotím, ale moc se mi nechce... mám všechno ve fotoblogu, pro přátelé...

andrejka_86
29. led 2013

@sarusinka a Zoner je dobrý? Já znám právě jen profláknutý Photoshop.. 🙂 Takže si fakt ráda nechám poradit.. a odkud čerpáš info? Já si kopila knížku Nikon D5000, který je právě hodně podobný tomu mému, takže čtu tohle..a v manuálu k foťáku se mi nezdá, že by bylo nějaké velké množství informací ☹

sarusinka
29. led 2013

@andrejka_86 taky jsem se rozhodovala i mezi touhle zrcadlovkou, co máš ty D3100.ale nakonec jsem šla do D5100.má více funkcí skoro za stejné peníze.
taky jsem koupila knížku, o D5100 a taky čerpám info. Jestli můžu poradit, vytiskni si návod, který jsi dostala na CD spolu s foťákem. Je tam toho opravdu víc než v tom papírovém´manuálu 🙂
já se rozhodla pro Zoner, protože mi přišel jednodušší než PS 🙂 a jinak čerpám info na fotorádci, atd. prostě všude, kde jsou nějaká fóra a články 🙂

andrejka_86
29. led 2013

@sarusinka super, jsi zlatá, děkuji, jsem úplně zapomněla na to CD 😀 Jinak já jej kupovala ve Fotolabu, kde mají ještě teď akci za 8990 + 1000 poukázka na fotoslužby, tak tohle u mě vyhrálo 😉

sarusinka
29. led 2013

@andrejka_86 já ho mám z aarona, ale u fotolabu tisknu fotky 🙂 já vybírala dlouho, a na tenhle co mám jsem slyšela hodně chvály, na to co chci fotit, tak snad se to naučím 🙂 jen mě štve, že doteď neumím upravit fotku do takových těch žlutých barev :D teď jsem zapomněla jak se to jmenuje 🙂

andrejka_86
29. led 2013

@sarusinka mam manuál, zoner, manuál k zoneru, tak jdu na to 😀

sarusinka
29. led 2013

@andrejka_86 🙂 tak hodně štěstí 🙂

erinbrock
29. led 2013

@andrejka_86 moc pekne fotky...urcite to mas v oku 🙂 ted jeste vychytat ten zoner a hlavne fotit fotit fotit 🙂

sarusinka
30. led 2013

tak asi jsem už našla ten správný filtr, kterým jsem chtěla upravovat fotky 🙂 to je poprvé, co dávám fotku syna veřejně 😀

mirusak1
1. únor 2013

Ahojte holky, neprodavate nekdo externi blesk, ktery by sel na Nikona D5100? Cekam na jaro, jak na smilovani kvuli svetlu, ale uz to nemuzu vydrzet 🙂 Uvazuju, jestli koupit novy nebo pouzity na vyzkouseni a nauceni...

ivarei
2. únor 2013

@mirusak1 Neprodávám, jen chci varovat - bacha na sb900, určitě ho hojně nabízí v bazarech. Nikonu se extrémně nepovedl, přehřívá se po pár fotkách ;)

jaru30
2. únor 2013

@ivarei Ahoj vespolek,
přehřívá...a když už je zahřátý moc, tak se i na chvíli vypíná....to je bezpečnostní pojistkou, kterou lze vypnout 😉 Samozřejmě to pak ale může dopadnout všelijak 😎
Každopádně to není to o tom, že by se blesk jako takový extrémně nepovedl 😉

mirusak1
2. únor 2013

@ivarei moc dekuju za info, uvazovala jsem spis o SB-700 nebo mozna nejaky blesk od Metz...

ivarei
2. únor 2013

@jaru30 Pojistku jsem vypla, přesto mě zlobil dost - narazila jsem na jeden z kousků, co se přehříval i po 5 fotkách (rozhodně jsem nepráskala jednu za druhou). Termín "extrémně nepovedl" použil i jejich fotograf na oficiální akci nikonu, když jsme ho probírali. Každopádně kdyby se povedl, nenahradil by ho nikon tak rychle 910 a nebyly by jich plné bazary, proto jsem chtěla @mirusak1 varovat - hlavně před použitými kusy, které nevyreklamuje. SB-700 používá tuším @blanka.k . Já mám nissin extreme a jsem nadšená.

jaru30
2. únor 2013

@ivarei vidíš. Já tu 900 mám, a jsem spokojená. Při normálním focení funguje naprosto bez problémů.....A to že ho nahradila 910 je přece normální. Veškerá elektronika se nahrazuje, starší modely novějšími 😉 Nemyslím, že by hlavním důvodem bylo přehřívání.
Já osobně bych se 900 nebála, ale souhlasím s tebou, néé použitý.

ivarei
2. únor 2013

@jaru30 Gratuluju, že tvůj kus funguje "při normálním focení" bez problémů, ten můj při normálním focení nefungoval, na internetu lze najít problémy desítek profesionálních fotografů (předpokládám, že taky fotí normálně - když se tím živí). Dohadovat se mi o tom nechce, chtěla jsem varovat, což jsem udělala.

jaru30
2. únor 2013

@ivarei Víš, já taky fotím 😉 Už pěknou řadu let...A tenhle blesk mám docela dlouho a nemůžu si stěžovat. Zřejmě jsem tedy natrefila na dobrej kus.
Ale joo, dobře, máš pravdu...ať máš klidný večer 😉

Problémy desítek profesionálních fotografů? 😀

ivarei
2. únor 2013

@jaru30 Díky, klidný večer mám tak jako tak. Miru napsala, že uvažuje spíše o jiném, tudíž je zbytečné se dál dohadovat. Pokud bude chtít, jistě si k 900 dohledá, co potřebuje. Tak ať ti to pěkně fotí ;)