Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
30. kvě 2010

@blanka.k no to vážně nemusíš 🙂 jsou opravdu úžasné 🙂 také mám stránky, ale nějak jsem je zanedbávala, tak je musím, dát zase do kupy, takže až budou hotové, tak je sem také dám, ale na tvoje to mít nebude 🙂

murynka
30. kvě 2010

jinak objednaná ta čočka 🙂 😵 tak uvidíme zázraky 😉 snad budu schopná 😅 😅

blanka.k
30. kvě 2010

@soanpe - děkuji moc, ale ani nevím, že bych na nějaké ty fotky používala stativ, většinou se mi nechce tahat, a v kostelech jsem ráda, že fotím někde za sloupem, aby mě nevyhodili, natož tak roztahovat stativ...Já jsem s ním snad fotila akorát nějaké noční fotky 😅 Akorát v kostelech je ideál místo stativu použít ty lavice 😅 (tímto se všem věřícím omlouvám 🤐 )

wwercaa
30. kvě 2010

@murynka hodíš odkaz kde jsi čočku objednala 🙂

@blanka.k fotečky si taky projdu, ale prohlídla jsem něco narychlovku a super, je vidět, že tě to baví, jsi fakt profík 🙂

soanpe
30. kvě 2010

@blanka.k
tak to tuplem smekám 😉

blanka.k
30. kvě 2010

@molicova - určitě se pak pochlub, já jsem si web.doménu zaplatila v září, když jsem nastoupila na neschopenku a neměla jsem vycházky, takže jsem na to měla skoro 9 měsíců 😀 Akorrát nějak nefungují odkazy v Internet Exploreru, nějak to zlobí a nevím proč (kdyby někdo byl expert na HTML, tak uvítám radu 😅 ), takže doporučuju prohlížet v Mozile, Opeře,... 😅

molicova
30. kvě 2010

@blanka.k - zaplať páááááánbůh mám firefox a tam to jde takééé, uf, jsem moc ráda, že nemám explorer 🙂

blanka.k
30. kvě 2010

@molicova - no já to vidím, že ty webovky zprovozním, aby fungovaly v Exploreru možná tak u druhýho dítěte v těhu 😀 Dřív asi nebude čas 😀

wwercaa
30. kvě 2010

tak tady amatérské pokusy v Klatovech 😀

wwercaa
30. kvě 2010

vlastně jo, já jsem blb 😀

k.ate
30. kvě 2010

@blanka.k myslim, že na použití lavice v kostele místo stativu není nic špatnýho 😀 my když jsme se s manžou brali, fotil nám svatbu kněz přímo od oltáře (ne teda asistující, ale druhej 😀 ) a taky na tom nebylo nic špatnýho 😀 😀 😀

k.ate
30. kvě 2010

jinak holky, jsem asi natvrdlá... s manžou přemýšlíme o tom, že bychom koupili nějakou čočku na objektiv právě kvuli focení makra, nějak se ale nemůžu dopátrat, jestli to na ten náš objektiv půjde, poradila byste mi prosim některá? Já koukala po nových objektivech, ale dostala jsem vynadaný, že na to teď nemáme peníze a že pokud už něco koupíme, bude to stativ a nějaká takováhle čočka... Tak koukám, koukám, ale vykoukat moc nemůžu... 😖

blanka.k
30. kvě 2010

@k.ate . to jsem ráda, já vždycky někam vlezu do kostela a hned koukám, jak nenápadně fotit ( i když ve většině českých kostelů je zákaz 🤐 ) a přitom moc nepohoršovat.... 😀 Naštěstí jsem hodně "svatostánků" navštívila v rámci exkurzí se školou nebo poslední 2 roky jsem jezdila s Mor.zemským muzeem, který pořádá exkurze, za den třeba 10 kostelů, takže tam bylo povoleno fotit. 😉 Akorát páteční Noc kostelů jsem letos musela oželet. 😔 Místo toho máme doma každodenní Noc přebalování a řvaní 😀 To by taky byly fotky.. 😀

blanka.k
30. kvě 2010

@k.ate A co máš za objektiv? Pokud tam jde klasicky našroubovat filtr, tak ta čočka půjde taky 😉

