Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

petrajavor
26. črc 2012

@moniik.k jo moc děkuji,mají právě teď akci,tak uvažuji zda ji využít,ale prej mají nekvalitní papír...ale v dm mají zase hnusnou kvalitu...

moniik.k
26. črc 2012

@petrajavor tenkrát taky byla zrovna akce, proto jsem do něj šla 🙂 mně třeba přišel papír lepší jak v rossmannovi (tam jsem si taky jednou nechávala vyvolávat právě za tu 1 Kč)..

petrajavor
26. črc 2012

@moniik.k jo děkuji já váhám půlka lidí je spokojená,půlka ne,tak nevím..

moniik.k
26. črc 2012

@petrajavor tak to budeš muset risknout 🙂 třeba se povedou a pokud ne, tak je ještě možnost je pak reklamovat, pokud by byly fakt hrozný, tak nato máš právo..

petrajavor
26. črc 2012

@moniik.k počkám s radou na manžela když to nevyjde bude komu nadávat 😀

moniik.k
26. črc 2012

@petrajavor 😀 správná taktika

anejka83
26. črc 2012

@petrajavor aha, tak potom bych zvolila to Happy foto, jak ti doporučuje moniik.k 😉

petrajavor
26. črc 2012

@anejka83 @moniik.k díky manžel rozhodl že je objednáme,tak když to nedopadne bude to na něm 🙂

danielita7
11. zář 2012

Ahoj maminky, mám takový dotaz. Potřebovala bych poradit od někoho, kdo se tak trošku rozumí focení, foťákům. Chtěla bych si nový pořídit a na výběr mám dvě značky. Canon a Nikon. Máte některá zkušenosti? Děkuji moc moc moc 🙂

erinbrock
11. zář 2012

@danielita7 jsou tu holky co maji canon i nikon...kazda by nasla nejake pro a proti...takze zalezi i kolik chces investovat a pak porovnat v cenove relaci jednotlive znacky...chybu neudelas ani jednim z nich...ja brala nikon protoze znamy mel nikon tak ze mne kdyz tak poradi 🙂 a byla zrovna nova d3100 tak sem si rikala ceske menu... fajn 🙂

kata94
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lasetka
27. zář 2012

Zdravíím 🙂 prosím může mi někdo říct na co se při focení používá čas?mi to vysvětloval jeden fotograf,ale čučela jsem na něj jak sůva z nudlí a přikyvovala abych se neztrapnila 😀 Moc díky

fender
27. zář 2012

krátký čas = ostrá fotka se "zmraženým" pohybem.... (např. u sportu, apod. kdy se objekt hýbe a ty to chceš zachytit ostře)
dlouhý čas = udělá ti efekt pohybového rozostření (typicky "rozmazané" fotky tekoucí vody, apod.)

dlouhý čas obecně neudržíš v ruce, potřebuješ stativ, jinak se ti rozmaže úplně všechno 😅 😀

fender
27. zář 2012

a když už jsem tady 😀 tak holky, nemáte některá Canon EOS 600 D? Potřebovala bych malou radu 😅

zlobr
28. zář 2012

@fender Mám 🙂 ale nejsem žádnej profík....tak nevím, jestli budu schopná nějak poradit 😅

fender
29. zář 2012

@zlobr určitě větší profík než já 😀

fotíš na manuální (M) režim? já v něm jaksi neumím ostřit, pokud nemám automatické ostření. jestli to chápu dobře, tak manuální ostření jde jenom při live nastavení displeje? ať dělám co dělám, stejně displej nenastavím tak, abych v něm viděla obraz (to, co v hledáčku)... přitom mám vše nastavené tak, jak se píše v návodu. někdy si říkám, že mám asi návod na jinej přístroj 😅 😀 🤐
stejně tak předpokládám, že pokud si chci nastavit rastr, tak to jde taky jenom na live displej... a jsme zase u toho, neumím ho tam dostat (přitom mám povolené live snímání, tak já fakt nevím 😅). nebo nedá se ten rastr nějak dostat do hledáčku?
ten foťák je chytřejší než já 😝

olbramka
30. zář 2012

@fender já teda tento foťák nemám, ale trochu mi připadá, že pleteš hrušky s jablkama... M režim je o nastavování expozice (clona, čas, iso), tzn. nevím, proč chceš ostřit manuálně? autofocus funguje ve většině situací dobře! takže klidně nech automatické ostření (a v něm si zvol nějaký režim - mně nejvíc vyhovuje ostření na jeden bod, který si přehazuju předtím, než cvaknu závěrkou, takže třeba při portrétu z blízka ostřím na oko a tak...)

a proč live display? vždyť v hledáčku uvidíš vše líp, jasněji, leda tedy, že bys fotila nějaké makro, tam bych to pochopila...

