Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
27. čer 2011

@valentinuska když já už vychladla. V první moment jsem jim to chtěla jet vytmavit osobně, ale manžel mi nedal klíčky od auta. 😀 TeĎ už na to nechci myslet a kazit si léto, jsem ráda, že na oslavu Áliných prvních narozenin mám foťák ready 😉

valentinuska
27. čer 2011

@gisminka no to je pravda 🙂
jinak je manžel úžasnej, že koupí kompakt a jede do Prahy pro baterku ...

jaa
28. čer 2011

Ahojky.Zdravím po dovolené.Byl to fofr.V pátek výběr,platba,uvolnění holek ze školy a v pondělí odlet na Korfu.At žijí SLM...
přidávám pár fotek.. 😉 našeho černocha 😀 mazaného 50 UVA a UVB

micanek
28. čer 2011

Ahojky holky ....našla jsme tohle témátko a moc se mi líbí 🙂 ... přidávám také pár ulovků 🙂

blanka.k
29. čer 2011

@micanek Ahoj, vítej, Míša je krásný kluk, už jsem někdy do tvého albíčka nakukovala, jak byl na úvodní fotce v Lysicích na té kolonádě, jsem si říkala, že to místo znám 😉 A tady , pokud už neblbnu, poznávám Rájec 😀 Těším s ena další úlovky!

blanka.k
29. čer 2011

Tak přidávám také nějaké úlovky, pokud se mi zítra bude chtět táhnout s foťákem, tak přihodím pražskou zoo 😉

blanka.k
29. čer 2011
gisminka
7. črc 2011

@blanka.k krásný fotky, hlavně ta 2. a3. se mi moc líbí. Klády taky fotím na každém výletu, je to takové geometrické, manžel si ťuká na čelo 😀 Jsem koupila tu náhradní baterku v těch hf bateriích a super! TAkže dík za tip. Vzala jsem tam i jednu sluneční clonu, asi tak 3x levnější než origoš, funkci plní skvěle. 😉
@jaa Nelinka je teda dobrej černoch 🙂 Ta se asi opaluje dobře, co?
@micanek fešák 🙂 Moc se mi líbí ta, jak běží do schodů, škoda, že tam není jeho stín celý, ale to se nedá stihnout, znám z vlastní zkušenosti 😉
Pár úlovků z víkendu, nebylo moc hezky, takže vysoké ISO, a taky jsem měla jen portrétní objektiv, ale sem tam se něco vybrat dá.

jaa
7. črc 2011

@gisminka Jj,nemá absolutně problém se dokonale opéci🙂))

jaa
7. črc 2011

@micanek
@gisminka
@blanka.k Opět máte krásné fotečky holky...

micanek
7. črc 2011

Ahojky jdu vás pozdravit ..nějak mám fotící splín ...blokla jsem si i alba .... jedna maminka si postahovalla moje fotky a vydávaa mého Michálka za jejího Kubíka ...je mi s toho zle

micanek
7. črc 2011

@blanka.k ...ju ju ...Lysice a Rájec 🙂

blanka.k
7. črc 2011

@gisminka
@jaa děkuji moc 😉

@micanek to mě mrzí....bohužel ze stejného důvodu jsem smazala osobní fotky i já ☹ Lidi jsou fakt "svině" 😢 Bohužel to bylo takto s více věcma. Na BRM jsem měla svatební noviny, u nich napsáno, že si nepřeju kopírování, a jsou v půlce alb, dokonce jedna nevěsta je zkopírovala úplně , úplně natvrdo vytiskla moje stránky, komplet jak byly ode mě, jen vynechala "osobnější" stránky (tipy na výlet do okolí místa obřadu, stránky o nás 2,...), jen k tomu udělala svoji úvodní stranu (samořejmě v úplně jiném duchu než moje stránky), udělala z toho albíčko, a napsala tam něco jako: moje svatební noviny, daly mi dost práce, klidně kopírujte, atd! Tady jsem si zase vytvořila Poukaz na vnouče, pár holek se dovolilo ho okopírovat, ale taky se našly "plagiátorky".... jasně, dávám to sem, počítám s tím, že lidi se kouknou a inspirují, ale to trvdé kopírovaní slovo od slova a pak vydávání za své mě prostě štve 😠

jaa
7. črc 2011

@micanek Ach jo,Zase nějaká uchylka.Že to ty holky baví...Co nějaký vodoznak přes fotky?

micanek
7. črc 2011

totky jsme měla na emiminu ...a skopla to i s tím logem emimina a vubec jí to nevadilo .... někde to odřízla

micanek
7. črc 2011

hpolky nemáte nějakej pěknej rámečkovej prográmek ? ..... picjoke.com

jaa
7. črc 2011

@micanek udělala bych vdoznak přes celou fotku se svým jménem.. 😉

gisminka
8. črc 2011

@micanek
@blanka.k no to je fakt hrozný 😠 Já taky nikde žádná veřejná alba nemám a mít nechci. Nedávno jsem někde na netu vystavila jednu makro fotku s broukama a pak jsem ji úpně náhodou objevila prodávat za 150 Kč na Fleru. Napřed mi to ani nedošlo, jsem si říkala, že je je to ale náhoda, že mám podobný záběr. Pak se mi to rozleželo, našla jsem si ji znova a zjistila, že je to úplně ten samý záběr. Jsem kontaktovala fler, poslala jim originál jako důkaz, tak prodejce smázli. Ale když si vezmete, že asi ani ty zbylé fotky nebyly jeho a on s nima kšeftoval ... 😝 Ovšem teda otázka je, kdo si koupí elektronický obrázek. Asi se zase tak moc neobohatil. 😀