blanka.k
30. kvě 2010

Jinak původně jsem si na makro koupila tohle:
http://www.aukro.cz/item1041064396_makro_reverz...
Funguje to tak, že vyšroububjete objektiv z těla a pak ho díky tomuhle našroubujete naopak k tělu a ono to funguje jako makro objektiv...teda mělo by,mě to nějak moc nešlo, pak se hlavně musí ostřit ručně, a muíte si dávat pozor, abyste si nezašpinili tu stranu, kterou fotíte, která je běžně v těle objektivu. takže jen za mě doporučení, že tenhle kroužek u mě teda propadl 😅

blanka.k
30. kvě 2010

A když jsem u toho Aukra, tak tohle je ta dálková spoušť, s ní jsem fotila třeba tyhle fotky:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blanka-k/alb...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blanka-k/alb...
, foťák jsem si hodila na barovou stoličku (jsem byla líná vytahovat stativ 😅 ), stoupla jsem si kousek od ní a už to jelo...
http://www.aukro.cz/item1053058480_dalkova_ir_s...
Na foťáku se jen nastaví dálková spoušť se spožděním 2sec, takže vy to zmáčknete, ono to samo zaostří a za 2 sec vás to vyfotí (takže máte čas případně tu spoušť z ruky odložit)

A pak jsem si koupila na vest.blesk tenhle difusor, taková blbůstka, ale hezky to ten blesk zjemní, třeba když jsem fotila nějakou domácí párty, tak abych ty lidi moc "neozařovala" 😉 Mám teda jen ten bílý.
http://www.aukro.cz/item1059730949_difuzor_rozp... 😉

k.ate
30. kvě 2010

@blanka.k já pohoršování neřeším, i když teda v kostele fotí hlavně manža, ten je víc oprsklej, když na věc přijde 😀 mám objektivy Nikon AF-S 55-200 mm f/4-5,6 G DX ED a Nikon AF-S 18-55 mm f/3,5-5,6G ED II, ale víc používám ten první, filtry nepoužíváme, takže nevim, no zkusim prolízt net 😀

blanka.k
30. kvě 2010

@k.ate - tak to máš úplně stejné jako já, já už teda ani jeden z nich nepoužívám, ale to jsou průměry 52, na ty mám ty čočky +4 a +8, kdybys chtěla, můžeme dát někdy v Brně sraz a můžeš si to vyzkoušet třeba někde v parku, jeslti by ti to vyhovovalo 😉

blanka.k
30. kvě 2010

@k.ate takže by ti na to měly pasovat čočky se závitem 52, jen se rozhodnout, jaký "zoom" koupit.
Zítra můžu schválně vyfotit něco klasicky bez čočky na ohn.vzdálenost třeba 18 a pak s tou čočkou +4 a +8, abyste viděly, jaký to má efekt. 😉

soanpe
30. kvě 2010

holky, jste šikovný 🙂

blanka.k
30. kvě 2010

@soanpe - jak JSTE? Snad JSME 😀 Jsme prostě všechny šikovné 😉

molicova
30. kvě 2010

holky jestli to neva, tak bych jsem ještě dala kočičáka Olivera a kočičku Žanetku o babičky 🙂

k.ate
30. kvě 2010

@blanka.k co máš vlastně za foťák? Já manžu nalomila 😀 NA netu jsem našla sadu těch čoček +1, +2, +4 a +10 za 420 korun, tak o tom uvažuju a asi si je objednám 😀 celej večer do manži rejpu, tak mi rekl, ať si to objednám, jestli chci 😀

blanka.k
30. kvě 2010

@molicova -jůůů, zvířátka. Krásné 😉

@k.ate - mám skoro ten stejný jako ty, Nikon 60 😉

k.ate
30. kvě 2010

Jinak všechny fotečky jsou krásný, si tady připadám jak žabař, původně jsem sem ani nechtěla psát, ale nakonec jsem se po cca tejdnu odhodlala 😀

blanka.k
30. kvě 2010

Naši smraďoši 😀

blanka.k
30. kvě 2010

Jsem zapomněla na fotky 🙂

nebe
autor
31. kvě 2010

Mam dotaz jak tady jste dávali ten odkaz: http://www.aukro.cz/item1059730949_difuzor_rozp... tak tam jsou tri barvy a na co to ma vliv ta modra a zlutá???jako ze fotky budou do modra???

soanpe
31. kvě 2010

no já bych modrý použila při žlutém žárovkovém světle,aby fotky nebyly žluté a naoupak u osvětlení s nízkou teplototou chromatičnosti bych vyrovnávala žlutým difuzorem, ale myslím, že ty vestavěné blesky nejsou tak silné,aby potřebovaly difusor. 🙂 třeba se pletu, tak když tak mě někdo opraví 🙂