ale možná jsem jen nepochopila otázku 😀

zlobr
30. zář 2012

@fender Na manuál fotím zatím výjimečně, pouze pokud se pokouším o nějaké makro,apod. Živý náhled nikdy nezapínám (u zrcadlovky mi to přijde jako barbarství 😀 ). Vždycky fotím přes hledáček. Když vypnu automatické ostření, tak ostřím prstencem na objektivu. Prostě s tím kroutím, až se mi obraz zdá krásně ostrý. Když pak namáčknu spoušť, rozsvítí se mi i ostřící bod (teď jsem zkoušela namáčknou spoušť ve chvíli, kdy obraz není ostrý, foťák sice fotku vyfotí ale ostřící bod se nerozsvítí).
Rastr jsem zatím nepoužila, mám ho vypnutý. Ale zkusila jsem to teď, a máš pravdu, že se zobrazí jen při živém náhledu.
Asi jsem moc nepomohla.... ☹

fender
30. zář 2012

@zlobr taky fotím samozřejmě přes hledáček, ale ten live display jsem chtěla kvůli tomu rastru.... nevím, zda jde nějak dostat i do hledáčku, přijde mi, že je prostě jenom na displeji a nazdar. akorát že ten displej neumím na ten živý náhled zapnout, ať dělám co dělám 😅
jinak jsem to manuální ostření chtěla vyzkoušet, když už tam je 😀 v návodu je přesnej postup, jak se kam posunují ty ostřící čtverce, ale zase to jde jenom u live displeje, nejde to v hledáčku ... 😕

takže @olbramka proto live displej 😉

zuzkkkaaa
11. říj 2012

@fender jee ty sis koupila taky zrcadlovku?? 😵 😵 gratulace 😉 No v hledáčku nikdy rastr není 😉 to jen v tom live displeji. Ten používám u autoportrétů, takže nepoužívám 😀 😀

zuzkkkaaa
11. říj 2012

V ostření máš několik bodů, jeden z nich si předem určíš a nastavíš a pak to ostří na ten bod 😉
JInak taky samozřejmě můžeš ostřit ručně, tj. otáčením objektivu 🙂

fender
11. říj 2012

@zuzkkkaaa nekoupila, dostala jsem ji 😝 😅 😀
jj, ostřící body zvládám, jen s tím manuálem jsme se zatím moc neskamarádili 😀

zuzkkkaaa
12. říj 2012

@fender Teri jako nechápu tvou touhu ostřit manuálně 😀 😀 to s dětma snad ani nejde, nedejbože, když máš ještě zoom 😝 to potom jen točíš a točíš. spíš je potom dobré ovládnout plně manuální režim samotného fotografování 😉

fender
12. říj 2012

@zuzkkkaaa já se bez toho obejdu, netvrdím že ne 😀 jen jsem se to chtěla zkusit naučit, když už tam ta možnost je 😀

lasetka
15. říj 2012

Ahoj holky,prosím prosím potřebuji poradit...budu mít pujčenou zrcadlovku a chceme s kamarádkou zablbnout a zkusit nějaký pěkný fotky venku i vevnitř,ale nemam s tim moc zkušeností...potřebovala bych poradit jak nejlíp nastavit foták,co nastavit,na co se zaměřit při portrétech...budu strašně ráda za každou radu,já to z netu moc nechápu,hrozně mě baví fotit,ale moc často se mi zrcadlo do ruky nedostane tak nevím ☹ moc díky!

fender
15. říj 2012

@lasetka no pokud nemáš k foťáku návod a čas si ho prostudovat 😅 tak máš nejlepší fotit na poloautomatické režimy, foťák většinu nastaví za tebe.... takže třeba při portrétech nastav režim "portrét", případně "priorita clony"....

jinak obecně je asi dobré nastavit co nejnižší hodnotu ISO (venku při slunku 100, v místnosti tak max 400, pokud není vyloženě šero....), při focení dětí spíš kratší časy, jinak se ti fotky můžou rozmazat.... a nezapomeň na vyvážení bílé - fotka jinak vypadá když ji vyfotíš vevnitř a jinak když venku, takže ať je nemáš zbytečně do žluta nebo do modra....

nevím, co tak jinak obecně poradit 😅

lasetka
15. říj 2012

@fender to stačí děkuji moc 🙂 já jen jestli nejsou nějaké fígle nebo nějaké nutnosti na které by se nemělo zapomínat,tak aspon vim,že základy zvládam 😀 asi to bude chtít si s tim chvíli pohrát a nastavit to,že?a používáte třeba nějaké efekty?jednou jsem měla šanci bejt u focení s profi fotografem a on se snažil aby ta fotka vypadala co nejvíc přirozeně,mě se ale třeba líbilo když ta fotka byla tmavší 😀 nevíte kde třeba najít takový ty základy pro focení,jako třeba body na fotce,kde mají být oči,hlava,že třeba dítě se má fotit v úrovni jeho očí apod.?prostě takovej návod jak vyfotit správnou fotku? 🙂

fender
15. říj 2012

@lasetka na googlu toho určitě najdeš milion 😉 zkus se podívat po něčem, co se bude týkat třeba kompozice fotky, pravidla zlatého řezu a pod.....
světlost/tmavost fotky ovlivníš nastavením expozice, pokud je budeš chtít tmavší, zkus trochu ubrat a "podexponovat"....
já efekty přímo při focení nepoužívám, kdyžtak je dodám v počítači 😀

lasetka
15. říj 2012

@fender jj zlatej photoshop 😀 tak já zkusim juknout jestli něco najdu...děkuji 😉

blandule
28. říj 2012

Ahoj, máme nový Nikon D 3100.je super.Ale při videozáznamech je slyšet jakési cvakání.
Máte někdo tento foťák a můžete mi napsat, zda je to v pořádku???