donika
9. črc 2011

Ahoj holky! 🙂 po delší době taky zdravím. 😉 Foteny máte super!! 😉 Zase jste mě dostaly s tím kradením fotek? 😒 Já to nechápu?? Jak někdo může vydávat cizí dítě za svoje? 😕 Co je to za blbost? 😕 Jako proč? nebo jako vždyť z toho ani nemůžu mít pak radost nebo prostě... já nevím.. fakt to nechápu.. ☹ Ty věci kolem svatby, ještě pochopím... ale děti??? 🤐
@gisminka no a tvá zkušenost taky dobrý jako.. 😅

gisminka
21. črc 2011

@donika no právě, jakmile jde o děti, tak mě z toho taky mrazí v zádech. To ,že mi někdo ukradne brouky, je spíš úsměvná historka k pivu, ale když si představím, že by mi kdejakej úchyl mohl očumovat holky, tak to ne. 😠 Nakoukla jsem ti do albíčka, kluci jsou fakt frajeři 😉
Přidávám trochu kýče z dovči 🙂

vrana
21. črc 2011

Ahojky, jé moc pěkné téma 🙂 focení já ráda a ráda se pokochám pěknými fotečkami od ostatních. Vlastníme takovýho starouška Panasonic FZ7, ale ráda bych do budoucna něco lepšího, i když pořád bojuju s tím co.. Měla jsem půjčený Nikon D200 a strašně mě to zklamalo, že jsem ho ráda vrátila a přešla zpět k našemu Panasonicu, ale od té doby mě to moc neuspokojovalo. Snad se ta chuť zase vrátí. Přidávám jeden úlovek z minulého víkendu, měla jsem z něj po dlouhé době radost.

benjik
21. črc 2011

Ahoj holky, občas k vám nakouknu pokochat se vašima krásnýma fotkama. Fakt super.
To s kopírováním fotek dětí je hnus, ze stejného důvodu jsem si udělala přes fotky svojí nelči tady vodoznak a to tak,že ho má většinou přes tvář,aby nešel oříznout. Ale fakt je to svinstvo ,co si ty ldií dovolí.

gisminka
21. črc 2011

@vrana vítám, nádherná fotka!!! 🙂 Mě ty úplně nejnovější modely foťáků taky nějak neoslovily. Vadí mi i třeba výklopný displej, video ke štěstí nepotřebuju. Mám Canon Eos400D a jediné, co mi trochu vadí, že má nejvyšší ISO jen 1600 a navíc už je při něm celkem šum, ty novější přístroje jsou na tom líp, ale jinak jsem naprosto spokojená 😉
@benjik jj, vodoznak je určitě řešení, ale jednak je opruz ho tam přidávat a pak se mi příčí, že by mi očumovali děti cizí lidi. Mám lepší pocit, když jsou naše alba neveřejná. 😉

benjik
21. črc 2011

@gisminka to chápu s tím očumováním. Opruz to je ho tam dávat kolikrát to tu fotku i dost kazí,ale lepší něco než nic.

bajunka
22. črc 2011

Ahojky po sto letech na koníkovi 🙂, na to je dobrej zoner dá ti text na fotce kam chceš a dávkově, takže ti to děla sám, zvolíš si jen co napsaný kde umístěný a s jakou průhledností 😉

gisminka
22. črc 2011

@bajunka ahoj, jj v PS je to taky jednoduchý, když si to nastavíš jako Akci, nejlíp i spolu se zmenšením souboru, tak to pak jednoduše aplikuješ na vše. Ale tím pádem se ti to přidá vždy na to samé místo ,takže některé obrázky to dost pokazí. Ale jasně, je to asi jediná obrana 😉 Já to až do teď moc nepoužívala, ale donutily jste mě k zamyšlení, asi začnu 😎

mony2
23. črc 2011

Ahoj holky, možná se to tu už probíralo, ale nemám šanci číst zpětně celou diskuzi 😉 Můžu se zeptat na externí blesk? Kdy se hlavně používá a jaký doporučujete? Jsem začátečník, ale fotím ráda. Děkuju za jakoukoliv radu či typ.

blanka.k
24. črc 2011

@mony2 Ahoj, jaký máš foťák? A kolik do tohomůžeš investovat? Jinak já v interiéru jinak ani nefotím, s bleskem je to pohoda. venku si vybírám, kdeyž jdu fotit, aby bylo hezky, ale jinak i venku se s ním dá krásně bleskat 😉

blanka.k
24. črc 2011

Také mám dotaz....neznáte nějaký program, ve kterém bych udělala s fotek "video" + k tomu hudbu? Já jeden mám, ale je to nějaký demo a nejde mi teď víc než cca 30 fotek a hudba má 4 minuty, takže každá fotka je tam hrozně dlouho....potřebuji to nutně do zítřka mít hotové :(

mony2
24. črc 2011

@blanka.k ahoj momentálně mám tu nejnižší třídu od canonu EOS 1000D, mám ho už 2,5 roku. Není to ten nejlepší, ani nejkvalitnější, ale fotky jsou "koukatelný" 🙂 . Plánuju však koupi nového (asi až v novém roce) - zřejmě CANON EOS 60D + EF-S 17-85 IS + EF 70-300IS. Co se týče objektivu mám základní 18-55mm, pak teleobjektiv 80-200mm a portrétovou padesátku. Poslední dva uvedené jsou starší typy. Zatím jsem nepřemýšlela kolik do toho investovat, spíš se informuju, kdy a jak ho používat, a kolik si tak našetřit 😉 .Venku fotím bez blesku. Díky moc za odpověd 🙂